Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3022 3022

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Warty
21.12.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasná. Plná zvratů, závěr zcela nečekaný :-) Všem vřele doporučuji.

lindaofarim
16.12.2018 3 z 5

První polovina knihy mě vůbec nechytla, pak se to zlepšilo. Hodně se mi líbil závěr. Každopádně oproti knihám o HH je tahle kniha hodně slabá.

DuchDoby
15.12.2018 4 z 5

Žánr krimi není můj oblíbený. Dokonce ani samotný Nesbo. Ale tohle se mu prostě povedlo. Poměrně zajímavé, občas nějaký nečekaný zvrat. Není to tupé jako mnoho jiných knih z daného žánru.
Prostě dobrá práce.

Costanzo
26.11.2018 5 z 5

Mám přečtenou celou sérii s Harry Holem, z dalších knih Syn a Mackbeth, takže myslím, že dokáži porovnat. Nesbo prostě opět nezklamal. Neuvěřitelné, on snad dokáže napsat úplně cokoliv, od verze Shakespeara po tento drsný thriller. Poutavé, čtivé, vymakané, parádní. Nesbo je prostě Bůh severské krimi.

frantisek8863
24.11.2018 5 z 5

Má nedůvěra, odkládané setkání s první severskou krimi a slušně gradující děj mě silně zasáhl . Byl sem spokojen s vyprávěním a místy překvapen zvraty. Žádná hluchá místa, každá informace má svůj smysl a důvod. Prudce čtivé.

Frupet
15.11.2018 4 z 5

Moje první severská detektivka. Audiokniha. Dle mého originální. Úplně chybí geniální detektiv a spousta forenzních techniků. Takže vrahovi prošly věci, které v jiných případech nepřicházejí ( kousnutí od psa nahrazeno lidským, krevní stopy...). Ale celkově čtivý( poslouchatelný) příběh.

Páájinka
31.10.2018

Docela to šlo

eliska2669
15.10.2018 3 z 5

Zaujal mě hlavní "antihrdina," a celkově to, že jsem bůhvíproč očekávala detektivku s detektivem v hlavní roli, a vůbec tomu tak nebylo. Ale zas taková bomba to nebyla, vzhledem k tomu, že už po půlroce od dočtení mi v hlavě nezbylo téměř nic...

TiKinka
02.10.2018 2 z 5

Hlavni hrdina mi nebyl prilis sympatický, zarazel me jeho klid ve spolecnosti mrtvol. Asi jsem si knihu predstavovala vice zahadnou a ne tak ironickou. Zasadni situace a zvraty nebyly dle meho napsany v tom "šokujícím a srozumitelnem" podani, vlastne jsem si ani neuvedomila, ze se neco zajimaveho stalo.

MrKrahujec
19.09.2018 4 z 5

No, tak tady už je ta nefér hra se čtenářem přece jen trochu za hranou... Nepovažuji za nezbytné, aby měl čtenář podle paní Christie "vždy přesně stejné šance, jako detektiv odhalit pachatele", ale pan Nesbo už tady nejenom zatajuje, ale dokonce i eskamotérsky komolí a kamufluje informace, až už to trochu narušuje základní logiku děje. I tak se ale jedná o solidní detektivní příběh, s nezbytnou dávkou horroru i thrilleru (i když tady cílenou spíš na žaludek, než na centrum strachu), který stále lze směle doporučit.

ctenarka88
11.09.2018 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, děj mi přišel trochu nudný a zdlouhavý, cca od poloviny knihy už se mi četlo lépe. Přesto mě kniha příliš nenadchla. Některé situace mi přišly v realitě až nemožné. Po přečtení této knihy jsem zvažovala, zda si od tohoto autora ještě něco přečtu. Potom jsem dárkem dostala knihu Sněhulák, která mě nadchla o mnoho více, takže určitě dám tomuto autorovi ještě šanci.

EleanorJane
25.08.2018 4 z 5

Je zde vidět nezaměnitelný autorův styl. Film jsem ještě neviděla. Nutí vás číst dál a dál. Prostě není co vytknout.

Enrs
23.08.2018 5 z 5

Naprosto výborná kniha, dokonalý černý humor, vybroušený diamant. Kdo viděl první film, nechť lituje, protože kniha je stokrát vtipnější a donutí vás se na celé kolo smát v tramvaji plné lidí.

Anie.M
17.08.2018 3 z 5

super detektivka, která má nápad a jak se říká, rychle odsejpala. ale. dávám jen tři hvězdy, protože tato knížka spadne do škatulky "jooo to jsem kdysi četla, bylo to o tom a tom, ale už si moc nevybavuju jak to přesně dopadlo".

Eldaren
08.08.2018 4 z 5

Napinava kniha s dobrou gradaci. Neni predvidatelna, misty se ovsem necte lehce (bez spoileru nelze specifikovat... ale fekalni humor neni nic pro me).
Videla jsem i film, ten stoji za zhlednuti - kvuli nemu zvedam o hvezdicku.

MortRainey
19.07.2018 5 z 5

Jasných 5 hvězdiček!!! Tento thriller prostě nemá chybu!!! Mám za sebou sice jen jedničku Harryho Holea, Netopýr, který má svoje kvality, a jeho další případy určitě taky, ale tento odskok je prostě ve svém žánru mistrovský. Takový smysl pro detail jsem jako čtenář našel například u Larssona, ale tohle?!? Závěr u kterého jsem se vracel do počátečních částí knihy, hledal, a jen s otevřenou pusou a vrtící hlavou musel konstatovat - Jo je pán!!!;-)
Vynikající filmové zpracování jsem shlédnul už před pár lety a jsem moc rád, že jsem, tentokrát v opačném gardu (film-kniha), nevynechal knižní předlohu (ke které si občas člověk hledá těžkou cestu po shlédnutí filmu). Doporučuji!!!

Marfiel
14.07.2018 3 z 5

Jak mám autora rád, tak tohle je spíš průměr. Příběh bez Harryho Holea, ne příliš sympatický hlavní hrdina, neschopná policie, nelogičnosti v dějových zvratech. Nad vším se dá přimhouřit oko, ale je opravdu rozdíl, jestli člověk zemře před půl hodinou nebo před 24 hodinami (a argument, že v místnosti bylo otevřené okno, takže tělo vychládalo rychleji, příliš neobstojí...).

jamesek007
02.07.2018 5 z 5

zvláštní hvězdu bych udělil za načtení do audio formátu. častý výskyt oslích můstků se dal skousnout. jeden by neřekl jak bohatý život může mít referent osobního oddělení ). 95% se sněhulákem nejlepší Nesbo

Jůšo
27.06.2018 4 z 5

Po přečtení téhle knihy si opravdu říkám, že pokud bych se seznámila s Nesbøm, tak bych si ho rozhodně nechtěla znepřátelit, protože je až neuvěřitelné, jak drsné věci dokáže vymyslet. Ale každopádně to byl chytlavý příběh a o napětí nebyla nouze. Těším se na Syna, který na mě už čeká na poličce.

Vatter83
19.06.2018 2 z 5

První polovina knihy nudná a zdlouhavá. V druhé části není nouze o zvraty a zajímavé momenty, ani přesto mě však kniha nenadchla.