Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2877 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Ditules
16.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha, ve které se propojí osudy tří naprosto odlišných žen...A ten epilog je dokonalost sama!

Heyhey
16.09.2015 5 z 5

Nádherné čtení. Obdivuji promyšlenost zápletky, provázanost osudů. A jako třešinka na dortu byly hypotetické osudy hrdinů, "kdyby...."

Jitaku
15.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha... zpočátku trvalo, než jsem se zorientovala množstvím postav, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Seděl mi styl psaní, myšlenka, která se odráží v celé knize... a na závěr Epilog - úžasný. Stojí za přemýšlení!

lenixka
11.09.2015 3 z 5

V druhé polovině knihy už se v tom autorka slušně plácá. Myslím, že je to škoda a nevyužitý potenciál nápadu. Jako oddechovka na dovolenou OK.

lucie8168
06.09.2015 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Z začátku jsem si myslela, že jde o vykrádačku Prázdného místa, když jsem viděla množství postav a propojené děje, ale nakonec mě kniha mile překvapila. Doporučuji ji přečíst jedním dechem a určitě ve vás něco zanechá. :) Nebyla to jedna z nejlepší desítky, ale určitě stojí za přečtení, pokud hledáte něco oddechového.

Alpasstyle
05.09.2015 4 z 5

Mohlo to být o něco lepší, promyšlenější, ale i tak se mi kniha moc líbila. Byla jsem hodně zvědavá, jak se mají všechny příběhy proplést do sebe. Myslím si, že autorka měla hodně dobrý nápad, a proto dílo ohodnotím 4 hvězdičkami. :-)

martousek
30.08.2015 3 z 5

Bohužel ani mě kniha nenadchla, přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy, finální projení příběhů bylo takové nanásilné, ale určitě jsem četla lepší, nedejte se nalákat zlatou nálepkou.

melanie
24.08.2015 2 z 5

Cekala jsem vic. Bylo to utahane a zbytecne predimenzovane. Autorka se obecne vyznacuje ctivymi napady, ale zpracovani pokulhava. Bavilo me tak 15 stran na zacatku a 10 na konci.

Alienn
24.08.2015 3 z 5

Nemůžu napsat, že by kniha nebyla čtivá, styl psaní mi docela sedne. Že bych se u ní vyloženě nudila, nebo se do ní musela nutit, to také ne. Nicméně jsem asi čekala víc, nebo prostě nepřišla v pravý čas. Nechala jsem si pro hodnocení odstup, ale i teď mohu napsat, že ve mně nezanechala žádné pocity.

teacup
16.08.2015 5 z 5

Četla jsem v originále. Koupila jsem si knihu jen tak naslepo, abych měla co číst v letadle. A moc mě to bavilo. Líbilo se mi dilema, které se knihou line - zda jsme také vinni, když o věcech víme, ale nic neuděláme? Postavy a příběhy, které spolu zpočátku nijak nesouvisely, se postupně úžasně propojily a román tak skvěle vygradoval. Za mě dobrý :)

Luca287
02.08.2015 3 z 5

Po pravdě řečeno nic moc...čekala jsem víc... i když příběh zajímavý - taková odpočinková kniha na dovolenou...

Markét.t
31.07.2015 4 z 5

Krásný příběh.
Na začátku jsem sice trochu tápala o co v knize půjde, ale pak jsem se začetla a strašně mě zajímalo, co vlastně ten dopis obsahuje.
Kniha byla skvěle napsaná, takže jsem ani nevnímala, jak stránky ubíhaly.
Ovšem ten EPILOG! Už jen kvůli němu má cenu si knihu přečíst.

"Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky."

Barbelo
25.07.2015 5 z 5

Zajímavá myšlenka příběhu a skvělé zpracování. Kniha mě bavila od začátku do konce :-)

Jane100
23.07.2015 3 z 5

Kniha pro mě byla docela zklamáním. Sice skvělý začátek, ale jen do doby, než jsem si přečetla onen tajemný dopis. Pak už tomu chyběla šťáva a byl to jen kýčovitý sentiment. Jinak kniha byla ,,slušným PR'' na Tupperware. Na každé straně byla snad dvakrát.

kokina74
19.07.2015 3 z 5

Na začátku kniha trochu vázla. Nic méně, jakmile se začaly příběhy prolínat kniha se mi zalíbila. Nejsem z knihy unešená, ale příběhy jsou líbivé a dobře se čtou. Myšlenka příběhů je moc hezká.

Illaa
17.07.2015 3 z 5

Kniha se četla jedním dechem, prolínání životů a osudovost jednotlivých rozhodnutí, to byla moc hezká myšlenka. Já jsem tedy očekávala možná ještě trošku více. Slyšela jsem mnoho doporučení, jen se obávám, jestli v tomto případě nebyla více stěžejní dobrá propagace a líbivá obálka.

kikies
13.07.2015 4 z 5

Příjemné čtení o ženách "z lidu" a jejich dilematech.... není to dokonalé, ale je to lidské a má to své kouzlo.

petrulka
13.07.2015 5 z 5

Příjemné, čtivé. Co se líbilo mě, bylo vykreslení ženských postav. Nejsem feministka, ale sebevědomé přiznání toho, že "jsem jenom člověk, no a co" mi bylo velmi sympatické. Protivná tchyně, které se moc nelíbí její snacha a to, jak se stará o vnoučka. Dává mu tajně džus a převléká ho do jiného trička, když ho hlídá. Jak přesné a ze života. Podvedená manželka se nehroutí v slzách, ale užije si parádní sex s bývalým, no proč ne? Tryskomyš a perfektní, dokonalá žena nedodrží slib, daný manželovi a celkem bez skrupulí jde po odhalení jeho tajemství. Hlavní hrdinky prostě žijí podle svého a netrápí se zbytečnými výčitkami. Smekám :-)

v.nova
13.07.2015 4 z 5

Ze začátku mi kniha nepřišla nic zvláštního, ale když se začaly prolínat příběhy, pochopila jsem, proč je oblíbená :)
Konec mi ukázal, že boží mlýny vážně melou... a běhal mi mráz po zádech. Kolik vteřin asi stačí na to, abychom museli změnit život. Stojí za přečtení :)

ChristineP
08.07.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se rychle a bez problémů. Byla to pro mě taková oddychovka. A ten epilog byl naprosto dokonalý! :-)