Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3345 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

hurwajz
07.12.2018 5 z 5

Naslouchač mě neskutečně bavil(a), a tohle byla jízda....jsem hodně zvědavej, jak se bude vyvíjet dál......no, utnuté to je opravdu famózně.....kde se ocitl(a), co pětadvacítka, jak dopadlo město......už aby to bylo

MadMan
07.12.2018 5 z 5

Mé obavy po přečtení prvního dilu (zda bude mít příběh kam pokračovat) se rozplynuly jako pára nad hrncem.
Druhý díl měl spád a podtrhl a rozvinul díl první. Těším se na pokračování.

Tesset
06.12.2018 4 z 5

Opět na českou tvorbu něco nevídaného. Občas by malinká úprava neuškodila, ale jinak dobré. Něco málo se vysvětlilo, ale objevily se další otázky. No teď jen čekat, až autorka napíše další díly.

Denisa153
04.12.2018 5 z 5

Bylo to naprosto skvělé, úžasné, boží... Kdy bude další díl??

Pitbullka
01.12.2018 5 z 5

I druhý díl série neměl chybu a bavil mě. Už ať máme další díl, potřebuju nutně vědět, co bude dál! :)

85prcek
30.11.2018 5 z 5

Fakt nutně potřebuju další díl. ❤

nicole1990
30.11.2018 5 z 5

opět super :-)

termitovo
29.11.2018 3 z 5

Dost napínavé abych to doposlouchal, ale občas jsem musel přeskočit odstavec plny blabolu. Kdeco má extrémní vlastnosti, které ale nemají adekvátní reakci okolí. Nedotažené motivy, např. Ilan se naučí brousit duvaly, což je úžasný úspěch, ale není z toho vytěžený potenciál, atd.

Luc13D
22.11.2018 5 z 5

Uz se těším na dalsi díl!

harpun1428
14.11.2018 4 z 5

Český Brandon Sanderson!!!

Terr_y
12.11.2018 5 z 5

Tohle je podle mě prostě světové!
Já nemám slov...Svět který paní Stehlíková stvořila je prostě bomba! Faja se čte sama, hltáte stránku za stránkou, odhalujete spolu s Ilan další tajemství, prožíváte s ní dobrodružství, zklamaní, naději, štěstí, strach a to všechno a najednou zjistíte že je konec? Hlava vám to nebere a hledáte další stránky...
Tenhle Svět, místa, postavy, nová slova, tohle vše je prostě úžasné a já zoufale potřebuji další díl..

hajrys
12.11.2018 5 z 5

Taaak dočteno. Opět se nadala odložit. Je skvělá!!!!!! Škoda, že na další díl si musím počkat. A dočkat se tedy rozhodně nemohu.

cie
10.11.2018 5 z 5

Úžasné! Dokonalé! Napínavé! Mnohem lepší než první díl! Kdy bude další díl!!!???

Měňavka
09.11.2018 5 z 5

Absolutně dokonalé pokračování. Je to plné fantazie, dobrodružství, napětí a překvapení. Nemohla jsem přestat číst, nemohla jsem se nabažit. Autorka je skvělá spisovatelka, má osobitý styl, který člověka chytne a nepustí. Nemohu se dočkat další knihy. Opravdu doporučuji všem, kteří mají oblibu v cestách do jiných světů a chtějí prožít neuvěřitelný příběh životů hlavních hrdinů.

Lienilda
08.11.2018 5 z 5

K Naslouchaci a Fajovi me privedlo vyborne hodnoceni, ktere tyto knihy mely. A musim rict, ze pravem. Nektere pasaze mi tedy pripadaji jak psane jenom pro young adult, ale napriklad jedna scena v Naslouchaci me vydesila natolik, ze jsem se bala zhasnout. :) Tleskam autorce a tesim se na treti dil jak se zapletka rozvine.

Petra17
06.11.2018 5 z 5

S koncem nejsem moc uspokojena :) asi by to chtelo dalsi dil

efka.saf
31.10.2018 5 z 5

Po přečtení prvního dílu byl díl druhý logickým krokem. Série se mi zalíbila a chtěla jsem vědět, jak to bude s Ilan a s pětadvacítkou pokračovat dál. A musím říct, že jsem se opět královsky bavila.

Svět Petry Stehlíkové je skutečně fascinující. Možná mi to tak přijde proto, že žádné jiné "fantasy světy" neznám, ale zdá se mi poměrně slušně propracovaný. V tomto díle máme možnost se podívat i do tzv. nížin a upřímně, hrůzou mi běhal mráz po zádech. Raději bych čelila potvorám v Duvalském pohoří, než žít v čemsi, kde je strom výsadou nejvyšších.
Postavy se zde pěkně rozvíjí. Ilan je stále drzejší a odvážnější neohrožená superhrdinka a členové pětadvacítky rovněž dostávají mnohem více prostoru. Celkově mě postavy hodně bavily, i když jsem si párkrát říkala, že méně by možná mohlo být více.
Děj byl našlapaný víc než v Naslouchači. Pořád se něco dělo. Dramatické a akční události střídaly momenty relativního klidu, ale akce byla pořád v přesile. Ano, někdy mi už události přišly trošku moc, ale na druhou stranu stále přiznávám, že jsem se velmi bavila a byla jsem zvědavá na každou novou stránku. Jen v tom závěrečném defilé, které Ilan předvedla, jsem trošku plavala.
Co se úplného závěru týče, tak potěš :). Typický cliffhanger, který vás dokonale naštve v momentu, kdy víte, že třetí díl ještě není ani dopsaný, natož vydaný. Upřímně přiznávám, že chci vědět, jak to vše bude pokračovat a chci to vědět co nejdřív. Takže snad paní Stehlíková zavaří počítač a dopíše díl dřív, než úplně zapomenu, o čem ty první dva díly vlastně byly.

Nel.K.
30.10.2018 5 z 5

Stejná spokojenost jako s prvním dílem. Kniha, která mě nenudila, každá část byla protkaná novými nápady, situacemi, spojitostmi - za mě opravdu velké SUPER. Ale ten konec? Otočím natěšeně stránku, co se stane.. a tam nic?!? :) Tak to tedy ne, jako vážně chceme další díl.. :)

Gurus
29.10.2018 5 z 5

První polovina je fenomenální a ta druhá? Ta samozřejmě taky :-), jen jsem si říkal, že tolik akce by tam být ani nemuselo.
Těším se na třetí díl, doufám, že problémy s technikou již nebudou :-)

*možný spoiler*
Podle mě je díte madam Podfortové ten floutek co vyškolil kapitána na konci knihy...Ilan na druhé straně nalezne madam Podfortovou, která to táhne s Nastereemi.

sgjoli
28.10.2018 5 z 5

Z prvního dílu série jsem byla tak nadšená, že jsem se do Faji pustila hned, co jsem dočetla ten první díl. Prostě jsem hned nutně potřebovala vědět, jak to bude pokračovat. A jsem z tohoto dílu opravdu nadšená. Autorka si udržela vysoce nastavenou laťku. Skoro se mi zdá, že tento díl byl ještě o fous lepší než ten první. A to se ne vždy vidí. Jsem ráda, že jsme v tomto díle mohli poznat detailněji vznik toho světa, v němž se pohybujeme. Také jsme blíže poznali i řadu postav. Já jsem fakt nadšená. A moc moc doporučuju.