Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445688/bmid_nedotykej-se-me-Ffw-445688.jpeg 4 953 230

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Berühre mich. Nicht , 2017

Merrit999
22.09.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, oblíbila jsem si rychle všechny hlavní postavy. Tedy kromě Alana a Sageiny mladší sestry(nevím proč, ale tuším, že není dobrý člověk). Přečetla jsem za jeden den, konec mě tedy naštval, netušila jsem, že to není Stand alone. Tak si na vyřešení budeme muset počkat no.

Kudík
22.09.2020 5 z 5

Tak tady jsem si dobře naběhla. Teď budu min. půl roku čekat na další díl.
Kniha je opravdu velmi podobná stylu Mony Kasten "Začít znovu" s mixem Elle Kennedy "Návrh". Komu se líbí styl a výše uvedené tituly těchto autorek, tak zde si přijde taky na své. Sage odchází studovat co nejdále od svého domova. Důvody, proč se tak rozhodla, se čtenář postupně dozvídá, i když strach z dotyků a panické ataky prozrazují své. Líbí se mi, jak autorka podrobně popisuje, co Sage právě probíhá hlavou. Úžasné jsou její kamarádky, ať už z dětství Megan, anebo April. Zápletka ohledně bratra mi došla ihned a mám takové tušení jak to bylo i před 3lety s April. No a Luca je prostě Luca. Takový na oko bad boy, který studuje na knihovníka. :) Jediná věc mě v rámci děje zmátla, a to údaj ohledně úmrtí otce Sage.

Jajibloguje
19.09.2020 5 z 5

Presne toto je kniha, ktorú som potrebovala dočítať. Kedykoľvek a kdekoľvek. Príbeh začal zľahka, no čoraz viac gradoval. A ten koniec... ten ma dostal! Sage utiekla pred svojou minulosťou, aby mohla žiť aspoň trochu normálny život. Osud jek však hádzal polená pod nohy, no s novými kamarátmi sa všetko zvládlo lepšie. Strach ju však prenasledoval na každom rohu, často žila vo svojich myšlienkách a negatívnych pocitoch. To všetko zmenil Luca. Brat najlepšej kamarátky, kamarát, ochranca, milovník kníh a mladý muž, ktorý si postupne získaval dôveru. Poviem vám, obľúbila som si ho. Nebol dokonalý a ani sa na žiadneho bezchybného nehral. Nedotýkej se me od Laura Kneidl je milá romantická kniha zo života. Obľúbila som si univerzitu, handmadr podnikanie, tipy na seriály, každý riadok, vďaka ktorej bol tento príbeh tak prudko čitateľný. Každá strana sa čítala ľahko. Hoci je kniha trochu hrubšia, ani nebudete vedieť ako a ste na konci. Niekedy som Sage ľutovala. Niekedy nenávidela. Ale verím, že sa všetko vyrieši.

Prokrastinuji
17.09.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě je příběhově emoční rollercoaster na poli romantické literatuty. Máme tady hrdinku Sage, která utíká před minutostí, trpí chorobným strachem z mužů a častými panickými ataky. Autorka bravůrně a hlavně detailně popisuje co přesně se ji děje v hlavě. Přiznávám, že mě osobně byla postava Sage hodně sympatická i díky takovým “detailům” jako je její koníček výroby šperků a jejich následný prodej na Etsy či sledováním Netflixu. Všechno je to reálné a všichni mileniálové to znají. Celkové všechny postavy, které se dostávají do popředí v Sagenině (božíčku to je sklonění, ani nevím zda to mám dobře????) nové životní etapě, jsou skvělé charaktery - máme tady potetovaného lamače dívčích srdcí Lucu (jehož jméno ve skloněném tvaru Lucy jsem poprvé omylem přečetla jako ženské “lusy” a divila se, kde se ta postava vzala????????????‍♀️), jeho sestru April a kamarádku “z minulosti” Megan. Ti všichni mají něco do sebe a já bych si hned z fleku klidně o April nebo Megan přečetla celou knihu s jejich příběhem???? Sage se na začátku knihy pouští do studia psychologie na Univerzitě v jiném státě, na hony vzdáleném od jejího domova v Maine. Nemá peníze, žije v dodávce a má problém chodit mezi lidi. Pak však potká April a Lucu, začne pracovat v knihovně a zdá se že ji svítá na lepší časy. Není to však lehký boj a Sage musí doslova překročit vlastní stín, aby jednou byla s to vést normální a plnohodnotný život. Postupně je nám odhalováno, co přesně se ji stalo...
Je něco co bych knize vytkla?
Najde se tady pár chybek v překladu a spojení “Na každý pád...” jsem taky viděla poprvé, ale třeba se to normálně používá????? Co se týká příběhu, je tady jedno velké klišé - máme tady tak trochu badboye a dívku, “která ho změní”. Už z anotace vám to však může být jasné a tak to není nic za co bych strhávala hvězdu. Naopak bych vývoj mezi nimi přirovnala možná i ke slow burn romanci - celkově se s tím autorka dobře poprala.

Eviškaa
14.09.2020 5 z 5

Super příběh, který mě vtáhl do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jen škoda, že se musí čekat na další díl ????.

Adýs034
13.09.2020 5 z 5

Silný příběh, který se čte jedním dechem. Už se nemůžu dočkat pokračování ... Jako čtenář jsem se dokonale vcítila do postav Sage i Lucy.

Pípasek
11.09.2020 5 z 5

Vše již bylo napsáno, prostě super. Dojímavý romantický příběh, žádná červená knihovna.

Ketfl
07.09.2020 5 z 5

Tak tohle byl moc krásný příběh. Autorka píše opravdu poutavě. Celou dobu jsem byla úplně nešťastná z toho, co se Sage stalo. Doufám, že v příštím díle i více nahlédneme do Lucova světa a života. A ten konec!? Ten mi teda dal!! Už aby tu byl další díl. Moc pěkné.

JanuldaN
04.09.2020 5 z 5

Knize jsem původně chtěla dát čtyři hvězdy, ale čím déle jsem četla, tím více jsem se přikláněla k pěti. Řekla bych, že kniha má vzrůstající tendenci. Graduje. Napětí mezi ústředním párem roste. Závěr knihy mě doslova rozdrtil, mé srdce se rozpadlo na kusy. V jednu hodinu ráno jsem konec knihy půl hodiny vydýchávala :-D Doufám, že se dočkáme druhého dílu. Autorčin styl je poutavý, čte se lehce, stránky doslova mizí pod rukama.

Majka1979
29.08.2020 5 z 5

Hneď ako som videla knihu, vedela som, že to bude niečo pre mňa, už len obálka ma upútala, potom aj anotácia a keď som sa do nej začítala, vedela som, že je to to pravá. Presne splnila moje očakávania a možno bola ešte aj o niečo lepšia. Život sa s ňou nemaznal, no ona aj tak odišla z domu, aby utiekla pred strachom a išla na neznáme miesto, kde chcela čeliť svojmu strachu a začať od začiatku. No ten strach a to, čo v sebe celú dobu nosí, len tak rýchlo nepominie a keď sa raz za čas tie nočné mory objavia, musí s nimi bojovať. No ak má človek okolo seba dobrých priateľov a rozhodne sa to riešiť, tak život sa dokáže uberať aj tým správnym smerom, len treba veriť, že všetko sa zmení na dobré presne tak ako aj Sage...
Ja osobne knihu odporúčam a som rada, že som si ju mala možnosť prečítať a hoci bola autorka pre mňa absolútne neznáma, tak som si ju kúpila a určite neľutujem :) Veľmi rada si prečítam od nej aj iné knihy, keď budú preložené :)
Ale ten záver.... moje nervy....už aby bolo pokračovanie :)