Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3077 717

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Annannas
29.12.2020 5 z 5

Krásné a mrazivé. Hltavě jsem četla a moc si přála, aby bylo vše stále tak pohodové a uvnitř jsem stále věděla, že se to zase pokazí - z toho mě úplně mrazilo, ale skoro jsem knížku nedokázala odkládat.

Ráčkajda
28.12.2020 5 z 5

Zatím jsem nenašla od autorky knížku,co by se mi nelíbila.

LaDouche
28.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Moje první přečtená kniha od této autorky. Byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem za večer. Téma domácího násilí je opravdu potřeba otevírat.

Jak už tady někdo psal, trošku mě vždy trklo, jaké byly v knize až moc velké náhody.. Ale je to maličkost. Na konci mi bylo Ryleho líto, ale chápu proč se tak Lily rozhodla.

hlentilka
18.12.2020 4 z 5

Zajímavá kniha i námět, domácí násilí, Lily asi musela Ryleho velmi milovat, jinak by se k němu nevrátila.

NewKiddo
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Puká mi srdce. Ani nevím proč mě to tolik dojalo, ale posledních pár stran se mi četlo poměrně obtížně a se slzami v očích. Možná jsem divná, ale pukalo mi srdce i pro Ryleho (nevím jak se to skloňuje). Kdyby tam byl vyobrazený jako čistý násilník, který chtěl Lily ublížit, tak by mi ho vůbec líto nebylo. Ale protože to tak právě nebylo, tak jsem z jeho postavou soucítila. Neříkám, že to co udělal bylo oprávněné, to vůbec (hranice byly překročeny), ale nemohla jsem si pomoct a bylo mi ho trochu líto. Lily byla silná osoba, která se nakonec dokázala postavit problémům. Zasloužila si obdiv, že se s tím vším dokázala takhle poprat. Epilog byl trochu pohádkový. Asi by mi nevadilo, kdyby tam už Atlas nebyl, i když chápu, že tam ten příběh celou dobu směřoval. Collen prostě umí psát knížky, kde se vyskytují tyto vážnější témata.

Síma97
03.12.2020 5 z 5

Od této autorky už jsem přečetla několik knížek. Musím ale říct, že tahle byla zatím opravdu nejlepší. Nápad s pojmem nahá pravda mi přišel velice zajímavý a originální. Lily byla hlavní hrdinka, která mi okamžitě přirostla k srdci. Milá a hodná žena, která prožila za mě moc hezkou první lásku ale na podruhé se zamilovala do nesprávného chlapa. Podle mě byla velice odvážná a silná žena. Jsem moc ráda jak příběh nakonec dopal. Chápu, že do Ryla byla zamilovaná ale některé věci by se ve vztahu opravu dít neměly. Příběh byl velice čtivý a silný. Doporučuji všem, knížka byla prostě úžasná. :)

Anyzz
03.12.2020 5 z 5

Ach Colleen, drahá Colleen, co mi to děláš? Existuje vůbec nějaká tvá kniha, která ve mě nevyvolá vodopád slz? Nevěřím, že taková existuje. Ale nedělej si s tím těžkou hlavu, u tvých příběhů budu brečet vždycky a stejně pokaždé sáhnu po dalším. Jinak to snad ani nejde.

aralka
29.11.2020 4 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla..... záměrně se vyhýbám "románům pro ženy", jelikož nemám tyhle romanťárny ráda, ale potřebovala jsem změnu od těžkých válečných knih, a to se podařilo dokonale!.... Ano kape z toho cukr, je to napsáno velice jednoduše, jsou tam takové náhody, které se v obyčejném životě nestávají, nebo alespoň ne tak často, je to celé takové prvoplánovité, líbivé, čte se to v podstatě samo, nevyžaduje to od čtenáře žádnou snahu ani přemýšlení, nicméně tím stěžejním tématem je domácí násilí, což je téma jistě dost vážné, ale zde je to celé v takovém romantickém balení. Přesto jde zde poznat, že autorka v tomto směru ví, o čem píše, že něco podobného zřejmě sama prožila, psychologie jednotlivých postav, jejich niterné pocity, zmatky, zklamání a těžká rozhodnutí jsou zde velmi přesvědčivě a uvěřitelně popsaná... Navíc moc se mi líbily kreativní nápady na kytice a styl Lilyina květinářství :-) takže celkově jsem docela spokojená, u knihy jsem si pěkně odpočinula :-)

pingu1
22.11.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus tam byly některé těžko uvěřitelné náhody, které mi nesedly. Za mě čtyři hvězdy ...

Fani
19.11.2020 5 z 5

I kdyz sem cekala jak příběh dopadne, tak me vazne prekvapilo ze to tak fakt bylo. Skvele se to cetlo a uz se tesim na další knihu od autorky

Kiuska
15.11.2020 5 z 5

(SPOILER) No.. Hustý! Jedná se zatím jednoznačně o mou druhou nejoblíbenější knihu od této autorky.

Je to velmi čtivé a upřímné, Hooverová má velmi pěkný styl psaní a kniha vás unáší, že si ani neuvědomujeme, že je konec. Na Hooverové mám ráda její témata, nejde jen o nějakou romantiku, kde se trochu něco zvrtne a je to pak dobré. Její témata jsou závažná a já jsem ráda, že si o nich můžu přečíst v takovém podání. Tahle kniha mě hodně zasáhla, naštěstí ne tím, že by mě něco takového potkalo, ale podala to velmi zajímavě a já hltala každý moment. Lily byla skvělá, její nápad ohledně květinářství byl úžasný a měla prostě něco do sebe. Její dopisování s Ellene nemělo chybu. Prošla si svým, snažila se a tady je vidět, že udělat některá rozhodnutí je opravdu těžké. Líbily se mi návraty do minulosti a Atlase jsem si zamilovala hned. Takový ideál kluka, může se to zdát jako klišé, ale Lily to potřebovala. Hrozně jsem se bála konce, ale KONEČNĚ, KONEČNĚ... Nechci dávat případně spoilery, ale za ten konec jsem moc ráda. Hooverová ukázala, jak by to mělo v životě být a tím si mě získala. Bylo vidět, že jde o něco osobního a příběh je opravdu od autorčina srdce.

Klarkaa
10.11.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Procitěna. Prostě musíte si přečíst.

Sanny_happ
08.11.2020 4 z 5

Super knížka od autorky

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Tato kniha mi vnesla jiný náhled na problematiku, kterou se zabývá. Kolikrát jsem si říkala "proboha proč zůstává?" a tady je to tak krásně a citlivě popsané, že jsem našla pochopení. Také musím vyzdvihnout závěr knihy. Moc pěkné. Tato publikace určitě stojí za přečtení.

Sonula25
29.10.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Dala jsem se do čtení jejích knížek a nevím, která je lepší. Zatím jsem tedy přečetla dvě. Možná jednou a tuhle. Obě mě naprosto uchvátily a na konci i rozplakaly...!! Pecka!

Ennny
28.10.2020 5 z 5

Za mě naprostá pecka u Colleen se neumím rozhodnout kterou knihu mám nejraději ikdyz ,mírne převažuje odvrácená tvář lásky ta je za mě úplně topka...
Na knize oceňuji vážnější téma a neprevidatelny konec,kniha nemá typický happyend , ikdyz co je vlastně šťastný konec ... Toť otázka

Haskra
20.10.2020 3 z 5

Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst. Často jsem se chytala za hlavu a říkala jsem si "Tyhle náhody v městě jako je Boston?". Bylo to na mě asi dost prvoplánové. Stejně tak například situace, kdy je Alyssa poprvé v obchodě. Druhá část knihy byla o něco lepší, zajímalo mě, jak to všechno dopadne. Ten happy end na konci byl dle mě zbytečný.
Do young adult ještě chvíli spadat budu, ale tohle asi úplně nebyl můj šálek kávy.

harena
14.10.2020 4 z 5

Kniha začíná pěkně, říkala jsem si, že v karanténní době je prima číst hezké věci o lásce, druhé lásce, o zamilování, a o milování. Pěkné, lehké, příjemné, úsměvné čtení ovšem jen tak do poloviny knihy, kdy hrdinka musí čelit bolestným životním rozhodnutím. Na téma domácího násilí je napsáno už hodně knih, tady se autorce díky její vlastní zkušenosti z dětství podařilo věrně popsat pocity, myšlení a chování žen. Jak se zachovat? To je velké dilema. Je snadné soudit druhé, když se na to díváme jen zvenku. Až na zadní straně knihy jsem si všimla, že spadá do žánru new-adult, což je beletrie pro dospělé ve věkové kategorii 18 - 30 let. Tak tady určitě doporučuji, já už zdaleka do této kategorie nepatřím, ale mně se kniha také líbila a určitě někdy budu mít chuť si ještě něco od Colleen Hooverové přečíst.

m.valova
05.10.2020 5 z 5

Smutné téma příběhu s optimistickým koncem..budiž inspirací,posílením a dodáním odvahy všem,kteří musí procházet v jakékoli formě tímto peklem a ještě větší uznání těm,kteří se z toho všeho dokážou vymanit.Velká poklona autorce za to jak se díky vlastní zkušenosti s tímto příběhem poprala.

Alex.rrr
30.09.2020 4 z 5

Nevěděla jsem, jestli dát 3* nebo 4*. Nakonec za 4, protože kniha měla rozumný konec. Příběh o domácím násilí je celkem silné téma, ale autorka umí tato citlivá témata důstojně rozebrat. Začátek se mi nelíbil, že připomíná 50 odstínů a to bytostně nesnáším. Od poloviny to začne být zajímavé a pak už příběh má spád. I když pořád je to takové na mě moc přeslazené, ale spíš tím autorka chce naznačit jak moc je to pro ženy těžké, udělat ten krok pryč.