Nejdelší jízda

Nejdelší jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/bmid_nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4 569 155

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

Anna.Ure
20.01.2017 4 z 5

Chvílemi zdlouhavé povídání, ale konec opět přečtený jedním dechem. Trochu mi vadilo, že nebyla použita ich forma u hlavních postav, ale jinak nádherná kniha, která vás chytne za srdce. Brečela jsem ne smutkem, ale dojetím nad opravdovou láskou a štěstím, kterého je všude tak málo, že stojí za to, o něm a hlavně o ní (lásce) číst.

akdar72
02.01.2017 5 z 5

Krásný příběh o životních hodnotách, které si většinou uvědomíme, až když zestárneme...

pettrass
08.12.2016 2 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha moc nebavila. Možná to bude tím, že jsem jako první viděla film (I když to mi zpravidla u jiných knih a autorů nevadí a někdy si knihu přečtu jen proto, že jsem viděla její filmové zpracování.). Nicholas Sparks pro mě nikdy nebude srdcový autor a pravděpodobně od něj nic jiného číst nebudu. Nesedí mi jeho vypravěčský styl a vadilo mi, že příběhová linka Iry byla psána ich formou a příběh vyprávěný z pohledu Sophie a Lukea byl v er formě.

Je to jeden z mála autorů, u kterých jsou pro mě více snesitelnější filmová zpracování jeho knih než samotné romány.

Nelička
06.12.2016 4 z 5

Romantika, žádné velké drama, žádný doják. Ze začátku mi příběh přišel takový zdlouhavý. Hlavně ten Irův. Každopádně v půlce nabral obrátky a četla jsem ho skoro jedním dechem. Krásně vymyšlené rozuzlení, ostatně jako vždy u Nicholase :-)

Kate338
30.11.2016 4 z 5

Knihy od Nicholase Sparkse mám moc ráda takže nad přečtením této knihy jsem nějak dlouho nemusela uvažovat. Kniha se čte velmi dobře,skoro sama. Jde o krásný romantický příběh kde se ocitáme současně v přítomnosti a minulosti,konec knihy mě opět jak to už u Sparkse bývá překvapil a potěšil. Myslím že Ira byl velmi chytrý a nápaditý protože to s celou jejich sbírkou vymyslel opravdu dobře. Jinak jsem možná čekala že osudy hlavní čtveřice budou více propletenější, přesto jsem rozhodně zklamaná nebyla a knihu doporučuji!

Aichah
09.11.2016 5 z 5

Krásně napsáno. O Luka jsem se fakt bála :)

locin
07.11.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera.. Slzy, smích, tajení dechu, bylo tam prostě úplně všechno.

Musím jen přiznat, že mi chvilku trvalo než jsem se do knihy plně začetla. Prolínání postav Luke+Sophia & Ira mi trochu narušovalo příběh, než jsem se zase vžila do té a té části už opět začínal druhý příběh.
Ale nakonec z toho vyšlo naprosto fantastické zpracování. Rozhodně doporučuji :)
Velmi povedené dílo..

M.Kriz
26.10.2016 5 z 5

Četla se sama :-)

ChciOdŽivotaVíc
23.10.2016 5 z 5

Já na to prostě nemám slova. Nicholas Sparks je prostě jediný autor, který mě během jedné knihy dokáže pokaždé rozplakat, rozesmát, donutí mě se zamyslet a ještě je to kniha, u které si odpočinu. Miluji jeho knihy, které mám vždy přečtené jedním dechem. Jeho zápletky mě pokaždé překvapí a zamilovala jsem se do způsobu, jakým on popisuje lásku. K jeho knihám nemám nikdy, co vytknout a tohle není výjimkou.
Nicholas Sparks je prostě pan Spisovatel a Nejdelší jízda rozhodně nemá chybu!

klarka61
11.09.2016 5 z 5

Příjemné čtení ale bez dramatické zápletky. Zajímavé popisy studentského života, nebo života na farmě. A pak ten konec...není co dodat. Dávám 5*

Styblice
24.08.2016 5 z 5

Má první kniha od Sparkse po které jsem zjistila, že musím přečíst všechny! Krásný romantický příběh. Film také nezklamal, ale bylo tam spoustu nesrovnalostí v porovnání s knihou.

Luciluc
20.08.2016 3 z 5

Málokdy se stane, že se nejdřív podívám na film a až potom čtu knihu. V případě Nejdelší jízdy jsem však nejprve zhlédla film a do knihy se pustila dodatečně. Film se mi velmi líbil a knihu také hodnotím kladně. Sice mě úplně nepohltila, ale četla se poměrně dobře. Sophie a Luke byli sympatičtí a Irova láska k Ruth.. to se snad ani slovy nedá popsat..to se musí pochopit..:)

Macawi
25.07.2016 5 z 5

Kniha je opravdu nádherná. Strašně moc se mi líbilo spojení dívčího románku a staré lásky. Nejvíc jsem obdivovala Iru a jeho nehynoucí, krásnou láskou, která všechno přemůže.

ttpnkov
11.07.2016 5 z 5

Každou další knihou mě Sparks utvrzuje v tom, že mě nedokáže zklamat. Co víc dodat? Snad jen to, že tenhle kousek není ani tak tragický, jako spíš dojemný. Příjemná změna po všech těch předchozích šocích, které na nás v jiných svých příbězích přichystal.

Gabetina
05.07.2016 4 z 5

Knížka úžasná, krásně čtivá,.. Čekala jsem, jak je zvykem u Sparkse, že mi budou téct slzy snad u každé stránky ale objevili se jen letmo. Stejně ale řadím Sparkse mezi nejlepšího spisovatelé romantických příběhů. A určitě doporučuju film, taky Vás dostane!

Mišule_11
13.06.2016 5 z 5

Myslela jsem, že ji budu číst docela dlouho, na to jak tlustá je! Ale opak byl pravdou! Strany mi ubíhaly, jedna po druhé a kniha se mi velice líbila! Dlouho jsem čekala, kdy se oba příběhy nějak propletou, aby spolu souvisely. Nakonec to stálo za to! Sparks umí vystihnout všechno a tento děj stál opravdu za to, si ho přečíst! :-)

Futuramada
08.06.2016 2 z 5

Skutečně nejdelší jízda...začátek a konec skvělý, ještěže se těch 300 stránek mezi tím dalo přeskočit!

IrennCasman
14.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Byla to má prvotina od Sparkse. Prožívala jsem každičkou řádku, každičké slovo. Plakala jsem, smála se a soucítila jsem s Irou. Bylo to nádherné, dojemné, smutné a dechberoucí, ano, přesně tato slova knihu vystihují. Byl to neskutečně krásný zážitek.

Mišík
26.04.2016 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala již od prvních stránek a s ní o trochu více i příběh Sophie a Luka než Ruth a Iry. Je ale těžké tyto příběhy oddělovat na dva, protože jsou ve skutečnosti jedním velkým celkem, který nádherně ovlivní snad srdce každé ženy.
Dále mohu jen dodat, že co miluji na knize, není ve filmu a co miluji na filmu, není v knize.

Toňula
01.04.2016 3 z 5

Trochu slabší než ostatní z autorových knih, přesto čtivý příběh dvou osudových lásek, jedné z minulosti, druhé současné, které se v jednom okamžiku protnou.