Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2877 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Mrejča
10.11.2014 4 z 5

Velmi čtivé a ve své zamotanosti a propletenosti velmi "morální". Skvělá ukázka pořekadla o božích mlýnech. Čím víc se blížilo finále, tím hůř se mi knížka odkládala. Nakonec jsem i slzu uronila.
Osobně pro mne bylo velmi zvláštní číst tuto knihu ve dnech 25. výročí pádu Berlínské zdi (která má v příběhu důležité místo). Zároveň bylo nezvyklé zcela automatické spojení Velikonoce+podzim. Inu, protinožci.

Lucina88
31.10.2014 3 z 5

Kniha je napsána dobře, začátkem jsem se ale musela dost provrtávat, než přišel opravdu zajímavý dějový sled událostí.
Bohužel mi ale tato kniha přijde průměrná, do mé knihovny bohužel nezapadne.
Čekala jsem víc.

mstep
29.10.2014 5 z 5

Kniha, která vás rozesměje, dojme, vžene vám slzy do očí, rozpláče vás... a vyvolá spoustu otázek. Brilantní závěr Vám způsobí mrazení v zádech a husí kůži a vyrazí vám dech! Po dočtení jsem ještě dlouho seděla bez hnutí zbavena slov...mrazení v zádech jsem se ještě nezbavila...

adelaska
28.10.2014 4 z 5

Bylo to dost napínavé a konec mě překvapil. Doporučuji přečíst :-)

lenula.8
28.10.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, poutavý děj a zajímavé prolnutí života hlavních hrdinek. Musela jsem se neustále zamýšlet, jak bych reagovala v jejich situaci.

makke
28.10.2014 5 z 5

Knihou jsem proplula na jeden nádech a na konci ve mě zůstal zvláštní klid. Nebyla to zběsilá knižní jízda, jakou miluji, celé to bylo poklidné, ale neuvěřitelně intenzivní.

Babouš
21.10.2014 3 z 5

Geniálně jednoduchý příběh, který mě zvláště v první polovině neskutečně dostal. V druhé už mi přišlo, že je autorka zbytečně "ukecaná", ale stejně to pořád byla dost krutopřísná jízda. Manželovo tajemství je založeno na živých postavách, jejichž osudy - ač jsou na různých místech Austrálie - se protínají v současnosti i minulosti. Napínavý společenský román, který připomíná klubko nití - zataháte za jednu a nikdy nevíte, který konec se pohne.

Morsie
19.10.2014 5 z 5

Víte, po téhle knize jsem sáhla jen tak. Ano, věděla jsem, že je to hit a bestseller, ale to mě na knihách nikdy tolik nezajímalo. Zkrátka, líbila se mi obálka a já si řekla proč ne.

No, kdyby to bylo jen tak jednoduché…
Přinést si knížku s hezkou obálkou a přečíst si ji. Jo, to by bylo fajn, kdyby vám ovšem ta kniha nevyrvala kus duše a nesežvýkala ji jako někde v kapse zapomenuté Pedro. Kdyby vám nerozdrtila srdce na prach a mozek vám neprošpikovala tisícem otázek, na které se jen stěží hledají odpovědi.
Inu, kdybych tohle všechno tušila, snad bych radši vzala nohy na ramena a z knihkupectví utekla…

Ale neutekla jsem a tak mám teď z mozku polívku a připadám si jak lasagne (vážně bych neměla toho Doctora tak hltat!), ale stálo to za to.

Úžasný psychologický román, jehož hodnota se ani nedá pořádně popsat - natož pak v krátkém komentáři. Jednoduše, bylo příjemné přesvědčit se, že jsou autoři, kteří dokážou napsat čtivou a zároveň hlubokomyslnou knihu.

Přečtěte si to a nechte si taky trochu pocuchat nervy. Litovat nebudete!

Liana
11.10.2014 5 z 5

Už dávno som nečítala tak kvalitnú knihu. Bol to pre mňa veľký zážitok i pôžitok. Pôvodne som si myslela, že to bude napínavý príbeh odhaľujúci dajaké tajomstvo. A veď aj bol, ale trochu inak, než som čakala. Ide skôr o psychologický román. Ale tak dobre napísaný... perfekne vykreslené postavy, ich charakter, pocity, myšlienky... proste skvelé. Zo začiatku bolo tých postáv veľa a bolo náročnejšie sa v nich orientovať, ale ako sa človek prehrýzol cez úvodných pár kapitol, už to bolo v pohode a potom už len dokonalý zážitok z knihy. Naozaj odporúčam.

Neri
04.10.2014 4 z 5

Působivá kniha, složená z několika příběhů, které navzájem prorůstají a ovlivňují se až do samého konce. V prvních kapitolách jsem byla trochu zmatená a popravdě mírně zklamaná, ale jakmile se dalo vyprávění do pohybu, vychutnala jsem si ho. Velmi se mi líbil způsob, jakým je kniha napsaná, jemné náznaky, rozbíhající se několika směry, aby se pak jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadly. Konec byl přesvědčivý, skoro jako odměna za prvotní rozpaky.
Manželovo tajemství je kniha, která vás donutí smát se, plakat a hlavně hodně přemýšlet. Je to příběh, který si zasluhuje soustředěné čtení, aby ho člověk mohl doopravdy plně ocenit.

Kopretina_aku
27.09.2014 4 z 5

Tři ženy, tři životy, tři osudy. Jedno město, jeden týden a všem se obrátí život naruby. Každá z hlavních hrdinek prožívá svou osobní tragédii, svůj smutek a beznaděj. Všechny přemýšlí nad otázkou viny a trestu. Řeší dilema, co všechno jsou ochotné obětovat spravedlnosti, zadostiučinění a zda je možné odpustit a za jakou cenu. Ale všechny jsou také matky, které bojují o své rodiny, o šťastný život dětí. Někdy je lepší nechtít vědět, co by bylo, kdyby... Některé skutky se už vrátit zpět nedají. Kniha splete dohromady osudy všech žen a jejich rodin. Ale čekala jsem možná trochu víc, že se všechno bude točit hlavně kolem manžela a jeho dopisu. Nejvíc mi vadilo, že onen všude zmiňovaný dopis si mohu přečíst pomalu až v půlce knihy. Manželovo tajemství za přečtení určitě stojí, ale není to nic, co by se vrylo do paměti, ze čeho bych si, jak se říká, sedla na zadek.

evasamankova
17.09.2014 5 z 5

Těžko hledám slova ke zhodnocení této knihy. Byla příjemně čtivá, plná emocí i morálních dilemat. Stará i ta nová tajemství tří rodin se postupně odkrývají a prolínají v jeden příběh. Váhala jsem zda dát 4* nebo 5*, ovšem velice silný epilog to definitivně rozhodl...
Výborný psychologický román.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=427177&bk=5704

Safienka
13.09.2014 5 z 5

Z počátku mi vadilo to střídaní postav, ale nakonec jsem si zvykla. Ikdyž občas jsem musela i přeskakovat. Například, abych se dozvěděla, co je v tom proklatém dopise :o) Jinak čtivá kniha se zajímavým příběhem, který poukazuje na to, co nám v životě tropí karma. A epilog..ten mě taky potěšil :-)Víc v recenzi.