Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3022 3022

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Katulinka69
02.05.2019 3 z 5

Prostě Nesbo..dlouhý rozjezd na vtáhnuti do děje,ale pak stojí za to.

Štixa
10.04.2019 5 z 5

Jak knížka tak i zfilmování...parádní ????

jfialova
18.03.2019 4 z 5

Moje první nesbovka. Dobré napínavé čtení. Nezapomenu na scénu s kadibudkou.

Timberwolf
13.03.2019 4 z 5

Čtivé, ale v porovnání se serií "Hary Hole" tomu chybělo více napětí.

marcipa
10.03.2019 4 z 5

bylo to slabší oproti klasické detektivce

koolsavage
08.03.2019 4 z 5

Za mě trošku bizár, ale v dobrém. Vypointované, s dobrým tempem.

Kopta
08.03.2019 5 z 5

Kouzelná to záležitost. Po nějaké té době jsem se odprostil od školní literatury a konečně jsem se pustil do své vlastní zásoby z knihovny. Tomu přispěl menší výlet do světa Jo Nesba mimo Harry Holea. Skončilo to velmi blahodárně. Jednoduše tak, že jsem věděl, že to budu číst jako na běžícím pásu a projedu to v letucuku. Výsledkem byla po dlouhé době přečtená kniha za méně jak týden. To se nedá okomentovat u mne a mé vytíženosti jinak než úspěch. A zase to zvládl ten skvělý Nor. Nedá se asi moc co říci více. Jednoduše skvělý literární zážitek, který je slast číst. U mě dobrý.

boxas
04.03.2019 5 z 5

No...trochu překombinované, někdy jen těžko uvěřitelné, ale nepostádající tempo a napětí. Bylo to moje první setkání s autorem a když to vezmu kolem a kolem, tak to nebylo vůbec špatné setkání. Konec mě překvapil a závěrečná pointa pobavila. Takže hurá na další knihu!

dana-klara0996
01.03.2019 4 z 5

Skvělá detektivka i filmové zpracování! Možná místy až překombinované a snobské, ale mně to nevadilo. Četlo se to jedním dechem.

karolina5333
28.02.2019 3 z 5

Zábavné, napínavé, vtipné, vypointované...Všechno tam je! Jenže na druhou stranu, mi tam chybí "něco", díky čemu by se kniha zařadila k mým milovaným. Nevím, snad pomalý rozjezd, postavy, se kterými jsem zas tak nesympatizovala, extrémní neuvěřitelnost...

sassenkka
19.02.2019 5 z 5

Tušila jsem, že to bude dobrý, protože Nesbo. A bylo to výborný.
Super zajímavý hlavní hrdina, kterého jsem si i přes jeho povahu a všechno, co dělal, rychle oblíbila. Příběh jsem s každou stránkou hltala víc a víc, zamotával se a zamotával, ich forma super. Některé situace byly malinko vyhrocené, možná až nereálné, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak, celé jsem to Nesbemu sežrala.
Závěr mě dostal, ten byl podle mě napsán naprosto dokonale. Objasnil úplně všechno, co bylo během vyprávění nakousnuto, ale nedořečeno, a opět potvrdil, že Nesbo je dokonalý vypravěč. Za mě tenký, ale výtečný thriller.

viktor9538
17.02.2019 5 z 5

Lovci hlav je první kniha od tohoto autora, kterou jsem začal číst na doporučení svého kamaráda. I když mě začátek moc nezaujal, překonal jsem se a pokračoval ve čtení a ve druhé kapitole jsem byl knihou a skvělým vypravěčstvím Joa Nesbøho naprosto pohlcen. Nejvíc mě překvapil závěr knihy a konečné rozuzlení. Knihu mohu jen doporučit.

VendyBW
11.02.2019 3 z 5

Kdysi dávno jsem viděla film, který se mi líbil. Knihu jsem si přečetla až nyní. Film si pamatuji matně. A kniha super. Je to trošku něco jiného než série HH, ale splnilo to očekávání. Skvělý závěr a promyšlenost. Napínavé, nezklamala.

Majda758
02.02.2019

Zajímavý příběh, ukazuje jak je život zamotaný a nepředvídatelný. Ale musím přiznat, že knihy s Harrym Holem mám radši. Ukazuje zvraty stavu lovec versus oběť. Zajímavě popsal změnu oběti v lovce, který i když byl mnohokrát v úzkých udržel si chladnou hlavu a bystrý úsudek.

marigold79
27.01.2019 4 z 5

Opět čtivý román od známého autora, ve kterém není jeho oblíbený Harry Hole. Napsáno čtivě, děj svižný, od druhé poloviny nabírá nebývalý spád a akci. Za mě pouze výtka, kdy se Roger z ustrašeného loveného zajíce najednou změní v ostříleného vlka, kterému najednou vše přesně vychází, zapadá do sebe a obrací roli lovce a oběti.

MM1979
26.01.2019 5 z 5

Velice zábavný příběh. Trochu něco jiného než autorovi detektivní klasiky, ale ne horšího možná dokonce lepšího a velice zábavného, zhltl jsem to jedním dechem.

DericCaster
19.01.2019 5 z 5

Můj první počin od autora. Knížka se mi velmi líbila. Do posldních stran jsem nedokázal odhadnout konec. Hlavní postava je zloděj a vrah a přesto jsem mu nakonec fandil a byl zvědavý jak to autor vlastně zaonačí. No určitě vyhledám další autorovi knížky.

Reat
08.01.2019 2 z 5

Trošku mě děsí ony vesměs pochvalné komenty zde, i to vysoké hodnocení, neboť dle mého je toto dílo čirý průměr. Tak nekomfortně nečtivou knihu jsem už dlouho v ruce neměl, takže udržet pozornost bylo pro mne opravdu nadlidkým úkolem. Ve svých mladších dobách bych ji stopro odhodil a už se k ní nevracel, ale dnes coby "vyspělý a inteligentní" čtenář takové barbarství neprovozuji, takže jsem se zdárně donutil až do prologu. Pro autorovy oblíbence budu asi osel, až blb, ale....prostě nechytlo, vlastně ani nebavilo a pochopitelně nelíbilo, ba co víc...nechápal jsem to. Do průměru to vytahuje jistá nápaditost a atmosféra, za mě toť vše. Od Nesboa jsem četl jen Syna a toto, takže ještě dám časem šanci nějakému HH, ale pokud se nechytnu, zavrhnu ho. Ale on se beze mne stejně obejde... ;-)

Radunnie
29.12.2018 4 z 5

Stručně, jasně, zřetelně, tak to má být. Bavil mě Rogerův styl humoru a oceňuji autorovu přímočarost - knížka skutečně nemusí obsahovat 450 stran, aby byla kvalitní! Film mě ale zaujal o nepatrné procento víc...

anája
22.12.2018 5 z 5

Kniha mě na začátku moc nebrala,ale film byl úžasný opravdu to stojí za zhlédnutí.