Mrtvý posel

Mrtvý posel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250902/bmid_mrtvy-posel-zx9-250902.jpg 4 345 70

Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě povědět, že se chystá jakési spiknutí, jenže umře dřív, než stačí povědět víc. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však musí zjistit, kdo to je a proč se v posledních dnech objevoval u všeho důležitého, co se na Starém Městě pražském stalo. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.... celý text

Ariko
15.02.2016 4 z 5

Další z knih pana Vondrušky. Tentokrát je hlavní postavou Jiří Adam z Dobronína a já musím uznat, že moje srdcovka je Oldřich z Chlumu :) Tak jako i jiným mi ale vadil závěr - uspěchaný a zbrklý. JInak ale příjemná oddechovka. Více v recenzi :)

mala49
13.02.2016 2 z 5

Možná je to proto, že autor souběžně pracuje na Husitské epopeji, ale současně chce udržet při životě oba hrdiny svých knížek.
Ano, tak dnad příště.

elizabeth_ba
12.02.2016 3 z 5

V této sérii tolik nevidím historické chyby (snad kromě toho, že se podle autora v Praze tehdy studovala práva) jako v těch ze 13. a 14. století a docela dobře se mi příběh četl, líbilo se mi, že jsme se vrátili také k úplně prvnímu setkání pana z Dobronína s Rozárkou a Petrem, ale v obou detektivních sériích se mi zdá, že autor začíná spěchat s ukončením příběhu (jak ve Zločin na Bezdězu tak tady), vůbec by neškodilo pár dalších stran s pořádným ukončením. Tak snad příště.

mala49
09.02.2016 2 z 5

Tak pro mě jednoznačně v této sérii nejslabší.
Zachraňovalo to jenom obvyklé svižné vyprávění, ale ten konec byl příliš překombinovaný.
Možná, že až se k ní po čase vrátím, tak se mi bude líbit.

Dae
08.02.2016 5 z 5

Zase po delší době jedna "Vondrušovka", která mě opravdu bavila. Možná i tou netradiční konstrukcí zločinu.

Keddie
02.02.2016 5 z 5

Tato kniha vyšla současně v papírovém i elektronickém vydání a tak jsem si ji mohl přečíst jako horkou novinku. A opět jsem z ní byl nadšen. Příběh zajímavý, i když trochu nezvyklý. Oběť i pachatel jsou víceméně známy už na začátku. Ale důvod a motiv je otázkou až do konce. Ten byl v této knize kupodivu nezkrácen, i když na poslední stránce jsem ještě marně tisknul tlačítko pro přesun na další stránku. Prostě bych očekával nějaký epilog, závěr, ...

TeaPeter
01.02.2016 4 z 5

Další standardně dobrá kniha od pana Vondrušky. Na konci minulé knihy této série jsem měl strach, že tam série skončí, ale naštěstí to tak nedopadlo a série pokračuje.

Zdenda20
31.01.2016 5 z 5

Opět pěkná kniha. Jestli to je standart od pana Vondrušky, to nemohu posoudit, jen jsem se začetl v sobotu večer a musel jsem znát konec. Celý děj je poutavý a jsou zde popsány stručně myšlenky vyšetřovatele. Doporučuji všem čtenářům historických detektivek. Tohle je podle mého názoru špička.

Modrina
29.01.2016 4 z 5

Skolila mě choroba. To nemám ráda. Ale naštěstí jsem v tu chvíli měla ve čtečce "nového Vondrušku". Jak říká názor pode mnou - je to Vondruškův standard. Já jsem se v osobách neztrácela a "lazebniceké" finále mě pobavilo. I já si další příběh Jiřího Adama z Dobronína moc ráda přečtu. :)

astroweb
26.01.2016 3 z 5

Vondruškův standard, ke konci jsem trochu ztrácel v osobách, výsledek slabé finále,ale jednou za čas a příště zase si autora znovu dopřeju. Historické epopeje se mi od něj líbí vice.