Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3014 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Gracian1964
04.12.2016 5 z 5

Nerozumiem niektorým komentátorom, ktorí píšu, že kniha nebola zaujímavá od začiatku a pomaly sa rozbiehala...pre mňa to totiž bolo zaujímave už od začiatku a určite nepotrebujem, aby dej frčal v závratnom tempe, môže aj pomaly, pokojne kráčať, ide o iné...o atmosféru, nápad, postavy a tak ďalej...som rád, že som objavil tohto zaujímavého a kvalitného spisovateľa a už mám nachystanú jeho knihu Kruh...a ako som pochopil, knihy vraj na seba nadväzujú...čo je len dobre...dozvedel som sa užitočnú informáciu, ako sa správne obesiť...niežeby som to mal v dohľadnom čase v úmysle, ale ako sa vraví - človek nikdy nevie, že ano? Potom ma pobavil maličký autorov lapsus...no, Minier asi netuší, že Maďari nie sú Slovania, takže asi ťažko môžu mať slovanský prízvuk, hm...ďalší lapsusík spáchal pán či pani prekladateľka - pobavil ma výraz "indický rock"...autor mal zrejme na mysli "indie rock", čo znamená nezávislý, alternatívny rock, to len tak na okraj, asi som priveľký detailista...a milé bolo použitie postavy, ktorá sa síce v románe len mihne, ale o to viac pobaví, konkrétne mám na mysli slovenskú lesbičku, milenku kapitánky Zieglerovej, Zuzku Smatanovú. Autor zrejme netuší, že speváčka tohto mena je na Slovensku pomerne populárna...no dosť už týchto nepodstatností...kniha sa mi mimoriadne páčila, je brilantná a vrelo odporúčam každému náročnejšiemu čitateľovi....stretneme sa v Kruhu....

Marketule
23.11.2016

Jedna z nejlepsich knih co jsem kdy cetla! :)

tlllk
18.11.2016 4 z 5

určite táto kniha patrí k tomu lepšiemu, čo sa v poslednej dobe v tomto žánri vyprodukovalo. Aj vedľajšia dejová línia mala svoje čaro a dávala celej knihe trochu osobnejší ráz. Už sa teším na KRUH.

Pavlnka
12.11.2016 4 z 5

Za mě jen 4 hvězdičky. Začátek byl naprosto nezajímavý, konec otevřený pro další díl.

edith79
01.11.2016 5 z 5

Název této knihy je zvolen naprosto správně, protože z ní jde opravdu mráz po zádech. Mrazivá atmosféra, mrazivé prostředí hor, mrazivé nitro sériového vraha, mrazivý motiv. Co více si od knihy přát.

Kamil2
01.11.2016 5 z 5

Kniha s rozjížděla pomalu, ale po dvoustech stranách nabrala solidní tempo, kdy jsem hltal stránku za stránkou. Možná existují lepší, poutavější a napínavější thrillery, ale Mráz Bernarda Minniera splnil přesně to, co jsem od této knihy očekával a proto dávám plný počet bodů :-).

MKrat
29.10.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha, autor opravdu píše poutavě.. umí

Schamila
29.10.2016 5 z 5

Tak jsem právě teď tuto fantastickou knihu dočetla, dostala mě, první půle byla napínavá, druhá byla strhující - tak např. v místě, kdy doktorka z ústavu volá vyšetřovateli, aby mu řekla, na co přišla, jsem se přistihla, že rychle čtu, mám strach, abych mu to všechno stačila říct včas. V místech napětí se četlo a četlo a rychle, aby se vědělo, co bude a jak to dopadne. Moc fajn, těším se na další díly.

LuckaH2
24.10.2016 5 z 5

Zajímává zápletka - vražda koně i další případy v ponuré a strašidelné atmosféře, které přidává ústav... Četlo se mi to od začáztku dobře, neměla jsem problém, jak tu někteří píší, s pomalým rozjezdem, naopak mě to vtáhlo! Dějových zvratů je tam až až, napínavé to bylo také. Ještě lépší to musí být, číst to v zimě;-) Určitě si přečtu další knihy ze série.

Puntíkatýhrnek
14.10.2016 3 z 5

Ponurá atmosféra, ponurý příběh...v tom vidím jediná pozitiva příběhu, který na mě působí především vykonstruovaně. Hlavní postava třikrát vstane z mrtvých, aby nakonec celý příběh "vyřešila" lavina...Nechápu tolik pozitivního hodnocení. Pro mne to je průměrný příběh, chvílemi nudný, žádné strhující čtení..Co se týká zápletky, přestřelené a s trhlinami..Taky mi v příběhu chybí napětí, šmrnc, čtivost a nějaký pořádný, logický a uvěřitelný závěr...Mne tedy nešokovalo nic, snad jen délka příběhu...Určitě jsem už četla lepší knihy.

Marčullkas
13.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době to pro mě byla "nářez" knížka jsem spokojená, překvapená a šokovaná! Příběh skvěle promyšlenej a napínavej!

Drahuš
11.10.2016 4 z 5

Začátek velmi zdlouhavý, prvních 200 stran jsem se musela hodně nutit číst. Potom postupný rozjezd a závěr výborný. Určitě doporučuji a hlavně vydržet až do konce.

AAndulka
08.10.2016 4 z 5

Pomalejší rozjezd, konec už ovšem běží na plné pecky.

MelodyFox
07.10.2016 4 z 5

Na mě malinko zdlouhavé, přesto napínavé a knihu jsem tahala všude i přesto, že má přes 600 stran. Určitě zakoupím, další díly.

vsvobo
05.10.2016 4 z 5

Výborný triller! Skvěle napsané, napínavé od první věty do poslední. Už jsem si koupila druhý díl a nemůžu se dočkat, až zase začnu číst.

DAVRE
02.10.2016 5 z 5

Kniha mne zastihla v mé čtenářské krizi, kdy jsem si rozečetl 3 knihy a ani jedná mne nechytla. Tak si říkam musím vyzkoušet čtvrtou knihu. Na základě rodinných recenzí mi padl do oka tento první díl " trilogie" a seznámení s Martinem Servazem. Ano tato kniha mne dostala z krize a já se po dlouhe době začetl jako nikdy. Četba vzhledem k velikosti knihy mne nutila si stáhnout i e-knihu, která byla vždy se mnou. Děj je svižný, napínavý a jen se čekalo na propojení starého příběhu. Čtení se mi líbilo a už se těším na další dvě knihy s tímto detektivem.

Seiers
29.09.2016 3 z 5

(Audiokniha) - Naposloucháno v pražských kolonách, kde se vám svírá vzteky žaludek, krev nemilosrdně buší do spánků a na zátylku raší chladné krůpěje potu. Pan Žák podal ve studiu uspokojivý výkon, nenudil a dokázal svižně reagovat na dějové změny. Ty však kolikrát atakovaly hranici uvěřitelnosti a - bohužel - srážely samotný příběh k vlnám průměrnosti. Hodně čtenářů připomíná podobnost Purpurových řek a Hannibala. Ani s jedním srovnáním jsem se neztotožnil; kanibal vůbec a Grangé velmi, velmi vzdáleně. "Servácovi" autor nadělil překvapivou porci policejního neumětelství (závrať ve výškách, mizerná střelba, strach ze sledování...), nicméně knize / audioknize tím neublížil. Ne všichni kladní hrdinové musí být zákonitě kříženci Supermana a ozářeného génia s úsudkem hodného nositele Nobelovy ceny. Naopak - policisté jsou také "pouze" lidé.

vaneckova.lu
26.09.2016 4 z 5

Naprosto skvělé. Ze začátku mě dost obtěžovaly popisy toho, co má Zieglerová zrovna na sobě, ale později nás toho autor naštěstí ušetřil a ani jeden odstavec mi nepřišel navíc. Kniha je čtivá, vtáhne vás okamžitě do děje a nemohla jsem ji dát z ruky (což je vzhledem k její tloušťce dost nepraktické). Martin Servaz mi sednul, i když stále to není nejlepší Joona Lina :). Dávám čtyři hvězdy jen za občasnou absurdnost a evidentní nereálnost situací.

harena
25.09.2016 5 z 5

Skvělý, napínavý, mrazivý, strhující krimi thriller. Nemůžete přestat, ještě jednu kapitolu, pak ještě jednu, je to jako by se odvíjel film před vašima očima. I při 600 stránkách jste hned na konci. Zároveň skvělý překlad. A ten konec? Už si objednávám v knihovně další díl :))).

Cituska
14.09.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale další díly už číst asi nebudu, dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a těžko jsem se rovnala s hlavním hrdinou. Po Robertu Hunterovi mi přišel nemastný neslaný.