Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3077 717

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Er.es
04.05.2020 5 z 5

Co to do háje bylo, Colleen?
Její knihy miluju od začátku až do konce. Její styl psaní, kdy každé příběhy nám dávají více, než kdejaké knihy, které vám mají "pomoci", když vám není hej, spojuje slova do něčeho tak krásného, živého a mocného, to neumí kdekdo.
Vždy z „něčeho“ udělá „no páni.“ Tato kniha se mi zařízla do kůže a jen tak se jizvy nezahojí.

**SPOILER**
Colleen, za Ryleho tě tak strasně moc nenávidím, protože jsem cítila tu temnotu, která přišla po slunci. Milovala jsem ho od začátku tak, jak ho milovala Lily, odpouštěla mu tak, jak Lily. A pak se začala bát, jak Lily. A to je přesně to, co kniha dává. Že milovat tak moc, až to bolí, v některých situací nemůže stačit…
** KONEC SPOILERU**

Pane bože, díky Colleen!!!! DÍKY!!!!
Pro ženy, kterým je tato kniha minulostí svého já, a které udělaly to, co Lily…. Smékám dámy, a jste pro mě zrozením síly a hrdinství.

Market116
03.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. A jak pravdivá.
Nečetla se mi lehce, zvlášť když jsem si zažila téměř to samé...a bohužel jsem si hned vzpomněla na věci, které bych nejraději zapomněla. Jsem hrozně ráda, že má mamka patří k těm silnějším...
Spoiler!
Co se vztahu Lily a Ryleho týče, vážně jsem jim fandila...já sama jsem si Ryleho téměř zamilovala...ale jakmile ublížil Lily poprvé, tak jsem ho už jen nenáviděla...
Zato Atlas byl úplně někdo jiný, prostě dokonalý. Přijde mi, že právě ti, co to neměli v životě lehké, jsou nakonec těmi nejlepšími lidmi. (ne vždy samozřejmě)
Celá kniha se mi moc líbila a přesto je hrozné, že si člověk musí něco takového prožít, protože se to opravdu děje. Jsem ráda, že tady byl konec vlastně pohádkový. A poznámka autorky na konci byla hrozně upřímná a osobní, za to jí obdivuji, ne každý o tom dokáže mluvit...
Určitě doporučuji

evik2710
03.05.2020 4 z 5

Ta kniha je super krásně napsaná slzy mě tekly proudem

Kasana
29.04.2020 5 z 5

Na konci knihy je poznámka autorky o domácím násilí. Doporučuji si ji přečíst po dočtení. Já to tak udělala a musela si ji přečíst znovu, protože (a teď řeknu, co se tam píše) jsem si musela říkat: Fakt se to stalo?
Po prvním přečtení jsem byla rozpolcená. Byla jsem ráda za konec a trochu mě to mrzelo, že to tak muselo dopadnout. Chápu to. Po těch dalších asi pět přečtení ... už ani nevím, co si mám myslet, snad jen, že to dobře dopadlo. Kupodivu v té knize nikoho nenávidím.
Je to skvělá knížka, jen není pro mladší slečny, které chtějí číst o krásném vztahu bez problémů s motýly v břiše atd. Citově náročnější.

Ivik3
29.04.2020 5 z 5

Moje první kniha od Colleen a rozhodně ne poslední.
Knihu jsem přečetla před týdnem a stále nad ní přemýšlím.Nekolikrat jsem se zamýšlela,zda bych i já dokázala být tak silná.
Příběh je opravdu silný.Pomohl mi pochopit a procítit chování ženy,potažmo matky v tak těžkých a bohužel velice častých zivotnich situacích.

todilka
26.04.2020 4 z 5

Nebyla to moje první kniha od Colleen a určitě ne ani poslední...ze začátku jsem si říkala, že to není úplně ono, rozjíždělo se to pomalu a ty deníkové vzpomínky ve formě dopisů Ellen DeGeneresové mi přišli podivné, ale pak přišla Colleen jak má být :-)
Přesně popsané, syrové, trefné, přesné, kruté i milé a komentář autorky na konci to dorazil...některé myšlenky tesat do kamene...
"Lidský charakter neurčují chyby, které děláme. Určuje ho to, jak se k těm chybám postavíme, jestli se z nich poučíme, místo abychom se je snažili omlouvat."
* čtenářská výzva 2020: Kniha, která má na obálce květinu

Leona333
24.04.2020 4 z 5

Knihy jsem se ze začátku trochu obávala. Slyšela jsem, že autorka píše tak nějak sladce a i přebal knihy působil, byl za mě sladký... Pak jsem se začetla a musím uznat, že mě knížka - téma v ní dostalo. I nechtěné a nekontrolované útoky na fyzicky slabší, milovanou osobu, jsou samozřejmě považovány za neomluvitelné násilí. Autorka jej v knize popsala velice dobře, bez potřeby nutného lámaní kostí, zamykání a týrání v uzavřeném prostoru...

Nela.Rob
22.04.2020 5 z 5

Naprosto skvělé! Chvílema jsem se nemohla rozhodnout, zda s hlavní hrdinkou souhlasím, nebo jsem na ni naštvaná, všechny pocity se ve mně bily a po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se vlastně zachovala já v tak těžké situaci. K žádnému závěru jsem nakonec nedošla a ještě dlouho jsem musela o knížce přemýšlet. Už se nemůžu dočkat dalších knih od Colleen Hoover.

Anna 13
21.04.2020 5 z 5

Musela jsem si dát den na vstřebání, než jsem se rozhodla napsat komentář.
Tato kniha je, řekla bych, až průlomová. Dokáže vás přimět k tomu, abyste se snažili pochopit nepochopitelné. Abyste místo odsuzování soucítili. Dokáže vám zlomit srdce. A také vás mnohému naučit. Nahlížet na určitou problematiku jinak. Vyždíme vás, rozbolí i rozpláče. Způsobí zmatek, z kterého se jen těžko tvoří nějaké resumé...

Je to těžká kniha. Obálka je matoucí. Růžová květina vybízí k romantice a sladké lásce. I když tato kniha nabízí lásku v té nejčistší podobě, je i plná trnů, z kterých vznikají nemalé rány.
Jde o to, že kniha se zabývá tak vážným tématem, že by neměla být řazena do Young Adult literatury. Je to první román od Colleen Hooverové, který není věnovaný mladistvým a musím říci, že jsem nadšená. Autorka se dokázala tíživého tématu zhostit s velkolepostí. Pochopila, kam je nutné čtenáře zavléct, aby cítil, co chtěla, aby pocítil.

Ano, mlžím. Protože si myslím, že čím méně budete ke knize vědět, tím více na vás bude účinkovat. Nečtěte komentáře, kde na vás může číhat neoznačený spoiler, nehledejte si informace a recenze. Nesmíte vědět, o co v té knize jde. Protože to jinak nebude fungovat. A věřte mi, že když to zafunguje, dostane vás to tam, kam nečekáte. Nebude to snadné čtení. Ale to nemá být.

Změnilo mi to způsob myšlení. Pomohlo mi to nesoudit. Podívat se na to očima Lily. Ta je totiž úžasná.
A autorčin příběh, který byl pro její velkolepou fikci inspirací, mě neskutečně dojal. Je v něm tolik síly, tolik lásky,...

Četba, kterou by měla mít na poličce každá žena, neboť se tohle může stát každé z nás. A já věřím, opravdu věřím, že tahle kniha má moc. Že pomůže. Podpoří. Dá naději a jisté možnosti. Myslím, že může změnit život. Je výjimečná.

DĚKUJI! Nesmírně...

Artinka
16.04.2020 5 z 5

"Neubližuje vám jednání jiného člověka, ale láska. Kdyby do toho nebyla zamotaná láska, všechna bolest by se snášela líp."

Připomínka toho, že domácí násilí se může týkat každého z nás. Dokonce (a možná i častěji) těch, kteří se domnívají, že oni by nic takového přece zažívat nemohli. Že oni by si to líbit nenechali. Že by po první ráně odešli.

Lidský povahy nejsou jednoduchý a když se motají kolem lásky a jiných citů, je to často jak generátor náhodných reakcí.

"Vždyť mě miluje, to vím jistě... Měl jen blbej den, to já udělala chybu, že jsem mu dala záminku..."

Autorku jsem měla spojenou spíše s dívčími romány. Popravdě jsem po první knize, kterou jsem od Colleen četla, byla rozhodnutá, že pro mě není. K Námi to končí jsem se dostala spíše náhodou a nemohla jsem být víc překvapená. Téma, které se zde otevírá, je silné, důležité a srozumitelně a poutavě podané pro všechny věkové kategorie. Stále je to primárně dívčí čtení, ale v rámci žánru výjimečné a má moje doporučení.

"Možná, že láska vždycky neopíše celý kruh. Někdy se jen objeví a zase zmizí, tak jako někteří lidé ve vašem životě."

Tess.96
16.04.2020 5 z 5

Po přečtení jsem hned knihu přeřadila do kolonky "Doporučuji". Opravdu jsem byla nadšená jak příběhem, tak stylem psaním autorky. Bavilo mě to od začátku do konce. Byla to kniha o které jsem se ráda bavila, diskutovala o ní, hádala jsem, co se bude dít dál. Navíc jsem jí ani za nic nechtěla dát z ruky a potřebovala jsem jen číst, číst a číst. Už dlouho jsem takový pocit u knihy neměla, takže za mě je tohle top!

Luca84
13.04.2020 5 z 5

První polovina knihy je klasická romance. Už jsem přemýšlela, že knihu odložím na "někdy příště", když se kniha pustila úplně jiným směrem než jsem čekala. Druhá půlka byla fakt jízda, kterou jsem dala na jeden zátah. Příběh, který mi vzal dech a prostě jsem musela vědět jak tohle dopadne. Silný příběh, který věřím, že dokáže dát mnoha svým čtenářům sílu něco ve svém životě změnit.

petrarka72
12.04.2020 5 z 5

Ano, je to ženský román - a ne, není to ani romantické, ani sladké - čímž myslím, že u této knihy forma odpovídá obsahu: řešení podle šablony by ji zničilo, podobně jako by šablona zničila vztah Lily, Rylea a... té třetí. Autorka vyšla s osobní zkušenosti; skláním se nejen před tím, JAK dokázala příběh o lásce a domácím násilím vylíčit, ale hlavně před tím, že jej VŮBEC dokázala napsat. Trávit jej budu dlouho - a až pak se pokusím zjistit, zda její další knihy jsou stejně dobré...

Kniho_holka
12.04.2020 5 z 5

Moc krásná a silná kniha, zpočátku to vypadá jako klasická romantická četba a posléze se z toho stane literární bomba se společenským přesahem. Příběh ukazuje jak je nelehké z takového vztahu odejít, bourá klišé o násilnících a nastinuje důvody proč je tak těžké je odhalit.
Musím přiznat, že závěrečné stránky pro mě byly emočně vypjaté a neubránila jsem se slzám. Bylo mi jich moc líto, Lily a její mámy, Atlase i Rylea.

NelatyLivre
12.04.2020 5 z 5

Veľmi silný príbeh, ktorý Vás nenechá chladnými.
Colleen v knihe zobrazuje niekoľko problémov dnešnej spoločnosti (napr. domáce násilie, stavanie sa štátu k ľudom bez domova...) . Hlavná hrdinka Lily je sympatická mladá žena s vlastnými snami, ktoré sa pokúša splniť., do cesty jej však prídu prekážky. Riley je nadaný neurochirurg s vlastnými démonmi, no a Atlas bojoval so životom, kým nevyhral.
Colleen má úžasný štýl písania, čitatelia sa dokážu vžiť do deja, postáv a nahliadnu do ich duší.
Nádherná kniha, ktorá stojí za prečítanie :)))

knihovniceS
11.04.2020 5 z 5

Krásný a silný příběh, který mě hodně bavil. Lily a její lásky budu mít dlouho v hlavě. Četla jsem "jedním dechem". Moje první kniha od Colleen H. a už se těším další. Dávám 5 hvězd.

Petra88991
09.04.2020 5 z 5

Tak jo, asi to nejlepsi co jsem letos precetla. Jednim dechem a dlouho to ve me zanecha stopy.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Skvělá knížka, která mě začala bavit hned od první strany. Je to velmi dojemný, romantický a zároveň drsný příběh. Knížka je krásně napsaná a všem jí doporučuju.

aliisalounu
05.04.2020 5 z 5

Snad žádná kniha mě takhle nezasáhla. A to jsem od Colleen četla všechny její (dosud) vydané knihy... Tolik bolesti, zoufalství a lásky v jednom příběhu, musela jsem na konci sušit slzy. Ani nedokážu pořádně popsat pocity, které ve mně tahle kniha vyvolala...

Dija
30.03.2020 4 z 5

Poměrně čtivým způsobem zpracované nelehké téma, které se může bohužel týkat každé ženy. Byla jsem docela překvapená. Nejdřív to začalo jako přeslazený román, postupně přituhovalo.