Mrtvý posel

Mrtvý posel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250902/bmid_mrtvy-posel-zx9-250902.jpg 4 345 70

Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě povědět, že se chystá jakési spiknutí, jenže umře dřív, než stačí povědět víc. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však musí zjistit, kdo to je a proč se v posledních dnech objevoval u všeho důležitého, co se na Starém Městě pražském stalo. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.... celý text

Danuše7
06.11.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, p. Vondruška mě nikdy nezklamal. Usvědčeni podvodníků za trochu těch vousů stálo.

lisc
02.11.2016

Pro mě příjemná detektivka. I když Oldřicha mám raději než Adama.

Niraj
23.10.2016 5 z 5

Tak Adam mě začíná bavit víc než Oldřich. Je to takové víc svěží, bez otřelých frází, jaké se stále opakují v Oldřichových příbězích.
Osmanský tábor byl skvělý a tenhle Posel taky.

wooloong
21.08.2016 4 z 5

Dobře a do podrobností promyšlená zápletka i její řešení. Škoda toho useknutého konce. Dvě tři stránky na konci navíc by podle mě stačily na pět hvězdiček.

shmaic
14.08.2016 2 z 5

zatím nejslabší vondruškova kniha, ke které jsem se dostal. krátká a řekl bych dokonce že odfláklá. nepřináší nic nového a je spíše zklamáním. dočetl jsem jen abych si mohl zapsat do čtenářské výzvy:))

Enguia
16.07.2016

Je hezké přenést se prostřednictvím čtení této knihy do částí historické Prahy. Napínavá, hezky čtivá knížka, pan Vondruška opět nezklamal.

ivoiro
25.06.2016 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček. Kniha mě zaujala a držela až do konce.

elcapitano
22.06.2016 2 z 5

Moje první setkání s řadou Letopisů. Bohužel nijak slavné, sotva jsem to dočetl. Historické romány i detektivky mám rád, ale tato mne neoslovila. Dílem je to díky stylu psaní, který mi připomínal dětskou literaturu a dílem díky struktuře příběhu - příběh se 3/4 knihy všelijak šmodrchá, o případu se vedou nekonečné teroretické disputace u večeře a rozuzlení ... na posledních pár stránkách.
Atmosférou mi kniha připadala jako televizní pohádka natočená na Kavčích horách v atelieru.
Nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

p.svatka
18.06.2016 4 z 5

Příjemná detektivka. Neopírám se o historická fakta, líbí se mi prostředí Prahy, styl.

Lenka4
28.05.2016 4 z 5

Pěkná detektivka, od které se těžko odchází. Mám jen dvě poznámky. Hrdinové příliš často vstupují do tmy a utajeno zůstalo jméno Zrzavce.

niki-chan
11.05.2016 4 z 5

Tuhle bych zařadila k milým překvapením. Po prvních stránkách mě příběh opravdu nadchnul a nakonec jsem přečetla na jeden zátah. Škoda jen, že byla tak krátká, uvítala bych rozvinutejsi konec

šebory
21.04.2016 4 z 5

Moje první setkání s panem Vondruškou. Historické knížky moc nečtu, ale detektivka ze středověké Prahy je prostě skvělý nápad. Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu.

Selinute
21.04.2016 4 z 5

Mám ráda Vondruškovy oddechovky. Tato však, přestože byla opět čtivá, byla pro mě hodně krátká a navíc s velmi rychlým zakončením příběhu a to mě trochu vadilo.

rlupinek
20.04.2016 5 z 5

Lehká, oddechová a krátká detektivka, vondruškovská klasika. Pro mě příjemné čtení v historických kulisách staré Prahy...

cérka
20.04.2016 4 z 5

Vyšetřování trochu jinak, s jinými hrdiny, pro mě příjemná změna po sérii Oldřich z Chlumu. Konce se ovšem u obou sérií velmi podobají, děj jede na plné obrátky a najednou je po všem, ať žije logika !

barynka15
05.04.2016 2 z 5

Kdyby ten závěr nebyl tak rychle ukončen, tak by to byla velmi dobrá kniha. Ten závěr se mi moc nelíbí. Když začalo pořádné napětí, tak najednou konec. První kniha s Jiřím Adamem z Dobronína. Zatím jsem četla jen příběhy Oldřicha z Chlumu a asi i zůstanu u těchto knih. I když před Mrtvým poslem jsem četla Pečeť smrti právě s Oldřichem a mám pocit, že tam konec byl taky trošku uspěchán. :/ Ale jinak zajímavé detektivní příběhy.

Vědruna
02.04.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, stejně jako předchozí přispěvatelka. Díla pana Vondrušky mám ráda, ale dávám za pravdu spolu komentátorům, četla jsem od autora lepší kusy.
Proto jenom ty čtyři hvězdičky, i když autor je moje srdcovka, když je třeba sáhnout k oddechovce, která chytne a nepustí.

Ulala
13.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, bavila mně. Ke komentářům je snad zbytečné něco dodávat. Historická fikce mi nevadí, je to přece jen beletrie, a otevřený konec může nakopnout naši fantazii.

elizabeth_ba
29.02.2016 3 z 5

Pořád si myslím, že ta fikce je na místě hlavně co se týče bílých míst. A že jich v historii máme požehnaně... Ani po druhém čtení (přečtena celá série v rozmezí necelých tří týdnů) u tohoto příběhu nedojde ke zvednutí hvězdiček, ačkoli mi při dočítání posledních řádků bylo jako když se rozcházím s dobrými přáteli a vím, že se s nimi nějakou dobu neuvidím (možná i pro ten nedotažený konec, on už Ovidius věděl, že "finis coronat opus" tedy konec zdobí (či korunuje) dílo). I když taková kontrola počestného spaní byla docela legrace. No představte si ji provést dnes...

Iwíček
23.02.2016 5 z 5

Opět úžasná kniha. Díla pana Vondrušky mám moc ráda, mají hlavu a patu. Sice jsou hodně zasažené fikcí, ale je to beletrie a tím pádem je to zde na místě.