Nejdelší jízda

Nejdelší jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/bmid_nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4 569 155

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

cukrovka
15.06.2019 5 z 5

Autor mě opět nezklamal. Obě dějové linky byly velmi zajímavé a v závěru se skvěle propojily. Příběh o životních hodnotách, lásce a rozhodnutích.

Knižní střípky
13.06.2019 4 z 5

Čtení této knihy jsem si hodně užila. Přiznám se, že hlavně asi kvůli příběhu Iry a Ruth, ten mě vzal za srdce a kapitoly jemu věnované jsem úplně hltala. Z těch cca 6 Sparksových knih, co jsem zatím četla, se mi tato líbila nejvíce.

wildprincess
11.06.2019 4 z 5

Další příjemná oddychovka, určitě ne poslední :)

Ivka14
22.05.2019 4 z 5

Tahle knížka je skvělá, krásně a čtivě napsané, jako každá jeho kniha i tahle bla dojemna. Zkusím i filmové zpracování.

Simstr
15.04.2019 5 z 5

Tuhle knížku miluju. Četla jsem ji několikrát a zase se k ní vrátím. Do páru s filmovým zpracováním, skvělá oddychovka :-)

martinaandulka
10.03.2019 5 z 5

Opět kniha od Nicholase Sparkse nezklamala,od začátku do konce to byla jízda.Neni to červená knihovna,ale román ze života jde je důležité udělat správné rozhodnutí, najít lásku a vážit si ji to je poslání této knihy a můj smysl života.

pingu1
24.02.2019 5 z 5

Povedená knížka od mého oblíbeného autora, pouto mezi Irou a Ruth mě dostalo... Určitě se k ní jednou vrátím :-)

misowi84
24.02.2019 4 z 5

Druhá kniha od Sparkse a opět se mi velmi líbila. Příjemné a oddychové čtení :)

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Tato kniha je pro mě TOP. Příběh mě úplně pohltil a četla jsem ho jedním dechem. Viděla jsem i filmové zpracovaní a překvapivě mě to moc nezklamalo. I když kniha je mnohem lepší. Mohu jedině doporučit.

m.valova
26.01.2019 5 z 5

Co se týče mojí osoby,zřídka kdy se mi stává,že přečtu knihu a případně ještě vidím i její filmovou verzi..většinou to bývá spíše zklamání,ale v tomto případě se povedlo obojí.Hezký příběh,nenáročné čtení.

Nočnípták
02.01.2019 4 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala jaký komentář napsat. Napřed se mě zdál příběh takový tuctový. Čím delší čas uběhl od přečtení knihy, tím častěji myslím na starého Iru. Na jeho vzpomínky na život s Ruth i na život bez ní. Druhá dějová linie byla současnější a snad i živější, ale já musím myslet pořád na život starce, který nikoho nemá a žije ve vzpomínkách.

Kdo rozhoduje co je to román pro ženy? Nějak nechápu tuhle škatulku. Podle mne tohle rozhodně NENÍ čtení pro ženy. Že by se to nelíbilo mužům? A co když je to spíš tak, že muže odradí ta škatulka "pro ženy" a raději se knize vyhnou?

Já nemám ráda přeslazené románky, ale trochu lásky, štěstí i smutku je přece součástí života. Takže /i když konec byl dost překombinovaný/, mně se kniha líbila a pořád na ní musím myslet.
Nenechte se odradit anotací a zařazením knihy a čtěte.

Mali88
27.08.2018

Viděla jsem nejdříve film, několikrát :) Líbil se mi. Ze zvědavosti jsem přečetla knihu, a ta nezklamala. Ikdyž se děj lišil od filmu (nebo spíše film od knihy). Části o Irovi jsem částečně přeskakovala, až poslední nebo předposlední jsem četla. Více se mi líbily části o Lukovi a Sophii.

makyla
25.08.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, když jsem četla o ranči a kovboji. Ale ty ohlasy byly tak kladné, že jsem si knihu pořídila. A teď už vím, že jsem udělala dobře. Příběh čteme z pohledu tří postav. Ira - starý pán, který naboural a v autě vzpomíná na svůj život s milovanou Ruth. Sophie - mladá studentka umění, která se zamiluje do kovboje. Luke - ano, on je ten kovboj. Jen nezávodí na koni, ale na býkovi. Takže sečteno a podtrženo, kniha se čte opravdu velmi dobře a i když je konec předvídatelný, stejně mě mile překvapil, protože... :)

SweetbabyDi
15.08.2018

Knížka se mi moc líbila. Ale ten film? Proboha!!! Je pravda ,že záleží na režisérovi, ale to bylo strašný.

Bórborka
28.07.2018 5 z 5

Takhle mě dlouho žádná kniha nevtáhla do děje. Příběh plný lásky, kterou může člověk zažít jen jednou za život. Pohledy všech postav mě dokázali vtáhnout a okouzlit, ale příběh Ira se mě prostě dotknul. Bylo to mé první setkání s autorem a lituji, že jsem tak dlouho váhala, teď už vím, že další jeho knihy jsou má povinnost.

prcek19
18.07.2018 4 z 5

Jako první sem viděla film, proto sem se docela dlouho odhodlávala knihu přečíst, ale sem za to ráda a hlavně sem momentálně ráda, že kniha a film sou většinou jiné..dost věcí se lišilo a tím pádem mě kniha bavila od začátku do konce..stoprocentně byla lepší kniha než film..teď se těším na další knihy od autora, které si chci přečíst :-)

evask
25.06.2018 3 z 5

Ze začátku se to tak vleklo, zvláště Irovo vzpomínání, že jsem nabyla dojmu, že spisovatel je placen od popsané stránky. Někde za polovinou se to zlepšilo. Ale pak zas ten závěr. Chudý, hodný, obětavý, čestný a nakonec i bohatý.
Dávám tři a půl.

Denisa153
30.05.2018 3 z 5

Děj s Lukem a Sophií mě bavil, ale příběh o Irovy mě extra nezaujal. Neříkám, že to bylo špatné jen mi to přišlo občas zdlouhavé a nezáživné.

Lemurka
26.03.2018 4 z 5

Pěkný příběh a prostředí ranče, odpočinkové čtení. Vyprávění o Irovi a Ruth mě tolik nebavilo, ale nakonec to do sebe všechno hezky zapadlo. Sparks nezklamal.

MonaKusa
25.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila ,i když kapitoly o Irovi byli občas zdlouhavé a nudné. Po přečtení knihy se za tento názor stydím, protože mi je jasné, jak moc svou ženu miloval. Se Sophií jsem se úplně sžila a Luke největší sympaťák!