Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3077 717

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Veveruška320
28.07.2020 5 z 5

Jedním slovem-byla to úžasná kniha.Líbilo se mi na ni úplně vše....

luciefeix
27.07.2020 4 z 5

Velice čtiva kniha . Pohled z druhe strany na domaci nasili . Vzdy si rikame proc ty lidi si to dovoli a ani si neuvedomime a sami jsme v takove situaci

Mišák240
26.07.2020 5 z 5

Kniha byla velice čtivá, nešlo jí přestat číst, zajímavé téma. Moc se mi líbily i pasáže, kde se hlavní hrdinka vrací do své minulosti. Příběh končí doopravdy až na úplně poslední stránce.

Luciasek31
19.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Hlavní téma knihy je domácí násilí z různých pohledů. Kam až je muž zajít ve vzteku nebo afektu? Příběh je prolíná mezi mládím a dospělostí Lily, která zažila domácí násilí u jejího otce a nechápala matku, proč nikdy neodešla. Sama se zamilovává do muže se kterým je jí krásně. Je hodný, milující, vášnivý a cítí se šťastná po jeho boku. Dělá hodně náročné zaměstnání a má za sebou psychické trauma z dětství, které se na něm podepsalo. Bohužel se někdy neovládne a ublíží Lily. Zkoušejí na tom společně pracovat, ale bohužel se to zopakuje.
Velmi syrový román.

mStationka
18.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo... skvělý.Netuším co ke knize dodat,měla vše

Vercutka
17.07.2020 5 z 5

Jak už tady někdo psal, knihu doporučuji přečíst bez předchozího studování děje. Má tak lepší efekt. Kniha je super, napsaná tak, aby se i čtenářka sama zamyslela, ne jen červená knihovna.

Možný SPOILER!
Postavy mi byly tak sympatické, že bych jim odpustila cokoliv.

mirinda973
15.07.2020 5 z 5

Hezké čtení, přesně takové jaké se od románu čeká. Autorka i zdánlivě jednoduchý příběh umí udělat napínavý a zajímavý. Určitě půjdu i do jejich dalších knížek...

Hanjimka
11.07.2020 4 z 5

Uvěřitelný příběh, naštěstí s dobrým koncem. Znám jich pár co takhle dobře neskončily.

Aterianna
10.07.2020 5 z 5

Zaláskované romány si primárně nevybírám, u knih nebrečím, epilogy neprožívám. Tímhle to končí. Po takovém způsobu a síle, kterou autorka důležitou zprávu dílem naservírovala, mi nezbyl prostor ani na zákusek. Postavy jsem si zamilovala, a i když jsem si moc přála, aby se rozhodly jinak, pochopila jsem. Je potřeba plavat dál, přemoci cyklus možné je, i když se to zdá tak nedosažitelné, jako břeh, když se zrovna vznášíme uprostřed oceánu.

Mousiiinka88
05.07.2020 5 z 5

U této knihy se nedá napsat nic jiného než : PÁNI!!! Byla to bomba. Tolik emocí, které jsem cítila. Tolik mě příběh pohltil a nepustil. Nedokážu to slovy ani popsat. Za mě je tenhle příběh prostě dokonalý. Knihy od Colleen jsou neskutečné a vřele je doporučuji.

Klaruše224
05.07.2020

Páni...nevím jak jinak ohodnotit tuhle knížku než jedním velkým WOW. Líbila se mi hlavní postava a její názory. V několika chvílích jsem měla opravdu na krajíčku aby mi neukáplo několik slz. Tuhle knížku doporučuji každé ženě či dívce. Věřím že spousta z nás se na situaci ,která je psaná v knížce už dívá úplně jinak. Otevře vám to oči.

Welinie
19.06.2020 5 z 5

Kdyz člověk zažije to, co zažívala hlavní hrdinka tohoto románu, hned na tento problém začne pohlížet úplně jinak. Kniha se mi líbila, při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu. Toto čtení určitě doporučuji, kéž by byl takový konec u všech takových případů.

petulkapeta
13.06.2020 5 z 5

Souhlasim s Colleen tohle byl jiny příběh než ktete jsem o ni četla,ale o to vic emotivni než ty předchozí...Lily byla uzasna a milá a to jak zachranila Atlase..Rylea jsem měla ráda a i jsem ho chvili litovala..no prostě autorka to umi,mam rada jeji knihy..jsou hodně s příběhy ze života

ZÓNA
07.06.2020 5 z 5

Dojem z knihy malinko pokazil doslov autorky, ale nemám jí za zlé, že se chtěla k příběhu jistým způsobem přihlásit.
Jinak - FANTASTICKÉ!!! Přečetl jsem každé slovo a takové knihy mají největší opodstatnění být tu s námi.
Tolik jsem si přál aby... a touha se dozvědět, mě hnala šíleným tempem k závěru.
Zpočátku jsem knihu ochutnal a čtrnáct dnů jsem její chuť převaloval na jazyku. A pojednou se přestěhoval do Bostonu. I když nepodstatné; fandil jsem Bruins, byl každou minutu s Lilly. Famózní pocit... Pro mě nebyla Lilly Lilly, ale Linda. Jistě pochopíte. Její červené rty, krásné, alarmující pro každého muže.
Kniha je vážná, citlivá a jemná...
Pro ženy jistě podmanivá mužskými hrdiny, pro hrstku mužů poučením, jak neztratit ženu a zachovat si úctu. I sám k sobě.
Pro mě osobně. Kdybych mohl pojmenovat svého imaginárního syna, tak neváhám ani minutu. A jelikož se již ve skutečnosti tak nestane, nezbývá mi doufat, že by se tak mohl jmenovat můj vnuk. Atlas..
Kniha zasáhne. A co je podstatné. Zasahuje dál a dál. Další a další stránkou.
Kniha takřka bez chyby.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Toto byl velmi silný příběh, který se mi moc líbil. Celou dobu jsem napjatě čekala, jak to dopadne a co Lily udělá.

Daenerys
28.05.2020 4 z 5

Za mě takový lepší průměr... Původně jsem chtěla ocenit třemi *, ale poznámka autorky na závěr to ještě malinko pozvedla. Četlo se fajn, jen místy lehce naivní.

bookworm_girl
26.05.2020 4 z 5

No... Budu asi jediný člověk, ale zas tak moc mě tato kniha neodrovnala.
Byla dobrá, to ano, ale nebylo to za mě na 5 hvězdiček. Ačkoli byla dobře napsaná a styl psaní autorky mi sedl, četla se mi velmi pomalu a na to že není moc tlustá jsem ji četla strašně strašně dlouho. Ze začátku jsem se nemohla začíst a vžít do děje, ale ani když mě už děj chytil jsem prostě neměla takové nutkání číst dál a dál a dál. To je můj první problém.
Neříkám, že téma domácího násilí není silné, ale mě to nezasáhlo až tak moc, jak jsem si myslela že zasáhne. Taky většina lidí říká, že to bylo neskutečně dojemné, že hlavně na konci se topili v slzách, no já opět ne. Upřímně ani nevím který ten moment je ten, který všechny tak dojal.
Kniha tím pádem docela nenaplnila má očekávání. Čekala jsem něco, co ve mně zanechá největší stopu, u čeho se utopím ve vlastních slzách atd. ale nic z toho se nekonalo a já od knížky po emoční stránce čekala trošku víc.
Rylea jsem už od začátku nesnášela a vždycky když se tam objevil, v podstatě se mi děj trošku zhnusil, fakt mi nebyl už od prvního setkání sympatický a jeho vztah s Lily se mi nelíbil v žádné chvíli. Lily mi byla velmi sympatická, nejlepší ale byla podle mě Alyssa, úžasná kamarádka. No a Atlas, není to teda úplně typ člověka, do kterého bych já osobně byla blázen, aspoň ne podle popisu, ale určitě lepší on, než Ryle.
Celkově to byla dobrá knížka, děj ubíhal a nebyly tam žádné moc dlouhé nudné části a rozhodně bych knihu doporučila. Za mě jen prostě nebyla tak silná, jak jsem čekala.
Dala bych jí tak 4 a půl hvězdičky a 90%.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Příběh do jisté míry popisuje autorčinu zkušenost s domácím násilím. Námi to končí velmi citlivě popisuje dramatické okolnosti týkající se hlavní hrdinky, která musí bojovat s nelehkým rozhodnutím. Zůstat či odejít? Velmi důležité téma, o kterém je potřeba mluvit a ukazovat, že vždy existuje i jiné řešení než je sebeobětování.. Velké DOPORUČUJI. Protože tohle mělo hlavu, patu, myšlenku, přesah a ten konec? Velmi silný.

Lucy.Prochy
07.05.2020 4 z 5

Tak tohle bylo něco... knize dávám čtyři hvězdičky jenom kvůli depresivnímu pocitu, který ve mně zanechala, jinak všechno ostatní je na pět. Upřímně jsem si vůbec nečetla obsah, než jsem ji začala číst. Myslela jsem, že to bude další kniha s "bolestnou" zápletkou a typickým happy endem, ale tohle mi vyrazilo dech. Dlouho na mě žádná kniha takhle nezapůsobila.

Khira
05.05.2020

Myslím, že po prečítaní túto knihu nikdy neohodnotím. A to z jednoduchého dôvodu. To co Lily zažila a hlavne to čo pochopila je to, že môžete súčasne milovať a nenávidieť. A nielen človeka. Ale aj knihu, príbeh. Toľko rozporuplnych pocitov vo mne snáď žiadna kniha nevyvolala. Milovala som Ryleho a nenávidela ho. Bola som pyšná na Lily a súčasne jej to vyčítala. Jediná postava, ktorú som nemusela bol Atlas. Prečo? Jednoducho preto, že je to kniha. A vždy som mohla dúfať, že to pre Ryleho dopadne lepšie. Jedno upozornenie vám ale určite dám. Berte to ako knihu, ako príbeh, ktorý sa nestal a zvládnete to. S plačom ale zvládnete. Berte to ako realitu a preplacete pár dní. A pre nás, ktoré si to prežili ci už z pohľadu Lily ako dieťaťa alebo Lily ako manželky dúfam v jedine - že sa raz znovu vyjasni. Nenávidím a milujem tu knihu. A vždy budem.