Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3081 717

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Katynka01
08.03.2021 5 z 5

Co víc dodat. Prostě Colleen ❤️❤️ já tuhle autorku prostě miluju. Její knihy dokážou vyvolat v člověku takové emoce že vždycky když čtu její knihu musím si pobrečet a dostat to ze sebe. Vždycky mě dostane do kolen. Její knihy jsou úžasné ❤️!!

Jurajovamaka
03.03.2021 5 z 5

Z môjho pohľadu ide o najsilnejší príbeh od Colleen. Do postavy Ryle-a sa na začiatku ihneď zamilujete tak bezhlavo ako samotná Lilly. A Len vďaka tomu, vás potom dokáže prehnať všetkým tým, čo prežíva a nad čím premýšľa Lilly rovnako intenzívne a osobne. Colleen mne samej nastavila zrkadlo, a musela som sa spýtať, čo by som robila. Či som silná alebo nie, nevedela som si stále odpovedať. Váhala som a aj keď som vedela, že je jedno správne, nechcela som, aby bolo. Aaach táto kniha vo mne zostane navždy. Aa skutočnosť, že bola inšpirovaná reálnymi udalosťami ma na konci totálne dostala!! Výborné a ešte raz výborné. Colleen to proste vie!
O D P O R Ú Č A M ❤✌

adelazelenkova
01.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Hezká, čtivá knížka. Přečteno jedním dechem. Každopádně se asi se všemi odlišuji v názoru ohledně hlavních postav. Já jsem si osobně zamilovala Ryleho, i když to byl psychopat a násilník. Atlas mi k srdci moc nepřirostl. Více se mi líbil příběh starší Lily. Ten konec mě zklamal. Pořád jsem věřila, že Ryle bude svůj psychický problém nějak řešit a rodina zůstane pohromadě... Ale to by poté autorka vyprávěla jiný příběh.. Že Lily skončila s Atlasem byl už jen takový doplněk..

lihate
27.02.2021 5 z 5

Vlastně jen přemýšlím, jestli Lilyina situace, měla nějaké východisko, některé by neranilo ani jednu osobu. Musíš plavat dál. Hrozně moc jsem doufala v Ralyho. Fakt jsem ho měla ráda a důvod, kvůli kterému se mu vše děje a vše co se mu děje a že to nedokáže ovládat, mě ničil. Je snadné soudit druhé, když se na to díváme jen zvenku. Byla to jedna z mála knih, co mě dokázala v průběhu rozbrečet. Vůbec nevím, co bych dělala na Lilyině místě já. Je to šílená představa plná úzkostí a paniky. Naštěstí měla Lily Atlase ale co ti, kteří žádného Atlase nemají? Kde mají oni svůj břeh? Milovala jsem deníkové zápisky a trochu mě zajímalo, jak to bude dál, co je potom, co kniha skočila. Aspoň jedna kapitola navíc. :-)
Autorčina poznámka na konci mě rozesmutnila znovu. Už jen díky téhle knize, bych se asi v takové situaci dokázala rozhodnout správně. Správně jako Lily. Je to silný příběh, který chci aby skočil jinak, i když nakonec končí krásně a milostně. Zvláštní, Colleen zase překvapila a zmátla moje pocity. A totálně se mi vměstnala Lilyin příběh do myšlenek na několik dní.

"Cykli se udržují proto, že je tak mučivé je přerušit. Člověk v sobě musí najít nesmírnou odvahu a překonat nesmírnou bolest, když chce narušit důvěrně známý vzorec."

RonnieSmithx
21.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Chtěla bych začít tím, že si myslím, že je skvělé, že autorka píše o problematice domácího násilí. Je to něco, co by se rozhodně mělo řešit víc, a já doufám, že každá žena, která si něčím takovým prochází, si nakonec uvědomí svou cenu a dostane se jí pomoci. Teď ale zpátky k příběhu.

Ryle byl mým problémem od samého začátku. Kdyby nebyl atraktivní, tak by ho Lily vyhodnotila jako úchyla a už by o něj ani nezavadila. Bohužel, kvůli jeho vzhledu bylo popsáno jako normální, že by muž prosil na kolenou, aby se s ním někdo vyspal. Nevím, jestli je něco špatně se mnou, ale jeho chování mi přišlo absolutně zoufalé a nechutné. Už jak na začátku kopal do židlí, tak mě vyděsil, protože jsem nechápala, jak se z tohohle má vyklubat něco normálního.
Hlavní hrdinka ho ale zbožňovala a on se kvůli ní rozhodl zahodit všechny jeho sliby, díky kterým by neměl tak komplikovaný život. Ta jejich svatba po 6 měsících mě dostala. Je jedna věc být zamilovaný, ale druhá věc je uvažovat jako dospělý člověk. Opravdu si chcete vzít někoho, koho ani pomalu neznáte? Důležité otázky se měly řešit několik měsíců dopředu a ne pár minut před svatbou.
Linku s Atlasem jsem na druhou stranu milovala. Jsem ráda, že spolu s Lily nakonec po všech těch letech skončili (nemohla jsem si ale odpustit obavy, jak by asi Ryle reagoval na jejich opětovné shledání) a věřím, že je na břehu čekalo něco nádherného.

Jsem ráda, že tahle knížka vznikla, protože je poučná, ale zase za mě tomu nemůžu dát nějaké vysoké hodnocení. Autorka píše vážně čtivě, ale některé věci asi nejsou úplně pro mě a nad něčím přemýšlím víc než bych měla. Je to čtivé, ale její styl mi zavání spíš literaturou pro náctileté, což se zas tak úplně neshoduje s tématy knih. Celkově je to dobrá kniha a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když jsem měla jako u předešlé autorčiny knihy nutkání ji odložit, protože některé vyjádření postav mi byly proti srsti. :)

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Krásný příběh!

Janaves
17.02.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Líbily se mi deníkové zápisy, všechny postavy, celý příběh. Lily prožívala z počátku pohádku, ale potom to těžké rozhodování. Dostal mě i doslov. Nechci nic prozrazovat, doporučuji ,knihu si přečtěte!

Czekanka
09.02.2021 3 z 5

Já nevím. Dočetla jsem ji, jen patří do kategorie: nenechávám si, pošlu dál. Téma to bylo určitě zajímavé, přineslo mi to nové myšlenky, kniha byla napsaná čtivě, ale vadil mi český překlad. Opravdu Lili z Brooklynu musí jíst "topinky", když víme, že se v USA jedí toasty? A spojení "nahá pravda" mě taky vytáčelo.

ikul
28.01.2021 5 z 5

Líbilo se mi propojení deníku Lily a jejího současného života. Řekla bych, že deník byl velmi realistický, neboť se v něm zřejmě odrážela vlastní zkušenost z dětství autorky. Kolik dětí tohle už zažilo. Současnost Lily byla romantičtější a násilník Ryle k politování. Dávám pět hvězd, ale jednou to stačilo.

janik6969
26.01.2021 5 z 5

Není to příběh o klasickém, surovém, beznadějném, vše zničujícím domácím násilí. Na toto téma (násilí, romantika, strach, dobrý konec) je lepší Bezpečný přístav od Nicholase Sparkse. Je to spíše pohodový, romantický příběh, lehce okořeněný "problémem", kde nám autorka spíše nabízí Liliino dilema, logiku jejího uvažování nad tím jak se rozhodla. To asi bylo cílem knihy. Přesto se mi příběh líbil a doporučuji.

Raislin
26.01.2021 5 z 5

Nejdříve jsem na knihu jen koukala a říkala jsem si, jestli jsem připravená si ji přečíst. Nebo před ní budu dál strkat hlavu do písku. Nakonec jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by si domácím násilím procházel či prošel, alespoň o tom nevím. Příběh mě úplně odrovnal. Jednoznačně stojí za přečtení!!!

Evr
24.01.2021 4 z 5

Asi takhle... První část knihy - super, druhá část.... VŮBEC! JAKOŽE NEEE, všechno bylo špatně! Pane bože. Jsou věci, které nejdou rozhodnout z hodiny na hodinu, ani ze dne na den. Sakra, nejradši bych všem nafackovala. Daleko víc mě lákal příběh Lily a Atlase. Ryle byl krasavec v lékařském obleku, ale tím to končí.

Etoiles
22.01.2021 5 z 5

Velice poutavě zpracované téma. Z očekávané romantiky se vyklubal nečekaně příběh plný lásky, nenávisti, strachů a démonů minulosti, při kterém se vám střídají emoce jako na houpačce. Jedna z nejlepších autorčiných knih.

Ewwe
18.01.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle byla zatím nejlepší kniha, co jsem od autorky četla.

martina1797
12.01.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že rozhodně ne poslední. Ze začátku to vypadá jako klasický sladký románek a pak jako studená sprcha... neromantické téma domácího násilí. Skvěle napsané, čtivé, okamžitě vás ten příběh vtáhne a prostě musíte číst.

maryska09
10.01.2021 4 z 5

Zajímavá kniha o velké lásce, která se během pár okamžiků může zcela změnit. Trochu mi neseděl příběh, kdy se z absolutního odmítače vztahů stal zamilovaný manžel, který chce děti, ale celkové vyznění knížky je dobré a doporučuji jí.

Vlaďkaa4
07.01.2021 5 z 5

Knížka je hodně specifická, ale mě možná nejvíce dostala poznámka autorky. Taky patřím mezi lidi co nechápou, že se některé ženy vrací ke svým trýznitelům. Teď už to nejspíš nevidím tak černobílé.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Byla to první kniha,kterou jsem od této proslulé autorky četla a musím říct že to určitě nebyla kniha poslední . Už od prvních stránek mě příběh neskutečně pohltil ,protože autorka píše neskutečně čtivě a je skoro nemožné se od knihy odtrhnout,stránky se mi obracely samy .
Kniha byla velice upřímná, bez jakéhokoli přikrašlování a to je něco ,čeho si u knih neskutečně cením ,někdy to bylo až k pláči a bylo mi Lily moc líto,co vše si musela prožít a přetrpět . Takto kniha též obsahovala téma domácího násilí ,které by se nemělo jen tak podceňovat a přehlížet . Kniha byla smutná,čtivá a hlavně upřímná . Jazyk autorky nebyl ničím až tak speciální,ale v jednoduchosti je krása a jazyk autorky mi sedl a musím ho vyzdvihnout .
Co se týče postav ,tak mi již od začátku lezl na nervy Ryle a naopak jsem si zamilovala Lily a její lásku z mládí - Atlase . Nemám ráda arogantní postavy,které se neumí ovládat a poté toho litují. Lily byla naopak moc milá postava,pro kterou jsem měla pochopení skoro pořád.
Děj byl plný zvratů a konec jsem upřímně odhadla správně,ale četby této knihy ani při nejmenším nelituji a měla by si ho přečíst každá holka/žena! Vyskytují se zde důležitá a citlivá témata .

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Tady v té knize je odpověď pro všechny, kteří se pohrdavě ptají, proč týraná žena od svého muže prostě neodejde.. není to tak jednoduché, jak se to může zdát..

kniznistranky
01.01.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky za poměrně krátkou dobu. Musím říct, že ač mám thrillery radši než romantické čtení, tak Pravda nebo lež na tuhle knížku od Colleen prostě nemá! Obě byly bravurně napsané, ale tahle ve mě zanechala něco hlubšího. Je to jedna z těch chytrých romantických knížek, které vám něco dají! Zanechají ve vás ''něco''!
Nebudu tu psát, jaká postava na mě udělala větší nebo menší dojem, protože v tomhle případě je to jiné. Autorka dala do tohoto příběhu část sebe samé a tím dostává kniha další - větší - rozměr. Po dvou přečtených knihách, které jsem zhltla jak malinu, musím říct, že Colleen opravdu psát umí a i za na první pohled obyčejným příběhem, nebo za jedním z mnoha takových, muže pozorný čtenář najít víc. A toho si u autorky romantických knížek velmi, opravdu velmi vážím!