Nejdelší jízda

Nejdelší jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191949/bmid_nejdelsi-jizda-Ka0-191949.jpg 4 569 155

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

Dermiska
03.12.2020 5 z 5

Kdybych mohla, tak bych dala i 10 ✨. Jedním slovem NÁDHERNÉ ♥️

martina5069
28.11.2020 4 z 5

Moc krásná knížka ale proč mi to proboha ten Sparks dělá, že u každé jeho knihy řvu? Čtení této knihy se mi trošku protáhlo jelikož byla čtecí krize ale pokaždé, když byla chvíli nálada tak jsem ji stránku po stránce dočítala. Kniha má dvě dějové linky. Minulost Iry a Ruth, kteří se milovaly a sbíraly obrazy a současnost Sophie, která studuje umění a toreádor Luk. Díky jednomu závodu se seznámí a vlastně čteme o jejich vztahu, Ke konci knihy se tyto dvě linky a příběhy propojí. Vyšel i stejnojmenný film přičemž děj je úplně převrácený i když svým způsobem stejný. Přemýšlím jestli se mi líbilo více knižní nebo filmové zpracování a musím říct, že je to tak na stejno obojí má něco do sebe a řekněme, že film je kratší a srozumitelnější než 432 stránková kniha. Doporučuji !
Spoiler: Pokud čekáte smutný nebo veselí konec.... Dočkáte se obojího ...

" Slunce stoupá výš a výš a já trpím, i když jsem mimo tělo. V krku mám sucho a nepřeju si nic jiného než zavřít oči a vyhasnout. Jenže Ruth mi to nedovolí... "

raty
14.11.2020 5 z 5

Nádherný romantický příběh. Vlastně dva příběhy, které se na konci téměř pohádkově propojí. Čtení jsem si moc užila a s dovolením si půjčím upoutávku mého oblíbeného rádia - pro mě to byl klidný příběh do neklidné doby.

Lucy2211
26.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Nicholase Sparkse, jakou jsem četla. V mých TOP 3 knih je hned na třetím místě.
1) To nejlepší z nás
2) Volba
3) Nejdelší jízda
Ale já miluji úplně všechny Sparksovy knihy. Čtu je každý rok v letním období.
Prolínání dvou příběhů se krásně čte. Hlavní postavy jsou sympatické a i děj je originální a nezapomenutelný.
Na autora nedám dopustit, můj vůbec nejoblíbenější.

hlavajda93
01.06.2020 4 z 5

Příběh jsem nejprve viděla jako film už dříve, takže jsem zhruba věděla o čem kniha bude, možná proto jsem od knihy čekala trochu víc. V knize se prolínají 2 příběhy, z nichž jeden je vzpomínáním na minulost a jeden současnost, takže čekáte, kdy se oba příběhy spojí. Obě části byly hezké, nicméně mi trochu chyběla dramatičnost, která jindy u Sparksových knížek bývá.

baterka.gs
13.05.2020 5 z 5

Fenomenální romantický příběh, dlouho jsem si u knihy nepobrečela, vyprávění o zesnulé manželce Iry bylo uchvatné a zajímavé, pravá láska je jen jedna. Já svého Iru už přes šestnáct let mám taky.
Nedokážu srovnat s filmem, ten jsem zatim neviděla, avšak kniha byla jedna z nejlepších co jsem četla.

Barakoudel
06.05.2020 5 z 5

Po sérii thrillerů byla tahle knížka rozhodně skvělou volbou. Miluju příběhy a tenhle něžný příběh dvou nití, které se v závěru svážou, ve mně vyvolal mnoho nepopsatelných pocitů, z nichž se většina zaryla hluboko do paměti. V soudobé literatuře je těžké najít knížku, která by se vyhnula scénkám jako z červené knihovny, proto pro mě byla tato knížka opravdu příjemným čtením. Autor dokonale líčí krásy krajin a míst, díky čemuž se čtenář ocitá na stejných místech, jako postavy samotné. Oči nezůstaly suché. Rozhodně ji nečtu naposledy.

lucie2371
19.04.2020 5 z 5

Tohle je kniha která vás prostě chytí za srdce! Ačkoli většinou v knize nemám ráda 2 dějové linie, jsou i výjimky, kdy mi nevadí, což tato kniha je!
Nicholas Sparks prostě psát umí!
Posledních 150 stránek jsem probrečela stejně jako u stejnojmenného filmu, který se mi také moc líbil!
Určitě doporučuji k přečtení!

DenisaHamakova
23.03.2020 5 z 5

Nejhezčí knížka, kterou jsem za poslední dobu četla.

Andvejka
01.03.2020 5 z 5

Sparks je můj oblíbenec a jeho knihy mou srdcovou záležitostí. Nejdelší jízda je krásný příběh opravdové lásky trvající roky a lásky, která se teprve rodí. Líbilo se mi zasazení na ranč a na rodeo, stejně jako prolínání dějových linek současnosti i minulosti. Jen si myslím, že se Luke, Sophia a Ira zasloužili víc společných stránek.

Abroš
16.02.2020 5 z 5

Kdo věří na opravdovou lásku,doporučuji.Spolu s Pearl Buckovou a její knihou Příběh jednoho manželství,dvě nádherné knihy o opravdové lásce

aniger
16.02.2020 2 z 5

Příběh byl pěkný a opět můj oblíbený autor nezklamal.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Krásný příběh a kniha se mi líbí více než film, je to strašně rozdílné!

Restang
28.01.2020 5 z 5

Sparks je sázka na jistotu, když chcete něco oddechového a emočního. Moc hezký příběh. :) Jeden z nej.

petulkapeta
07.01.2020 5 z 5

Nejdřiv jsem viděla film a pak jsem měla pocit že knižku jsi musím přečíst...a byla úžasná,lepší než film,jak to tak bývá i když ve filmu to bylo trošku jinak a vidět Iru delší dobu se Sofií a Lukem než jen chviličku v nemocnici..prostě skvěle...

Barbara182
29.12.2019 4 z 5

Další dobrá kniha od Nicholase Sparkse, vyprávění Iry bylo sice ze všech nejmíň záživné, ale jinak mě kniha bavila, a to i navzdory tomu, že jsem po shlédnutí filmu tušila, jak to celé dopadne. Určitě se k tomuhle příběhu někdy v budoucnu s chutí vrátím :-)

knihomolka27
03.10.2019 4 z 5

Nejlepší z děl tohoto autora co jsem zatím četla. Bavil mě jak příběh Iry a Ruth tak i příběh Luka a Sofie, což se mi u knížek tohohle typu často nestává. Bylo hezké, že Luke a Sofie se mohli inspirovat vztahem Iry a Ruth, a poznat , že i přes jejich velké rozdílnosti může jejich láska vydržet, pokud je dostatečně silná. Film je krásný.

kastma
27.07.2019 1 z 5

Jedna z horších knih od Sparkse, určitě má lepší. Hodně jsem se těšila, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem ji konečně dočetla...

JJJ007
02.07.2019 4 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha. Moc se mi líbilo, jak se v knize střídají dva příběhy. Byla jsem tak nedočkavá, že jsem četla dlouho do noci :-)
PS. Všechni chceme takovou lásku.

Fanagirjo
24.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu parádní jízda. Jeden příběh lepší než druhý. Nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla u konce. Knížka přečtená na jeden zátah. Konec byl předvídatelný, ale v tomto případě mi to ani nevadilo... Doporučuji ????