Nejdelší jízda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4.4469
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Longest Ride, 2013

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Zmiňovaná škola "Black Mountain College" byla experimentální umělecká vysoká škola, která skutečně existovala v letech 1933 až 1957 v Severní Karolíně. (dee95)


Ira Levinsona si zahraje Alan Alda (M.A.S.H.). Premiéry v kinech: CZ- 9.4. 2015, SK -9.4.2015 (dubakm)


Podle knihy se připravuje i film, ve kterém si zahraje např. Oona Chaplin, Scott Eastwood nebo Britt Robertson. Režie se ujme George Tillman. (Neenah)