Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445688/bmid_nedotykej-se-me-Ffw-445688.jpeg 4 953 230

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Berühre mich. Nicht , 2017

helena19
08.01.2022 5 z 5

Tato knížka mě úplně pohltila. Byla to úplná emoční bomba, kdy člověk spolu s hlavní hrdinkou trpěl a prožíval její traumata. Skvěle zpracované a teď se musím pustit do pokračování.

Evule114
01.01.2022 4 z 5

Tato knížka je skvělá, ale bohužel nemůžu dát 5 hvězdiček. Sage sice nemohla za to, co se jí stalo a kdo ví, jak takovou věc nesou opravdové oběti, ale v jednu chvíli mě štvala a taky v jedné části jsem knížku odložila a přemáhala se ke čtení, ale jak už jsem psala je knížka skvělá a stojí za přečtení. Je to opravdu velmi silný příběh a souhlasím, že vedlejší postavy jsou skvělé. Oblíbila jsem si naprosto všechny kromě tedy Alana, tomu bych ty koule uřezala jen bych ho potkala. Můžu jedině doporučit, ale varuji slabší povahy, i když není nic až do detailů vykresleno, tak to s člověkem zamává.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky s tím, že to bude něco na způsob Mony Kasten a to jsem taky dostala.
Kniha v sobě nese romantický příběh s jistým silným přesahem. Hlavní hrdinka Sage si totiž z minulosti nese trauma, které svým způsobem ovlivňuje její dosavadní život. Ale pak potká April a jejího bratra Lucu, z kterého se vyklubal nejvíc sympatický, ale i sexy potetovaný knihomol (pro kterého musí mít slabost snad každá), jenž tu pro Sage byl a měl i pochopení. Jenže pak přišel konec. A já jen WTF!? Co to!? Já chci další díl a to hned!

NicaCola
22.12.2021 5 z 5

První na knize mě zaujala obálka. Romantiku moc často poslední dobou nečtu, ale knihu mi doporučila kamarádka se slovy: od tohoto jsem se nemohla odtrhnout.
A já jsem se od toho samozřejmě nemohla odtrhnout! Potřebuji další díl!

Adélka18
18.12.2021 5 z 5

Knížku jsem neskutečně dlouho odkládala a když jsem se na ni konečně vrhla, tak jsem ji po 5 kapitolách zase odložila. Vůbec jsem se nemohla začíst a začátek mi připadal hrozně nudnej.
Po knížce jsem sáhla znova, jen z důvodu že jsem dočetla fantasy a měla chuť na nějakou oddychovou knížku.
A jsem neskutečně ráda že jsem ji dala ještě šanci!

Ze začátku mi Sage moc nesedla, ale když jsem se s ni v průběhu knížky začla seznamovat, tak jsem si ji oblíbila.
Luca, toho jsem si zamilovala hned ze začátku, sice jsem čekala že to bude drsňák bez citu, jak to v těchto romantických knížkách bývá a o toho víc mě svým chováním překvapil.

Děj knížky se mi líbil, ale konec mě poněkud zmátl. Musím co nejdřív navštívit knihkupectví, abych si koupila pokračování a konečně se seznámila s hlavním záporákem. A dozvěděla se jak to se Sage a Lucou bude dál.

Pokud milujete Monu Kasten tak je to rozhodně pro vás. A pokud jste žádnou knížku od Kasten nečetli, tak je to příjemná oddechovka, ale ne každému musí sednout.

eliska2126
16.12.2021 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se chystala opravdu dlouho. Je pro všechny fanoušky Mony Kasten, mezi které se já řadím určitě.
Přiznám se, že jsme s knížkou zpočátku trochu bojovala. Začátek mi přišel lehce zdlouhavý a nemohla jsem se začíst. Jak jsem ale v knize postupovala dál a dál, postavy mi přirostly k srdci a nemohla jsem se od děje odtrhnout. Luca i Sage jsou skvělými hrdiny. Nedotýkej se mě je jedna z mála knih,některá se potýká s tématem obtěžování a důsledky, se kterými se musí oběť potýkat. Po skončení prvního dílu ještě stále nevíme, co se Sage vlastně stalo (ze začátku knihy vlastně ani nevíme, kdo ji to udělal), ale hrozně mě bavilo to pomalu odtajňovat a doufám, že se v druhém díle dozvíme celou pravdu.
Další postava, kterou jsem si dost oblíbila byla April, tu prostě musíte milovat, i kdybyste nechtěli.
Jediné, co mi dost vadilo, byly nečekané časové skoky. Docela bych ocenila, kdyby byl vynechán aspoň řádek nebo něco, protože čtete o něčem a na dalším řádku jste třeba o několik hodin dál a než vám to dojde, musíte se vrátit a přečíst to znovu.
Takže za mě určitě doporučuju všem fanouškům romantiky, ale nemůžete od toho čekat něco přelomového, co vám změní život.

Slunik127
03.12.2021 3 z 5

Nenechte se zmast 3 hvezdickami, kniha se cetla jednim dechem, nemohla jsem se od ni vubec odtrhnout, ale ke konci uz jsem se zacala citit "preslazena", proste zadny problem neni dost velky, aby se nedal zitra vyresit a Luca je az moc dokonaly. Zaver me dostal, diky nemu jsem chtela dat hvezdicky 4, ale nakonec v porovnani s druhym dilem zustaly 3. Urcite doporucuji zacit cist, az budete mit doma nachystane oba dily, protoze ten cliffhanger bych bez okamziteho pokracovani neustala. Komu se libilo, urcite doporucuji Holly Bourne Uz jsem normalni?!

jancapen
15.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Byla to taková lehká romantická oddechovka s poněkud ponurým podtextem. Jsem ráda, že autorka vzala do hry sexuální obtěžování a to ještě ke všemu v rodině, protože je to téma, o kterém by se mělo mluvit a je podle mého názoru stále aktuální. Když se ale odprostím od této stránky, tak je to klasický zamilovaný román s trochu předvídatelným koncem, ale i tak si velmi ráda přečtu pokračování.

Koudynka
14.11.2021 5 z 5

Moc krásný, silný a emotivní příběh. Nebyla to klasická pohádka a to se mi moc líbilo. Konec mě úplně odrovnal, ale naštěstí mě uklidnilo že už na mě čeká druhý díl :-)
A ten se opravdu moc těším...

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Tak tahle kniha, mě naprosto - rozsekala! A to myslím vážně. Srdce mám na milion kousků, oči vyplakané, ruce bolavé od zlostného stisku, kterým jsem tuto nevinně vyhlížející romantickou knihu drtila při posledních několika stránkách. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tak moc plakala a nadávala u závěru nějakého příběhu, jako zrovna u tohoto. Lucu jsem si od začátku zamilovala, protože jsem prostě věděla, že se v něm skrývá mnohem víc než tím drsňáckým postojem ukazuje. Se Sage už to nebylo tak snadné. Postava jako taková byla super vymyšlená, to co se jí přihodilo rozhodně neberu na lehkou váhu, ale občas jsem měla pocit vlézt do knihy, zatřást jí s ramenama a říct jí aby se vzpamatovala. Já chápu, že musí být opravdu těžké řešit něco takového, jako řešila ona, ale taky to mohla někomu říct. A když né Lucovi, aspoň April se mohla svěřit.

vera4669
07.11.2021 5 z 5

Skoro každý si v životě nese nějakou zátěž, se kterou je těžké se svěřit .. Sage se s tím pere a její příběh je smutný, bolavý, ale stále jde vpřed a snaží se s tím rvát..
Kniha se mi moc líbila, jsem ráda, že se mi do rukou dostala až nyní, když jsem si rovnou mohla přečíst pokračování

veronika4937
06.11.2021 2 z 5

Knížka se čte rychle, ale to je tak všechno, co se mi na ní líbilo. Sage mě strašně štvala a měla jsem neustále tendence protáčet oči nad jejím chováním.

Nika151
05.11.2021 4 z 5

Hodnotila bych jako dobré a ráda se pustím do druhého dílu, ale cely příběh je zdlouhavý, na můj vkus se jakoby nic neděje. Myslím, ze obě knížky by se daly vcucnout do jedné. Líbila se mi důležitost přátelství, která je v knize více než patrná..

Miliamka
30.10.2021 2 z 5

Eh, tak tohle bylo velké zklamání. Samozřejmě nijak nesnižuju vážnost tématu, zneužívání je strašné v jakékoliv podobě. Ale na tom příběhu bylo tolik nesrovnalostí a nelogičnosti, že se to nedalo číst. Přečetla jsem jak Kasten, tak Armentrout (Počkám na tebe) a tohle bylo nesrovnatelně horší, delší, nezajímavější a celkově hloupější. Jakoby si snad autorka řekla, že prostě napíše knížku na téma, kterých je tu už hromada a nemůže tím nic pokazit a naopak si přitáhne čtenáře. Nerozumím tak vysokému hodnocení, druhý díl nekupuju.

knihomolkaMist
19.10.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Po mé obvyklé skepsi k opěvovaným knížkám jsem se do ní přes vypětí všech sil teda pustila. A už mám rozečtený druhý díl!
Tohle bylo tak skvěle napsané, že nemám slov. Po dlouhé době jsem zase lepíkovala jako splašená. Po dlouhé době to byla kniha, od které se mi nechce odejít, u které bych prostě nejradši proležela celé hodiny.
Sage a Luca a ostatně i April a všichni ostatní jsou naprosto skvělé postavy, které si zamilujete. Temná minulost příběhu dodává na tajemnosti a závažnosti. A Luca? Toho si snad každá žena (či muž samozřejmě) zamiluje!

lidunka1
17.10.2021 5 z 5

Knížka se čte jedním dechem. Sama se zajímám o psychologii a případ Sage byl pro mě velmi zajímavý. Také kniha krasně vypráví o síle přátelství. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

Malíček
10.10.2021 5 z 5

Já jsem tak moc nadšená z téhle knihy, jako jsem už nějakou dobu ze čtiva nebyla. Román obsahuje pro mě všechny podstatné věci... poznávání, pomalou romantiku, dobré přátelství, sympatické hlavní postavy.
Lucu jsem si strašně oblíbila a rozhodně mi dokázal vytvořit motýlky v břiše. Autorka příběh úžasně napsala, takže se krásně a svižně čte a jednotlivé kapitoly končí zajímavě, takže nutí člověka do neustálého pokračování.
No já jsem si čtení téhle knihy rozhodně užila a mohu ji s čistým svědomím doporučit dál!

petulkapeta
09.10.2021 5 z 5

„Neuvěřitelné,“ řekla April tónem, který připomínal něco mezi
znechucením a pohrdáním. „Doufám, že jednou poznáš ženskou, která ti
podobně zamotá hlavu a pak tě nechá. Abys pochopil, jaké to je.“
„Ženská, která by mi zamotala hlavu? Tak taková neexistuje,“ odporoval
Luca tak chladně, až mě z toho zamrazilo. Zíral na svou sestru a ona zatvrzele
na něj. Oba mlčeli a já měla pocit, jako bych tam v tu chvíli ani nebyla. Po
několika nekonečných okamžicích Luca vstal, vzal svůj talíř a odkráčel do
svého pokoje.

Luca je kluk, který nepoznal Lasku,dokud nepotkal Sage, to je každemu jasne,ale neni vždy tak jednoduché to by nebylo ono. A Sage no s tou jdu kruček po kručku, protože to co zažila(i když jsem ze začatku myslela že to začlo až dal) , nedivim se že utekla. Připomnělo mi to jinou knihu i když proč to čtu s touhle tematikou je mi z toho pak uzko a určite lidi bych...

Áža707
20.09.2021 5 z 5

Setakáváme se dívkou Sage, která nastupuje na školu v Nevadě a velmi ráda se dostala z Maine. To co se v Maine stalo, tam má taky zůstat a za svou minulostí chce udělat velkou tlustou čáru. V průběhu celého příběhu poznáváme její minulost do větších podrobností. Zjišťujeme proč trpí úzjostnými stavy a jak je pro ni těžké se vyrovnat s běžnými situacemi.

Musím říct, že postava Sage byla krásně vykreslena, úplně přesně jsem si uměla představit, co se v ní odehrávalo. Nad některými částmi jsem zapomínala dýchat a někdy jsem měla doopravdy husinu po celém těle. Tohle se autorce velice povedlo! I postupný vývoj vztahu s Lucou zde byl opravdu skvěle popsán. I vedlejší postavy jsem si velice oblíbila.

Luca byl úžasný, i když jeho chování ze začátku působilo, že je největší zmetek pod sluncem. Jeho chování s Sage bylo úžasné! Nechal ji, když potřebovala prostor a neptal se jí na milion otázek, prostě jen byl pro ni, kdyby potřebovala.

Do samotného příběhu jsem se velmi dobře začetla a zajímalo mě čím dál tím víc, co bude dál a jak to vlastně celé dopadne. Byla jsem strašně ráda, když si k sobě Sage s Lucou našli cestu. Ten zvrat na konci? To co jako Sakra bylo? Trochu mě mrzelo, jak se Sage zachovala, ale na druhou stranu chápu, že měla strach. Doopravdy jsem tohle vše nečekala a nějak jsem nemohla uvěřit, že je to konec knihy. Velice zoufale jsem hledala další stránky příběhu a ono to prostě nepokračovalo. Varování vážně potřebujete hned po dočtení další díl!

Knihu bych doporučila lidem, co hledají hlubší smysl v romantice, kteří mají rádi když má kniha přidanou hodnotu a všem fanouškům Mony Kasten. Osobně se nebojím říct, že příběh Laury se mi líbil o něco více (ale jen o chlup) než příběhy od Mony.

Já jsem se do knihy zamilovala a rozhodně k tomuto příběhu někdy vrátím.

⭐ 5/5

kh1989
18.09.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbila a těším se na pokračování, jelikož ten konec byl dramatický.