Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2882 2882

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Jamka
26.01.2015 5 z 5

Po prvních pár kapitolách jsem byla zmatená o co vlastně jde. Ale pak děj začal zapadat do sebe a mělo to příjemný spád. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny.

pocketka
24.01.2015 4 z 5

Přiznávám, že jsem si této knihy všimla nejprve kvůli obálce. Začátek knihy je trošku zmatený, než se čtenář zorientuje tak to pár kapitol trvá. Poté se již čte velmi snadno a prostě čtete a čtete, ať se konečně dozvíte, co to vlastně v tom dopisu je. Nejvíce mě upoutal příběh Tess a Willa, protože popisoval nejvíce reálný příběh, se kterým se možná může více čtenářů ztotožnit.
Sama nevím, jak bych všechny ty situace a problémy popisované v knize řešila já. Není to ta nejlepší kniha, co jsem kdy četla, ale 100% o ní ještě budete přemýšlet a dumat ještě po přečtení.
A epilog? Naproto dokonale promyšlený. Za něj je hvězdička navíc.

Lůca Lucius
24.01.2015 5 z 5

Do knihy jsem se začetla velice rychle. Kapitoly na střídačku, podle postav mě zprvu mátlo, ale těšila jsem se, jak příběh dopadne... Jsem nadšená.

oosona
21.01.2015 5 z 5

Od knihy jsem očekávala více,nějak jsem se nemohla začátkem vůbec prokousat. Hodně postav,přeskakování z jednohu příběhu do druhého.Zmíňka o dopise jen ze začátku ...celou knihu jsem jen čekala co je v dopise napsáno a kdy se to konečně dozvím....
Vzala jsem si knihu do nemocnice....kde bylo hodně času na čtení..bohužel mě děj nedostal..takže jsem ji stále odkládala:-(

Makyt
19.01.2015 5 z 5

Celou dobu jsem čekala, kdy se objeví, co se píše v dopise... byla jsem trochu zmatená z hodně postav, ale po přečtení onoho dopisu mi začaly docházet souvislosti... Přečteno během 3 dní!

debe
19.01.2015 5 z 5

Bezvadně rozvedený příběh a úvahy a pochybnosti všech postav tak reálné! Doporučuji!

katynais
19.01.2015 3 z 5

Nevim, cim si tato kniha vyslouzila ,,bestseller"?? Pro me prumerna kniha, nic zvlastniho, od zacatku jsem vedela, co v dopise bude.. Nejlepsi cast mi prisel konec, co by bylo kdyby..

julniki
18.01.2015 5 z 5

Dobra kniha s prekvapivym koncem

Sabinatorvonpl
18.01.2015 5 z 5

Musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Kvůli ceně jsem se neustále zdráhala ke koupi, až jsem jela za matkou na návštěvu a ležela u ní na stole. V tu chvíli jsem ji začla číst a neodložila téměř nikdy. Příběh byl poutavý a spletitost životů postav byl opravdu zajímavý. Co se týče zvratů, párkrát jsem se přistihla, jak sedím s otevřenou pusou :-). Knihu hodnotím plným počtem, neboť to byla kniha skvělá jak po jazykové, nápadité i příběhové stránce a doporučuji ji všem ženám kolem. Je to kniha, ke které se jistě za pár let zase vrátím :-).

janamaxik
17.01.2015 5 z 5

Kvalitní kniha s příběhem který vás donutí přemýšlet, jak byste se zachovali vy. Konec knihy hodně dobrý a úplně nejlepší je epilog, ten mě opravdu dostal. Tohle budu mít hodně dlouho v paměti. Doporučuji

Šánka
16.01.2015 5 z 5

Úžasný psychologický román. Velmi se mi líbil styl psaní. Děj se rozbíhá pozvolna a nabere neskutečný spád po přečtení dopisu - otevření oné pověstné Pandořiny skříňky.
Tím se nabízí morální dilema knihy, otázka viny, přiznání se a odpušténí, ale hlavně dosah přiznání na celou rodinu. Musím říct, že závěr knihy mě doslova převálcoval.
A ještě jedno má tato kniha mimořádné - jeden z nejpůsobivějších epilogů.

Ankavi
13.01.2015 5 z 5

Vynikající kniha, přesně podle mého gusta. Několik linií, které se postupně zaplétají a protnou způsobem, který by mě nenapadl. Další rovina knihy je duchovní - otázka viny a odpovědnosti za vše, co jsme učinili, i za to, co jsme neudělali, ale víme o tom. Kam až má osobní zodpovědnost dosáhnout? Ať si každý odpoví sám. Nic není černobílé, zvláště máte li děti nebo blízké osoby, na nichž vám záleží možná více, než na sobě samých. A samý závěr knihy mě také dostal. Vskutku ráda ji doporučím a hodnotím vysoko.

VeronikaEn
11.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha, na kterou budu dlouho vzpomínat. Nejen pro děj, nejen pro postavy, ale především pro poslední odstavec epilogu, který ve mně zanechal úplně nejvíc a příjemně mě zahřál.. u srdce? Můžete se zeptat Pandory :-)

Tejezka
10.01.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když musím říct, že ze začátku jsem byla zmatená, chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo...Ale postupem času jsem si knihu zamilovala...Všem doporučuji!

kanitsuj
07.01.2015 4 z 5

Již dlouho jsem nečetla takto zajímavou a napínavou knížku o zákoutích lidské psychiky. Žánrově je obtížné ji zařadit, protože má od každého trochu. Líbil se mi moment, kdy čtenář nahlíží a hodnotí hrdiny nejen podle své představy (, kterou si utvoří na základě autorčina popisu), ale také prostřednictvím komentářů dalších postav (, když je jedna situace převyprávěna z různých pohledů). Trochu mi vadil jakýsi "americký" akcent na jednání, vyjadřování a gesta postav, v důsledku něhož příběh v mých očích trochu ztratil na své reálnosti.
Knížka je tematicky obsáhlá, každý v ní najde to své a v závěru jako by se čtenáři společně s hrdiny dostalo jakéhosi mravního rozhřešení.

Marceles
04.01.2015 5 z 5

Perfektní knížka o tom, že není vše pouze černobílé, o svědomí a odpuštění. Na konci se nabízí otázka , "co by se stalo, kdyby..." v našich vlastních životech. Ve všech hlavních ženských postavách jsem našla kousek sebe ...čtivě a zajímavě napsaná knížka.

Sobotikova
03.01.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se pomaleji orientovala...ale jak jsem si zapamatovala, kdo je kdo, tak jsem už knížku nepustila z ruky. Jak tu už bylo napsáno ...epilog super.

*kika*
02.01.2015 5 z 5

U mě naprosté nadšení. Promyšlený příběh kde do sebe vše zapadne jako skládanka. Čtivé, tajuplné, strhujíci, a jak již bylo několikrát řečeno, epilog je prostě dokonalý.Propracovaná psychologie postav.
Za mě skvělý příběh, skvěle napsáno a už se teším na další autorčinu knihu.

Gallaxy
02.01.2015 4 z 5

úvod hodně rozvleklý a jednu dějovou linii dosud považuji za zcela zbytečnou. Než jsem se pročetla k dopisu, tak mi byla jasná zápletka. Závěr překvapivý, takže spokojenost. Co se mi ale naprosto trefilo do nálady, byl epilog- naprosto odráží mou životní filosofii. Závěr: nápad výborný, ale dal se zpracovat mnohem lépe. I tak oceňuji promyšlenost příběhu.

Falda
01.01.2015 5 z 5

Ze začátku to bylo trochu chaotické čtení, než jsem si zvykla na jména a prolínání dějů. Od knihy jsem celkově čekala víc, ale i přesto mě kniha nadchla a dobře se četla.