Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3112 3112

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

ZNellyZ
18.10.2021 5 z 5

Colleen nepíše jen o lásce, ale v jejich knihách je vždy nějaký trauma se kterým se musí hrdinka vypořádat. Myslela jsem, že po její knize Ztracená naděje,už to nic nepřekoná, ale přišla tato kniha a moje emoce byly znovu, jak na horské dráze. O to víc, když se dozvíte, že autorka vychází ze své zkušenosti. Musím říct, že po téhle náloži potřebuju nějaké klidné čtení. Celou knihu jsem s Lily přemýšlela, jak bych to řešila já a smutná pravda je, že já bych se asi vrátila. Svým způsobem my její řešení otevřelo oči a ukázalo, že ne vždy je dobré se rozhodovat srdcem a emocemi. Ačkoliv mám u Colleen pár testů, tak se k ní znovu vrátím, až se vnitřně vypořádání s touhle knihou. A myslím, že nebudu jediná

AnnaNes
11.10.2021 5 z 5

Nebyl nejlepší nápad číst vícero knih od Colleen po sobě – mám pocit, že jsem příběh prožívala o to více. Poznámka autorky na konci mě dostala.

Adélka18
09.10.2021 5 z 5

Colleen je neuvěřitelně talentovaná spisovatelka a každá z knih má v sobě velmi silný příběh. Nad knížkami po přečtení vždy hrozně dlouho přemýšlím především u knih Námi to končí, To nejlepší v nás a Odvrácená tvář lásky.

Ale kdybych si měla vybrat moji úplně nejoblíbenější knihu, tak jsem si jistá že to vždy bude Námi to končí. To dosvědčuje i to že mám v knihovně mnoho knih, které na mě čekají, ale i tak moje ruka sáhne právě po zmiňované knize Námi to končí.

Kniha rozhodně stojí za přečtení!
Just keep swimming.

JaSl
08.10.2021 5 z 5

Měl bys plavat ... Skvělá kniha od které se nemůžete odtrhnout, ostatně jako jiné knihy této autorky. Nikdo se nechce vracet k špatné minulosti ale co když se v ní najednou ocitnete a ani nevíte nebo nevěříte jak ? Příběh o silné ženě jménem Lily která zůstala nohama na zemi.

Haduwig
03.10.2021 5 z 5

Přesně - proč od něj ta ženská neodejde, když jí dělá tohle? Ha, to já bych práskla dveřmi hned a pěkně nahlas... no a pak si přečtete tuhle knihu a říkáte si a sakra, tak to fakt mazec. A všechno je to psáno tak uvěřitelně, s citem a pochopením. Opravdu dobrá kniha, děkuju za ní.

masavole
30.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Rozhodně nejlepší kniha co jsem kdy četla. Tahle knížka mě strašně zasáhla, nikdy jsem si neuvědomovala čím si ženy, které se potýkají s domácím násilím prochází, že člověk nemusí být opilec nebo feťák, aby zbil svou ženu. Může to být ten nejvíc dokonalý chlap, až si říkáte jestli není něco špatně s vámi. Musím říct, že když Ryle Lily poprvé uhodil odpustila jsem mu, taky se někdy naštvu. Když jí, ale shodil ze schodů a říkal, že spadla sama? Jsem na Lily strašně pyšná, nevím jestli bych já byla tak statečná. Autorka dokonale píše a kniha mě okamžitě přitáhla, když jsem nečetla myslela jsem pořad jen na ni. Strašně se mi líbí jak zakomponovala do knihy dopisy z minulosti a zahrnula tak další téma v podobě mladých lidí bez domova. Atlase a Lily budu navždy milovat celým svým srdcem. Just keep swimming..

peta88
28.09.2021 5 z 5

Nedávno jsem si říkala, že jsem dlouho nečetla knihu, která by mě dostala. A najednou se mi to stalo!
Už uběhlo pár dní, kdy jsem ji dočetla a stále nad ní přemýšlím a vracím se k ději. Knížka má opravdu náboj a čtenář až do konce neví, jak to dopadne.

knihavmemzivote
25.09.2021

První půlka knihy byla krásná, milá, romantická knížka. Příběh plynul usmívala jsem se a moc se mi to líbilo.
Druhá polovina odhalila svou temnou stránku. Začali se řešit vážná témata a musím říct, že mě to dostalo.
Celá knížka rychle plynula a autorka do takto úzké knížky nacpala tolik důležitých témat.
Tak tohle je asi jedna z mých oblíbených knih tohoto roku. Přečetla jsem ji za jednu noc a byla to jízda. Miluji a doporučuji všemi deseti.

kristyna0578
22.09.2021 4 z 5

Jistě se jedná o velmi silný příběh, jak už u této autorky bývá zvykem. Kniha je velmi čtivá a všechny postavy jsou popsané tak, že se s nimi čtenář velmi snadno ztotožní a prožívá s nimi vše, co se v knize odehrává. Přiznám se, že samotný příběh mě až tolik neoslovil, ale to, co mě nejvíce zasáhlo, byla závěrečná slova autorky. Zkrátka, kdo "to" osobně neprožije, nemůže ani pořádně prožít tuto knihu.

NikolaSkop
19.09.2021 5 z 5

Vážně dlouho jsem se této knize bránila. Vzhledem k tématu v ní jsem měla tak trošku strach co se bude dít. Už od začátku jsem v sobě cítila napětí .. Musim vam ale rict jedno, to hodnoceni tady ma rozhodne zaslouzene… Jedna se o velmi silny pribeh ktery i me samotne pomohl tak trochu pochopit co se zenam v teto situaci deje v hlave...

Nikusha
18.09.2021 4 z 5

Něco mi na tom vadilo. Možná až moc erotických scén. Nevím.. a mně by si určitě Ryle tím, že mi řekne, že mě chce šukat, nezískal. Od začátku se mi zdál jako debil. Příběh dobrý, ale kniha Bez naděje se mi líbila o mnohem víc.

mekkejla
08.09.2021 5 z 5

Neskutečně silný příběh, který byl popsán tak, že mám pocit, jako bych ho sama prožila. Už se mi dlouho nestalo, abych si literární postavu takto zamilovala, ale s Lily to šlo samo. Fandila jsem ji, obdivovala, bála se o ni, přemýšlela, co bych jí poradila a doufala, že se rozhodne správně, i když jsem si chvílemi sama nebyla jistá tím, co to vlastně znamená...

adevis
31.08.2021 5 z 5

Před nedávnem jsem se nacházela ve složitější životní situaci a tato kniha mi byla doporučena se slovy: „Přečti si ji, otevře ti oči.“
Lily neměla jednoduché dětství, nikdy nechápala svou matku… v dospělosti si splnila sen, poznala dokonalého muže… a najednou se dostala do situace, kdy svou matku začala chápat. Lily mi byla moc sympatická, všechny postavy mi naprosto seděly, dokonce i Ryle. Působil jako charismatický a milý chlap, ale to oni většinou takhle působí… pravda je jinde. Nechci být konkrétní, ale téma domácího násilí asi tušíte už z anotace. Víc se o ději rozepisovat nechci. Spoustu vět, odstavců a myšlenek jsem si olepíkovala :)))
Bylo to silné. Hodně silné. A dotýkalo se mě to víc, než si kdo dokáže představit. Cítila jsem u čtení všechny emoce. Ani je nedokážu pořádně popsat. Kniha ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho. Na závěr bych chtěla napsat, že se po včerejšku tato kniha dostala na 1. místo nejlepších přečtených knih letošního roku. A myslím, že už ji jen tak žádná nepřekoná. Ale uvidíme.
• Ještě si dovolím jeden výpisek. „Navzdory odporu, který se ve mně proti němu nahromadil, jsem pořád měla srdce plné citů. Nepřestanete někoho milovat jen proto, že vám ublížil. Neubližuje vám jednání jiného člověka, ale láska. Kdyby do toho nebyla zamotaná láska, všechna bolest by se snášela líp.“
Ono to totiž všechno z třetí strany vypadá jednoduše. Když jsem se s něčím podobným setkala v minulosti (netýkalo se to mě), neměla jsem pochopení. Soudila jsem. Absolutně jsem nechápala. „Odejdi“, říkala jsem. Ale jakmile se to začne týkat vás osobně, je to něco úplně jiného. Protože i přesto, že vám někdo ublížil ho máte pořád moc rády. Přesně tak, jak napsala Colleen. Její doslov mě totálně položil. Brečela jsem.
Určitě ve čtení knih od Colleen budu pokračovat. Protože je to jistota, že mě chytí za srdce, zlomí ho. Mám ráda depky, zvláštní.

katasokolov
27.08.2021 5 z 5

Krásný dojemný příběh o velké lásce, která ale ne vždy hory přenáší. Příběh o spoustě důležitých rozhodnutí, která člověk činí v průběhu svého života, některá jsou menší, některá větší a proces, který jim předchází není vždy jednoduchý. U mnoha takových rozhodnutí nejde pouze o vyslovení jednoduchých odpovědí typu ano či ne, ale je za nimi mnohá práce, která je vážně zdařile vykreslena i v této knize. Moc se mi líbil měnící se vztah matky a dcery a zejména obměna názoru, který hlavní hrdinka na matku po většinu své lidské existence měla.

O domácím násilí jsem asi před rokem četla knihu Za zdmi a v těchto případech nikdy nejde o lehké čtivo, ale výsledek za to rozhodně stojí. Doporučuji obě knihy !!

Ještě jsem tady chtěla zmínit poznámky autorky na konci textu, při nichž jsem měla husí kůži úplně všude. A taky to, že Colleen skvěle zvládá jak romantiku, tak thriller. V budoucnu se k této talentované autorce hodlám navrátit ;).

Haninkaa
25.08.2021 5 z 5

Třetí kniha kterou od Coleen čtu a ani tato mě nezklamala, nemám co vytknout:-)

VercaV
24.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak to byla emocionální nálož, od začátku do konce. Kniha se mi moc líbila, byla skvělá. Už od začátku jsem hltala každé slovo, to jak se seznámili a jejich "nahé pravdy". Líbilo se mi, jak se daly postupně dohromady. I když mi na Rylem něco od začátku vadilo, zamilovala jsem si ho.
Když pak přišlo první napadení, sama jsem mu (tomu) věřila, že to bylo opravdu jen omyl. Jakmile došlo k dalšímu tak jsem se začala obávat jak to bude pokračovat.
Po tom posledním útoku jak utekla se mi dokonce ulevilo a jen jsem doufala, že se k němu nevrátí. Líbilo se mi jak se kniha dále vyvíjela. Jejich vztah s Rylem, postupné odhalování co bude dál. Konce v porodnici byl doják, to její rozhodnutí a "odůvodnění" proč se tak rozhoduje a co by dělal Ryle bylo perfektní.
Epilog a Atlasem nesměl chybět, doufala sem, že se tam ještě objeví. Jejích konec je podle mě přesně takový, jaký by měl mít. Taky se mi moc líbí, že i přes to všechno má Lily a Rylem pěkný vztah, že tím neovlivní svou dceru.
Přesně jak autorka píše (nebo Lily vypráví), vždy jsem si myslela že jsou ženy slabé a "hloupé", když neodejdou od takového muže. Ale život není jen černobílý. To jak popisovala, že si uvědomuje co udělala a ještě ke všemu s ním byla těhotná, to že ho miluje a zárověň nenávidí, mě dostávalo do kolen.

luccys194
23.08.2021 5 z 5

Budu se opakovat jako někteří přispěvatelé tady, ale... nemám slov. Krásný příběh plný zvratů... emocionální, jak na horské dráze.
Upřímně, knihy od Colleen jsem četla naposled někdy před 6 lety a za tu dobu jsem se jim (ani nevím z jakého důvodu) vyhýbala. Asi možná, že jsem čekala klasický pubertální čtení pro teenagery. Opak je pravdou.
Pokud chcete příběh, který Vás chytne za srdce, chcete si zamilovat hlavní postavy a chcete ho hltat od začátku do konce, tak sáhněte po této knize. Určitě neprohloupíte. 5/5.

"Možná že láska vždycky neopíše celý kruh. Někdy se jen objeví a zase zmizí, tak jako někteří lidé ve vašem životě."

pat4157
19.08.2021 5 z 5

Tak tohle byla emocionální nálož od samého začátku. Nejdřív jsem se smála, potom tuhla hrůzou, poté se opět smála, no a takhle pořád dokola. Děsila jsem se konce, strašně jsem chtěla, ať to nějak dopadne a ono... Je jedna hodina v noci, dočtenou knihu jsem odložila před cca 3 minutami a nevím, jak dlouho mi bude trvat než usnu.
Kniha je krásná, jděte do toho! Opět 10 hvězdiček z 5 :-)

zaba335
17.08.2021 5 z 5

Nemám slov.
Kniha bere dech. Silný příběh.
Od prvního slova jsem nemohla přestat číst. Nešlo to. Vůbec nemám tušení, jestli jsem letos četla lepší knihu, protože tato bude odteď všem silně šlapat na paty.
Moc nemůžu srovnávat, protože do tohoto příběhu dala paní autorka kus sebe. Doslova.
Žádnou knihu s tématem domácího násilí jsem nikdy nečetla a musím říct, že tento počin musí být inspirací pro všechny ženy, které si musely něčím takovým projít nebo procházejí. Nedokážu vyjádřit, jak moc mě toto téma zasáhlo a myslím si, že je velmi dobře, že zrovna tato kniha je takto úspěšná, protože si to zaslouží nejen kvalitou literární ale také tím, že může být určitým záchytným bodem pro všechny, kdo se s tímto musí setkat.
Smekám klobouk dolů Colleen, protože odteď budu příběhy od paní autorky číst s jakýmsi jiným náhledem.
Poznámka autorky na konci mě totálně dostala a velmi obdivuji její sílu.
Colleen je geniální!

tereza7804
15.08.2021 5 z 5

Od COH jsem již četla Pravdu nebo lež, která mě sice nenadchla tak moc jako ostatní, ale byla čtivá, měla velmi zajímavou myšlenku a autorka je rozhodně unikát s velkým talentem.
Do téhle knihy jsem se pouštěla s tím, že to bude pecka, protože je to snad nejlépe hodnocená kniha od COH a musím uznat, že jsem se nemýlila. Miluju ten příběh a zápletky. Někdy vám vážně běhá mráz po zádech a máte chuť na některé postavy začít řvát a prohodit je oknem. Chápu proč se kniha nemusela lidem líbit, protože autorka píše velmi specificky, ale když už kniha od COH, tak tahle. Určitě se do budoucna chystám i na další tituly od ní, tak snad mě taky tak mile překvapí.
Velmi zasloužených 5/5.