Lovci hlav

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3030 3030

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

zdenulkavac
05.01.2018 3 z 5

Nesba čtu ráda, ale tato kniha mne moc nezaujala, nečetla se mi moc dobře, děj mne ze začátku také moc neupoutal.

nikol1774
01.01.2018 4 z 5

Moje druhá kniha od Nesba. Nejdřív jsem si říkala, že to je moje druhá a taky poslední kniha od Nesba, ale uprostřed knihy jsem začala mít pocit, že to určitě není moje poslední kniha od tohoto Norského spisovatele. Nebudu se tajit tím, že jeho knihy mě lákají jen kvůli prostředí ve kterém jsou děje zasazené. Norsko je jeden z nejkrásnějších států, které jsem poznala. A detektivky jedny z mých oblíbených knih. Tato kniha si mě získala díky originálnímu ději, který je velice napínavý a nepředvídatelný. Z jedné části jsem měla pocit, že je autor psychicky narušený a kdo knihu četl určitě ví o jaké části mluvím, ale ani to mě nedonutilo tuto knihu odložit a víc a víc jsem se zabírala do čtení. Těším se na jeho další knihy.

kamienok
24.12.2017 1 z 5

Tato kniha me zklamala a myslim, ze bude posledni, kterou od autora ctu. V pribehu se objevuji az moc casto klasicke klise - nenavist k otci (navic uplne nelogicka), prohrana sachova partie, zazracne preziti, kdyz vsichni kolem umreli....

Casto jsem v pribehu narazila na logicky nesoulad a absurdnost faktu.

Brutalni sceny, tam jsou jakoby "navic", kdyz uz autor nevedel, kam je dat, narval je tam, kde byli uplne nesmyslne.

Cetla jsem od autora knizku Snehulak, ta byla opravdu poutava, kruta a sel z ni mraz po zadech. Pak jsem cetla dalsi (ted si nevzpomenu na nazev), ta uz me tolik nechytla a Lovci hlav me uplne dorazili. Jo Nesbo uz pro me neni zajimavy. Zakladnim kamenem jeho knizek je nasili, ale kdyz se stane jedinym kamenem se slataninou deje, tak to ztrati smysl.

Hadati
18.12.2017 3 z 5

Moje první kniha přečtená od Nesboho, kdy jsem měl dost problém se s knihou jako takovou sžít. Přibližně první třetina byla hodně o vztazích, kdy se toho zase tak moc nedělo. Když se kniha překlenula do akční části, tak už se to četlo lépe. V poslední kapitole knihy, pak autor vysvětluje, jaký dojem si pak z událostí, o kterých čtenář přesně ví, jak proběhly, udělali policejní vyšetřovatelé. Bylo to pro mě zklamáním, protože i když se autor opravdu snaží, logiku to nedává a z vyšetřovatelů dělá hlupáky, kteří skočí na zkonstruovanou pohádku, přestože i laikové snadno prohlédnou řadu nesrovnalostí. Dalším problém bylo, že v knize není jediná postava, která by mi byla sympatická a fandil bych jí, takže mi vlastně bylo úplně jedno, jak kniha dopadne. Po přečtení mi bylo řečeno, že je to jedno z ranných děl autora, a že jiné jeho romány jsou lepší. Možná si tedy od něj někdy přečtu něco dalšího, abych jej nezavrhnul jen kvůli jedné knize, která se mi moc nezamlouvala.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Připouštím knize výraznou čtivost, neb jsem ji zhltnul na posezení za jeden (delší) večer. Proto čtyři hvězdy; pět nedám proto, že děj nepřináší nic převratně nového, a to se v tomhle žánru ani příliš neorientuji - namátkou bych jmenoval Browna (klidně ať jsem tímhle příměrem za burana), byť má toto poněkud vyspělejší sloh. Tedy: oddechovka výborná, ale asi úplně nechápu její popularitu.

Thromulus
07.12.2017 5 z 5

Ze začátku jsem z knihy nebyl příliš nadšený, především kvůli stylu psaní. Ale příběh se pěkně probral, nabral otáčky a na konci čekalo překvapení.
Je to první kniha od Nesba, co jsem četl a jsem s ní ve výsledku spokojený.

Fafyna
04.12.2017 3 z 5

Tak já vám nevím.. Byl to můj úplně první kontakt s Nesboem, jsem tudíž poměrně rozpačitá, co si o tom autorovi mám myslet. Nejdřív jsem si přečetla komentáře, které jsem našla tady, poté jsem se začetla. První polovina byla skvělá. Bavilo mě propracování psychologie postav i zajímavá zápletka v mezilidských vztazích... A pak najednou jako by hlavní postava prodělala lobotomii nebo minimálně částečnou paralýzu mozku - Roger se začal chovat jako úplný blázen. Jeho chování (a ostatně ani chování dalších postav) absolutně nedávalo smysl. Možná jsem to jen nepochopila, ale zdá se mi, že tahle kniha je tak nepravděpodobná, jak jen to jde. Za mě 3* za první polovinu (nebo spíš první pětinu, utrpení tak nějak převažovalo). No, dám mu ještě šanci, klukovi ušatýmu, snad si to u mě napraví.

pegascom
23.11.2017 5 z 5

Kniha sa oslovila uz od zaciatku zaujimavym stylom pisania - mnozstvo uvah hlavnej postavy pocas rozhovorov. Pribeh je preplneny malickostami, ktore sa ku koncu pribehu ukazu ako velmi dolezite. Bola to prva kniha od Nesba, ktoru som cital, pricom som ani nevedel, ze pojde o detektivny roman - o to viac ma prekvapil necakany vyvoj udalosti.

Forest66
22.11.2017 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší Nesbova knížka, kterou jsem četl. Děj dobře promyšlený, celkem plynule odvíjející a neobsahuje spoustu zbytečného balastu, kterým se vyznačují ostatní knížky autora

eme
22.11.2017 4 z 5

1/2 knihy trochu zdlouhava, 2/2 rychly a napinavy spad.

Siwan
20.11.2017 2 z 5

Takže je to definitivní, Nesbo prostě není můj šálek kávy.

Jaja1981
15.11.2017 4 z 5

Harry je Harry

amanek
09.11.2017 3 z 5

Bavila mě až tak od poloviny. Chvílema až moc brutální, ale to je prostě Nesbo.

Ni.kk.i
01.11.2017 4 z 5

Čteno už podruhé a určitě ne naposled. Jo Nesbo je skvělý spisovatel, který se nebojí zajít až za hranice brutality, což se v této knize potvrzuje. Jak mohl dát dohromady takový děj..... No nemám slov.

Kam až je schopen člověk zajít, když mu jde o život? Až za hranice své představivosti...

St.Evelin
31.10.2017 4 z 5

Tohle prostě není Harry. Kde je Harry? Jsem zmatená... Ale i přesto skvělá kniha a jde vidět, že Nesbo umí i jiné příběhové linie než je alkoholik Harry. A umí je velice dobře!

Aerine
30.10.2017 3 z 5

Napínavé? Ano, tak od půlky. Akční? Ano, až zvráceně, jak to Nesbo umí. Promyšlené? Ano, detaily do sebe zapadají... několikrát jsem se musela vrátit v textu a ověřit si, že narážka někde zazněla. Logika a uvěřitelnost jednání postav? To ne, motivace mi přišla naprosto zcestná, ale kdo ví, svět se nejspíš řítí někam do pekel :-D Závěr? Trochu happyend přitažený za vlasy a detaily trochu haprují...

Hotovson
28.10.2017 3 z 5

Prvních 100 stran se mohlo klidně smrsknout na třetinu a nestalo by se vůbec nic. Prokousat se přes ně bylo pro mě vcelku utrpení. Ve zbytku už to má spád a děj pěkně utíká, jenom škoda, že to nepřišlo dřív.

hroneczek
25.10.2017 4 z 5

Zatím jediná kniha od Nesba, kterou jsem četla a neobsahovala Harryho Holea. A i tak jsem byla spokojená. Chvilky napětí, promyšlený příběh - i když některé scény si nedokáži živě představit, že by se opravdu mohly reálně odehrát (např. zajímavý "voňavý" úkryt před lovcem).

emma24
16.10.2017 5 z 5

Nesboa se chystám ještě víc proklepnout a v mysli zrestaurovat, co jsem od něj už četla. Seveřan jak má být a takové jsou i jeho knihy. Filmové zpracování s H. Akselem bylo jedinečné.

MiroslavKutík
12.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od Jo Nesbo a velká spokojenost, a je to top mezi knihami co jsem četl.
Jednym slovem Doporučuji všem.