Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2882 2882

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

melonka
26.03.2015 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah. Skvěle propracované a vymyšlené. Moc se mi do této knihy nechtělo kvůli tomu, že je to napsáno z více stran účastníků. Ale po přečtení si myslím, že právě kvůli tomu ne jednomu pohledu je manželovo tajemství tak dobré.

Hanny
25.03.2015 3 z 5

Jsem na rozpacích v hodnocení mezi 3 a 4*. Můj příspěvek bude nejspíše obsahovat !!SPOILERY!!.
Slyšela jsem o knize jen samou chválu a že prý si to musím přečíst. Tak jsem tedy udělala, nelituji toho, příběhy mě přivedly k rozličným úvahám, nicméně jsem čekala víc, o dost. Nejvíce mě bavila Stepforská panička Cecilia Fitzpatricková a to jak zvládá milion věcí za den (ten stejný den, který u mě má jen 24 hodin :)) (to nemyslím ironicky, představuje můlj nesplnitelný ideál)
Ano, všechny pravdy jsou dány úhlem pohledu a ano, svět je velikánská spletitá změť křižovatek a my se musíme co chvíli rozhodnout, jestli se vydáme tudy nebo jinudy... jak se říká - delší, ale zato horší cestou :) A někdy to holt něco rozhodne za nás. To ale není žádná novinka. Zde tolik opěvovaný epilog se mi na jednu stranu líbil, že znovu tuto skutečnost připomněl.... ale prostě nemám ráda, když si autor vymýšlí, co by Jannie dělala, kdyby nezemřela a že byl Polly byla tenistka, kdyby nepřišla o ruku. Vím, že celá kniha je vymyšlená, ale nejsem zastáncem vymyšlených alternativních životů, na které autor poukazuje jen čistě pro waw efekt, aby lehce dojatý čtenář tu slzu fakt ukápl.... nebo aby ta spadlá brada vyryla ďolík do podlahy ještě hlouběji.
Že by Jannie nikdo nediagnostikoval Marfana do 17... OK, budiž (a to navzdory neustále připomínaným dlouhým hubeným končetinám snad při každé vzpomínce na ni) ... ale že by u vraždy mladé dívky soudní patolog odfláknul tak pitvu, že by si nevšiml, že neumřela na uškrcení, ale na prasklý aneurysma??? To už je na mě moc.
A uzavření kruhu ála dcera za dceru mi taky připadá přitažené za vlasy a až moc uměle vytvořené.
Manželovo tajemství je celkem zjevné minimálně nekolik desítek stránek před odhalením....
Nejvíce na mě zapůsobil moment, kdy Cecilia, již vědoucí, sedí s tchýní v kuchyni a zjistí, že nejen ona je vědoucí... z toho mi šel mráz po zádech.
Jinak souhlasím, že ženskost reakcí je prosáklá celou knihou, nejednou jsem se se tam viděla :)
Psaná je čtivě, ideální na dovolenou na hory, kdy po lyžovačce zalehnu do postele a nechám se s ní příjemně kolíbat :) Za ten týden se přečte anjc cvaj :)
Když tak čtu ty svoje výhrady, dávám 3*....

ivousekk
25.03.2015 4 z 5

Velice zajímavý příběh o tom, že některá tajemství mají zůstat skryta. A co může následovat, pokud se poruší slib a přečtete si něco, co nemáte.
Nejdřív se mi trochu nedařilo začíst se. V knize je spousta myšlenkových pochodů ženských postav a někdy mi to přišlo až rušivé a odvádějící od toho, co se vlastně děje. Po pár kapitolách jsem si zvykla. Po odhalení tajemství v avisovaném dopise, na které jsem si pár kapitol musela počkat, se už nešlo odtrhnout a nutilo mě to číst dál a dál a zjistit, jak se to vše vyvine. Skvělé bylo, že ani jednou se mi nestalo, že bych následující situace předvídala. To prostě nešlo a proto se to tak bezva četlo.

margotkla19111
22.03.2015 5 z 5

Ze začátku jsem nechápala CO je na téhle knize tak bestsellerového Ale zhruba po nějakých 150 stránkách jsem pochopila. Příběh je prostě geniální, propracovaný, osudy postav se protínají neuvěřitelným způsobem. Nápadité, psychologické a přitom napsáno tak lehce. Nádherný příběh, nádherná knížka a nádherná obálka

olga3004
21.03.2015 4 z 5

Kvůli přestřelené reklamě čeká člověk možná až moc, ale to neznamená, že je kniha špatná. Čte se velmi dobře a autorka umí dobře popsat pocity a myšlenky. To, co je v dopisu je předvídatelné docela dlouho dopředu, ale ke konci je děj docela překvapivý a zajímavý.

zulanek
20.03.2015 4 z 5

Tak dočteno! Tahle kniha dokáže překvapit a epilog je opravdu úžasný. Zamyslíte se nad tíhou viny,nad touhou po trestu,po pomstě a uvědomíte si,že i naše životy se mohly ubírat zcela jinou cestou kdyby...kdyby...kdyby! Stojí to za přečtení!

luciefeix
20.03.2015 1 z 5

cekala jsem jak budu z knihy unesena ale nudila jsem se a zajimave to zaclo byt az par stranek pred koncem :((

Daenerys
18.03.2015 3 z 5

Knihu jsem četla už před pár měsíci. Po celkem dost masírované reklamě doprovázené vydání knihy a záhy po přečtení pochvalných recenzí od čtenářů jsem byla možná příliš natěšená - a proto pro mě celkem zklamání. Dílem určitě přehnaným očekáváním, dílem ale i autorčiným stylem psaní a celkovým pojetím, tak nějak celkově mi to moc nesedlo a vím, že další knihu od tého autorky už koupit nepoběžím.

Siraelxy
15.03.2015 5 z 5

Naprosté nadšení. Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je neskutečné jak dokonale spisovatelka vystihla myšlenkové pochody a pocity hlavních hrdinek, tak, že jsem si říkala: ,, Jo, přesně tak bych reagovala já a dalších x žen."
Více na mém blogu: siraelxy.blogspot.cz

Pavouček2
14.03.2015 2 z 5

Mě tahle kniha zklamala, furt jsem čekala, kdy se do ní začtu a nestalo se. Nejlepší z ní byl epilog.

trudoš
11.03.2015 4 z 5

Co mě na knize zaujalo nejvíce, jsou výborné postřehy z rodinného života rozepsané z pohledu ženy. Ona vůbec ženská psychologie hraje v románu největší roli a zvládnutá je na jedničku. Horší je to s mužským osazenstvem, které se chová dle vzoru telenovel a uvěřitelnost nula nula nic.
I když první polovina nijak neoplývá dějovým spádem, přiznám se, že mě bavila více, než když už bylo „tajemství“ odhaleno. Život na maloměstě, propletené osudy, kostlivci ve skříni... Čtivě napsáno, dobře podáno. Od druhé poloviny mi už děj přišel předvídatelný a gradace ustrnula na místě. Podrobně se osvětluje konflikt z minulosti, přičemž konfrontace se odkládá a odkládá. Když pak finále konečně přijde, hraje na můj vkus až moc na city, a přestože dojme k slzám, příliš nepřekvapí. Autorka se v něm sama chytila do pasti, ze které není jiná cesta, než jít čtenáři na ruku, nebo proti němu. A ona zvolila tu jednodušší cestu.
Za mě škoda, ale i tak nečekaně příjemné čtení - na to, že nejsem cílová skupina.

Gysna
08.03.2015 5 z 5

Krásná, nevšední a napínavá knížka, na kterou hned tak nazapomenu. Podle mně rozhodně stojí za přečtení. Je svižná a nevšední.

helenkan
06.03.2015 3 z 5

Byla jsem strašně zvědavá na to tajemství a pak mě dost šokovalo.Konec se mi zdál jakoby useknutej.A epilog mě docela překvapil.

mysterygirl
06.03.2015 4 z 5

No, tak já bych spíš brala to, že má někde rodinu, nebo že je gay, než to, co vylezlo na povrch.. je mi z toho nanic

vero.nika
03.03.2015 4 z 5

Tak, prave docteno. Kniha se cetla velmi svizne a lehce. Libil se mi styl psani, stejne jako sledovani tri cim dal vice se prolinajicich pribehu. Nicmene nevim proc, ale byla jsem trosku zklamana z toho, o jake tajemstvi se jednalo a jak bylo popisovano a reseno. Prislo mi to trosku neuveritelne, naivni...takovy americky "happy-end". Ale celkovy dojem z knihy je kladny. Pozn.: Obal je nadherny :-)

Arsi007
28.02.2015 4 z 5

Na začátku musím říct, že jde o knihu, kterou se hodí vzít si na dovolenou. A teď k obsahu. Pokud máte rádi seriál Zoufalé manželky a myslíte, že by se vám líbilo pozorovat hlavní zápletku z pohledu několika obyvatelek předměstí tak je to přesně kniha pro vás. Nečekejte ale dojemné scény nebo, že se u ní budete smíchy popadat za břicho. Jde spíše o zajímavě propletené příběhy, které se tím, jak se kniha blíží ke konci víc a víc propojují a vy se nemůžete dočkat, jak tohle všechno skončí. A epilog vás dostane úplně! A ještě jedna poznámka: ne. Oním tajemstvím není, že má někde manžel další rodinu nebo že je gay. Popravdě jsem se toho totiž dost bála a pokud bych to při čtení zjistila, číst bych přestala, protože by mi to přišlo až moc prvoplánové. Takže směle do toho, protože zase tak moc předvídatelná kniha to rozhodně není a překvapit určitě umí.

aruba
26.02.2015 4 z 5

Velice zajímavá kniha, kde do sebe nakonec všechno přesně zapadne, a která rozhodně nepatří mezi ty, u kterých hned po přečtení zapomenete, o čem vlastně byly. Nezanechává ale zrovna příjemné pocity. Tedy pokud vás netěší zjištění, že všechno je jen náhoda a stačí velice málo k tomu, aby se shodou nešťastných okolností a rozhodnutí situace vyvinula v tragédii. A epilog je opravdu mrazivý (doslova, při čtení jsem měla husí kůži).

niknikita
20.02.2015 5 z 5

(SPOILER) Dobře, že jsem dala na doporučení, protože samotný název mne nijak nemotivoval k přečtení. Moc hezky jsou tady propojené osudy jednotlivých postav a když si je nakonec všechny zařadíte, snadno se jim dostanete pod kůži.
Měla jsem svoje favority v postavách Tess a Connora, ale nevadí, že se tahle love story nenaplnila.Takový je život přece...

Terka18
19.02.2015 3 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila,ale teď nevím jak přesně napsat to, co cítím po jejím přečtení. Není špatná, ale pro mě není ani jedna z těch po které sáhnu znovu. Měla jsem ze začátku problém se začíst, různé postavy a jejich osudy a knížka pro mě začala být zajímavá až od poloviny, po přečtení dopisu. Takže od poloviny knihy, se děj rozběhl pro mě. Nakonec knihy dopadla zajímavě a nejvíc na knize se i líbil epilog, ale celkově trošku zklamání.

kachnch
16.02.2015 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a krátce po přečtení se rozhoduji, jak na mě vlastně působí.
Z jedné strany mě zklamala a to především proto, že jsme se zápletku a obsah dopisu dozvěděli v první polovině knihy. Říkala jsem si, co může být v té druhé překvapujícího? Pravdou je, že právě nic moc nebylo. Do poslední chvíle jsem čekala, chtěla jsem!, aby to bylo nakonec vše jinak, aby přišlo ještě nějaké překvapení. Ano, závěr byl zajímavý, "osudný", ale dalo se očekávat, že nějaké vyúčtování autorka přichystá.
Na druhou stranu se mi líbily samotné příběhy, jak se vše propojovalo. Bylo to čtivé, samotný děj mě bavil, některé myšlenky byly obzvlášť krásně pojaté.
Pomalu si připouštím, že knížka je spíše o silných životních příbězích, než o překvapivém konci.
Krutá tvář života v hezky napsané knize - myslím, že už jsem se rozhodla, jak na mě kniha působí.