Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3095 3095

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

AngelA1
12.10.2018 5 z 5

Příběh, který v mé mysli zůstane ještě hodně dlouho.
Vždycky, když dočtu knihu od Colleen, mě popadne stesk, že kniha musela skončit. Přesně u této knihy to bylo tak, že jsem si posledních 20 stránek fakt šetřila a přála si, aby kniha neskončila. Jedním slovem úžasné!

LenysekC
12.10.2018 3 z 5

Strhávám body za tu šílenou charitativní agitku. A ani podstata Lilyiných rozhodnutí mi nepřijde nijak omračující. Řekla bych, že přes všechny ty rádobyvznešené důvody je to jádro někde jinde.

Kaculman
11.10.2018 5 z 5

V první řadě je potřeba říci, že Colleen je moje srdcovka. Čili jsem i k samotnému čtení knihy přistupovala jako k jistotě, možná i z tohoto důvodu jsem ji tak odkládala, protože jestli je nějaká jistota tak ta že ji přečtete na jeden zátah, bude skvělá a jenom to protáhne tu sžíravou touhu číst další a další její tituly.

Tahle kniha je ale úplně jiná než všechny dosavadní - a to v tom nejlepším slova smyslu. Celou dobu si naivně říkáte no jo, takže to bude takhle a takhle, a ono ejhle. Ono to v životě přeci nikdy není tak jednoduché jako na stránkách knihy - to všichni víme, jen autoři na to často zapomínají. Colleen na to nezapomněla a podává nám na talíři ŽIVOT v jeho nejstřízlivější podobě.

Takže.... Další Colleen prosím!!

+ kniha mě inspirovala natolik, že jsem nazpívala písničku, inspirovanou problematikou v knize:

Šánka
11.10.2018 5 z 5

Námi to končí není žádná klasická romantická slaďárna, jak by se zpočátku zdálo. Příběhy Colleen H. mají vždy něco navíc.
V první půlce si dostatečně užijeme romantiku, ale v druhé části se příběh dostává do emočně náročnější roviny, ve které autorka otevřela vážné téma domácího násilí. Kam a proč nasměrovala vyvrcholení příběhu, jsem plně pochopila, až po přečtení jejího doslovu, kde Colleen vyloženě obnažila své nitro, a to by asi nedokázal každý...
Nádherný epilog, nádherná knížka, skvělá autorka !!!

Martooni
10.10.2018 5 z 5

Hodně dobře napsaná kniha! Když jsem ji objevila v YA, byla jsem trochu skeptická. Ale myslím, že do YA úplně nepatří. Hlavní hrdinové jsou starší, ale pomocí deníku se Lily vrací do náctiletých let na ne úplně příjemné vzpomínky. Deník je v knize velmi přirozený, dopisy nijak nenarušují, jsou zajimavým zpestřením.

Colleen Hooverová mne otevřela oči na ženy v domácím násilí. Byla jsem jednou z těch, které si říkaly, proč jsou ty ženy tak hloupé, proč prostě od nich neodejdou. Díky knize jsem to pochopila, jako bych to sama zažila. Tak dobře je tato kniha napsaná.

*Spoiler*
Lily mi byla hodně sympatická, nadchl mne její zápal pro charitu, jak uskutečnila svůj talent a sen. Trochu jsem postrádala detailní popis Ryleho, ano, svaly, krasavec, chytrý, ale nic bližšího, to samé Atlas, modré oči, štíhlý (víme kvůli čemu).

Strašně jsem byla ráda za happy end, po tom všem, bych špatný konec velmi těžce nesla a knihu bych si znovu nepřečetla.

dyger
07.10.2018 5 z 5

Původně jsem si myslela, že půjde o relax. četbu, ale při čtení jsem tak nějak pochopila, že v té knize je něco hlubšího....

MiliKry
04.10.2018 5 z 5

Zboznuji knihy od této spisovatelky. Opět povedené, plné emocionalnich chvil...hned jsem se zacetla a nepustila knihu z rukou.

Zuke86
02.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá smršť emocí. Colleen umí do děje vtáhnout, dokonale popíše situaci ale zároveň nezahlcuje zbytečnými detaily. V průběhu čtení mnou proběhly snad všechny pocity, od radosti, přes smutek, nenávist, a na konci jsem cítila dojetí nad happyendem hlavní hrdinky. Myslím, že přesně takhle to mělo skončit, i když jsem do poloviny knihy fandila vztahu s Rylem. Prostě kniha, na kterou člověk nezapomene.

brijana
30.09.2018 5 z 5

Co na to říct... kniha ve mně nechala tolik emocí. Opět smekám před Colleen.

Lana33
30.09.2018 5 z 5

Kniha me upoutala uz svoji obalkou. Po otevreni knihy a prectenych prvnich par vetach jsem nemohla knihu pustit z ruky ani hlavy. Silny pribeh, ktery ve vas proubouzi emoce vseho druhu, bez hluchych mist a s ohromujicim osobnim doslovem.
Silnejsi knihu jsem v posledni dobe necetla. Tleskam a obdivuju vsechny zeny, ktere si necim takovym dokazaly projit.

pampeliska05
29.09.2018 5 z 5

Colleen opět nezklamala, úžasná knížka a četla se jedním dechem. Vřele všem doporučuju. Uživatelka "krejzina" to vyjádřila přesně, i já to tak cítím. Ano, dávám palec nahoru a před Colleen smekám.

Lucka.79
29.09.2018 5 z 5

Potřebovala jsem sáhnout po nějaké pětihvězdičkové knize ... takže prostě Colleen ... knihu jsem si koupila, aniž bych četla anotaci nebo věděla o čem bude ... tušila jsem, že jako její předchozí knihy i tahle bude koupí na jistotu ... je to hodně silný příběh ... a to do poslední stránky.

krejzina
29.09.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, velmi silné téma. Pořídila jsem si ji na základě recenzí a myslím, že za přečtení určitě stála. A doslov? Palec na horu.....!

Danago
28.09.2018 3 z 5

No nevím k ovacím se nepřikloním. Knížka, i když má silné téma , mě tak úplně zpracováním nesedla. Něco se mi líbilo moc a něco zase ne. Některé pasáže mi přišly naprosto nevěrohodné, ne tématem,ale zpracováním. Dostal mě až doslov a to totálně.

Petra38
26.09.2018 4 z 5

Noo, v noci jsem ji docetla a musim rict ze ve me kniha zanechala rotporuplny pocity. Ryleho jsem si zamilovala, coz byl asi zamer, a vazne jsem mu fandila a proti tomu byk Atlas ktereho jsem nemela v soucasnosti moznost poznat tak abych nakonec fandila jemu. Je to smutne tema, s domacim nasilim jsem se osobne nikdy nesetkala, za coz jsem samozrejmne rada a priznam se bez byti,ze nemam rada knihy ktere ve me vzbuzuji smutek. Asi si ji znovu neprectu, jsem asi sobec ale knihy ctu aby me rozveselily a vylepsily mi naladu coz s timto tematem nepujde. Jinak kniha skvele zpracovana takze hodnotim vysoko ale neni mi to dvakrat prijemne cteni.

adriane9
24.09.2018 4 z 5

Upřímně, nemyslím si, že bych od této spisovatelky ještě někdy něco četla. Knihu jsem si vybrala z důvodu, že píše tak trochu o svém životě. A víte co? I když je kniha velice čtivá a Lily úžasná postava, strašně mě nudil ten vztah s Rylem, detailní popisy sexu a vůbec. Jenže! To hlavní, o co tu šlo mě sejmulo na kolena. Sejmulo mě to tak, že neřeším ten trapný konec, ale epilog spisovatelky. To její nahá pravda na konci je absolutní, je to síla a mě fakt tekly slzy po tváři..

Stanidlo
24.09.2018 5 z 5

Neskutečná kniha. Děkuji za ni. Všechna chvála už tu byla napsaná. Užila jsem si ji od začátku až po srdcervoucí konec. Nádhera. Tleskám Colleen za příběh a hlavně za otevřenost, protože "Nejsou špatní lidé. Jsme všichni jen lidé, kteří někdy dělají špatné věci."

Kája_95
23.09.2018 5 z 5

Naprosto užásná knížka. Od Colleen jsem četla zatím všechny knížky, které u nás vyšly. Tato se od nich liší vážnějším tématem a to domácím násilím. Vůbec si nedokážu představit, co mohou tyto ženy prožívat.

Ditules
22.09.2018 4 z 5

Tak kdo je jako já rozpolcený z toho konce? Sakra?!

hellena1523
22.09.2018 5 z 5

S autorčinou tvorbou jsem se setkala už dříve a musím říct, že to byla vždy příjemná setkání. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Oproti jejím románům, které jsem dosud četla, je však tento mnohem dospělejší.
Dobře, děj je trochu předvídatelný, některé situace krapet přitažené za vlasy a děj zpočátku hezky plyne a přibližně od půlky kapku chvátá, což je objektivně vzato trochu nepřirozené, ale třeba já právě to považuji spíš za klad, protože jsem měla čas se seznámit s postavami a příběhem a pak mě autorka nezdržovala zbytečnými detaily.
Z knihy je cítit, že autorka čerpá ze zkušenosti, protože to dá každé knize to "něco" navíc.
Ještě bych ráda upozornila na krásnou obálku! Jednak perfektně vyjadřuje obsah, jednak je velmi decentní a jednoduše nádherná!
S přihlédnutím k tomu, že jsem měla přečteno jedním dechem a už během čtení jsem si říkala, že to je kniha, kterou chcete číst a když ji dočtete, chcete ji číst znovu, tak velmi ráda přimhouřím obě oči nad několika nedostatky a dávám 4,5* (ale od pětky zaokrouhlujeme přece nahoru ;-)).