Nejdelší jízda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/big_nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4.4545
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Longest Ride, 2013


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Zmiňovaná škola "Black Mountain College" byla experimentální umělecká vysoká škola, která skutečně existovala v letech 1933 až 1957 v Severní Karolíně. (dee95)


Ira Levinsona si zahraje Alan Alda (M.A.S.H.). Premiéry v kinech: CZ- 9.4. 2015, SK -9.4.2015 (dubakm)


Podle knihy se připravuje i film, ve kterém si zahraje např. Oona Chaplin, Scott Eastwood nebo Britt Robertson. Režie se ujme George Tillman. (Neenah)