Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2882 2882

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, čekala jsem něco úplně jiného, o to víc jsem byla šokovaná. Dávám plný počet hvězdiček.

buschka
31.12.2014 3 z 5

Zklamání. Asi jsem čekala víc.....Knížka, na kterou si za půl roku nevzpomenete o čem byla. Ale jako oddechovka dobrá.

jurver
30.12.2014 5 z 5

Trochu jsem se bála, co bude v druhé polovině knihy - po přečtení dopisu. Zda to nebude nudné, rozvláčné a příliš psychologické. Přesto kniha měla neskutečný spád, nutila k zamyšlení a závěrečný epilog ji posunul o další 2 levely nahoru, takže nemohu jinak, než 5 hvězd...

jasmína
28.12.2014 2 z 5

Těžko se mi tato kniha hodnotí, byla překvapivá, jen některé důvody a závěry pro mě nebyly moc pochopitelné, například si dát za vraždu, co byla před lety, trest nemít půl roku sex, jako co to mělo být ??

Dobrá, knihu jsem dočetla, ale reklama, co všude se mi naskytovala, pro mě znamenala, že by měla být kniha více napínavá, více tajmená, zkrátka mě trošku zklamala.

Epilog byl ale výborný !!

Kadena
26.12.2014 5 z 5

Jsem nadšená. Knihu jsem přečetla od začátku do konce se zatajeným dechem. V příběhu je doslova hmatatelná bolest a zklamání každé z žen, jejichž osudy se knihou prolínají a spojí. A jako třešnička na dortu je úchvatný epilog.

Racík
23.12.2014 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení. Rozjezd je pomalý, čtenář se moc neorientuje, ale když se začtete a překonáte začátek, nebudete litovat. Téma trochu náročné, nechtěla bych být na místě hrdinů knihy. Epilog je výborný nápad - často čtenáře napadá, co by bylo, kdyby - a tady to má naservírované na zlatém podnose.

Aracely
19.12.2014 5 z 5

Kniha je zajímavá. Takové obvykle nečtu a po přečtení téhle a zvlášť toho epilogu jsem byla dost v šoku a udělalo se mi úplně zle, takhle silně na čtenáře působí, jak psaly recenzentky předemnou...
Je to psychologický román, prolíná se tam minulost s přítomností a na můj vkus trochu chaotické ,to přeskakování mezi postavami. A když jste zvědavé co je v tom dopise, tak musíte přečíst další kapitoly o jiných lidech a až za 20 stran přibližně se to zas vrátí. Bylo to napínavé až z toho mrazilo. Nemohu tady moc říkat ať nic neprozradím. Do prvních 100 stran jsem se nemohla moc začíst a pak se zas od knih odtrhnout :-D A to manželovo tajemství ehm no, opravdu asi lepší nevědět... A konec, jsem tedy nečekala ... Na závěr bych dodala , že na tuhle knihu budete vzpomínat Ještě dlouho. Doporučuji se pak nějak odreagovat, např nákupy :-) :-)

Rose18
15.12.2014 5 z 5

Velmi povedené! Po celou dobu čtení této knihy čtenář netuší, jak příběh skončí. A páni - ten epilog!

Nelly
11.12.2014 3 z 5

Kniha mne zklamala - pro mne normální román, kde mi chybělo napětí nebo záhada, prostě něco, co by mne stále drželo v jakémsi očekávání něčeho překvapivého, jak slibovaly recenze. Ani postavy nebyly dokonale vycizelované, žádná mě příliš nezaujala. Až na poslední tři stránky kniha za moc nestála - asi byla napsána pro jiný typ čtenáře než jsem já...

Lentilka2
09.12.2014 3 z 5

Kniha mě vůbec tak nenadchla jak všichni píšou. Jako nápad dobrý, ale podle mě strašně natahované! Celkové jsem se do toho prostě nezačetla!

mmmisulka.r
07.12.2014 3 z 5

Omlouvám se, ale prvních 100 stránek jsem se musela doslova přemlouvat ke čtení. Taky jsem asi čekala "bombu". Konec super, ale prostě jsem se nemohla vůbec začíst :-(

Adris
06.12.2014 5 z 5

Výborná! Opravdu super od první stránky až do konce. Nenudila jsem se ani chvíli. Nemám ráda dlouhé popisy okolí a nimrání se v citech a pocitech. Tato kniha jde k věci. Je o osudu, o jeho zvrácené odplatě, o tom, co všechno se může lidem stát a další možné alternativy coby kdyby. Prolínají se zde 3 příběhy žen, které si prožívají různé, velice vážné situace (mezi nimi i smrt dcery, dysfunkce rodiny a...manželo strašné tajemství)..........Nebudete litovat!

miseb
05.12.2014 3 z 5

Možná jsem čekala víc. Ne že by knížka byla špatná, to vůbec ne, ale vím, že se k ní nebudu vracet.

triana
30.11.2014 5 z 5

Dobrá hodnocení občas vzbuzují velká očekávání, proto jsem si nebyla jistá, nebudu-li zklamaná... A ne! Úžasná, čtivá, napínavá, překvapivá knížka, přečetla jsem za necelý den! Spousta věcí k zamyšlení, velmi zajímavý epilog... Jen by mě zajímalo, vzhledem k tomu, že je vše popsáno z ženských pohledů, jak by se líbila nějakému mužskému čtenáři... :-). Autorku přiřazuji mezi své oblíbené, její další dvě knihy vycházejí česky až příští rok, naštěstí v angličtině dostupné už jsou...

modranka
27.11.2014 3 z 5

Príbehy tejto knihy sú pre náročnejšieho čitateľa. Spočiatku sa kniha zdá chaotická až nudná (ale to je len taký pocit), po prvej tretine sa všetky tri poviedky zlievajú do akéhosi celku. Preto odporúčam vydržať a čítať postupne.
Správanie postáv tentoraz nebudem komentovať, lebo netuším, ako by som sa ja zachovala, ak by som sa ocitla a situácii do akých sa dostala Cecilia, Tess či Rachel, ale aj Felicity čoby milenka.
Za príbeh by som dala 5 hviezdičiek, ale text sa čítal dosť ťažko, boli v ňom filozofické myšlienky - čo mi v oddychovej literatúre vadí. Druhú hviezdičku sťahujem za to, že autorka potrestala úplne nevinné dieťa.

sydney
25.11.2014 5 z 5

Tato knížka rozhodně stojí za přečtení. Děj se však pořádně rozjede až někde před půlkou knihy, pak ale má každá další kapitola napínavý konec a až do konce je to úžasný příběh. Nejzajímavější je epilog, takový jsem ještě nikdy nečetla, je sice trochu smutný, ale přesto palec nahoru.

Mon12
22.11.2014 4 z 5

Moc se mi líbilo propojení všech tří ženských osudů, kniha je čtivá a opravdu mi četba rychle utíkala. Ale upřímně - v polovině, když jsem zjistila náplň dopisu a tedy i manželovo tajemství, jsem delší dobu váhala, jestli mám číst dál - na mě to bylo hrozně silné a přes čáru. Jsem ale ráda, že jsem dočetla, opravdu silný příběh, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet.

Pivísek
21.11.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, čtivé vyprávění o osudech tří žen a jejich rodin vtáhne do děje. Od přečtení dopisu dostal příběh opravdu grády a koncová nehoda tomu dodala třešničku. Závěrečný epilog celou knihu doladil k dokonalosti! :o)

anetaV
18.11.2014 3 z 5

Celkem hezké čtení, ale místy mě příliš mnoho detailů odvádělo od děje.

Mikik
18.11.2014 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale nesedla mi tak úplně. To tajemství je opravdu vražedné. A bohužel odplatu za něj ponesou i lidé(děti), kteří za to vůbec nemůžou. Ale jinak byla kniha napsaná moc hezky a zajímavě.