Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3014 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Mia77
12.09.2016 5 z 5

A já myslela, že HH od Nesba už nikdo nepřekoná. Každopádně detektiv Servaz v Mrázu mu pěkně šlape na paty :-))) Pěkná detektivka, na konci možná malinko překombinované, ale čtivé. Už se těším na další díl ....

ankaras
11.09.2016 5 z 5

Martin Servaz a s ním Bernard Minier se dostali díky tomuto super thrilleru do mého hledáčku. Překvapilo mě, jak moc dobré to bylo. Už je v oblíbených a pohlídám si jeho knihy.

Simi
10.09.2016 3 z 5

Trochu Purpurové řeky, trochu Mlčení jehňátek. Kniha je pěkně napsaná, to ano. Děj je však předvídatelný, i to, jak se v budoucnu vyvinou osoby. Doufala jsem, že francouzská detektivka nebude tak plná sadistických psychopatů, jako severské krimi, ale bohužel. Kdo však má takové příběhy rád, určitě se bude líbit.

francouz
06.09.2016 4 z 5

Podání detektiva, který neumí střílet, má problém z výšek, rychlé jízdy má nabudit stav, kdy bychom se měli s hrdinou ztotožnit, protože ani většina z nás nejsou suprehrdinové, co dokáží všechno, občas něco důležitého taky zanedbáme, x věcí nám nevýjde na poprvé, ale je poravdou, že z něj asi nebude nikdy Harry Bosch. Na druhou stránku nelze knížce upřít spád, který opravdu letí a autor se nás snaží držet pod napětím. Je pravdou, že dějová linka 4 kamarádů,kteří uzavřeli tajný spolek my připomněla Mamon, vraždy v nedostupných místech v horách připomínají Purpurové řeky, ale nemohu říci, že bych se nudil, sice dějová linka do psychiatrické lečebny nazančila, kde bychom měli hledat pachatele, ale autor se snažil nám to ztížit a předhazoval stále nové dějové zvraty. Za tyto neustále změny tempa a tím daný spád, určitě se budu zajímat kam se Martin Sevraz posunul v dalším díle.

BarkaS
03.09.2016 3 z 5

Viděli jste Purpurové řeky? Tak tohle je velmi podobné. Podle mě to seveřani umějí líp. Mráz považuju za příliš těžkopádný. A ač je to teprve zhruba desátá kniha od Francouze, už mi to připadá jako pravidlo, že to nemají vyřešený, co se sexuality týče. Nebo jsou opravdu všichni na týhle planetě bi a promiskuitní a násilní anebo aspoň divní a osamělí?

Paulika
01.09.2016 3 z 5

Prave jsem doposlouchal nezkracenou audioknihu Mraz ctenou Jirim Zakem. No, spatne to vylozenen nebylo, ale plno nelogicnosti a nezodpovezenych otazek pribeh stahuji dolu. Nektere jsou zmineny jiz v predchozich komentarich, tak je vyjmenovavat nebudu. Dilo se mi zdalo nejak nedotazene, zbytecne moc udalosti, ktere nebyly dale vysvetleny, proc k nim doslo a zdaly se mi zcela zbytecne. Chapu, ze se jedna o autorovu prvotinu, tak se nevyvaroval jistych klise, hlavne v zaveru knihy. Kladne hodntim to, ze autor dal ctenari/posluchaci sanci tipovat, kdo je vrah (jsou vrahove) a jak k udalostem doslo a to diky postupnym odkyrvanim skutecnosti. Celkove tak dilo pusobilo ale dobrym dojmem a to hlavne diky postupne gradujicimu napeti. Zaver se uz moc nepovedl. Knihu hodnotim prumerne. Urcite dam sanci jeste dalsimu dilu tohoto autora.
Audiokniha se povedla o fous lepe, ac vypravec (a zaroven prekladatel knihy) obcas spatne artikuluje a polyka slova. Audioknize tak davam 4 hvezdy.

Petulke
31.08.2016 3 z 5

zrovna jí čtu, líbí se mi, ale jestli se v této knize nedozvím pachatele, bude mě to mrzet.

klokan.1905
31.08.2016 5 z 5

Mráz od Bernarda Miniera?
Za sebe můžu rozhodně doporučit a zcela jistě sáhnu i po dalších dílech ;-) Nenechte se odradit počtem stran - rozhodně se do toho začtete a pak to pěkně odsýpá... :-)

zpevSusannah
25.08.2016 5 z 5

Wow! Pro mě tedy byla tato kniha téměř dokonalá.
Každá stránka byla mrazivě ledová, každé slovo útočilo na můj mozek a naplňovalo můj čtenářský chtíč. Ještě teď mám husí kůži, když si vzpomenu na některé pasáže.
Velikým plusem byla perfektně vykreslená atmosféra Pyrenejí - děsivá a zároveň tak krásná.
Celkový dojem mi jen malinko narušil konec a nezískání některých odpovědí. Ale mám takový pocit, že Kruh všechno přebije a časem si na žádné nedostatky ani nevzdechnu :-). Takže hrrrrrrr na něj!

felia
24.08.2016 1 z 5

Jsem zřejmě vadnej. Bohužel mám na knihu jiný názor, než ostatní čtenáři. Dal jsem jednu hvězdičku za rozsah knihy. Těch písmenek. Připadalo mi to poměrně nesourodé a srovnatelné s ostatními áutorovými knihami. Vytvořil detektiva, který se bojí téměř všeho, neumí se prát, neustále něco zapomíná, pistole, ze které stejně neumí střílet, mu často padá do bláta. Trpí různými neduhy a hnutími mysli, je týrán zločinci. Má štěstí na pracovité kolegy, kteří si nezapomínají nabít mobil a umí střílet. Než se pustím do další francouzské detektivky, musím si odpočinout u nějakého thrilleru se statečným hlavním hrdinou.

serpent6
18.08.2016 4 z 5

Krimi thriller jak se patří. Strhující, akční, atmosférický, s občasnými hororovými prvky. Líbil se mi způsob, jakým Minier zakomponoval do příběhu psychopatologickou problematiku i jak pracoval s psychikou obou hlavních postav. Za negativum považuji z mého pohledu zbytečnou přebujelost příběhu a tomu poplatnou místy zjevnou snahu autora neustále rozšiřovat objem skutečností, které na děj nemají takřka žádný dopad. Celková zjednodušenost procesu policejního vyšetřování nebyla zas tolik na škodu, až na pár momentů, které mě donutily poklepat si na čelo (zatčenému podezřelému, proti kterému mluví spoustu nepřímých důkazů, přece nedovolí jen tak opustit vazbu, i kdyby přednesl nějaké podstatné informace do vyšetřování, stejně tak by nemohl detektiv pokračovat ve výkonu práce pod vlivem narkotika, nebo hypnotika). Ale je to pochopitelné, komu by se chtělo číst krimi thriller, v němž by jedním z nejvíce vzrušujících momentů bylo sepisování protokolu nebo týdenního hlášení. Přesto je Mráz nepochybně kvalitní počin se zajímavými a neotřelými motivy. Kvůli tomu dokážu zkousnout i tu rozvláčnost a hogo fogo vyšetřování.

Azmodan
14.08.2016 5 z 5

I když podvědomě cítím, že střípky do sebe nezapadly jako ozubená kolečka v pražském orloji knihu považuji za vynikající!!! Pro mě úchvatné prostředí, psychyatrická léčebna, naprosto šokující vraždy a jejich pozadí, prostě pecka. Doporučuji!!!

irefir
10.08.2016 4 z 5

Přestože je léto, při čtení mi chvílemi běhal mráz po zádech:) Kniha se mi moc líbila, pěkné bylo střídání míst a postav, konec kapitoly často ve velmi napínavé chvíli atd. Už mám v knihovně zamluvený Kruh a těším se na další čtení.

n_i_k_i
09.08.2016 4 z 5

Kniha je čtivá a napínavá. Ráda jsem se k ní kadý den vracela. Autor někdy zbytečně moc zabředává do nedůležitých záležitostí (jako pro děj naprosto nepodstatné vyšetřování úmrtí bezdomovce - o kterém se pak stejně nedozvíme jak dopadlo, a co dělá a s kým se stýká dcerunka hlavního hrdiny).
Jedna věc mě při čtení iritovala mnohem víc: časté nesmysly, které jsou zřetelné na první přečtění (to si to po sobě autor nepřečetl?).
Například:
- hmyz, který narazil do skla v třeskuté zimě
- Maďarština = slovanský jazyk :D
- popis vraždy manželky, kdy do ní vyprázdní celý zásobník a v druhém odstavci je manželka zase zcela fit.

Přesto hodnotím velmi kladně, kniha mě opravdu moc bavila.

Micheline
08.08.2016 4 z 5

Nevím co mě dostalo víc, zda příběh nebo neskutečně reálný popis přírody, počasí, zkrátka celého "místa děje". Velmi zajímavá kniha, děkuji.

Mesič
08.08.2016 5 z 5

Naprostá pecka, většina knih co čtu jsou detektivky a musím říct, že tahle byla jedna z nejlepších. Vřele doporučuji

belina1
05.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha!!!! Už se těším až se dostanu k dalším dílům

kahuda01
05.08.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale četl jsem to ve slovenštině takže to nebylo ono. Asi se ke knize vrátím v češtině, teď ale čtu druhý díl tak nevím, nevím.

Dardos
02.08.2016 4 z 5

I kdyz mi chvili trvalo,nez jsem se do knihy zacetla,tak lak uz jsem ji zase nemohla odlozit :).
Napinave cteni,ktere mne bavilo do posledni stranky. Nektere zapletky jsem tusila od zacatku, neco mne dost prekvapilo.
Tesim se na dalsi knihy tohoto autora,ktere na mne uz cekaji v knihovne. Snad nebudu zklamana.
Za me muzu kazdopadne knihu doporucit :)

Arsi
02.08.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, je to strhující příběh. Nelze od knížky odejít.