Útok na pekárnu

Útok na pekárnu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305853/bmid_utok-na-pekarnu-u7K-305853.png 3 661 148

Murakami/Menschik série

Třetí ilustrovaný svazek, který svými grafikami doprovodila německá výtvarná umělkyně Kat Menschik, obsahuje dvě povídky. Oba texty spojuje téma, totiž nezvladatelný, krutý hlad. „Měli jsme každopádně hlad jako vlci. A vlastně ne jen tak obyčejný hlad. Spíš to byl pocit, jako když člověk spolkne samotnou prázdnotu vesmírnou.“ Dva mladí muži – vyzbrojeni kuchyňskými noži – se vypraví do pekárny, aby tam utišili svou potřebu. Nakonec k násilí nedojde, jen majitel je donutí poslouchat úryvky z Wagnerových oper... Při druhé loupeži žádná obyčejná pekárna není po ruce, a tak muž a žena vezmou útokem provozovnu McDonaldu. S brokovnicí v ruce. Někdo poslouchá žízeň, někdo svůj hlad.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Pan-ja šugeki / Pan-ja saišugeki , 1981

iveta3689
03.07.2017 2 z 5

Příliš krátké na to, vymyslet hodnocení. Krátký text s nijak zvláštní pointou. Za jedinou výhodu považuji rychlost čtení.

gad
25.06.2017 5 z 5

Dobrý úlet.

rakytnik
18.06.2017 4 z 5

"... Na světě totiž jsou i nesprávné volby, které přinášejí správné výsledky, a také správné volby, které je nepřinášejí. K vymanění z této absurdní situace - protože jak jinak to chcete nazvat? - je nutné přistupovat k věcem tak, že ve skutečnosti nemáme volbu vůbec žádnou. Protože co už se stalo, stalo se, a s tím, co se ještě nestalo, si nemusíme dělat vrásky."

slezmon
14.06.2017 3 z 5

Příliš krátké čtení na celou knihu :-)

Alethea_k
22.05.2017 3 z 5

Na to, že se jedná o Murakamiho povídky, jsem byla zklamaná. Nikde jsem nenašla vyšší přesah příběhu.

whiolet
20.05.2017 3 z 5

Neobyčejná kniha o úplně obyčejném příběhu.
Kniha je protkaná nádhernými ilustracemi.

silvara
19.05.2017 4 z 5

Typický Murakami. Pořád mě překvapuje, jak na tak malý prostor dokáže vtěsnat tolik absurdit :D Kresby Kat Menschik jen fantasknost absurdních situací umocňují. Shrnuto a podtrženo - krásné počtení, roztomilá jednohubka před spaním.

maygirl
19.05.2017 4 z 5

Roztomilá knížečka, ke které mám v plánu se časem rozhodně vrátit. Obsahuje dvě povídky, z nichž první mě zaujala více - více snová, fantaskní. Druhá, ač na první navazuje, mne zaujala spíše ke konci. Celkově se mi líbí styl autorova psaní a kniha má navíc krásné doplňující ilustrace. Jednohubka na hodinu, která stojí za to. Věřím, že po její přečtení budete mít určitě chuť si něco dobrého dát :-)

Moška
30.04.2017 5 z 5

Kouzelně minimalistická a absurdní. Mé první setkání s Murakamim. Těším se na další.

Jolina
27.04.2017 3 z 5

Sice dějové, ale pro mě hra na pocity z dané situace, provázanost, zoufalost odhodlávající se k činům. Zkratkovité, ne příliš naplněné, od tohoto autora přeci jenom mám raději delší knihy...

lilites
27.04.2017 5 z 5

Útok na pekárnu! Hlad! Svědomí!
Zoufalý člověk dělá zoufalé činy...
Autor píše velmi čtivě, člověk po přečtení jeho knih se zamýšlí nad sebou samým, nad životem, nad světem.
Další povedená publikace.

lucie.8
26.03.2017 4 z 5

Tohle moje první setkání s Murakamim byla taková knižní jednohubka. První povídka byla vtipná a měla spád. Druhá mi přišla jen na zaplnění místa v už tak krátké knížečce.

Aknel26
09.03.2017 2 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že původně šlo o krátkou experimentální povídku, kterou Murakami poslal do nějaké soutěže nebo odevzdal ve škole jako text do 10 000 slov a po letech ji jen vytáhl ze šuplíku, oprášil a bez větších zásahů vydal. Základní příběh je docela vtipný, líbily se mi i některé autorovy obraty, nicméně převládá pocit, že se mi dostal do ruky jen literární polotovar.

Bonnet
05.03.2017 2 z 5

Autorova prvotina v mé knižní poličce. Rozpačitá prvotina. Kdybych si jen prohlížela obrázky, tak bych mohla dát i 3 hvězdičky.

FilMo
18.02.2017 3 z 5

Asi jediná kniha, v ktorej bola záložka úplne zbytočná...

Janeee
10.02.2017 3 z 5

No tak takhle krátkou knihu jsem snad ještě nečetla... Přečteno asi za půl hodiny. Polovina knížky byly obrázky. Napsáno čtivě, ale dle mého názoru je nesmysl vydávat tak útlou knížečku... Přečtu si raději od H.M. nějaké normální dlouhé knihy... :-)

ANATS
01.02.2017 3 z 5

Další útlá knížečka, kterou jsem od Murakamiho četla. Bohužel, ale musím konstatovat, že po Spánku a Podivné knihovně, mě oslovila nejmíň.
Příběh vcelku jednoduchý, ale svým způsobem zvláštní. Ilustrace to tak trochu vylepšují, ale i přesto jsem celkem zklamaná.
Mám hlad.....a proto doufám, že další kniha, kterou budu od tohoto autora číst, mě dostatečně zasytí :-)

Kaaramelka
31.01.2017 4 z 5

Bohužel mne kniha neoslovila jako dvě předchozí, které jsem od autora četla. Ano, něco má do sebe, a když člověk čte i mezi řádky, tak tam odhalí více, ale přesto tato kniha byla pro mě trochu zklamáním. Ilustrovaná je krásně, o tom není sporu, ale děj…

babsi66
30.01.2017 3 z 5

Povídka je tak minimalistická, až působí jako pouhý náčrt, který autor z neznámého důvodu dále nerozpracoval. Jako literární experiment, proč ne. Nicméně z mého pohledu coby čtenáře v tomto případě platí, že jednou je až dost.

opic 12
29.01.2017 4 z 5

HLAD JE MRCHA !
Jen co za života projíme,promlsáme,atd. Smysl existence v jídle. Plynatost,no to už je vubec démon vopruzáckej.
Jestli ono tu zase nejde tolik o to jídlo :-)
Žízen po životě. Pravá chut není jako rutina. Hlad po nesetrvačnosti či nechut po zaběhnutých kliše ? Prožrat se k dobrodružství všedního dne,proč ne.

PS: Kde se stala chyba a nebo to je nějaký ujetý záměr. Nejenom magneták s kazetákem načež s LP,ale i samotná obálka s maskou klauna a samotnej text i s obrázky uvnitř si odporujou a bijí do očí,ale jako surrealistická mnohoznačná vize dozajista fungující :-D