Nejlepší pro všechny

Nejlepší pro všechny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356864/bmid_nejlepsi-pro-vsechny-I9h-356864.jpg 4 1573 439

Jak můžeme vědět, co je pro ostatní nejlepší, když sami být šťastní neumíme? Desetiletý rozmazlený průšvihář Viktor žije v Praze s matkou, divadelní herečkou, která si s jeho výchovou ani s vlastním životem neví příliš rady. Když jednoho dne Hana dostává nabídku na natáčení seriálu na druhém konci republiky, bere ji jako příležitost, jak všechny své problémy vyřešit. Aby se mohla věnovat natáčení, přestěhuje Viktora přes jeho odpor k babičce na venkov. Namlouvá si přitom, že pro něj bude nejlepší, když změní prostředí, a pro její matku, která nedávno přišla o manžela, bude dobré, když nezůstane sama. Viktor se cítí zrazený a podvedený a jeho zoufalství je tím větší, že dominantní babička má jasnou představu o tom, jak by měl jeho život i život jeho matky vypadat. Kromě dramatického sžívání se s venkovem, sleduje román i další osudy Hany bojující se seriálovou rolí, s Viktorem, se svojí matkou i příležitostnými milenci. A rovněž příběh babičky, která si vedle Viktora začíná uvědomovat své slabosti a neodvratně přicházející stáří. A všichni přitom chtějí jeden pro druhého jen to nejlepší. Petra Soukupová ve své vrcholné formě znovu ukazuje, jak bravurně dokáže zachytit vyhrocené rodinné vztahy a prožívání dětského hrdiny v okamžiku, kdy si uvědomuje svou bezmoc ve světě dospělých. A také bezmoc dospělých vůči svým vlastním představám o štěstí. Jedna z důležitých událostí, kterou Viktor na venkově prožije, pak tvoří příběh souběžně vydávané dětské knihy Petry Soukupové Kdo zabil Snížka?... celý text

simona4901
20.06.2018 5 z 5

Jako všechny knihy této autorky mě moc bavila. Mírným zklamáním byl rychlý závěr.

Evina74
20.06.2018 5 z 5

Obyčejný příběh, 3 úhly pohledu. Strašně nesympatická hrdinka (dcera) ve mě vzbuzovala až agresivní sklony ji proplesknout. I když to jistě bylo účelem, pro mě to byl příliš rychlý a smutný konec.

Jolina
18.06.2018 4 z 5

Ano, toto je autorka, která mě baví. Život rodiny v různých prostředích, v různých situacích, velmi pečlivě a do hloubky popsáno. Autorka vnímá detaily prostředí, popisuje hlavní postavy nepřímo a velmi podrobně. Děj scénářovitý, z více pohledů, čekala jsem, jak vše dopadne. Opět (a myslím, že už se to někdy u knížek P. Soukupové stalo) mě trochu zklamal závěr - nemám ráda, pokud se možný další děj shrne do dvou stránek...

hapac
12.06.2018 3 z 5

Moje první knížka od P.Soukupové, námět určitě zajímavý, ale chování hlavních postav mi dost vadilo. Zvláště tedy dcera Hana - jak tu bylo již dříve napsáno - problém komunikace v rodině, stále napjatá atmosféra, no nechtěla bych s nimi žít. Jestli takhle se dnes žije - má žít, tak to je mi tedy líto. Za mě tak 3,5.

cace
06.06.2018 3 z 5

Přečteno, kniha mě nijak nepohltila. Vnímání dítěte je ale vykresleno pěkně.

mirunda
03.06.2018 3 z 5

Nějak jsem se nemohla ztotožnit se stylem psaní autorky, ale jelikož knihy neodkládám, tak jsem ji dočetla. Pro mne spíš taková oddechovka ..

Zrzavá_Tereza
03.06.2018 5 z 5

Tohle bylo tak strašně dobré!
Prosím, přečtěte si to. Ať se vám taky Petra vryje pod kůži.
Ať teď začnu číst jakoukoliv knížku, bojím se, že mi nebude líbit. Tak vysoko Petra nasadila laťku.

alnahu
30.05.2018 5 z 5

Výborně napsaný příběh ze života ,tak jak to chodí. Hlavními osobami tohoto příběhu je babička Eva ,její dcera Hana a vnuk Viktor na kterého Hana díky své práci (herečka) nemá čas a proto ho přestěhuje k babičce na venkov. Doufá, že to tak bude pro všechny nejlepší. Autorka skvěle v tomto románu vylíčila rodinné vztahy tří generací . Knihu doporučuji.

zuzulique
29.05.2018 5 z 5

Neviem, či vie písať niekto ako Soukupová - jednoducho a pritom pútavo. Banálny príbeh, ktorý v podstate nie je ničím výnimočný, no sledovať vývoj postáv a všetko to vypovedané/nevypovedané, bolo fascinujúcim zážitkom :) Kdo umí, ten umí...

irefir
29.05.2018 4 z 5

Od P.Soukupové jsem dosud nic nečetla,a tak jsem byla hodně zvědavá. Zpočátku jsem měla obavy, že způsob, jakým je kniha napsaná , asi "nedám", ale opak byl pravdou. Už po pár stránkách jsem se začetla a vydrželo to až do konce knihy. Moc pěkná, i když ne zrovna moc veselá...

rodak
27.05.2018 5 z 5

Tak to byl opravdu život. .Každou větou,každým slovem.Má třetí kniha od autorky je ještě lepší než předchozí Zmizet-K moři.Střídání vyprávění tří hlavních postav knihu posouvá ještě víc.Nic tak reálného-jako bych stál někde vedle v pokoji-jsem ještě nečetl.Zážitek .

Vališa
25.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha, která se četla jedním dechem...i když Hana mě strašně štvala tím, jak byla sobecká.

lena2653
25.05.2018 5 z 5

Skvělá.Dojemná.Smutná.Prostě Soukupová ☺

petulienka126
19.05.2018 5 z 5

Petra je proste srdcovka...niekedy az mrazi ako dokaze bezne situacie presne vykreslit v medziludskych vztahoch. A popravde kolko z Vas sa v jej knihach najde...? Lebo ja mam niekedy pocit pri citani, ze jej kniha je ako zrkadlo do mojho svedomia.

Sarka.Palka
18.05.2018 5 z 5

Znovu a ráda to napíšu: Petra Soukupová je pro mě nejlepší česká autorka. Její kniha mě nikdy nezklamala a to platí i o dětské Kdo zabil Snížka, na kterou volně navazuje Nejlepší pro všechny. Ty dialogy! To jak dokáže přeskakovat mezi postavami. Je prostě boží a všem vřele doporučuji. A obzvlášť ženskému pokolení.

Dandy1
18.05.2018 4 z 5

Z postav autorky je mi vždycky smutno. Ti lidé se mají rádi, ale neumí si to dát najevo. ..

Arella
16.05.2018 5 z 5

Vynikající. Krásně napsaná. Lidská. Dalších 100% dávám za konec. Více takových. Děkuji!

certik003
15.05.2018

Autorka má zvláštní styl psaní, ale kupodivu mi nevadí. Líbilo se mi, že vypravěči jsou zároveň osoby tří generací. A i když mi ani jedna z nich nebyla sympatická a měla jsem pocit, že každá postava se chová tak, aby to bylo nejlepší pro ni samotnou, příběh se mi moc líbil. Jenom ten závěr byl na můj vkus rychle ukončený.

orson
14.05.2018 5 z 5

Zase jedna knížka, která se vám dostane pod kůži. Sice některé hlavní postavy byly dosti nesympatické, ale byly tak věrohodně vykresleny, že jsem na ně nemohl přestat myslet.

zupri
12.05.2018 5 z 5

Jedním dechem .... a výborně popsaný pohled ze tří stran. Moc doporučuji a paní Soukupové děkuji. Kniha mi zůstane dlouho v hlavě.

rodiče děti vztahy soužití sobectví Magnesia Litera

Petra Soukupová