Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3021 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

VěraČamková
06.10.2019 5 z 5

Napínavá kniha se zajímavým koncem, skvělá zápletka, HH, kterého jsem si velmi oblíbila, v ní sice nevystupuje, ale i tak jsem si čtení pěkně užila. Super

Iki1
23.09.2019 5 z 5

Výborně uchopené téma, vtipně a především napínavě napsané. A hlavně, tahle kniha není ukecaně rozvláčná. Od počátku si mě přitáhla a pustila až na konci. A protože jsem film neviděl, byl pro mě ten konec dost překvapivý.

NADEI
29.08.2019 4 z 5

Po docela zdlouhavém rozjezdu, nabrala kniha na obrátkách a postavy rozpoutaly mezi sebou doslova válku. Krásné 4 hvězdy - na 5 má jen HH.

EvaApple
28.08.2019 4 z 5

Na to, že nemám moc ráda severské autory, tahle kniha stojí za přečtení

MišuleP
16.08.2019 5 z 5

První knížka od tohoto autora co jsem četla. Nečeakla jsem takový obrat a zvrat a jen jsem chtěla číst dál a dál a zjistit jak to dopadne a konec mě taky dostal.
Neměla jsem velké očekávání, chtěla jsem jen změnit žánr od romantiky a tohle mě dostalo.
Myslím, že to nebyla poslední knížka, kterou jsem si od Jo Nesbo přečetla.

m.valova
15.08.2019 4 z 5

Tahle Nesbova kniha se mi četla dobře,byla ovšem pro mě složitější na orientaci,ale na to už jsem zvyklá ze série Harryho Hola.Závěr byl pro mne překvapivý až neskutečný..film jsem neviděla a radši snad ani nechci i když má vynikající recenze..

lilyjane2
09.08.2019 5 z 5

Skvela. Prestoze mam prectene vsechny Holeovky a mam je rada, musim rict, ze tenhle thriller na me zapusobil zdaleka nejlip. Genialni zapletka, skvele charaktery postav a nektere skvele momenty (napinave, nektere zas opravdu vtipne). Par napadu opravdu bezkonkurencnich. Cetla jsem dvakrat a bavilo me to uplne stejne.

mol378
06.08.2019 5 z 5

Hodně napínavé, dost drsné, výborně se to četlo a ještě lépe poslouchalo v audio verzi - nešlo přestat! Doporučuju!
Ani film nedopadl špatně, obsazení se mi zdá výborné, ovšem zákonitě vypadly nějaké podrobnosti, které jsou v knize úplně sugestivně vyjádřené.

PROCHEY
25.07.2019 5 z 5

I když jsem si v jednu chvíli myslel, že už vím, jak to celé dopadne. Nebyla to nakonec tak úplně pravda. Ještě jedno překvapení si autor pro čtenáře připravil.
Super námět, četlo se skoro samo (i když jsem se prvně pustil do čtení knihy v angličtině), místy měl děj opravdu spád.
Mé první dílo od Nesba byl Macbeth a i když mě vůbec nenadchl, věřil jsem, že mu mám dát ještě šanci. Tohle byla moje odměna...

LusSyNDA
04.07.2019 5 z 5

Mazec! Nejen, že se jednalo o zajímavé téma z oblasti výběrů nejvhodnější manažerů (stručně řečeno), ale ta zápletka byla prostě hustá! Četla jsem celou dobu s pusou do kořán, nečekala jsem nic, prostě mě to dostalo!

dzandra
02.07.2019 5 z 5

Velmi luxusní knížka, kterou jsem přečetl jedním dechem.

Bulldog
29.06.2019 4 z 5

Tohle byl trochu jiný Nesbo a také filmové zpracování bylo docela zdařilé.. u mě dobrý...

stoun25
21.06.2019 5 z 5

Tohle považuji za hodně dobře vymyšlený příběh.

Lachtaan
18.06.2019 4 z 5

Nikdy mi snad netrvalo tak dlouho přečíst tak vskutku krátkou knížku. Jsem rád, že jsem se po maturitě k Lovcům hlav konečně vrátil, protože ač byla první polovina až moc konverzační, ta druhá nabrala ty správné thrillerové obrátky a já ji dojel během několika málo volných odpolední. Podle ohlasů na film jsem věděl, že ten příběh musí být skvělý. A v knize je, tak teď ještě tu obrazovou adaptaci.

PetK
11.06.2019 4 z 5

Kdysi dávno jsem četla a teď jsem poslouchala. Líbí se mi moc způsob vyprávění, optika hlavního hrdiny/vypravěče. Jeho nezvyklý pohled na svět kolem sebe. Ani na papíru ani v uších jsem ale při nejlepší vůli nedokázala rozplést klubko celého vyústění knížky. Na mě to bylo tak nějak přes tři kolena. Ale oceňuju, že autor umí napsat úplně jiný styl knížky, než je HH. Což dokázal i u Syna a Půlnočního slunce.

Ivan F
08.06.2019 3 z 5

Skutočne nesympatická hlavná postava (hlavným hrdinom ho naozaj nazvať nemôžem) plná arogancie, nafúkanosti, trpiaca komplexom "bezo mňa to nejde" a "ja to viem najlepšie", považujúca ostatných za póvl. Či to bolo autorovým zámerom, alebo mu takto jeho charkter vznikol pri písaní je fuk, pretože literárne si zaslúžil to, čomu sa s úspechom v knihe vyhol. Ako celok je kniha sivým priemerom na poli moderných thrillerov, len tie zimomriavky mi akosi chýbali. Prepokladám, že takto cca o rok, si nebudem pamätať o čom kniha bola, ale aspoň si spomeniem na človeka v kadibudke, po uši a oči v hovnách, čumiaceho na kastráta, vykonávajúceho potrebu. Aj ja mám teraz potrebu, ale úplne inú a to, dostať do rúk podstatne lepšiu knihu.

soukroma
28.05.2019 4 z 5

Zcela jiný Nesbø, škoda, že jsem to nemohla číst zcela nezaujatě, nezatížená HH. Ale snažila jsem se: první půle zbytečně balastní, druhá půle velmi noir akční až parodická (ale bez toho se tématika krádeží uměleckých děl snad ani neobejde). Hotový filmový scénář. Druhá půle by mi úplně stačila, ale to by zase asi autorovi na celou knihu nevystačilo.

Jack93
24.05.2019 5 z 5

Brilantní, bizarní, strhující, cynické, nečekané, fascinující, nesmírně promyšlené, geniální! Neskutečně jsem se bavil. Nesbo by se stal spisovatelským esem i bez Harryho.

Kaja01
22.05.2019 3 z 5

První kniha od Nesba, poslouchala jsem ji jako audioknihu. Příběh mě zas tak nezaujal, ze začátku se děj opravdu táhl, poté už to bylo lepší. Zkusím dát autorovi ještě šanci, možná jsem jen neměla šťastnou ruku při výběru knihy.

Katulinka69
02.05.2019 3 z 5

Prostě Nesbo..dlouhý rozjezd na vtáhnuti do děje,ale pak stojí za to.