Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3345 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

simviki
09.01.2019 5 z 5

Stejně jako první díl, i tento mě ohromil. Tím, jak všechno do sebe zapadá, jak je příběh vystavěn. Je plný napětí a tajemna. Romantická struna zatím chybí (což vůbec neubírá příběhu na dokonalosti) , ale myslím, že brzy ve třetím díle už zabrnká autorka i na ni. :-))

Norton323
06.01.2019 5 z 5

Stejně jako první díl přečteno prakticky na jednou...úžasná kniha!

MoncaK2
06.01.2019 5 z 5

Oba díly přečtený jednim dechem, perfekto!

JaniisB
05.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny.... nedalo se odtrhnout a přerušit čtení :-)

wildXchos
05.01.2019 5 z 5

Ze začátku mi tenhle díl nepřipadal tak dobrý, jako ten první, ale nakonec ho úplně překonal. V prvním nás autorka seznamovala s prostředím a občas byla nějaká akce. V tomhle díle se pořád něco dělo a některé postavy dostaly víc prostoru.

Apanka
03.01.2019 4 z 5

Faju jsem přečetla za dva večery, ale musela jsem o jednu hvězdičku snížit. Když sem četla Naslouchače, tak to bylo všechno takové to nové, šokující, na knihu jsem myslela ještě 14 dní po přečtení - u téhle knihy to tak nebylo. Asi je to tím, že Faja je druhá kniha a už v podstatě nemá čím šokovat (světem atd.). Takže jsme se akorát dozvěděli víc o postavách, "lepším" světě z nížin atp. Tím nechci říct, že kniha byla špatná, sama sem jí rychle přečetla, takhle jsem hltala každé slovo, občasná nelogičnost a dětinská naivita by tam byla, ale což, od čeho jsou knihy. Těším se na další díl a doufám, že to bude parádní.. i ty ostatní, má jich být prý pět, tak uvidíme.

Marketplace
01.01.2019 5 z 5

Už se nemůžeme dočkat pokračování. Na konci knihy se děj pěkně zamotává :)

Jm.bazar
31.12.2018 5 z 5

Opět me kniha vtahla a vyplivla az po docteni posledni stranky, plnou ocekavani a napeti, jak to vse dopadne.

astra3
30.12.2018 5 z 5

Už čekám netrpělivě na třetí díl. Mně se to moc líbilo. I čeští auto píší pěkně.

Christine97
30.12.2018 5 z 5

Zázrak. Takto bych jedním slovem popsala druhý díl série Naslouchač, který nese název Faja. Proč zrovna zázrak? Málokdy se stává, aby navazující díl zcela naplnil očekávání čtenáře a důstojně navázal na první díl série. I přes toto "prokletí" se autorce podařilo stvořit pokračování, které nejenže tyto očekávání naplní, ale následně je předčí s velkým přehledem. Musím smeknout před paní Stehlíkovou, protože se jí podařilo něco téměř nemožného. Dokonce i Ilan je o něco více protivná, a to jsem ani nedoufala, že je to možné. Příběh dostává spád, postavám se dostává většího prostoru než tomu bylo v prvním díle, především se dozvídáme více informací o členech pětadvacítky, o sklenitu jako takovém a nebezpečí, které číhá na hlavní hrdinku a další postavy na každém rohu. Co musím vyzdvihnout je ten nečekaný konec. Člověk napětím, co se bude dít dál, otočí list a čeká ho jen prázdná stránka papíru. Takový troll jsem dlouho nezažila.

Arwen777
28.12.2018 5 z 5

Souhlasím s vyčerpávajícím komentářem čtenáře Metly. Druhý díl je důstojným pokračováním série. Je těžké čtenáře opět překvapit, a i mě začátek druhého dílu tolik nebavil, ale druhé dvě třetiny nezklamaly. Byly plné napětí a příběh se zajímavě rozvíjí. Nevyrovnané chování dvou hlavních hrdinů rádi odpustíme, protože kniha za to rozhodně stojí. Splňuje to mé očekávání, které jsem měla po přečtení prvního dílu, a sice, že nás toho ještě hodně čeká. Škoda jen, že musíme čekat... Rozhodně doporučuji tuto novou hvězdu českého fantasy.

denniys
28.12.2018 5 z 5

Bolelo mě otočit každou stránku a přiblížit se tím konci..Taková nádhera se neobjeví moc často..Už Naslouchač mě strhnul a Faja jen potvrzuje mimořádnost této série..Nádherně vyvážená kniha bez slabých stran a hlavně nutí milovat všechny hrdiny..Čekání na další díl bude k nevydržení..doporučuji

Klarsik3
27.12.2018 5 z 5

Jako vážně? Takle to utnout? Nešla jsem spát nedočkavostí a když chci otočit na další stránku zjistím že už je vlastně prázdná.. Tohle je perfektní čtení.. Jsem zvědavá co na nás čeká v dalším díle protože tento byl opět prostě fascinující..

Emoun
23.12.2018 5 z 5

Ještě lepší, než naprosto úžasný prvni díl, a to je co říct.

Yasmínek
22.12.2018 5 z 5

Číst Naslouchače jsem začala díky skvělým recenzím, přesto s nedůvěrou. Po přečtení jsem si ale okamžité koupila i Faju a momentálně lituji, že ještě není další díl. Právě jsem dočetla , stále plná dojmů... Paní Stehlíková vytvořila neuvěřitelný svět plný fantazie, napětí a přátelství, ve kterém nic není jednoduché a černobílé. Svět, ve kterém si mladičká Ilan musí vydobýt své pevné místo jak mezi bojovníky pětadvacítky, tak v dávno zapomenutém světě . Neskutečně se těším na další pokračování!

Turmee
21.12.2018 4 z 5

Obstojné pokračování skvělého prvního dílu. Některé otázky jsou zodpovězeny, ale spousta dalších se objevuje. Občas mě mrzelo, že Ilan není starší a že Kapitán se chová jako malé dítě.
První díl překonán nebyl, nicméně nedočkavě budu očekávat pokračování.

Metla
18.12.2018 4 z 5

“Naslouchač” mě ohromně překvapil svou čtivostí, zvláštní atmosférou i poměrně dobře promyšleným fungováním tak trochu jiného světa budoucnosti. Nevyhnul se určité neohrabanosti ve stylistice a výstavbě děje, ale pozitiva jednoznačně převažovala. “Faja” má proti prvnímu dílu nevýhodu: neznámá spisovatelka už nemůže šokovat, naopak, vzbudila vysoká očekávání. Dokázala je naplnit? V úvodní čtvrtině knihy jsem ten pocit neměla, s přesunem z fantasy prostředí do sci-fi Evropy se (pro mě) vytratila část kouzla. Společně s Ilan poznáváme ne až tak atraktivní městské kulisy, zjišťujeme, jak vše funguje, (ne)orientujeme se v nových termínech, pátráme po různých tajemstvích - opět především formou otázek a odpovědí. Autorka hlavní hrdince spoustu věcí usnadňuje nad hranici věrohodnosti, v některých ohledech a událostech trochu haprovala logika, ale spoilery si odpustím. Kromě toho Ilan coby puberťačka oscilující mezi dětskou naivitou a jasnozřivou genialitou, s emocemi věčně třískajícími od zdi ke zdi, není pro dospělého čtenáře snadno stravitelným charakterem. Budiž, v jejím věku je citová rozháranost normálním jevem, ovšem proč se jako nevyrovnaný, trucovitý spratek chová i nejuznávanější muž planety, starý celá staletí?
Tak jsem si v duchu brblala a náhle ke svému úžasu zjistila, že jsem za polovinou knihy. Cože? Vždyť jsem četla jen pár minut, možná pár desítek minut... nebo asi déle, když mi stihlo vyhasnout v kamnech. Hm, ještě několik stránek do konce kapitoly a potom se postarám o teplo, taky ten bordel v domácnosti bych měla trochu zredukovat. O nějakou dobu později jsem zavřela knihu za poslední stranou, oblékla si svetr a ten čurbes... no, setmělo se, ani to není vidět, stačí nechat zhasnuto.
Petra Stehlíková nepřekročila svůj stín, v práci se slovy se zlepšila, nicméně některé detaily příběhu by potřebovaly doladit. Vytvořila však důstojné pokračování a přidala si do zástupu další nedočkavou čtenářku, vyhlížející třetí díl série.

stranger
14.12.2018 5 z 5

Fajn čtení :)

ajasin
12.12.2018 4 z 5

Pro mě je tato série úžasným relaxem. Stala jsem se fanouškem. Naslouchač se mi líbil o něco více, ale Faja je velmi slušným pokračováním. A stejně jako naprostá většina čtenářů, fakt nutně potřebuji další díl.

Melcrovka
09.12.2018 2 z 5

Už u Naslouchače jsem měla problém se stylem vyprávění. Svět je zajímavý, zápletka také, ale styl psaní je příliš jednoduchý a přímý. Chybí mi zde hlubší psychologie a charaktery postav. Chybí mi hlubší souvislosti. Vše je příliš ploché. Knihu jsem nakonec nedočetla.