Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2877 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Liduka
16.03.2016 4 z 5

Výborná kniha. Moc se mi líbilo jak autorka propojila osudy všech žen dohromady. No a ten epilog neměl chybu!

mysacka
10.03.2016 5 z 5

nejprv jsem měla z knihy obavy, asi pár stran, než jsem se do děje dostala (do postav).. nakonev super čtení, konec úžasný (taková ironie osudu).. i ve skutečném životě se bohužel takové konce dějí. Stačí se v daný okamžik rozmyslet trochu jinak a hned se osud ubírá jiným směrem, v tom souhlasím..někdy víme, která rozhodnutí jsou správná, ale ve většině případech nevědomky nakonec uděláme rozhodnutí špatné.. zbytečně si komplikujeme život. Těším se, až si od autorky přečtu další knihu.

MahulenaK
07.03.2016 4 z 5

I když jsem v průběhu čtení měla pár výhrad, na dalších stránkách jsem je brala zpět. Bylo by zajímavé číst další osudy všech, s odstupem několika let, ale jak je psáno v epilogu: "nikdy se nedozví, kdyby....", a tím je řečeno vše. Těším se moc na další knížky.

Pavlnka
01.03.2016 5 z 5

Opět perfektní kniha. Nemohla jsem přestat číst a už jdu shánět Alici, kterou jsem ještě nečetla :)

AdaVinculin
29.02.2016 4 z 5

No co na ro říci.. čtivé to je, ale žadné wow jsem si na konce knihy neřekla. Za pár dní na knížku úplně zapomenu. Jinak se četlo dobře, nenáročně, jako oddech od složitějších knih dobré :-)

namido
28.02.2016 3 z 5

Upřímně knížku jsem si pořídila především kvůli krásnému přebalu. Tento styl asi nebude mým šálkem kávy. Jednotlivé kapitoly se vlekly a jelikož většinou rozečtené knížky neodkládám, tak jsem se opravdu nemohla dočkat konce. Kromě přebalu hodnotím kladně i epilog.

happy-smile
26.02.2016 4 z 5

Dle mého se nejedná o román o ženy, ale spíše o společenský román. Knížka byla napsaná čtivě a příběh byl taky zajímavý. Přestože knihy s označením román pro ženy běžně nečtu, tak jsem do tohoto žánru zabrousila, protože byla slibovaná záhada (a tato spisovatelka má v současnosti velký ohlas). Bohužel jsem ale zjistila, že mě asi knihy totoho typu moc neberou, takže jsem to při čtení viděla spíše na tři hvězdičky. Nicméně Ceciliino dilema bylo na konci ze spisovatelského hlediska opravdu bravurně vyřešeno, takže za mě čtyři.

bailandi
23.02.2016 5 z 5

Silný příběh k zamyšlení. Je lepší nevědět? Na to si musí odpovědět každý sám.

Ajxa
21.02.2016

Nejdříve jsem si musela zvyknout na přeskakování na různé postavy, ale pak se kniha četla velice dobře. Díky tomu, že příběhy spolu prolínaly, tak mně trochu zamrzela předvídatelnost co bude stát v dopise. Závěr byl plný zvratů, takže knihu mohu jen doporučit.

SelenaDemi428
20.02.2016 3 z 5

Na to, jak jsem se na knihu těšila, mě celkem zklamala. Přišla mi strašně dlouho roztahovaná, že ten příběh byl zprvu hodně velká okecávačka. Hlavně po tom, co se odhalilo, co je v dopisu, pak se to strašně táhlo. Nejvíce mě zaujal hlavně epilog, kde jsem se dozvěděla nejvíce z celé knihy a kde mě překvapilo dost věcí :D.

Samira
15.02.2016 4 z 5

Kolem knihy jsem dlouho kroužila a věděla jsem proč. Nakonec jsem dala na doporučení a podlehla všeobecné chvále a pustila se do ní.
Kniha je výborně napsaná, snad nikdy v životě jsem nic nepřečetla takhle rychle. Autorka to umí s jazykovými prostředky, postavami, ale především se čtenářem.
Měla na mě ohromný vliv, rozhodně si ji budu pamatovat, ale nelíbila se mi.
Obdivuji však autory za to, že jsou schopni vymáčknout ze čtenáře emoce, ze mě po přečtení skoro nic nezůstalo.
Vliv bude mít na každého čtenáře, jaký je však individuální!

Hanusseecka
15.02.2016 5 z 5

Nějak mi došla slova. Strašně jsem chtěla vědět, co stojí v dopise, hádala jsem všechno možné a měla stejné scénáře, jako Cecilia. Proto jsem byla zaskočená, co v dopise skutečně stálo. Co bude Cecilia dělat, jak se s tím její rodina popere...nemohla jsem přestat číst. Někdy je vážně lepší nevědět.

zpevSusannah
15.02.2016 4 z 5

Je zajímavé, jak je zde zobrazena jedna vlastnost, která je pro celé lidstvo společná - TAJEMSTVÍ. Tak jednoduché slovo a přitom zásadní. Myslím, že tohle slovo dokáže ovlivnit naše osudy, aniž bychom jsme si to za včas uvědomili.
Kniha je povedená a za mě mnohem lepší než Alice a její rána do hlavy.

Dreisii
11.02.2016 5 z 5

Nemám slov, celou dobu sem se těšila co bude vtom dopise za tajemství a pak sem jen zírala! Takovýhle tip knížek ráda čtu, nevíte jak to dopadne do konce,pokaždé se to nějak zvrtne.
Velký dík autorce za ten požitek ze čtení této knihy!

Ria2
07.02.2016

Čtivá knížka. Děj má spád, Čtenář je celé čtení v napětí. Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Doporučuji.

KristinaK
23.01.2016 4 z 5

Hezky napsaná, místy jsem se zamýšlela nad vlastním životem, jak tu již někdo zmínil. Napětí trvalo až do přečtení dopisu, pak jsem sama přemýšlela nad tím, co bych dělala v té situaci. Osud to vyřešil za ně přímo mistrovsky :) ke konci mi vadilo trochu to psychofilozofování, už toho na mě bylo moc.. jinak povedená kniha pro ženský :)

svoboddka
17.01.2016 4 z 5

Autorka má dar zaujmout mě na začátku příběhu a pak už si mě vodí jak na vařený nudli. Způsob vyprávění, několik postupně se propojujících dějových linek, úvahy žen někdy tak překvapivě upřímné a něčím mi blízké (co vám budu povídat, je mi přes čtyřicet, dvě děti, manžel :), to vše mě opravdu baví. čtyři hvězdy.

AndyK
15.01.2016 4 z 5

Za mě to rozhodně není knížka, od které bych se nemohla odtrhnout. Určitě není špatná a ve výsledku ji hodnotím velmi pozitivně, ale možná jsem od ní čekala víc. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, co je v dopise, jsem ji dokonce na pár dnů odložila úplně - ta největší zvědavost byla pryč. Nicméně pak jsem se opět dala do čtení a dočetla ji vcelku rychle. O čtyřech hvězdičkách nakonec rozhodl konec knížky, který se moc povedl!

SladkaK
13.01.2016 4 z 5

Ocenila bych ji nějakou hodnotnou medailí, stejně jako čokoládový dort a hrnky s kočkami.

exitus
12.01.2016 3 z 5

V pozitivním i negativním slova smyslu klasická oddechovka pro ženy. Velmi čtivá, zajímavá a vyústění nadprůměrné. Bohužel obsahuje spoustu plytkosti a hloupých dialogů. Hlavní hrdinky jsou všechny celkem zajímavé, ale okolní ženské postavy jsou občas jak charakter z mimibazaru. Nemůžu odepřít autorce schopnost mě navnadit, kdyby mě nezajímalo, jaké to tajemství je, knížku bych asi nezačala číst.