Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445688/bmid_nedotykej-se-me-Ffw-445688.jpeg 4 953 230

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Berühre mich. Nicht , 2017

Lenka.Vílka
25.08.2022 3 z 5

No, jelikož jsem zapomněla sem dát komentář, jde asi poznat, jak se mi kniha zaryla do paměti...což je zvláštní, protože si pamatuju z děje všechno a to teď píšu :D četla jsem tak před rokem, když jsem ležela nemocná doma, a řekla jsem si, že chci něco lehkého, protože mi bylo fakt blbě. A já si vzpomněla na poličku hamby a vytáhla z ní Nedotýkej se mě.

Jo, a je tam SPOILER ohledně konce knihy.

Hned na začátek: ta knížka se mi líbila. Tak do poloviny, třičtvrtě knihy to bylo dokonalý. Fakt to bylo napsaný moc hezky a já jim věřila tu začínající lásku. Protože teď se knihy nepíšou o lidech, kteří se do sebe zamilují a jsou v pohodě, teď musí mít každý trauma. A tady to bylo dost vážný. Chápala jsem, proč se Sage chová, jak se chová, a doufala jsem, že to s Lucou nějak vyřeší. Neměla jsem tušení jak, ale doufala jsem v to. A tady nastal okamžik, kdy se to autorce celý rozpadlo. Protože na mě kniha působila jako kdyby to nevěděla ani autorka sama. Sice to doteď bylo (v rámci žánru) s logikou na čtýru, ale ok, ostatní klišé mě neurážela ani neznechucovala (tyhle dvě slova jsem použila, protože jsem četla i druhý díl). Bylo to sladký a roztomilý. Totálně ňuňu. Jenže kniha má dva díly. A někde ke konci jako kdyby si autorka vzpomněla, že má napsanou smlouvu na dvě knížky v sérii, ne na jednu, takže to musí natáhnout, protože tady to stejně nestihne vyřešit. Totálně zabila příběh tím, že na konec dala sexuální scénu. Ano, v romantické knize, mi tohle vadí? Asi musím být divná, že? Jenže ono to bylo trochu jinak. Byla tak špatně napsaná, že jsem myslela, že odpadnu. A ten důvod? Co?!?! To je tak mimo. A co bylo potom na úplným konci? Co?!?! To bylo prostě hrozný. Četla jsem krásnou romantickou knihu ve stylu J. Lynn, abych na konci dostala tohle? Protože já se bála jedné věci. Že když to takhle zabilo první díl, co jako bude dál. Až tu mrtvolu vykopou...

Já jsem z toho byla tak rozhozená, že jsem si hned v knihovně půjčila druhý díl. A ten jsem nečetla jenom dvě hodiny jako ten první. Protože, ano, apokalypsa vykopaných mrtvol dorazila, a jak to četla tři dny...ale to na jiném místě.

Špekyn
19.08.2022 4 z 5

Krásný romantický příběh. Je plný lásky, naděje, ale i utrpení, mladických trablů a nerozvážnosti. Sage a její přístup mě trochu iritovaly, ale vzhledem k její minulosti to bylo adekvátní. Příběh mě hned vtáhl a postavy byly sympatické. Jen chvílemi to bylo zbytečně rozvleklé. Chybělo mi větší rozebrání sezení u psycholožky, větší odbornost. Konec byl pak až příliš vyhrocený, neseděl ke zbytku. (SPOILER: Luca se celou dobu tvářil chápavě, ale pak byl jakože on ten špatný?) Ale rozumím, že to bylo nutné pro nalákání na druhý díl a zvýšení napětí. Rozhodně se na jeho přečtení těším.

janka2000
07.08.2022 5 z 5

Příběh o zneužívané dívce trpící strachem z mužů. Když potká Luca, její strach je nejdřív obrovský, protože představuje vše čeho se bojí- silný, potetovaný a drsný chlap. Jenže pak s ním musí pracovat a vídat ho každý den...
Řeknu k tomu, že mě se to fakt líbilo.

Becca_books
30.07.2022

Po všech thrillerech a detektivkách první půlky roku jsem si řekla, že zkusím nějakou romantickou Young Adult, co už mám jednak déle na seznam, jednak se hodí k prázdninovému letnímu čtení a taky jimi mám zaplavený instagram. A zvolila jsem dobře. 406 stran zfouknuto za den a půl Postavy mi sedly, líbilo se mi, že se příběh netočil jen kolem kluků, ale popsal život na univerzitě, problémy, se kterými se mladí lidé potýkají a hlavně příběh Sage mě dostal. Ještěže je Black Friday u Knihy Dobrovský a já tak koupila rovnou oba díly. To, že kniha končí přesně uprostřed dění mě vždy šíleně irituje. Ale naštěstí jsem mohla hned pokračovat takže žádná tragédie

ronnies.library
27.07.2022 5 z 5

po zklamání z Někdo nový jsem se k této duologii moc neměla. nakonec jsem ji přečetla na jeden nádech. až moc jsem soucítila se Sage a jejím psychickým problémům, bylo mi z toho až zle. v druhém díle to nebylo už tak strašné, ale zase tam byly vztahové problémy a hlavní zápletka, takže jsem se vlastně vůbec nenudila. tak nějak jsem potřebovala bolestivý příběh a přání bylo vyslyšeno. téma knihy bylo docela jiné než v klasických romantických knihách a do Lucy jsem se zamilovala hned, i když jsem se bála se Sage a opravdu jsem byla místy velmi znechucená čím si Sage musela projít.

Mybooks
09.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mě natolik uchvátila, až jsem se do ní úplně vžila. Je to snad jediná kniha, kterou jsem kdy četla, že neměla šťastný konec a nastalo hodně hádek, a proto doufám, že v druhém dílu se Sage s Lucou dají zase dohromady.

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavní hrdinka si prožila něco zlého v minulosti a anotace nás nenechává na omylu, čím si prošla. Tuto špatnou zkušenost opravdu nezlehčuji a i když nechápu, co hlavní hrdinka prožívá, tak pro ní ale mám veškeré pochopení, jak se vlastně chová a jak těžké je důvěřovat lidem. Kdo si někdo něco podobného neprožije, tak je těžké se vcítit a chápat chování hlavní hrdinky. Pro mě kniha byla velmi zajímavá. Navíc ráda čtu knihy, kde se hlavní postava musí poprat se svým strachem.

miruska810
20.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Až príliš mi príbeh pripomínal knihu Začít znovu od M. Kasten. V porovnaní s ňou tu bolo pár pasáži zbytočných, zdĺhavé nezáživné opisy, ktoré som neskôr začala preskakovať, gramatické chyby, za čo však môže prekladateľ... Vzťah s April bol po spoznaní s jej bratom odsunutý úplne na okraj, potom sa ju autorke snáď ani nechcelo viac rozvíjať, tak ju stále posielala mimo domov. Tiež Megan, Nora.. takové vzťahy, ktoré keď nie sú opísané a podporované už od začiatku, tak to skôr každého obťažuje a nudí, keď musí čítať omáčky, ktoré autorka pridala naschvál aby umelo zvýšila počet strán v knihe. :-D Nezvyčajný výber mien hlavných postav, ale tak to je vec vkusu. Pozitívum bol zaujímavý námet psychicky nemocnej Sage, asi také reakcie človek mať môže, avšak o to viac som sa tešila na hlbšiu analýzu jej ochorenia, ktorá u sedení s lekárkou príliš neprichádzala a väčšinou to autorka preskočila. Asi taká oddychovka, ktorá ani príliš nepoteší, ale zas úplne nesklame. Určite skôr pre násťročných. Kúpila som si ďalší diel, ale v knižnici sa určite dlho neohreje.

dominika8192
09.06.2022 3 z 5

Upřímně se přiznám, že jsem přeskakovala jen na zajímavé pasáže. Bylo by moc natahovaný...zbytečně dlouhý. Jo jasně, to, co se jí stalo, je smutný, ale nemusí kvůli tomu psát 500stránkový příběh. Klidně by stačilo 200 stran.

Annkag
06.05.2022 3 z 5

Někdy je minulost tak bolestná že v nás probouzí temné strachy i mimo zákoutí našich bočných můr.
A někdy se z bočné můry nelze probudit a tak tápeme i ve všedných dňoch s myšlenkou na to/nebo toho kto nám bolestně ublížil.

lucie3944
26.04.2022 3 z 5

Není to na plný počet. Už jsem přečetla spoustu knih podobného ražení, a tak porovnávám. Popis chování, jednání a pocitů u Sage je na můj vkus až dost. Zároveň mě mrzí, že tam jsou velmi povrchově popsána sezení u psycholožky. Všechny pokroky v traumatu jsou vysvětleny jen domněnkami Sage. Konec knihy mi přešel trochu na sílu, Luca si spoustu věcí dokáže uvědomit, ale že ho Sage na konci úmyslně zraní, to mu nedojde? Pro mě je to klouzání po povrchu tam, kde bych chtěla vědět mnohem víc, ale není to špatné. A tak jdu na další díl...

AnnaNes
16.04.2022 4 z 5

Jediné, co bych vytkla, tak nadměrné popisování pocitů Sage, jinak se mi kniha líbila.

P3_tis
16.04.2022 5 z 5

Kniha, která vás chytne za srdce…
Přestože si raději přečtu detektivku či triller, nemohla jsem se od tohoto příběhu vůbec odtrhnout. Čtenář čeká klasiku, kdy ona je ta hodná, šedá myška a on je ten lover boy, kterému není nic svaté. Přesto tam Laura Kneidl dokázala přidat prvek, ze kterého mi nebylo vůbec dobře…
400 stran vám uteče jako nic. Konec vám vyrazí dech a vy musíte okamžitě sáhnout po druhém dílu.

uminaa
14.04.2022 5 z 5

Tak toto bol pre mňa dosť silný námet. Musím povedať, že podobné záležitosti ohľadom detí (a vlastne ľudí celkovo) neviem len tak predýchať alebo sa od nich odosobniť. Je pre mňa nepochopiteľné, že sa dokáže niekto takýmto spôsobom chovať k dieťaťu.
Príbeh bol dobre spracovaný, čítal sa naozaj dobre a plynulo (až na niektoré pre mňa ťažšie stráviteľné pasáže).

Misshell1
07.04.2022 4 z 5

Já asi prostě nejsem dobrý kritik. Mně se líbí téma. Líbí se mi, když kniha zaujme, má silný příběh a o to víc, když jsou problematické postavy. Nedokážu říct, jak se to bude vyvíjet dál, doufám, že to bude mít zajímavou zápletku, ale nezbývá, než si to jít přečíst :)

eliska8983
07.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha ve mně zanechala takový smíšený dojem.
Čtivé? Rozhodně.
Vykreslení psychických problémů? Většinu knihy relativně věrohodné, oceňuji zakompování "odborné" pomocí.
Děj pomalý, ovšem knihy tohoto žánru prostě takové bývají. Rozhodně mi mnohem víc vyhovuje tempo Laury Kneidl, než neustálé "jo, ne, miluju tě, nechci tě" Mony Kasten. V knize se nutné nemusí pořád něco dít, aby byla zajímavá.

Problém jsem měla s pár body. Například s přílišným opakováním vnitřních pocitů Sage - nechápejte mě špatně, je samozřejmě dobře, když známé pohnutky a víme o chování postavy. Ale zde bylo opravdu na každé stránce popisované, jaké má Sage strachy, obavy, neustále se vracela k osobě ze své minulosti... A kniha by mohla být o tolik pasáží kratší. A rozhodně by se oba díly mohly spojit do jednoho.

Můj nejméně oblíbený trope - nekomunikování hlavních postav. Ach, jak já to nesnáším. Sage prostě nechce nic a nic Lucovi říct a na konci knihy je jejich roztržka tak nesmyslně vyhrocená, že jsem chtěla knihou hodit. Stačilo by PROMLUVIT. Ale to by autorka neměla o čem psát, že.

Jak už zde někdo zmínil, Sage je na mizine, ale peníze na utrácení za dovoz jídel, dárky, věci na Halloween a další věci má? Aha aha. To dává smysl. A nesmyslných pasáží tam bylo víc, ale nechci zde psát úplně vše.

Co na to říct. Zatím dvě hvězdičky, než se nad hodnocením pořádně zamyslím.

vera5841
31.03.2022 4 z 5

Autorka má velmi čtivý styl vyprávění a to i v případě, že se vlastně nic moc nedozvíme. Sage mě občas docela štvala - pořád pláče jak nemá peníze a pak jde a koupí nějakou hloupost. Nebo pořád dokola opakuje, jak je jí hloupé využívat kamarády, ale jakmile za nimi zaklapnou dveře už si běží napustit vanu a vybrat lednici. No a Luca je miláček žen i přes své vlastní démony, vždy ví co říct nebo naopak kdy být zticha, je to takový novodobý rytíř. Celkově se kniha dotýká jednoho vážného tématu, ale bohužel kolem něj jen tak klouže a naznačuje. Závěr knihy přinesl více otázek, než odpovědí a tak jsem moc zvědavá na další díl.

Domkoslavka
28.03.2022 5 z 5

Nemůžu dočkat se až začnu další díl, kniha se četla hrozně rychle, i když měla 400 stran.

Péťa Z.
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě upoutala svou obálkou. Měla jsem o ní povědomí díky dobrému hodnocení. A rozhodně mě nezklamala.
Příběh Sage se mi líbil a čtivý styl autorky mě vtáhl naplno.

Myslím, že to, co si Sage zažila, prostě nejde jen tak přejít, i když se poprvé zamilovala a snažila se zapomenout...
Není těžké už na začátku uhodnout, kdo za vším stojí. Člověk se s takovým traumatem musí vypořádat po svém. A nejspíš k tomu potřebuje podporu okolí, takže vlastně to nejodvážnější, co pro sebe může udělat, je říct to nahlas.

I když se v románu řeší vážné téma, je to příjemné čtení. Normálně jsem se vrátila o několik let v čase a připitoměle se uculovala, když se Sage sbližovala s Lucou. Je tam spousta hezkých okamžiků, při kterých mě šimrali motýlci v břiše. No jó, asi bych se do Lucy taky zabouchla. :-)

Těším se, jak se to celé vyřeší v dalším dílu, který si brzy půjčím v knihovně. I když představu mám. ;-)
Jsem zvědavá, jestli se mi potvrdí moje podezření ohledně Gavina...

syky245
15.03.2022 5 z 5

Kniha se četla poměrně dobře, jen některé pasáže byly zbytečně natahované. Překvapil mě konec a jsem ráda, že mám po ruce i druhý díl. Asi tuším, jak to celé dopadne, ale třeba mě to zase překvapí.