Nejdelší jízda

Nejdelší jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/bmid_nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4 569 155

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

Ranuncul
02.10.2014 4 z 5

Velice pěkná knížka, líbilo se mi jak byla rozdělená na několik postav.Velice dobře napsaná a dobrý konec.

andrea666
01.10.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hezky se četla, Sparks mě opět nezklamal. Nejdelší jízda patří mezi ty nejlepší.

hanča34
30.09.2014 4 z 5

Zajímavé dva příběhy lidí, kteří věří, že má smysl chovat se slušně,dokonce k vlastnímu partnerovi. Zajímavý, překvapivý konec.Chválím...

dubakm
28.09.2014 4 z 5

,, Ira věřil v dobro a zlo, ve správné a špatné, v lásku a nenávist. Vyrostl ve světě a v době, kdy destrukce a nenávist vládly celému světu. A přesto se tím nenechal ovlivnit. "
Kniha, ve které se souběžně rozvíjejí dva, na první pohled nesourodé příběhy, až do okamihu vzájemného protnutí. Příběhy plné lásky i nenávisti, dobra i zla, nadějí i zoufalství, dva příběhy plné ŽIVOTA. Děkuji a doporučuji.

DennieForbes
25.09.2014 5 z 5

Myslím, že Sparks umí nejen zpříjemnit den díky jeho skvělým knihám, ale také dát člověku naději. Knihy jsou na bázi tak reálných příběhů, že jim jednoduše lze věřit a brát si z nich ponaučení. Za mne 5 hvězdiček, tato jeho kniha se mi líbila zatím asi nejvíc. :)

Dadula118
08.09.2014 2 z 5

těžké zklamání.Celou knihu nic,nic a poslední dvě stránky se to celé pohlo.

machrus
04.09.2014 5 z 5

I když tato kniha nebyla úplně to nej co Sparks napsal,tak ale i přesto musím dát 5*.On je to prostě veliký moc veliký spisovatel.Konec mě dostal.Ta aukce.Asi stránku.... těsně ve chvíli...no prostě,když nabídl právník obraz podobizny Ruth,tak v tu chvíli mi to docvaklo a začaly se mi řinout slzy.Čekala jsem vše,ale tohle... prostě...maaaazec...Pěkné čtení.Neříkám nej,ale moc pěkné a kouzelné.Snad mě i víc bavil příběh Ira a Ruth než Sophie a Luka.No vlastně to bylo tak,že když jsem se začetla do příběhu Ira a Ruth a najednou se skočilo do příbehu Sophie a Luka,tak jsem chtěla přeskočit do příbehu Ira a Ruth a když jsem se začetla do příběhu Sophie a Luka tak to zas přeskočilo na příběh Ira a Ruth a já chtěla pokrčovat u Sophie a Luka.A to vypovídá o hodně dobrém ději.Ne prostě jako celek moc pěkná kniha.

Ankavi
02.09.2014 5 z 5

Je mi ctí napsat komentář k této krásné knize. Co tedy zdůraznit, abych nevytvořila spoiler a zároveň vás navnadila ke čtení? Jedná se o dva příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ale v určité chvilce se protnou způsobem, který je až zázračný. Je to kniha plná lásky se vším, co k lásce patří - touhou, radostmi, smutkem, trápením, krizemi, usmiřováním... je to kniha o tom, že osud někdy není zrovna milosrdný, ale všechno má svůj důvod a i úděl, který se jednomu může zdát jako nesnesitelný, může člověku přinést naplnění. Oba příběhy se zpočátku rozvíjejí zdánlivě nenápadně, říkáte si - a co se asi tak v po několika stech stránkách může ještě stát? - ale po chvíli jste lapeni a čtete a čtete, doufáte, přejete si, usmíváte se nebo zaslzíte - a příběhy se rozvíjejí dál a dál a zapadají do sebe jako mozaika. Po přečtení této knihy jsem se utvrdila v tom, že na světě existuje láska, která přesahuje naše chápání a sahá doslova až "za hrob". Ráda ji doporučuji, užijte si ji!

jasmína
31.08.2014 1 z 5

Já bohužel asi nejsem romantická duše, vzpomíky a povídání s Ruth, která už nežije, mě natolik rozhodily, že jsem knihu nedočetla.

Ale věřím, že si spoustu čtenářek tato kniha už našla a ještě najde.

LadyElisa
28.08.2014 5 z 5

Sparks je mistrem tohoto žánru. Opět nezklamal a stvořil nádherný příběh plný lásky. Vřele doporučuji a na konci už to byly potoky slz. Každá romantická duše si přijde na své :) Moc se těším na Vzkaz v láhvi :)

kneslova
26.08.2014 5 z 5

Ač nejsem milovnicí knih N.Sparkse, tak za tutu knihu dávám 5 hvězdiček, krásný, nepřeslazený příběh. čte se to opravdu moc dobře, výborná kniha do deštivého dne....

MonikaKK
19.08.2014 5 z 5

Skvělá! Doporučuji
V knize jsou dva příběhy, zpočátku mne jeden z nich tolik neoslovil a kapitoly kde byl, jsem chtěla mít rychleji přečtené, abych se dostala, k těm pro mne záživnějším ... ale po pár kapitolách jsem změnila "názor". Naprosto skvělá kniha. Opět mne Sparks nezklamal a jeho nečekané konce knih naprosto miluji. Když čtu jiné knihy od jiných autorů, chybí mi jeho styl.

Terka18
11.08.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Od Sparkse mám ráda hodně knížek, ale upřímně ani Zápisník jedné lásky mě neuchvátil natolik, jako Nejdelší jízda. Je to krásný příběh u kterého se i zamyslíte, co je důležité a i jak je snadné najít lásku. Na to, že Sparks je muž, tak píše překrásné romantické knížky.

Lauralex
20.07.2014 4 z 5

Sparks se rozšoupnul, asi jeho nejdelší kniha. Byla super, jako vždycky. Chytlo mě to hned od začátku a pak už se to četlo samo, bavilo mě to. Musim přiznat, že ten konec jsem trochu očekávala. V půlce knihy jsem začala přemýšlet, jak to asi skončí a jak se ty dva příběhy propojí, a jako první mě napadlo právě tohle.

Mě Sparks prostě nikdy nezklame. Hltám každou jeho knížku a těšim se na další. Někomu jeho knihy možná můžou připadat přeslazený, ale on do toho dává lidskost (právě jako tady), a to se mi líbí.

Eevina
13.07.2014 5 z 5

Krásná, pohodová kniha, která mě opět dojala až k slzám. Nicholas Sparks opět nezklamal:)