Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3345 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

DericCaster
07.02.2019 5 z 5

Když jsem před časem dočetl Naslouchače, řekl jsem si: "Fajn knížka, ale udělám si pauzu, než sáhnu po dalším díle." No, po třičtvrtě roce jsem dočetl Faju a jsem smutný, že nemohu hned sáhnout po dalším díle. Knížka se mi velmi líbila a přeji autorce dobré nápady a rychlé pero při psaní dalšího dílu.

Agrim
07.02.2019 5 z 5

Všem doporučuji,oba díly se mi moc líbily, byl jsem nadšený.Kdy bude třetí ????????????????Doufám, že to nebude trvat dlouho,než si přečtu třetí díl.Autorce přeji, aby i ta třetí byla tak dobrá ne-li lepší než předchozí dva díly.Moc se teším,je to, pět minut co jsem dočetl,druhý díl.

Tucaka
06.02.2019 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda dát knize 4 nebo dopřát ji i tu 5tou hvězdičku.
Ač mě první díl naprosto zasáhl svoji originalitou, ve druhém díle bylo spoustu situací, které se dějí řekněme "jen tak". Přišlo mi, jako kdyby spisovatelka chtěla čtenáře udržet na napnuté vlně, ale nedomyslela, že její vykreslené zápletky nemají příliš společného s hlavním tématem.
Každopádně klobouk dolů nad představivostí autorky. Smyšlený budoucí svět je naprosto fantasticky utvořený. Kniha se čte jedním dechem.
Ještě jednu "výtku" bych měla.... spisovatelka mě nejspíš chce přivést k naprosté šílenosti, kousání nehtů a vypadání vlasů, než se v dalším nedohledném díle dozvím, jak to s Ilian dopadne.

Hojik15
05.02.2019 5 z 5

Druhý díl jsem musela zakoupit hned jak jsem dočetla první, fantasy moc neholduji ale tohle se čte opravdu jedním dechem. Dnes mám oba díly přečtené a čekám na poslední díl. Za mne jedna z nejlepších knih včetně Naslouchače samozřejmě.

Tenssi
05.02.2019 5 z 5

Druhy díl jsem četla s roční pauzou od toho prvního s naději, ze nebudu muset dlouho čekat do dalšího dílu. S pochopením a lítosti však chápu v jaké situaci se autorka nachází a přeji pevné nervy!!! Ale teď ke knize!
Já tu spisovatelku doslova zeru! Opravdu uzasne! Nedokázala jsem se proste od knihy odtrhnout. Popis jak vypadají nížiny, kapitanova tajemství (jak já toho chlapa od začátku miluji, není ani možné! Úžasná postava! A ta to někdy Ilen nemám rada, ze ho tak proklina, ale pak si vybavuji, ze to je přece jen dítě, malý vzdorny teenager) a to nemluvím o tom zakončení! Já jen doufám, ze se potvrdí všechny mé teorie a kapitán bude tak úchvatným a ze se na nej ve trojce moc neopomene. Zboznuji ty jejich hádky a to jak jsou si ve směs podobní.
Teď už jen počkat, dokud nevyjde třetí díl. Zatím se mohu utesovat jen tím, ze si to vše mohu znovu přečíst od začátku, dělat si své ilustrace a čekat až se všechny záhady rozlusti!
Velká poklona uzasne spisovatelce!

petgona
03.02.2019 5 z 5

Dufam, ze treti diel je uz v tlaci :D
Dvojka bola mozno trosku slabsia ako jednotka, ale stale dost dobra aby som ju zhltla pocas 3 dni.

Tvefisto
01.02.2019 4 z 5

Co ten konec? Upřímně jsem ráda, že jsem se k této knížce dostala až teď, protože na pokračování nebudu snad muset čekat tak dlouho (paní Stehlíková! :D). Čtyři hvězdičky dávám za první polovinu knihy, byla pro mě taková "bez šťávy", ale v žádném případě né špatná! Celkově - moc pěkné.

knihomolkajanca
30.01.2019 5 z 5

Přečteno během tří dnů a stejně jako u Naslouchače jsem potěšena. Kniha je psána velmi čtivě a ačkoliv mi přijde, že sklouzávala spíše ke scifi všemi těmi vymoženostmi nížin a podivnými bytostmi, tak mi to ani tolik nevadilo. Každopádně musím říct, že děj je pro mě zajímavější v Duvalském pohoří, než-li v nížinách. Musím vyzdvihnout, jak najednou dokázala autorka vykreslit postavu Kapitána, kterou jsem si v prvním díle oblíbila, jako padoucha. Ale naštěstí se ke konci vše vysvětlilo, a tak jsem o svou oblíbenou postavu nepřišla :) Trochu mě zklamalo to, že místo aby se v tomto díle něco objasnilo, tak záhad jen přibylo, takže mi přišlo, že jsme se zase tolik nepohnuli z místa. Ale doufám, že brzy vyjde další díl, ve kterém už bychom se snad něco mohli dozvědět.

Hankah265
30.01.2019 5 z 5

Pro mě stejný čtenářský zážitek jako u prvního dílu. Se čtením prostě nešlo přestat.... Těšila jsem se na každou další stránku, až jsem s lítostí otočila tu poslední. Teď nezbývá než s očekáváním vyhlížet další díl... Na konci zůstává možná více otázek než na začátku... :)

elenai
30.01.2019 4 z 5

Na knihu jsem se po přečtení prvního dílu vyloženě třásla, ale... wow efekt se nekonal. Nížiny, byť byly novinkou, mě zase až tak nezaujaly, ale to je můj problém, mám raději přírodu a staré vykopávky než moderní technologie. Poté se jelo ve stejném schématu jako v knize první - putování po Duvalském pohoří - řešení osobních vztahů, zde tím nejdebilnějším způsobem (ale co bych chtěla od puberťačky, že) - další pytel záhad a tajemství - konec. K tomu poslednímu ani nevím, zda má smysl se vyjadřovat. Stehlíková si s námi pěkně zahrává, což mě jako čtenárku docela sejří. A proto doufám, že brzy vyjde třetí díl, protože i když jsem zde popsala spíš zápory, je kniha bezesporu skvělá. Bavila jsem se neskutečně a místy jsem měla srdce až v krku. Takže by mě docela zajímalo, jestli Host autorce kývl na trilogii nebo pentalogii, kterou původně zamýšlela. :-) Nejsem si totiž jistá, zda bude jeden díl dostačující.

Nelly
26.01.2019 5 z 5

Tento díl byl skvělý - nedostává se mi slov - a proto jen doporučuji a doufám, že brzy bude další díl.

alenkacermi
25.01.2019 5 z 5

Sakra! Přečetla jsem to moc rychle a další díl zatím v nedohlednu. Strašně dobře se to čte, otáčíte stránky a těšíte se, co bude dál, ani si nevšimnete, že jste na konci.

Odík
22.01.2019 5 z 5

Úžasné jako předchozí díl. Doufám, že bude pokračování!

Ivka14
22.01.2019 5 z 5

Wow! Druhý díl byl stejně úžasný, jako první. Znovu skvěle vytvořený svět nížin a celkově děj byl zajímavý. Doufám, že autorka se rozhodne i pro třetí díl!

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem a jen netrpělivě čekám na pokračování......

whiolet
20.01.2019 5 z 5

Ačkoliv mi u druhého dílu dělalo problém se začíst, je to bezesporu skvěle napsaná knížka.
Jde vidět, že autorka si příběh hýčká jako novorozeně, jelikož svět, který stvořila je stejně fascinující jako dítě, co dělá první krůčky.
Smekám před její fantazií a těším se na další díl.

avalonek
17.01.2019 5 z 5

To je jako vtip?!!!!To mám teď jako čekat jak dlouho,než budou další díly..!!?Já jsem z té knihy úpně paf..Nádherně napsaný příběh o Ilan a jejích zážitcích,poznávání přátelství ,odkrývání tajemství a celkově o úžasné světě sklenitu a lidech okolo..Jsem nadšena a teď jen čekat na další díly..A doufám,že všechny díly budou brzy obývat mou knihovničku..

Melanka13
13.01.2019 5 z 5

Skvělé pokračování Naslouchače. Přečetla jsem opět jedním dechem. Nadchlo mě, že kniha je stále napínavá, má neotřelý příběh a nemá hluché pasáže. Moc se těším na pokračování! :)

EmiClare
11.01.2019 4 z 5

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

ahomonicky
10.01.2019 5 z 5

Druhý díl super. Trochu mě mrzí, že víc věcí neobjasnil a některá tajemství zústávají, ale třetí to snad vyřeší. Možná je to tak dobře.