Mrtvý posel

Mrtvý posel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250902/bmid_mrtvy-posel-zx9-250902.jpg 4 345 70

Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě povědět, že se chystá jakési spiknutí, jenže umře dřív, než stačí povědět víc. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však musí zjistit, kdo to je a proč se v posledních dnech objevoval u všeho důležitého, co se na Starém Městě pražském stalo. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.... celý text

BaNaMa
30.03.2020 2 z 5

Četla jsem lepší od pana Vondrušky.

hapac
20.02.2020 4 z 5

Jako vždy dobré, já knížky od pana Vondrušky můžu číst stále dokola.

zdenaR
24.01.2020 3 z 5

Oblíbený Vondruška, čtení pro odpočinek, které vás vtáhne do děje a nutí rychle knihu dočíst.
Už se mi sice jednotlivé knihy slévají a pletou, přesto vždy jednou za čas po některé sáhnu.
V poslední době ráda poslouchám i audio.

Pavelpi
01.01.2020 5 z 5

Zase jedna dobrá kniha s Jiřím Adamem.Pěkná byla byla zápletka knihy.Pak se to sice trochu zamotalo,ale závěr byl opět strhující a nápaditý.Je to za plný počet bodů.

Schamila
10.04.2019 4 z 5

Jako vždy - historická dobrůtka, napětí - krásný popis historie - Letopisy královské komory se fakt dobře čtou, doporučuji!

Blanchi
11.03.2019

zajímavý a napínavý příběh ze Starého města pražského. Do poslední stránky člověk netuší, kdo je iniciátorem všech činů. Skvěle napsané.

jindrich7442
09.01.2019 4 z 5

Celé super, jen musím vytknout opět takový useknutý závěr. Celou dobu jsem se i ke konci těšil na to zakončení, ale bylo takové suché, nijaké.

kelve
26.11.2018 5 z 5

Letopisy královské komory - nezklamaly. Důvtipný a logicky napínavý příběh královského písaře Jiřího Adama z Dobrodína. Krásně se četlo.

p.pavlina
08.09.2018 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je padouch. Tento autor mě vždy mile překvapí svými příběhy a nápady.

jaroiva
11.07.2018 4 z 5

"Nebyl had v ráji tvůj příbuzný?" Tento příběh mě zas vážně bavil. Líbí se mi asi víc knížky, kde je jen jeden příběh, než ty Letopisy královské komory po dvou povídkách.

Poté, co se v druhé sérii nechal oholit Oldřich z Chlumu a Ota si nechal naopak narůst vousy, je tohle opět podobně škodolibě zábavné.
Jen ten konec byl pak nějak rychlý, ale to už se mi zdá u Vondrušky pomalu tradiční.

levac
07.04.2018 4 z 5

Čtivá oddechovka. Chyběla mi tam stránka vysvětlivek o tom, kdo to byl podkomoří, rychtář atd. a jaký měly tyto funkce navzájem vztah. Zklamáním byl velice rychlý konec, který naprosto neodpovídal tempu celého příběhu.

KikiZ
20.11.2017 3 z 5

Přiznám se, že ač mám pána z Dobronína, Petra a Rozárku moc ráda, tak tento příběh mi nějak nesedl. Přišlo mi to takové nijaké - trochu bez šťávy. Dobronínské moryrtáty se mi líbily mnohem víc. Vůbec mám vždycky tak nějak radši, když se děj přesune z Prahy někam jinam. Nevvím proč, ale přijde mi že pan Vondruška píše lépe, když se příběhy odehrávají jinde než v Praze.

Vojslava
15.11.2017 3 z 5

Spíš tíhnu k 3,5, příběh se dobře četl, byl opět přiměřeně zamotaný a dobře vyřešený, ale mám poslední dobou takový pocit, že autor své náměty zamotává tak trochu nastejno na úkor zajímavosti. Nicméně jako čtení do autobusu docela příjemné.

Karborund
26.10.2017 4 z 5

Pěkný příběh, který měl hlavu a patu, a již klasicky odfláknuté závěry, shrnuté do pár vět.

Pet007
23.07.2017 5 z 5

Málem jsem si knihu v knihovně nepůjčila, protože jsem si myslela, že už jsem ji četla, ale nebyla to pravda. Přečíst si další knihu od osvědčeného Vondrušky, je pro mne malý zázrak.

ritz
06.03.2017 4 z 5

Oblíbený autor, krásně čtivá knížka.

zdenka1901
15.01.2017

Příjemné čtení s napínavým příběhem.

aktijnov
13.01.2017 4 z 5

Opět krásná odpočinková knížka!

pettrass
11.01.2017 2 z 5

Dobře. Knihu jsem přečetla. Přiznám se, že hlavně kvůli čtenářské výzvě 2017. Po slohové stránce mi kniha přišla velmi kostrbatá a odfláknutá. Od všemi vychvalovaného autora jsem očekávala něco víc. Příběh nebyl ničím zvláštní a rozuzlení mě opravdu zklamalo a připadalo mi bez nápadu a neoriginální.

Shardlake
29.11.2016 3 z 5

Po dvou předchozích knihách z této série opět čtivý příběh.