Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3021 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

7507
26.03.2020 4 z 5

Také moje první knížka od Nesba. Počítala jsem s tím, že to bude čtivé, a opravdu, knížka mě vtáhla do děje a přečetla jsem za den. Skvělé vykreslení hlavní postavy, supr zvraty. Myslela jsem si, že krvavý detektivky nejsou nic pro mě, ale asi se v brzo vrhnu na sérii Harryho Hola.

Renee6
18.03.2020 4 z 5

Není to můj žánr. Knihu jsem otevřela ze zvědavosti, tam mě vcucla a pustila až na konci. Strhující, mistrně napsané, děj šlape. Občas jsem si říkala, do čeho jsem se to proboha nechala zatáhnout, ale už jsem nemohla přestat. Klobouk dolů.

michalmatousek
04.03.2020 5 z 5

Svižný. Drsný. Zamotaný. Vtipný.

Co vám budu povídat, kapitola s hov*ama je nejvíc epic! :)

Sněžková
04.03.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. A nezklamala mě. Vlastně úplně jednoduchý děj, na jehož konci zjistíte, že všichni zúčastnění milují svým způsobem jen sebe a jsou schopni udělat cokoli, aby dosáhli svého cíle. A čím víc se všechno bude tvářit jako „služba ostatním“, tím víc na tom budou profitovat sami. Zvláště ve světě „velkých zvířat“.

A moc se mi líbila tato pasáž: „Krásní lidé nepotřebují skořápku, nemusí se učit všechny ty obranné mechanismy, které si vytváříme my ostatní, abychom se chránili před odmítnutím a zklamáním.“

AnnaPok
03.03.2020 3 z 5

Neni spatna...ale s Nesbo koncim.
Pribeh je opravdu zajmavy a takovy "jiny". Ale..... Zabiti zeny kvuli zrade...nebylo uplne nutne. Autor mi prijde takovy sovinista vuci zenam....i kdyz se snazi to skryvat.

milan3696
25.02.2020 5 z 5

Četl jsem jako svého prvního Nesbo. Úplně mě to dostalo. Má to spád a ani na chvíli mi to nedalo vydechnout. A když už si člověk myslí, že ví, tak neví... Později jsem zjistil, že to je pro autora signifikantní, ale poprvé to zkrátka nečekáte. Krásná rychlá kniha.

Allys
13.02.2020 4 z 5

Trochu netradičný thriller, ktorý však plynie celkom svižne. Zaujal ma spôsob a štýl vyjadrovania rozprávača. Miestami mi dej prišiel trochu moc prekombinovaný, aby to nejak zapadlo do seba, kniha sa však číta veľmi dobre. Rozuzlenie s prekvapením na konci bolo nečakané. Videla som aj film a taktiež sa mi páčil, aj keď v knihe sú samozrejme charaktery postáv vykreslené hlbšie, takže určite odporúčam prečítať aj knihu :-)

MilanCFC
04.02.2020 4 z 5

Moje úplně první kniha tohoto autora, takže kdysi mé seznámení se s ním. Od té doby to byla nějaká jízda. Tato kniha mě také pohltila a dál už nešlo jinak.

Ticiana
31.01.2020 4 z 5

Za mne hodne prekombinovane, rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, nakomec 4 protoze stred knihy mi prisel hodne fajn a hodne akce i kdyz to bylo prehnane. No asi zustanu u Harryho.

medlovice
29.01.2020 5 z 5

Kočka má prý devět životů, Roger Brown jich má nejméně dvacet a nechce ztratit ani jediný. Pohybují se kolem něj další Kostějové nesmrtelní a spousta dvojic , které málokdo vnímá. Dvě školačky, dvě platinové blondýny , dva tlustí policajti. A ten smysl pro černočerný humor, nemohla jsem se odtrhnout .Výborná , trefná obálka.

gaaabi
18.01.2020 5 z 5

Tuhle knížku miluju... netřeba to rozpitvávat, je tam vše, aby to bavilo! A audiokniha - no to je nááádhera - Filip Švarc si zaslouží 10 hvězd!

Mudry
16.01.2020 5 z 5

Já jsem si to náramně užila. Místy dost přitažené za vlasy,ale do tohoto příběhu to prostě patřilo. A je tam všechno....napětí, zločin a trest, humor, láska, sex, lži a prachy....Neodolala jsem a pustila si i filmové zpracování. Filmu, bohužel,zoufale chyběl ten humor.

Davidolos
05.01.2020 5 z 5

Na severské romány a detektivky moc nejsem a Lovce hlav jsem si nejdříve poslechl audioknižně před spaním, kdy jsem nevěděl co by. Nakonec jsem byl vzhůru do dvou ráno a poslouchal jsem, další den jsem si knihu půjčil a začal číst. Rozhodně se mi touto knihou otevřela cesta do Jo Nesba.

Epes
28.12.2019 5 z 5

Detektivka s "dobrým" koncem.

lazarus
24.12.2019 5 z 5

Jednoduše dokonalé. Zamotané, po čertech vtipné a výborně vygradované finále k tomu.
Hole je proti tomuto příběhu jen slabý čajíček.
Víc takových příběhů pane Nesbo!
Filmová verze je povedená, škoda jen, že to nenatočil Tarantino. Ten by dal snímku pořádné koule.

Aprilek
23.12.2019 5 z 5

Jako moje první kniha od Jo Nesba je moc povedená. Zajímavý námět, netradiční detektivka

Gibis
22.11.2019 3 z 5

Tak nevím. Co na mě fungovalo v Synovi, kde jsem Sonnymu fandila se vším všudy, i když to nebyl žádný andílek, tady jsem si k Rogerovi nedokázala najít cestu. Za celou knížku jsem si ho nedokázala oblíbit, bát se o něj, nebo mu snad držet palce. Pořád je to Nesbø s jeho skvělým stylem, zvraty, překvapením, nic není tak, jak se původně zdá, ale hlavní hrdina mi zkrátka vadil. Takže za 3,5* a třeba příště.

helusa2
16.11.2019 5 z 5

Nesbø je fakt šílenec :-D Zatím mě nikdo kromě něj nepřiměl k tomu, abych fandila podvodníkovi, vrahovi, alkoholikovi, egoistovi, prostě hajzlíkovi :-D Tato knížka mi spíš připomínala Krev na sněhu než HH, taková místy až absurdní ztřeštěnost... Ale za mě tedy dobrý! Včetně klasického Nesbøho totálního obratu na asi 20. stránce před koncem :-)

werewolf88
04.11.2019 5 z 5

Knihu jsem si neskutečně užil a to i přesto , že už jsem několikrát před tím viděl stejně geniální film .-) Mazec!!!

derminator
03.11.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Nesba, byl jsem překvapený až do konce! Knihu doporučuji a dávám 95%.