Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2882 2882

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

BiancaB
06.05.2015 3 z 5

Musím říct, že na knihu jsem se díky velkému počtu pozitivních ohlasů a recenzí těšila. Věděla jsem, že se nejedná o typickou detektivku či krimi a právě proto mě zajímalo jaká bude. Bohužel se asi řadím k menšině kterou kniha až tolik neoslovila. Myšlenka prolínajících se tří příběhů je zajímavá a z počátku je dobré dávat pozor na jména a utřídit si kdo ke komu patří, aby se člověk pak dále v ději neztrácel. Pro mě byla první polovina knihy poměrně utahaná,nezáživná a bez nějakého výrazného děje a zhruba ve čtvrtině knihy jsem už tušila co asi v dopise bude, což se mi nakonec bohužel i potvrdilo. Děj a spád se objevil asi na posledních 80 stránkách ale i tak mi to celé přijde takové naivní a nereálné. Ráda bych napsala více, ale nechci ostatním prozrazovat důležité momenty. Epilog je napsaný zajímavě a jsem ráda, že se tam objevil, avšak i v něm je obsaženo pár informací, které pro mě prostě nejsou uvěřitelné. Celkově jsem se do knížky musela nutit, abych ji vůbec dočetla a nějakého překvapení či děje jsem se bohužel moc nedočkala. Zvažuji jestli ještě od autorky zkusit Alici, no uvidíme :)

jana1306
06.05.2015 5 z 5

Za mě povedená kniha :-) Líbilo se mi prolínání příběhů a doslov byl překvapující :-) Ráda si přečtu další knihy od autorky :-)

Jordyz
05.05.2015 5 z 5

Jedním slovem - paráda! Čtivá kniha, konec pravda trochu předvídatelný..... Ale co mě opravdu bavilo je doslov! A to doslovy většinou jen prolítnu .....

Monulenka
01.05.2015 3 z 5

moc hezká knížka. Ze začátku sice zamotaná tím jak byla každá kapitola o něčem jiném, ale jakmile se do toho člověk dostal a ujasnil si kdo je kdo tak super.

janca0135
28.04.2015 5 z 5

Otevřít Pandořinu skříňku? Ano či ne?
Máte tajemství? Malá, velká, tajná, veřejná… Ať už jsou to jakákoliv, tajemství nás obklopují neustále. Víte na babičku, že když pracovala v pekárně, ráda tajně ujídala tvaroh při pečení koláčků? Víte, že váš kamarád má slabost pro Padesát odstínů šedi a stydí se za to? Víte, že pes vašich rodičů okousal sousedce nové květiny v květináčích před domem? A řekli jste to na ně? Teď si představte, že před vámi leží dopis, který se před vámi váš partner snaží ukrýt; který byl napsán před dvanácti lety pod vlivem alkoholu; který vám byl původně určen až v případě vašeho vdovství… Dopis, který skrývá otřesné tajemství, které může zničit vše, na čem jste dlouhá léta pracovali. Otevřeli byste jej?
Autorka Liane Moriarty vám velmi rychle prozradí, co se děje, o co se tu jedná. Sotva uplyne 150 stran, už víte, co se v dopise skrývá. To je překvapující vzhledem k počátečnímu vývoji, kdy jste zahlceni spoustou jmen, několika lidí a rodin, kteří spolu zdánlivě nemají co dočinění. Působí to dojmem, že se u první strany nadechnete, dále budete lapat po dechu a možná nepůjdete spát, abyste knihu mohli odložit až po jejím dočtením. Nutí vás číst dál a dál, protože je každá kapitola ukončena tak, že nemáte šanci usnout, pokud zrovna nejste po třídenním festivalu, kde jste snad překonali rekord v probdělých hodinách. Sotva vás vtáhne jeden příběh, jedna rodina s nevěrou, už vám Moriarty servíruje vhled do minulosti, posledních pár hodin života jedné dívky. A vy pokračujete ve čtení, protože nutně musíte vědět, co bude s tou rodinou ze začátku. Přece mají syna! Ale ne, to se jen tak nedozvíte, proto nejdříve je nutné poznat matku, která přišla o dceru a nikdy se s tím nevyrovnala a jíž to okolí svými pohledy neustále připomíná.
Zdá se vám to chaotické? Ano, i já jsem se tak zpočátku knihy cítila, a přestože mám, myslím si, dobrou paměť na jména, nabývala jsem pocitu, že se asi ztratím. Najednou se ale toto tempo uklidní a vy se můžete nadechnout. OK, tak teď už víme, že vrahem je zahradník, takže zbytek knihy bude pravděpodobně o vyrovnání se s touto skutečností. Předpokládáte, že vás čeká jakýsi psychologický román, a vtom je vaše očekávání zbouráno nenadálou událostí, dalším neočekáváným zvratem. Výborné, říkám si. Kniha končí, tak si tedy přečtu i ten epilog. A u něj se začnu smát a vrtím hlavou. Chcete vědět proč? Odpověď najdete v 392 stranách tohoto díla, právem začleněného do edice Světový besteseller.

katerina8242
21.04.2015 4 z 5

Pohodové čtení. Líbilo se mi prolínaní dějů, i když na začátku to bylo trošku chaotické. Člověk se dokáže dobře vcítít do jednotlivých postav a jejich momentálních pocitů.

Dixinka
19.04.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se trošku nudila, a chtěla knihu odložit. Potom se, ale příběhy natolik rozeběhly, propletly a vyústily v mnoho děsivých závěrů. Fascinující, strhující a děsivé.

klarinka9974
19.04.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se v knize ztrácela, o kom ted vlastně čtu. Kniha se čte hezky, je to zajímavé čtení, hlavně od té chvíle kdy se dozvídáme to jisté tajemství a prožíváme životy komplikovaných lásek. Kniha se mi líbila a rozhodně si přečtu i další knihy, které autorka vydala :)

Terry11
09.04.2015 4 z 5

"Můžete se snažit sebevíc vžít se do tragédie někoho jiného - tonoucího v ledových vodách, obyvatele města rozděleného zdí-, ale nic z toho doopravdy nebolí, dokud se to nestane vám samotným. A hlavně vašim dětem."

Kniha má složitou kompozici. Byla jsem ráda, že jsem knihu přečetla takřka na posezení, protože je docela snadné se v postavách ztratit. Sledujeme příběhy tří žen a jejich rodin, jejichž osudy se v určitou chvíli tragicky protnou. Něco pochmurného začnete vnímat už od prvních stránek, a jak autorka nenápadně trousí indicie, vy se začnete obávat. A pak to udeří. Nejhorší pro mne samotnou bylo to, že většina postav byla sympatická, jejich vnitřní monology tak detailní, autentické a sugestivní, že jsem ty hrůzy s každou prožívala, a neměla tak možnost nalézt správné řešení. Epilog mě s tím vším trochu smířil.
Stylisticky je kniha velmi pestrá, čtivá, nápaditá. Jen je tam na můj vkus příliš špatných náhod.

Paja85
09.04.2015 4 z 5

Kniha se příjemně četla, tajemství bylo po 100 stranách jasné, po 200 stranách oficiálně prozrazené a pak už jsem jen čekala, jak se s ním naloží dál. Kniha mě bavila, především druhá polovina. Jen jsem asi čekala ještě malinko víc, ale v pohodě. Příjemná kniha :)

magsan
07.04.2015 5 z 5

Napínavý, dobře "zamotaný" příběh...přečetla jsme jedním dechem... Vřele doporučuju. Jen víc takových skvělých knih a autorů

Andulienka
07.04.2015 5 z 5

Oveľa, oveľa lepšia a zaujímavejšia ako "Prečo sme sa vlastne rozišli?"...... Krásne prepracované postavy, bolo zaujímavé čítať aj ich myšlienky a ten epilóg......ten nemal chybu! Fakt odporúčam prečítať.

josie55
06.04.2015 5 z 5

Velmi ctiva kniha :-).

marli58
05.04.2015 4 z 5

Příběh o "kdyby nebylo kdyby..."Je dobré číst po větších úsecích. Ze začátku jsem četla jen před spaním a trochu jsem se ztrácela v postavách. Jinak zajímavě vystavěný příběh a oceňuji epilog, jak by to bylo,kdyby to nebylo jinak....

pavči
05.04.2015 5 z 5

Tak dočteno, četla se moc pěkně, velmi čtivá. Zajímavé příběhy lidí, které se pěkně prolínají.

morava
30.03.2015 5 z 5

Kniha mne na prvni pohled zaujala svou krasnou obalkou a hned po te nazvem. Krasne napsany pribeh lidi, jejiz cesty se krizi a osudy vzajemne prolinaji. V teto knize na vas ceka ne jedno tajemstvi, ne vse je vzdy tak , jak to na prvni pohled vypada.

mischelinka1
28.03.2015 5 z 5

napínavá, čtivá kniha s nečekanou zápletkou. Rozhodně stojí za přečtení

iluliacross
28.03.2015 5 z 5

Chce to číst v klidu, pozorně, nechat se unést příběhem, který se čte tak hladce, jako by jste míchali smetanu. Velice čtivá kniha s úžasným příběhem. Je tam láska, manželství, život takový, jaký prostě je. U této knížky doporučuji neodkládat a prostě ji zhltnout na jeden zátah. Je psaná velice přesvědčivě, skoro se divím, jak to autorka dokázala!? Postavy jsou krásně vykreslené, moc jsem si čtení užila. Rozhodně se v budoucnu vrhnu na její ostatní knížky.
Manželovo tajemství mužů jedině doporučit :-)

NicaCola
28.03.2015 5 z 5

Ze začáku mě kniha moc neoslovila, ale asi po sto stránkách jsem ji nedokázala odložit. Užasně zakomponovaný příběh a dle mého názoru nejlepší epilog, který jsem kdy v knize četla! Kniha se řadí mezi moje NEJoblíbenější knížky :)

LadyCotton
28.03.2015 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, jelikož plakát k ní jsem vídala každé ráno v metru. Stačilo pár vět anotace a bylo mi jasné, že si jí (dřív nebo později) musím přečíst.
Bohužel téměř do poloviny knihy jsem byla ze čtení taková... rozladěná. Kniha totiž vypráví 3 životní příběhy žen najednou, takže když si "zvyknete" na jeden, šup - další kapitola o někom a něčem jiném...
Po polovině knihy si na tento přeskáčkový rytmus zvyknete hlavně díky tomu, že se osudy žen začnou protínat. Konec knihy čtete jedním dechem....
Jsem ráda, že jsem knihu dočetla až do konce, jelikož musím konstatovat, že vůbec není špatná - autorka píše velmi čtivě...