Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445688/bmid_nedotykej-se-me-Ffw-445688.jpeg 4 953 230

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Berühre mich. Nicht , 2017

MichaelaS081
04.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila

be_pa
02.03.2022 3 z 5

Přesně souhlasím s Leat. Zajímavé,ale zdlouhavé. Napjatě jsem se snažila knihu v noci dočíst, abych nakonec zjistila, že pokud chci vědět, jak to dopadlo, čeká mě další rozvláčně psaná kniha.

Leat
25.02.2022 3 z 5

YA drama/romantika z vysokoškolského prostředí. Za mě jsme četla z tohohle žánru více knih, ve kterých bylo obdobné téma zpravováno lépe. Největší výtku mám k rozvláčnosti knihy. Přeskakovala jsem pasáže. Hlavní postavy i samotné trauma, by si zasloužilo jít více do hloubky, prostor na to tu byl. Takhle to bylo moc ukecané a předvídatelné a ještě si musím přečíst 2. dil, abych zjistila, jak to dopadlo, i když to opravdu tuším. Dobré jen dobré, ale čte se to rychle.

zuzka5372
23.02.2022 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. I když místy popisovala hrůzy které se hlavní hrdince děly, bylo to hezké čtení. Znám někoho kdo trpí panickou atakou a vím že jsou to stavy hrozné a zcela nečekané. Krásně napsané i když ten konec.... Ještě že mám v knihovně druhý díl....

Ralemo
22.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem se odhodlávala ke čtení této knihy a nakonec přečetla oba dva díly za jeden den. Nádherně napsané, se zajímavou zápletkou, kniha obsahuje všechno drama, napětí, romantiku.

Sage byla bojovnice, čím vším si prošla. Každopádně se jí podařilo aspoň vzdálenostně utéct před otčímem a začít nový život. Luca a April se jí krásně ujali, čímž jí zachránili aspoň trochu život.

Šárka88
17.02.2022 5 z 5

Ze začátku jsem tomu nemohla přijít na chuť a najednou jsem si všimla, ze jsem za půlkou. Opravdu hodně čtivé s těším se na druhý díl. Jen co mě zarazilo, jak bylo psáno o tom, ze nemá peníze a neustále si objednávali jídlo a Sage dělala nákupy, podle toho muselo jídlo stát maximálně 2 dolary.

ZapisnikTerky
11.02.2022 4 z 5

Tohle setkání s autorkou nebylo zrovna pohodové. Chvilkami spíš mrazivé. Ale i tak jsem si knihu moc užila. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Víc v mojí recenzi :).

poník654
07.02.2022 5 z 5

Kniha se mi fakt hodně líbila, je krásně napsaná a dobře se čte. Téma fakt dobrý. Těším se, až si přečtu poslední díl.

KnihomolkaKatka
05.02.2022 5 z 5

Skvělé - 4,5*. Půl hvězdičky musím srazit, protože jsem po recenzích čekala na konci větší wau. Ráda bych se o Lucovi dozvěděla víc, je to super postava, kterou prostě nejde nemilovat. Pod drsnou slukou se skrývá citlivý (přesto ne bačkora) kluk, který navíc miluje knihy. No řekněte - jde ho nemilovat?
Z čeho jsem šílela (v hezkém smyslu), byla kapitola 29. Se Sage jsem si docela rozuměla, akorát v poslední kapitole mě zklamala. Líbil se mi vztah Luca s April. April mi byla o něco sympatičtější než Megan.
Alana bych nejradši zabila a zakopala pod zem a po tom, co jsem četla recenze na druhý díl, myslím, že ten pocit a odpor k němu ještě zesílí. Ráda bych se dozvěděla víc informací o Lucově minuloti a o Noře. Na druhý díl se rozhodně těším. Musím si ho co nejdříve koupit a přečíst. Doporučuju.

houdkic
01.02.2022

Po vic jak 100 stranach odkladam a nedocitam. Za me nudne, nezazivne, porad dokola omilane to same, ani jedna z postav neni sympaticka. Pro me velke zklamani.

Toledo
30.01.2022 5 z 5

První díl jsem slupla jak malinu, abych na konci zažila šok z toho, že má kniha pokračování. Dokážete si asi představit mou frustraci z toho, ze druhou knihu doma nemám.
Jinak co se týče příběhu, byl moc krásný! Líbilo se mi postupné sbližování Lucy a Sage. Co mi chybělo bylo přiblížení té minulosti, ale o tom se asi dozvíme více ve druhem díle.

Šíla
30.01.2022 5 z 5

Neumím si představit, že bych knížku dočetla a doma neměla druhý díl.

DeniCod
24.01.2022 5 z 5

Udělala jsem chybu, že jsem si nekoupila oba dva díly, teď musím čekat celá napjatá než mi druhy díl přijde. Úžasná kniha, není co vytknout. Oceňuji, že Sage vyhledává odbornou pomoc. Vztah mezi Lucou a Sage jsem milovala, ale ten konec, ten mě zdrtil.

mishka1976
23.01.2022 5 z 5

Pokud nemáte po ruce druhý díl, čtěte jen na vlastní riziko... a neříkejte, že jsem Vás navarovala!
Mě nikdo nevaroval. Doufám, že druhý díl budou mít zítra v knihovně.

jitka_dankova
17.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Silný dvoudílný příběh o lásce a překonávání překážek, který ale rozhodně není pro každého. Dívka zneužívaná otčímem se snaží najít si vlastní cestu, bojuje se svým panickým strachem z mužů a poprvé se zamiluje. Vztah Sage a Luca je ze začátku hezký, milý, pak se ale nesmyslně rozejdou a oba si hodně ubližují. Těžce se mi ta část četla, mrzelo mne, jak se k sobě hrozně chovali a zvažovala jsem, jestli se přes tu část přenesu, i když jsem věděla, že na konci čeká milý happy end plný lásky. Příběh je ale celkově opravdu moc hezký a romantický a stojí za to. Jen je na zvážení, kdo jak zvládnete číst ty vzpomínky na to, co otčím Sage dělal (já to musela přeskakovat, to bych nedávala).

Lučina7
14.01.2022 5 z 5

Zpočátku se děj trochu táhl, v knize byly neustále jen pocity Sage a někoho z vás by to mohlo nudit, mě však ne. To, jak autorka dokázala její strach popisovat, pro mě bylo neskutečné a velmi čtivé.
Avšak, když se děj rozjel, začalo mě to bavit ještě více. Samozřejmě kniha je román a jak já říkám, je to "romantika podle pravítka". Nicméně konec mě překvapil a vlastně jsem vůbec nevěděla, jak se bude děj vyvíjet dál. Naštěstí jsem měla koupený i druhý díl, takže jsem hned pokračovala. Takže upozorňuji, že po přečtení budete ihned potřebovat číst druhý díl.
A k závěru bych ještě ráda dodala, že kniha se velmi dějově i tématem podobala knihám od Mony Kasten a trochu i Strmému pádu.
P.S.: Luca má i instagram, ale bohužel neaktivní.

Drahuska12
13.01.2022 4 z 5

Pane bože!!!...
Tak moc jsem se do té knihy a příběhu zamilovala, prožívala jsem každou stránku s hlavními postavami, a o to víc jsem prožívala ten konec..
Co to jako mělo být? Mám chuť vzít knihu a zahodit ji do kouta i se svým zlomeným srdcem.
Chtěla jsem dát 5 * ale bohužel musím za ten konec jednu hvězdičku odebrat.
Nikoho samozřejmě od této knihy neodrazuji, je skvělá, stránky plynou ani nevíte jak. Sama jsem knihu přečetla za dva dny. Takže doporučuji, ale momentálně jsem naštvaná. :-D

vlkove
12.01.2022 4 z 5

Svým způsobem o těchto zlomených hrdinkách ráda čtu. Oceňuji, že hrdinka v průběhu příběhu vyhledala odbornou pomoc. Jediné co bych vytkla je částečná zdlouhavost některých scén, které by šly snadno zkrátit.
Jinak povedená kniha pro fanynky Mony Kasten.

x-lee-x
10.01.2022 5 z 5

Hodnocení začnu od konce. Ještě, že jsem si koupila druhý díl. První díl jsem totiž přečetla skoro na jeden zátah a ten konec by mě prostě a jednoduše zabil.
Ten den, kdy sem dočetla první knížku jsem stihla přečíst ještě 1/3 druhého dílu. Je to úžasně napsané a myslím, že dál už je zbytečné cokoliv psát. Za mě plný počet hvězd.

astra3
09.01.2022 4 z 5

Hezky se četlo. Postavy sympatické. Jen to mohlo mít méně stránek. Jsem zvědavá na druhý díl.