Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3072 716

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Basinka
24.08.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem za jeden den. Ani z poloviny si neumím představit, co prožívají ženy v takových situacích a přesto mě kniha hluboce zasáhla a ještě teď se z ní vzpamatovávám. Úžasná kniha, úžasná Colleen Hoover!!!

Minette
23.08.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a po přečtení komentářů ještě víc. Je naprosto perfektní. Má všechno co má správná kniha mit. Je dokonalá.

Kyta
31.07.2018 5 z 5

Obsahuje spoilery!

Kniha skrývá jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem kdy četla. Neuvěřitelně mě zasáhl u srdce a nejednou mi vytryskly slzy.

Kniha se dotýká dvou vážných témat - problematikou bezdomovectví a domácího násilí. Autorka chtěla, abychom pochopili jednání žen, které domácí násilí prožívají. Nic není jen černé a bílé. Pro ženu je těžké zapomenout na člověka poté, co vás fyzicky napadne, přestože byste chtěli a víte, že je to tak správné. Jenže láska dělá hodně. Proto je tak těžké toho partnera opustit a nezkusit mu dát druhou šanci, protože to je to "nejnebolestnější" řešení, které se však brzy může obrátit proti nám. Autorka také poukázala na to, že nelze nikoho soudit, když neznáme okolnosti - každý případ je jiný a nic není tak jednoduché, jak se zdá.

Lily je neskutečně silná osoba a přestože je to fiktivní postava, je dobrým příkladem pro ženy - aby zůstaly i přes všechny okolnosti silné a aby zkusily najít to správné řešení. Ryle mi byl zpočátku dost sympatický a opravdu jsem Lily přála to štěstí, které ji s ním potkalo. Společně s Lily tvořili krásný pár. Fandila jsem jim do té doby, dokud jsem nezačala číst dopisy Ellen a já poznala Atlase. Příběh těch dvou mě nesmírně dojal - jak se poznali, hledali si k sobě cestu, Lily mu pomáhala a postupně se do sebe zamilovali. Atlase jsem měla hodně ráda. Zasáhl mě jeho osud, jak se s životem pral a i přes nepřízeň osudu zůstal silný, stejně jako Lily. Nejvíc mě přemohla ta situace, kdy Atlas lhal Lily o tom, že má přítelkyni - kdyby byl upřímný, Lily by se k němu vrátila a nemusela by později snášet tu bolest, kterou ji přivodil Ryle. Stejně jako Lily jsem začínala přemýšlet o "co by kdyby".

Je těžké říct, co bych dělala na místě Lily. V mnoha chvílích mi jí bylo líto. Na její postavě autorka poukázala na to nejsprávnější řešení, když se žena dostane do takové situace - nedávat už žádnou další šanci, jelikož se to může vymstít a už by se z toho nemusela dostat (viz případ Lilyiny matky). Ženy by se měly rozhodovat také podle toho, co je nejlepší pro jejich děti, protože když vyrůstají v rodině, kde je praktikováno domácí násilí, ty děti potom vidí jen tu temnou stránku rodiče a zapomínají na to dobré. Jsem ráda, že se Lily nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla, protože to zkrátka bylo nejlepší pro její dceru. Líbila se mi připomínka Lilyiny maminky, že žena by neměla ztratit ponětí o tom, kde stojí její limity.

Líbilo se mi, jak kniha byla taková rozmanitá - jednou romantická, jindy napínavá a surová. Obdivuji autorku, že příběh založila na vlastních zkušenostech, moc si toho vážím.

Kniha přináší spoustu mouder do života. Považuji ji i jako varování. Je paradoxní, že ta nejhorší bolest přichází od těch nejmilovanějších, kteří by nás ve skutečnosti měli ochraňovat a milovat, ne nám způsobovat utrpení.

Colleeniny knihy mě vždycky nějakým způsobem zasáhnou. Tato kniha patří mezi její nejlepší - je pravdivá a neuvěřitelně srdcervoucí. Svou problematikou nespíš zasáhne všechny ženy a hlavně jim otevře oči. 5* si právem zaslouží.

Radka_p
16.07.2018 3 z 5

Miestami až fantastický a preidealizovaný priebeh deja, kniha na oddychové čítanie. Plus má u mňa po prečítaní záverečnej kapitoly od autorky, kedy téma knihy nadobúda osobnejší rozmer.

Mistylady
06.07.2018 5 z 5

Dlouho jsem si myslela, že bude mít knížka druhý díl, ale pak ten konec vzala na pár stránkách celkem hopem :D Krásná knížka s citlivým tématem, které je moc hezky zpracované. Colleen je prostě jednička.

Tenebien
08.06.2018 4 z 5

Tahle knížka byla boží. Četla jsem ji celkem brzy po vydání v USA a nemohla jsem se odtrhnout. Vlastně jsem se odtrhla jen na záchod. :D Dočetla jsem v půl páté ráno a byla jsem vyřízená. Takže jo, no. :)
V průběhu čtení jsem měla pocit, že na konci budu zklamaná, ale nebyla jsem. Ovšem byla jsem frustrovaná. Tím dobrým způsobem. Teda myslím. Celá ta knížka byla emocionální horská dráha. Občas jsem rozumněla Lilyiným důvodům a pocitům, jindy jsem si říkala: "Co to ku*ňa je?!"
No a nejlepší stránkou knihy byly deníkové zápisy. Do těch jsem se přímo zamilovala. Atlas *cough*. (čteno v originále)
***POZOR***
Tahle knížka je prezentovaná jako romance s milostným trojúhelníkem, ovšem k tomu má fakt daleko. Jde hlavně o prozkoumání pocitů oběti domácího násilí. Takže žádná lehká letní romance.

Maggie168
25.05.2018 5 z 5

Knížka byla skvělá! Určitě se k ní ráda vrátím. Colleen opravdu umí

jluky
30.04.2018 3 z 5

Napriek tomu, že sa mi doteraz všetky knihy autorky páčili, tu , žiaľ, musím za seba konštatovať: 1. časť presladená limonáda
2. časť = konečne sa niečo deje,
preto tentoraz len za 3 hviezdičky, aj keď 2. časť fakt super.....

nomarket
15.04.2018 5 z 5

Nemohla jsem se utrhnout.. Ze začátku jsem si nedovedla představit, že by se děj mohl vyvíjet tak, jak se nakonec vyvíjel.. Vysvětlení autorky na konci jen dodalo knížce na reálnosti.

Ellis231
18.03.2018 5 z 5

Úžasná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice nepatří mezi mé nejoblíbenější knihy od Colleen Hoover, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Další příběh této autorky, který na mě měl obrovský dopad. Knihu jsem četla poprvé před rokem a půl, podruhé před půl rokem a stále o ní často přemýšlím a zvažuji další přečtení :D. Autorka se zabývá domácím násilím, které je sice neodpustitelné, ale v některých případech je bohužel snadnější jej odpustit, nebo alespoň předstírat, že vlastně o nic nejde. Silná a nebojácná hlavní hrdinka se pro mě stala velkým vzorem. I přes neveselou hlavní zápletku je kniha často zábavná, velice čtivá a vyznívá pozitivně. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení všem. A jak říká Ellen Degeneres - Just keep swimming!

Maruscha
16.03.2018 5 z 5

Knížka mě úplně pohltila. Mistrovsky popsané ( a přeložené) pocity ženy, která je v těžké životní situaci. A vlastně celá kniha je napsána mistrovsky. Já jsem v takové situaci, o které kniha je, nikdy nebyla a přesto jsem byla vtažena do děje, málem jako přímý účastník, což se mi při čtení nestává. Asi mi bude chvíli trvat, než se "vzpamatuji". Teď, po přečtení, mám pocit, že by si ji měla přečíst každá žena nebo dívka.

Damienronnie
17.02.2018 5 z 5

Wau výborná kniha

Kristyna.20
14.02.2018 5 z 5

Smekám klobouk před Colleen, je to bohyně! Opět napsala knihu, která je naprosto fantastická, inspirující a myšlenkově tak hluboká, že ve vás zanechá stopu. Velký obdiv před Lily - skvělá postava. Obdivuji její sílu a přesvědčení pro to, co udělala.

Bey
13.02.2018 5 z 5

KONČÍ SA TO NAMI. Po prečítaní tejto knihy sa vám zmení život. Prečo? Po prvé - je úplne odlišná od ostatných kníh, čo Colleen napísala. Je adresovaná všetkým ženám. Surová. Pravdivá. A romantická. Po druhé - nikdy v živote som nepoznala knihu, do ktorej by autorka vložila tak veľký kus seba. Hlavná postava Lily je stelesneným silnej a rozumnej ženy (tak ako jej matka). Taktiež ma pobavili listy adresované Ellen Degeneresovej :) Podľa môjho názoru, kniha nie je len o nehynúcej láske medzi dvoma ľuďmi ale aj o prežití a rozumných voľbách. Preto Colleen patrí môj veľký obdiv, je to spisovateľka s veľkým S a u mňa sa stáva autorkou číslo jedna. A chcete holú pravdu? :) Dávam tejto knihe 10 hviezdičiek z 10.
A nezabudni : Stále plávaj, stále plávaj... :)

LilliBell
07.02.2018 5 z 5

Nadherna kniha. Pribeh o tom, co moze priniest zivot.. napriklad sancu pochopit konanie druhych ludi prostrednictvom vlastnych zazitkov a prilezitost naucit sa byt silnejsimi a lepsimi alebo sa jednoducho len poucit zo zivotneho pribehu. Tak hlboko a citlivo vykreslene charaktery ludi, osobnosti.. precitit pocit, ze veci nie su v zivote len cierne alebo biele... tazoba rozhodnutia so vsetkymi uskaliami. Odvaha autorky poodhalit vlastny zivotny pribeh.. krasny citatelsky zazitok.

Zusaninka
04.02.2018 5 z 5

Krásna kniha, ktorú by si mala prečítať každá žena. Colleen je proste pani spisovateľka, o to väčšiu hlbku ma príbeh, že vychádza zo skutočných udalosti