Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3112 3112

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

pocketka
12.08.2021 5 z 5

Páni!!! To byla skvělá kniha. Původně jsem si myslela, že vůbec není pro mou věkovou kategorii určena, že je spíše Young adult, ale nemohla jsem přestat číst. Do konce nevíte, jestli ano, ne, jak... Fandíte všem, říkáte si, já bych to udělala jinak. Ale je tomu opravdu tak? Ať chcete či nechcete, začnete o zmiňované problematice přemýšlet a najednou si nejste jistí, co byste vlastně udělali vy. Jsem nadšená a jdu si vyhledat další knihy autorky. Za mne - jste-li žena jakéhokoliv věku - knihu velice doporučuji.

coolpet.CP
08.08.2021 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Úplně mě pohltila. Občas jsem myslela na to jestli bych se zachovala tak jako Lily a pak mi došlo že bych se vlastně v její situaci nikdy v životě nechtěla ocitnout, natož myslet na to co bych udělala. Knihu doporučuji už pro to, že člověk alespoň trochu pochopí jak se některé ženy cítí když pořád odpouští a odpouští ...

Anička.pa
06.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Panečku, to bylo opravdu něco! Pokaždé, když si čtu anotace od této autorky, říkám si, ale tak dám tomu šanci, Hoover ještě nezklamala a opět tomu nebylo jinak. Nevím, jak to dělá, ale každá kniha mě úplně vtáhne do děje a tato nebyla výjimkou.

Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala. Moc se mi líbilo zasazení deníků, kde Lili vzpomínala na Atlasa a když se pak objevil v příběhu, byl pro mě jako postava naprosto TOP, takový pan božský :-) Ryleho jsem zpočátku také milovala, ale pak když přišel ten první moment, toho zlého, jsem se jen říkala ne prosím ne. Od té chvíle jsem nevěděla, zda ho mám stále ráda nebo už jen nenávidím. Celý příběh byl krásný, čtivý a zajímavý.
Jediné, co mi trochu místy na příběhu vadilo, bylo jak jsou všichni strašně úspěšní, bohatí a pracují jen tak z nudy.

Adelína_čte
04.08.2021 4 z 5

Námi to končí bylo mým třetím setkáním se s autorkou. Jako první jsem četla její psychothriller Pravda, nebo lež, z jehož konce jsem se vzpamatovávala ještě hodně dlouho a moc vám jej doporučuji, pak někdy kolem Vánoc jsem zhltla Nelituju ničeho, co takhle zpětně hodnotím jako
průměr.
Ale Námi to končí na mě opravdu zapůsobilo a názor se mi nesepisuje vůbec lehce. Jak už je u Colleen zvykem, příběhu bych nemohla upřít čtivý styl psaní, postavy byly výborně vykreslené, jejich psychologie opět na velmi vysoké úrovni, k tomu uvěřitelné situace a dobrá gradace.
Zápletku jsem však uhádla dřív, než bych si přála, přesto jsem se zatajeným dechem sledovala, jak bude příběh uzavřen. A zklamaná jsem nebyla, jen pak paradoxně na mě pak doslov autorky zapůsobil silněji.
A i když moc oceňuji, jak citlivě se Colleen zhostila tématu domácího násilí, mám pocit, že mě nějaká další kniha od ní emočně vyždímá a semele více. Ve srovnání s jinými tituly s podobnou tématikou mě nezasáhla tolik, jak jsem po všech těch nadšených ohlasech a pětihvězdičkových recenzích čekala.
Nicméně #tipnaknihu Námi to končí určitě je.
Nakonec něco mezi 3,5 a 4 hvězdičkami

ElInWonderland
31.07.2021 4 z 5

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená a předčila mé očekávání, ale postupem času jsem víc a víc hlavní postavu nechápala i když její odůvodnění byla zřetelná. Prostě když člověk něco takového neprožije, tak se to asi špatně chápe... Nejvíce se mi líbily vzpomínky na Atlase a autorčino vyznání na konci. Nicméně knížka se dobře čte a určitě je to zajímavý příběh s náročným tématem.

Dizzy3
29.07.2021 5 z 5

Panebože to byla bomba! Neskutečná dávka emocí. Zamilovala jsem si všechny postavy, každá situace sedla jak hrnec na prdel. Neskutečný.. Anotace mne nijak nenadchla, knížku jsem si přečetla na základně hodnocení protože 92% už musí stát za to a taky, že stojí! Kdybych mohla dám 10 hvězdiček. V průběhu knihy zkrátka milujete a nenávidíte Ryleho (nebo jak se to sakra skloňuje :D) jako na horské dráze, Atlase milujte od začátku do konce, a čtete a čtete a netrpělivě čekáte jak tohle celé dopadne. Ani jsem netušila jaké bude mít tento příběh hezké poselství, takže to není jen tak obyčejný příběh.
Knížka je neodložitelná a já jsem jen zklamaná, že konec byl tak malo rozvinut. Chtělo by to pokračování :D Byla to neskutečná jízda a já jsem zvědavá, jeslti tuhle knížku něco trumfne.

P.S. Závidím všem, kteří budou číst knihy Colleen poprvé, ty pocity když čtete jednu z nejlepších knížek, říkáte si, že snad ani nechcete, abyste ji dočetli protože co potom..? A když nad knížkou ještě několik dní uvažujete.. no není to krása? :)

badliar_id
28.07.2021 5 z 5

(SPOILER) „Už nemusíš dál plavat, Lily. Už jsme u břehu.“

Já věděla, že Colleen je famózní spisovatelka a její knihy mě hned zaujmou, ale sakra práce tohle bylo naprosto dech beroucí.
Nikdy jsem nebyla obětí domácího násilí ani nějakého jiného a pevně doufám, že ani nebudu, protože tyhle ženy/muži/děti si procházejí peklem a těžko se z něj dostává ven. A teď plně chápu každou osobu, která si tímhle prošla/prochází. Neskutečně vás obdivuju. Tahle kniha vám otevře oči a ukáže, že ne všechno na tomhle podělaným světě je růžový.
Příběh Lily mě vážně zasáhnul hluboko do srdce a jediné co jsem chtěla, bylo ji pevně obejmout a nikdy nepustit.
Rylea jsem si na začátku knihy zamilovala a co následovalo potom bylo prostě… drsný a smutný. Colleen mě vážně přiměla ho milovat a nenávidět zároveň. Jejich příběh byl zatraceně silný a člověk by nevěřil, jak se všechno z minuty na minutu může tak kolosálně podělat.
Atlase jsem milovala už od prvního dopisu, který Lily adresovala Ellen (kdo četl, tak chápe co tím myslím). Jejich minulost byla stejně silná, jako vztah mezi Lily a Rylem.. Jsem neskutečně ráda, že tu Atlas pro Lily byl a ochraňoval jí.
Oba nesmírně miluju. Lily a Atlas mají moje srdce a já budu doufat, že Colleen pro ně napíše příběh…
Kniha nebyla jenom smutná a silná, ale taky i vtipná. Byly zde světlé chvilky, které vám vykouzlily úsměv na tváři.
Tahle kniha ve mně navždy zůstane uschována.

Než knihu začnete číst, tak se podívejte na TW!!

Lucc93
27.07.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a i když se zamilovaným románkům docela vyhýbám, tohle mě dostalo. Neskutečně čtivé a ten příběh byl krásný. Na základě toho jsem hned sahala po dalších knihách tento autorky a věřím, že nebudu zklamaná.

Marcela14
26.07.2021 5 z 5

Super kniha, bavila mě, děj byl skvělý. Nemám za co odebrat hvězdičku, obal knihy je taky pěkný. Knížka se dobře čte. Hodně mě bavili i ty útržky z deníku

lotofhs
24.07.2021 3 z 5

Colleen Hoover jedna z mála ne-li jediná autorka, která ve mě dokáže vyvolat silné pocity, díky jejímu psaní. Nejdřív to byla temná Pravda nebo lež, kde jsem se bála, potom Odvrácená tvář lásky, která mě rozbrečela a tahle kniha? Ta mě dostala úplně na jiném levelu. Pořád jí, tak trochu zpracovávám.
Šla jsem do ní slepě, nevěděla, jsem o čem je a to možná vyvolalo ten šok, když se poprvé stalo, co se stalo. Musím vám říct, že první incident, kdy uběhlo těch 13 sekund. Tu stránku, jsem si musela přečíst 5x za sebou, abych se přesvědčila, že je to pravda. Přišlo mi, jako kdybych dostala fyzickou facku. Určitě doporučuji všem si vyhledat TW, protože to nemusí být kniha pro všechny, ale tohle téma se musí řešit a musí se o něm mluvit.
Samozřejmě autorky poznámka mě dostala snad nejvíc, už chápu proč je to její nejosobnější román.
Vzhůru na další knihu od téhle úžasné autorky!!!

HDosoudilová
23.07.2021 4 z 5

I tento příběh byl velmi čtivý, zajímavý a emocemi nabitý. Pro mě je toto téma také tak trochu osobní. Právě kvůli tomu jsem se dokázala vcítit do hlavních postav. Ovšem i přesto mi tam pár věcí/reakcí/situací tak úplně nesedělo. To bych ale prozradila až příliš z děje.
Co se týče konce, překvapil mě. A vlastně v určitém směru jsem spokojená s tím, jak to dopadlo ale taky si říkám, že to bylo až příliš...
Nejvíc mě však zasáhla závěrečná slova autorky. Ale pozor! Ta si přečtěte opravdu až na závěr. I přesto všechno u mě však vede jiná autorčina kniha.

Kristy.Seb
22.07.2021 5 z 5

Neexistuje nic takového jako špatní lidé. Někdy jenom děláme špatný věci. V každém z nás je kus dobra.

Stará rána se musí zahojit, než na ni vyroste nová kůže.

Život je zvláštní. Máme jen vyměřený počet let a musíme je žít tam plně, jak se dá. Nemůžeme marnit čas na něco, co by se možná jednou mohlo stát, nebo co se třeba nikdy nestane.

Možná, že láska vždycky neopíše celý kruh.nekdy se jen objeví a zase zmizí, tak jak někteří lidé ve vašem životě.

Někdy se objeví nečekaná vlna, zmocní se vás a odmítá vás vyplivnout.

Cykly se udržují, že je tak mučivé je přerušit.clovek v sobě musí najít nesmírnou odvahu a vydržet nesmírnou bolest, když chce narušit důvěrně známý vzorec. Někdy se zdá snadnější zůstat v zaběhnutých kruzích, než se odrazit a skočit s vědomím,že možná nedopadne na nohy.

Skvělý, skvělý, skvělý! Klobouk dolů před Lily. Umět skočit chce sakra velkou odvahu a tu ona měla!

anet.myblog
19.07.2021 5 z 5

Tahle knížka mi doma ležela už celkem dlouho a konečně jsem se k ní dostala! Colleen už je u mě sázka na jistotu, protože tohle bylo zase “něco”. Námi to končí ve mě vyvolalo hrozně moc emocí, jako už dlouho žádná jiná knížka ne. Příběh byl popsaný hrozně autenticky a realisticky. Na konci mě dostala autorčina poznámka, příběh totiž vychází z reálných událostí. Tahle knížka rozhodně není žádná oddechovka, ale myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíc lidí, jelikož o domácím násilí je důležité mluvit. Zkrátka tuhle knížku si přečtěte️ (jen si předtím přečtěte TWs)

EvikU.
19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Dočetla jsem večer. Ještě i ráno sbírám tu a tam části svého těla a dávám je dohromady, protože kniha mě naprosto rozsekala na malé části. Tak dokonale se vžít do hlavní hrdinky se mi už dlouho nestalo. A to se mi domácí násilí neděje. Jak to ta Collen jenom dělá, každá její kniha mne pohltí.

Já jsem chápala i to, jak je Lily zmatená, že opravdu neví, jestli ho opustit nebo ne. Bezvadně vysvětlené, vždycky jsem si říkala, že by mi stačilo, aby mě zmlátil nebo jinak ublížil jednou a šla bych od něj. Vůbec jsem si neuvědomila, že je tam i láska a hezké okamžiky, které mohou odrazovat odejít. Člověk chce věřit tomu lepšímu, pak i to když tam jsou děti, jestli je sama uživím.

Kniha mi prostě ukázala spoustu faktorů jak to je a místy mi bylo líto i Ryleho a jeho sestry a PÁNI, dávám 2x 5 * a DOPORUČUJI.

jitkapeldova
14.07.2021 5 z 5

Moje první knížka od této opravdu hodne vychvalované autorky.. a zhodnotila bych ji jednim slovem.. BOMBA..
Knihu sem přečetla za dva dny, doslova jedním dechem..
Emocionální, napínavá, krásná.. do poslední stránky sem nevěděla, jak to dopadne..
Četla jsem na doporučení slečny z knihkupectví a doporučuji též ! :) opravdu stojí za to

_Bára_
13.07.2021 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Rozhodně jsem byla milé překvapená a absolutně jsem netušila jak to skončí. Samozřejmě už podle názvu Námi to končí jsem byla zmatená. A celou dobu jsem netušila s kým nakonec Lily skončí, jestli s mým favoritem Atlasem, nebo s Rylem. Colleen se opět překonala a já už se moc těším až u nás vyjde na podzim její nová knížka November 9.

nachtigalka
11.07.2021

Veľmi zaujímavá kniha, napínavá až do konca. Je v nej naozaj všetko čo prináša život, žiadny presladený románik. Odporúčam.

Hellothere
04.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle knížka byla moje první zkušenost s touto opravdu hodně vychvalovanou autorkou. A musím říct, že přesto, že jsem si jako první knihu půjčila její údajně nejlepší knihu, rozhodně si toto označení zasloužila.

Tahle knížka je jedna z těch knih, které ve mně zanechaly nějakou stopu i po dočtení. Ta kniha byla tak dobře napsaná, až z toho mrazilo. Když jsem četla scény, kdy byla hlavní hrdinka podrobována domácímu násilí, tak jsem celou dobu brečela. Nejhorší na tom všem bylo vidět její reakci potom. Že mu odpustí. Ale na druhou stranu, jí chápete. A nemůžete jí to mít za zlé.

Protože ani on, přestože jí mlátil, neměl špatnou povahu (asi záleží na úhlu pohledu), ale on si většinu z toho ani nepamatoval. Měl problémy s agresí a vztekem a ona to věděla. To ho ani omylem neopravňuje jí mlátit, to ani náhodou. Jenom říkám, že jsem chápala, proč mu vždycky odpustila.

Každopádně jsem hrozně spokojená s tím koncem. Protože a teď OPRAVDU VELKÝ SPOILER, to mezi nimi moc nedopadlo, pořád byli přátelé a měli spolu krásné dítě, které zvládli jako přátelé vychovávat spolu ve střídavé péči. A i když spolu již nechodili, pořád se přátelili, on na dceru ruku nikdy nevztáhl a fungovali i nadále. A to je přece na jednu stranu krásné. KONEC SPOILERU.

Nakonec, když jsem četla doslov autorky, tak jsem brečela nanovo. Autorka tady popisuje, proč má k této knize tak úzký vztah, protože je založen na její osobní zkušenosti z dětství, kdy její otec mlátil její mamku (nakonec se rozvedli a na ní - jako Colleen - nikdy ruku nevztáhl). Ale rozhodně to knize dodalo ještě větší váhu. Taky je tady hezky vidět, že za domácí násilí si žena/muž nemůže sám/sama, jak si někteří myslí.

Můj zážitek byl ještě o to silnější, protože jsem si o knize předem nic nezjišťovala, tudíž jsem ani nevěděla, kterým tématem se bude tato contemporary zabývat.

Takže za mě kniha neskutečně silná a povedená. Autorka mě opravdu velmi zaujala a poznamenala a určitě se chci vrhnout i na další její díla. Pokud nevíte s kterou knihou od ní začít (protože jich má vážně požehnaně), toto je velmi dobrá volba.

vera5841
24.06.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha o těžkém tématu. Trochu to kazily některé těžko uvěřitelné prvky (nechutně bohatá kamarádka, která ochotně pracuje zdarma?). Pravda nejvíce emotivní část byl doslov autorky, která má můj obdiv, že dokázala jít na trh s vlastní kůží.
A musím říct, že se mě dotkl i "vedlejší" příběh první lásky. Stále jsem si musela klást otázku "Co by kdyby?

Laf
20.06.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla opravdu rychle a musím říct, že autorka se zhostila nelehkého úkolu. Vybrala si těžké téma, ale podařilo se jí to zpracovat dobře. Kniha v sobě nese spoustu poselství a je jen na každém, co si po přečtení z toho odnese. Rozhodně doporučuji každému k přečtení :)