Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445688/bmid_nedotykej-se-me-Ffw-445688.jpeg 4 953 230

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Berühre mich. Nicht , 2017

Nikusha
19.05.2023 1 z 5

Tohle bylo velký špatný. Nesympatické postavy, no asi všechny. Opakující se situace, nuda nuda. Nevím proč, přišlo mi to jako bych četla zoufalý pokus o Colleen.

FejKýý
16.05.2023 4 z 5

Tak ten konec je opravdu takový, že člověk potřebuje vědět, jak to bude dál. Jsem ráda, že druhý díl v klidu můžu začít. Kniha se četla lehce a rychle. Zhltla jsem ji cca za den a půl. Příběh krásný a Luca s April jsou parádní. Ovšem co se mi nelíbí, pořád opakování toho jak se Sage bojí. Ono to stačí jednou. I párkrát bych to zvládla. Ale tohle je skoro na každé stránce od začátku až do konce. Nezlepší se to. Tohle je opravdu velká škoda a proto nemůžu hodnotit úplně nejvýše. Kdyby se to tam pořád neopakovalo (zároveň to nejde nijak do hloubky, takže nechápu) tak je kniha minimálně o 100-150 stran kratší.

Jája92
14.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, opět jak jinak jsem četla dlouho do noci. Nemohla jsem se od příběhu Sage a její minulosti odtrhnout.
Překvapil mě Luca. Ještě jsem nečetla o hlavním hrdinovi, který hltá knihy a přeje si být knihovníkem a do toho je přitažlivý kluk, který nepotřebuje být středem pozornosti. To mě mile překvapilo.
Líbilo se mi jejich postupné sbližování, Sage se svůj problém snažila vyřešit odbornou cestou. Do toho nová škola, noví lidé, ale minulost číhala za rohem.
Samozřejmě jsem zvědavá na druhý díl, jak se s tím vším Sage popere.

Čtenářka368
02.05.2023 5 z 5

Tohle byla proste pecka. Přečteno už dvakrát. A pamatuju si, že poprvé jsem si trhala vlasy, že ještě nevyšel druhý díl a začala jsem pátrat v jakých jazycích už existuje, abych si přečetla pokračování. Autorka vám při čtení dokáže zlomit srdce hned několikrát. A ty sympatické hlavní postavy a jiskření mezi nimi, tohle když se v knize potká, je to vždycky super. A tady to všechno dosedlo.

alena7090
23.03.2023 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila, hned po dočtení jsem si objednala druhý díl. Děj tedy celkem předvídatelný, ale líbí se mi, jak je vyobrazen boj s vlastní hlavou.

michaelakoc
22.03.2023 5 z 5

Dnes dočteno a hned objednán 2. díl, který pokračuje přesně tam, kde první skončí. Za mě skvělý příběh a Sage věřím a chápu naprosto vše. I to, co udělala na konci, bylo pochopitelné, protože měla strach a měla pocit, že musí ostatní před svou minulostí ochránit. Jsem ráda, že autorka děj neuspěchala, protože to, co Sage řeší, nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Rozhodně kvalitnější YA literatura a za mě například lepší i jak tolik opěvovaná Colleen Hoover.

luckykniznisvet
20.03.2023 4 z 5

Na začátku mi přišlo, že se děj nikam neposouvá, tak půlka knihy je v podstatě na místě a nic se tam neděje. Naštěstí jsem ale čtení nevzdala a v knížce pokračovala. Druhá půlka knihy se četla sama, utíkalo to a já se těšila na každé písmenko. Ještě štěstí, že na mě doma již čeká druhý díl, protože jinak bych musela ihned do knihkupectví.

Máca216
19.03.2023 5 z 5

Kniha mě oslovila, přečetla jsem jí na jeden zátah. Z konce jsem vyřízená a musím si co nejdříve sehnat druhý díl!

JaAnička
13.03.2023 4 z 5

Je to asi taková standardní romantická kniha pro dospívající čtenářky, která se založena jenom na to, že láska k pravé osobě dokáže vyléčit fyzické i psychické problémy. Tečka. Asi tak by se dala kniha shrnout. Je docela čtivá, to se tomu musí nechat + hrdinka své problémy řeší a nenechává tomu volný průběh. Přesto si ale minimálně u 50 stránek říkáte "to je koza a on kozel" a v konečném důsledku, je mi jejich vztah jedno (možná je to můj osobní problém, ale chyběl mi tam "ten" šmrnc). Ten konec ale cením, ačkoli kdybych to nečetla zároveň s 2. dílem, asi bych trochu zuřila.

A teď k tomu, co mě pravdu a vážne dost štvalo. Ty poznámky pod čarou....naštěstí jich tam není moc, ale wtf...kdo se rozhodl, že vysvětlí pojem ivy-legue jako "břečtanová liga" ...by si opravdu zasloužil metál. ...Navíc je to nekontistentní, polovina amerických seriálů vysvětlena je (plus "co je to anime") a na druhou půlku se zvysoka kašle...proč je nevysvětlí, co je GoT, Stranger things, Upíří deníky, ale vysvětlí se, co jsou to Gilmorova děvčata? Prostě, co poznámka, to úsměvný poklad.

NiKub
26.01.2023 3 z 5

(SPOILER) No začátek jsem docela hltala. Zajímalo mě, jak to vlastně dopadne.Jenže pak přišla část kdy Luca slavil narozeniny a od té doby knížka byla nudná. Každý večer jsem se přemlouvala abych knížku dočetla. Strašně se to táhlo. Nečekala jsem už od knížky nic. Ale i přesto zvrat přišel poslední 4 kapitoly jsem jen četla nemohla jsem přestat. Čekala kdy konečně ten ulízacen Alan dostane co mu patří. Už jsem si říkala že to musí přijít. Jenže najednou Sage odchází od Lucy a konec. Jako vážně? No nic jdu pro další díl a doufám, že mě knížka bude bavit po celou dobu čtení.

kuwu
20.11.2022 3 z 5

...
Po začátku, který mi přišel jak přes kopírák od Kasten Začít znovu, ale oproti této knížce mě vůbec nebavil.
Po dějovém škrabání se na vrcholky hor, chvilkové rovince, přišel tvrdý pád dolů.
Do dalšího dílu určitě nepůjdu, začínám mít těchto knih - problém z minulosti a bum mávnutím proutku ho má nějaký kluk vyřešit a je z toho láska jak trám, celkem plný zuby.
Téma to je samozřejmě vážné, ale už ne.
Tři hvězdy za tu relativně dobrou rovinku.

Lavina
20.11.2022 5 z 5

Tak Teda to bylo něco.... A ten konec.... Velmi zajímavá kniha o zneužívání a tomu jak se z něj dostat nebo spíš nedostat... Potřebuji druhý díl.... Uf.. Doporučuji

Grohlinka
07.11.2022 1 z 5

Tak tohle byla rozhodne jedna z nejhorsich knizek, ktere jsem precetla. Jen ucta ke kniham mi nedovoluje dat odpad. I kdyz, pokud je nekdo schopen napsat takovou slataninu, tak evidentne sam žádnou uctu ke kniham nema.

Co mi vadi na tehle “knize”? Snad uplne vsechno, hlavni hrdinka Sage je nechutnej malej sobec, doopravdy nechala svoji mladsi sestru tam, kde ji nechala!? Luca je promiskuitni dobytek, ktery vyuziva holky, ale beda, jak to někdo udela jemu. Autorka o danem tematu evidentne vi uplny houby, plete si psychologa s psychiatrem a celkove je uplne mimo, nebo je to snad prekladem? Eroticka scena na konci byla smesna. Cely pribeh je smesny a klicove situace zalozene na nahodach, ktere by se nikdy nejspis nestaly, porad nekdo nekam pada, aby doslo k vzajemnemu kontaktu, hrdinku kdekdo obtezuje a chce ji znasilnit a dva cizi lidi si ji nastehuji domu, ehm, tak urcite. Kazdy ji ma rad, ale proc? To teda netusim.

Naprosto nechapu vysoka hodnoceni, ktera tahle ehm knizka sbira. Snad poprve lituju sve obsese docitani knih a serii, protoze si musim precist i ten druhy dil. Treba to nebude tak strasny, no, horsi nez tohle to snad byt nemuze.

A abych nezapomnela, tak ten konec, tak to nebyl hrebicek do rakve, to byl poradny hrebik! Smankote.

Wisha
01.11.2022 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se vrhla, protože jsem měla zrovna náladu na nějakou oddechovou romantiku, a moc jsem od ní nečekala. Proto mě překvapilo, že mě překvapivě lehce vtáhla a už nepustila, stejně jako její pokračování. Nakonec jsem obě přečetla v krátkém čase s pocitem, že jsem si to moc užila. Takže určitě příjemné překvapení :-)

nyka538
26.10.2022 5 z 5

Popravdě moje nejoblíbenější kniha. Nechápu hodnocení tady, ale podle mě byste se tím neměli řídit. Miluju miluju a miluju. silný děj který ně vzal a nádherný vztah Sage a a přítele. Tohle je to co od knížky už dlouhé měsíce hledám, od doby co jsem jí četla.

BarkaS
23.10.2022 2 z 5

Kdybych nečetla před hodnocením i díl druhý, možná bych dala i 4. Docela příjemná romantika s vážným podtextem.

katerina6763
25.09.2022 1 z 5

Sice se kniha zaobírala opravdu vážným tématem, ovšem děj byl takový... nijaký. Postavy mě ničím nezaujaly, očekávala jsem alespoň nějaký neobvyklý závěr, ale v podstatě se jednalo pouze o návnadu na další díl. Druhý díl už určitě číst nebudu.

Dokie
19.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila a těším se až si přečtu další díl, ale konec mi přišel hodně urychlený. Na Sage taky byl vidět velký vývoj charakteru když porovnám začátky knihy a ten konec. Taky jsem se na konci dočkala dlouhé spicy scény, která byla docela dobře napsaná.

Emma27
14.09.2022 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila.

Arianne
28.08.2022 2 z 5

Ach ne, ne, ne. Při vší úctě ke všem zneužívaným... tohle ne. Děj absolutně o ničem, vývoj postav nulový, prostě něco je a najednou je to jinak. Pořád dokola ty samé věty, ty samé problémy, ta samá řešení. Nejvíc mě iritovalo posouvání času stylem "dalších pár týdnů nic nového nepřineslo".
Četla jsem J. Lynn, četla jsem Monu Kasten, dokonce i Avu Reed, kterou jsem považovala opravdu za špatnou. Ale toto je úplně mimo. Sage mi straně leze na nervy, proč se k ní April a i Luca chovali tak přátelsky, když jim k tomu nedala absolutně žádný důvod, bylo naprosto nelogické.
A závěr už vůbec nedával smysl, jakoby si autorka uvědomila, že vlastně chtěla psát ještě jednu knihu, tak to musí celé nějak rozbít, aby bylo o čem.
Jestli se budu nutit do druhého dílu si ještě rozmyslím, ale přes všechno jsem zvědavá, jak to vygraduje s Alanem.