Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3064 715

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

medulinka
13.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Úžasné, nádherné... Tato kniha me prostě dostala. Doslova jsem ji hltala. Po docteni jsem na ni jeste dobu myslela.

Vivetkav
12.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha velmi silná a emotivní ..ještě teď mě mrazí a zároveň je mi smutno kolik lidí musí čelit takovým to životním útrapam stále A nemají tu sílu změnit šablonu..

klarinka9974
11.09.2020 5 z 5

Já jsem si tuto autorku zamilovala a pokaždé když dočtu její knihy, mám pocit, že si hned musím půjčit další a opět prožít jiný a skvělý příběh. Každá ta kniha ve mě něco zanechá a tato kniha je ještě k tomu tak reálná až to bolí. Nedovedu si představit takovou situaci, nevím jak bych ji řešila ale hrozně jsem Lili přála štěstí. Jsem hrozně ráda, že se rozhodla jak se rozhodla a ten konec, rozhodně bych potřebovala ještě další dvě kapitoly a užívat si její nový život. Kniha se mi moc líbila a prožívala jsem bolest a smutek s každou stránkou. Už se nemůžu dočkat další knihy a rozhodně tato autorka patří do oblíbených.

DelMar
01.09.2020 3 z 5

je to dobry, na konci torchu dojak, ale vlaste to torchu vysvetluje to, co clovek na domacim nasili nechape..

klarenzi
31.08.2020 5 z 5

Dočítala jsem tuhle knihu ve svém ušáku. Manžel mě pozoroval a položil mi otázku: “Proč čteš knihy, u kterých bulíš?” Moje odpověď byla, že tak se pozná dobrá kniha. Budí ve mně emoce. A to tahle rozhodně byla a už teď vím, že v letošním žebříčku přečteného bude hodně nahoře.
Hlavním tématem knihy je domácí násilí, které je ale popsáno ze všech stran a hlavně citlivě. Ta psychologie postav a jejich pocitů byla moc hezky uchopena. Nechci se moc rozepisovat, abych nevyzradila něco, co nechci. Ale jednoduše, moc vám tuhle knihu doporučuji. A ač je téma těžké, tak věřím, že to může být i oddechová četba, protože vtip, sympatické postavy a romantický příběh tu najdete také.
@knihodura

tadobra
26.08.2020 1 z 5

vubec me to nezasahlo, nelibilo se mi to. pardon.

Vyllandra
25.08.2020 5 z 5

Námět byl naprostá pecka. Člověka to donutí k hodně hlubokemu zamyšlení, co by udělal on, prožívat tu situaci.

Spoiler
Rozhovor matky s Lily, pro mě až děsivě shrnul, proč se zachovala tak jak se zachovala.

Fakt bomba

Hedviga
24.08.2020 3 z 5

Úprimne, nie som cieľový čitateľ malinoviek okorenených troškou erotiky. Od pani spisovateľky som prečítala okrem tejto, len jednu knihu a povedala som si: ďakujem, stačí. Ale ani mňa neminul boom okolo titulu Pravda nebo lež, tak reku objednám si a s ňou ešte jednu, však dám šancu. Tip padol na Námi to končí a musím priznať, nebolo to najhoršie. Síce sa tam stále vyskytujú tie do neba volajúce účelové a klišoidné situácie a priveľa (ne)šťastných náhod ale ten tragický partnersky vzťah veľmi dobre vykreslený a pol hviezdy pridávam za listy Ellen.

Beruska18
22.08.2020 5 z 5

Velmi poutavě napsaný příběh. Při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu, několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Určitě doporučuji.

Magda39
21.08.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější od Colleen, velmi reálný příběh, který dovede člověka zasáhnout.

lištička123
20.08.2020 5 z 5

Poutavě napsaný silný příběh, který ve vás ještě dlouho po přečtení zůstane. Moje první kniha od této autorky a musím říct, že skvělá.

petraj30
18.08.2020 5 z 5

Byl to hodně silný příběh a já nemám dostatečnou slovní zásobu, abych vyjádřila, jak se na mně podepsal. Příběh byl velmi poutavě napsaný, dokonce i teď, těsně po přečtení mi to dělalo určité problémy, vrátit se zpět do vlastní reality:-/.
Pozor, možný SPOILER: Domácí násilí je hnus, ale častokrát jsem slýchala otázky typu "a proč prostě neutečou?" nebo "proč to nikomu neřeknou." Myslím, že tato kniha byla výborně napsaná a dává na takovéto otázky jisté odpovědi.
Lily byla skvělá a s určitostí mohu napsat, že měla i kousíček štěstí. Měla hodně ochotných přátel a vlastní příjem peněz.
Lilyina matka mě na konci hodně překvapila a vlastně naprosto skvěle popsala celou dobu týrání.
Nevím, jestli bych měla nějakou omluvu pro Ryleho, i když se ho spisovatelka nesnažila vykreslit až tak nelidsky. To se prostě odpustit nedá.
Atlas byl takový tichý přítel zpovzdálí. Povídání o jeho životě-neživotě jsem probrečela. To byla vážně síla.
Tato kniha dopadla ve své podstatě dobře a přečíst si ji může každý.
Byla to hodně silná káva. Kniha mě pohltila od první věty a hodně mě rozhodila. Toto bude jedna z knih, na které nikdy v životě nezapomenu.

Miluna40
18.08.2020 2 z 5

Nejlepsi byl dovetek autorky. Tema jiste aktualni,ctive napsane. Chvalim,ze nasilnosti nepopsany do detailu. Ale jinak jak pohadka nebo romanticka literstura,coz z meho pohledu trochu zlehcuje tema. Mela to autorka v umyslu?
Myslim,ze celkove je kniha aktualni a ctiva.

*SPOILER*

Proc mi to prislo jako pohadka? Dobry konec. Hlavni hrdinka byla financne zajistena,na jeji stranu se postavili vsichni vcetne sestry manzela. Nevysla jedna laska,byla jina,kupodivu jeji prvni uzasna laska. Nezadany,pomahajici,na ni cekajici a s dostatkem penez. Mozna to byl umysl autorky,aby dodala odvahu,zrejme chtela ukazat,ze se to muze tykat vsech socialnich vrstev. Jenze problem u Lily byl jen ten,ze ho milovala. Nemusela resit finance,bydleni,praci,podporu okoli,novy vztah,samotu... Bohuzel,v zivote jde i o to,ze tyrane nemaji kam jit,nemaji nikoho kdo by jim veril. Na druhou stranu,proc ne...proc neukazat,ze milovat tyrana je problem. A tentokrat ten jediny a nejvetsi.

Zuzanka45
14.08.2020 5 z 5

Od autorky jsem už četla knihu Odvrácená tvář lásky, která mě nadchla. Tato kniha má také hodně do sebe a je velice krásná. Hned od začátku mě bavila. Je vidět, že si tím o čem autorka píše sama prošla a muselo být opravdu těžké to napsat a zpátky se k tomu vracet. Těším se, až si přečtu další knihu.

ja.knihomolka__
09.08.2020 5 z 5

5⭐️/5⭐️!
Tuhle knihu jsem četla podruhé. A bylo to boží! Styl psaní mi hned sedl a četlo se to hrozně rychle. Je to jedna z mých oblíbených knih. Má skvělou myšlenku a námět.

Kniha mě poznamenala, protože se zabývá vážným tématem - domácí násilí.

Nikdy nevíte, jestli jsou úsměvy vašich kamarádů nebo párů, co jdou okolo skutečné nebo falešné. Nikdy nevíte, co se děje za zavřenými dveřmi vašich sousedů.

Pokud se domácí násilí bude přehlížet, hlavně děti a ženy (někdy i muži) budou v ohrožení, což je velký průser.

Díky stylu psaní, kterým autorka píše, knihu můžete zhltnout na jedni posezení úplně bez problému.

Colleen píše čtivě, vtipně a ve chvílích, kdy je to potřeba napínavě a vážně. Dokáže vás vtáhnout do děje a nepustit, což každý spisovatel neumí.

Co se týče hlavní hrdinky - je to skvělá ženská s dobrým srdcem, která si toho hodně zažila - ať už toho dobrého nebo špatného.

Děj je pro mě absolutně nepředvídatelný a nikdy nevíte, co se stane o pár stránek dál. Autorka mě vždycky dokázala překvapit.

Hlavní zápletka je skvělá, moc se mi líbí nápad na příběh.

Jak jsem psala, autorka vás vtáhne do děje a už nechce pustit. Když si řeknete, že dočtete kapitolu a pak půjdete konečně spát, na konci kapitoly se objeví nová zápletka, která ten příběh obrátí vzhůru nohama a vy čtete dál, protože prostě nemáte na vybranou.

Od Colleen jsem dál přečetla Možná jednou, což bylo taky naprosto bomba a tyhle dvě knihy se dohadují o první místo na mém stupni vítězů co se Collen a jejich knih týče.
Doporučuju!!!

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Jsem fanoušek jiných žánrů, thrillerů, různých brutalit, sci-fi a fantasy. Ale dostala jsem chuť na něco jiného, romantického a zničujícího, co se bude hezky číst. Dostala jsem přesně, co jsem chtěla. Emočně mě vyždímala, Lily jsem si zamilovala. Teď to jdu pár dní rozdýchat, ale až jednou budu mít chuť znovu něco takového, sáhnu určitě po téhle autorce.

jana3758
07.08.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Líbil se mi postavy, gradace příběhu, hlavní motiv i jeho zpracování. Myslím, že se v ní najde mnoho žen, část z nich možná nakopne k životnímu rozhodnutí. Občas by postavy snesly trochu víc hloubky, mnohdy jsou jejich motivy docela nejasné (nebo jsem je nepochopila?). V každém případě velice doporučuji všem ženám.

Veju007
03.08.2020 5 z 5

Já na tyhle romanťárny nejsem, ale teda povím vám, že jsem neskutečně překvapená. To, co se že začátku zdá jako klasická, nevinná romanťárna vcelku rychle nabírá pěkně na otáčkách, má neuvěřitelně silný přesah do reality a opravdu neskutečně mě zasáhla.
Až díky této knize jsem si uvědomila, že dokud tě něco nepotká (smrt/nehoda/nemoc/sebevražda/zneužití/týrání), nedokážeme nikdo říct, jak budeme reagovat, i když si to myslíme. A že jsem si na začátku této knihy myslela něco docela jiného, než na konci.

Veveruška320
28.07.2020 5 z 5

Jedním slovem-byla to úžasná kniha.Líbilo se mi na ni úplně vše....

luciefeix
27.07.2020 4 z 5

Velice čtiva kniha . Pohled z druhe strany na domaci nasili . Vzdy si rikame proc ty lidi si to dovoli a ani si neuvedomime a sami jsme v takove situaci