Faja ekniha

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/faja-8xX-362914.jpg 4.72263

Naslouchač 2.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Faja

Njangu
dnes

Jízda pokračuje, opět super. Napětí neustává, stále až do konce mě to posouvalo dál. Prostě bomba. Něco se vyjasnilo, nové záhady přibyly. Opět je co rozplétat v dalších dílech. Budu se opakovat - strašně mě mrzí, že série ještě není dopsaná. Narazila jsem na ni moc brzy. Všem kdo se rozmýšlíte, jděte do toho. Vřele doporučuji, ale pozor, nebudete se od toho moc odtrhnout, je třeba si k tomu nic moc neplánovat, určitě kromě čtení nic jiného nestihnete.

Malíček
včera

Já jsem naprosto unešená! Od Naslouchače jsem neměla žádná očekávání a velmi mile mě překvapil. Ale Faja? Ta to snad posunula ještě o level výš.
Autorčin styl je velmi čtivý, kniha je originální a neotřelá. Napínavá, úsměvná, nepředvídatelná a strhující. Děj je opravdu spletitý a do dalšího dílu pokračuju se spoustou otázek. Ale to mě na tom baví.
Za mě jednoznačně jedna z nejlepších českých fantasy, kterou jsem minimálně za poslední roky četla.
Obrovské doporučení!

hanjana

Já nevím, doufala jsem, že po prvním dílu budu hodnocení zvyšovat a né snižovat. Ale tohle bylo takové utahané a přijde mi, že máme akorát víc otázek než odpovědí.

Také jsem se těšila na Nastereu jako poslední díl a zjistila, že jich bude dohromady 5 a budu muset ještě roky čekat. No snad to bude dál trochu víc akčnější.

Martiiiik

Druhý díl není o nic horší než první :-) Hlavně po dočtení prvního prostě musíte a po dočtení této knihy také musíte :-D, tak jsem ráda, že další díl zrovna vyšel :-) Zase je čtenář vtažen do děje od první stránky.. Dozvídáme se nové věci o postavách a poznáváme další část světa a také dějin.. Ale upřímně je to trochu brrr.. :-( Na druhou stranu má to zvláštní kouzlo, tajemno.. Doporučuji :-)

cathyblack

Cetla jsem Faju pred rokem. Cetla jsem ji den a ten jeden den, ten byl jednim z tech nejlepsich ctecich dnu vubec. Obzvlast pokud jde o ceskou literaturu. Faja vladne vsem.

kramver

Druhý díl plánované pentalogie mě opět vtáhnul do bájného světa plného sklenitu, zlověstných nestvůr, bojovníků, sklenářů, brusičů a naslouchačů. Vtáhlo mě to ještě víc než první díl. To co bylo předtím načrtnuto, získalo v druhém díle detaily a nabylo na uvěřitelnosti. Ilan je v pubertě a jejích 25 ochránců se z toho lehce zapotí. Jinak je to ale natolik inteligentní děvče, že luští letité záhady s dedukcí Sherlocka Holmese. Někdy jí stačí jen mrknout na kresbu na zdi a vidět, co nikdo jiný nevidí a ještě si to naprosto správně vyložit, ale jsem ochotná tomu uvěřit. Jsem více než ochotná nechat se vtáhnout potřetí. Jen si musím počkat, až vyjde další díl a to se momentálně zdá těžší a bolestivější než sežehnutí Nastereou.

Monique66

Skvělé pokračování Naslouchače. Už se nemůžu dočkat na třetí díl!

Rolada88

Tak faja byla lepší než naslouchač celou knihu jsem četl jedním dechem. Člověk nemohl odtrhnout oči ze stránek. Ten konec už sem měl tlak 150/150. Poslední stránka vygradovala, autorka to krásně uřízla a já nemám trojku neeee

Naslouchač
Naslouchač