Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1353 1353

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížku jsem si strašně moc zamilovala. Začátek je sice obtížný, protože je tam spoustu cizích slov, na konci je totiž třístránkový slovník. Ale jakmile jsem si osvojila názvy, kniha mě celou pohltila. Ke konci knihy jsem i nový slovník ocenila, protože příběhu dává úplně jiný rozměr. Paige mi byla moc sympatická. Jak jsem koukala, tak knihu dost lidí odsoudilo, to asi nepochopím, pro mě jedna z nejlepších knížek vůbec.

Aléda
01.11.2016 5 z 5

Wow, tak Kostičas mě hodně překvapil. Prostě fantasy jak má být!!

GabrielaSK
27.10.2016 5 z 5

Moje první fantasy kniha a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe. Je opravdu tak dobrá jak všichni říkají a i já ji všem doporučuji.. + nádherná vazba bude to královna mezi ostatníma :-)

Macawi
17.10.2016 3 z 5

Zajímavý, napínavý příběh, určitě si přečtu i další díl. Na můj vkus byla zbytečně dlouhá a celkem dlouho mi trvalo než jsem se zorientovala v novém světě. Osobně bych na začátku knihy uvítala popis druhů jasnovidců. Za mě dvě a půl hvězdičky.

David_Vesely
16.10.2016 5 z 5

WOW! Tak tohle bylo něco! Začátek mě moc nebavil, ale konec byl doknalý a už se moc těším na další díl! Autorka měla vše tak promyšlené a vše bylo prostě dokonalé!

Tanja00
15.10.2016 5 z 5

Jednoduše bomba!!!

kalinkacz
26.09.2016 5 z 5

Tak tohle je mix podle mého gusta! Tato kniha má vše, co od tohoto žánru můžete čekat... Napětí, strach, pochybnosti, mystiku, lásku i zradu... Celý svět je hodně komplikovaný a proto čtenáři umožňuje skvělý požitek ze čtení... Celá série má mít 7 dílů a já jsi jsem naprosto jistá, že nám má autorka rozhodně co nabídnout!

limitkaa
26.09.2016 5 z 5

Jedním slovem - báječné!! Kniha mě moc nadchla, svět je propracovaný precizně, nic nemá tendence se v něj opakovat jenom v jiném podání jako u mnohých jiných a příběh je napínavý, velice dobře vystavěný. Postav je tam sice trošku více, ale to je velice relativní pojem. Např. proti The hunger games je tam hodně postav a spletité vztahy, proti The games of thrones je to naprosto jednoduchá dějová linie s pár postavami.. jak říkám, je to relativní :D. Ale určitě doporučuji všem, co mají rádi propracovanější fantasy. A moc doufám, že si příběh užijí stejně jako já. :-)

Scharks
26.09.2016 5 z 5

Další velice zajímavý a neotřelý svět plný neočekávaných pojmů a existencí... I přes pomalejší začátek knihy mě čtení neskutečně bavilo a jsem opravdu zvědavá, jak celý příběh bude směřovat dále :)

Misa25
25.09.2016 4 z 5

Začátek knihy byl takový vlažný, než jsem si přivykla na názvosloví a celkové pojetí knihy, chvíli to trvalo, ale celkový dojem z knihy je nakonec skvělý a ještě bonusem jí mám podepsanou od autorky :))))

kyslikova
12.09.2016 2 z 5

Uf, dočteno pouze silou vůle.

Flower081
11.09.2016 4 z 5

Začátek byl poněkud zmatečný, což mě málem odradilo, nakonec jsem ho ale překousla a stálo zo za to. Později už všechno dávalo smysl, děj byl promyšlený a poutavý, hlavní hrdinka sympatická. Ačkoli knihy "z budoucnosti" zrovna nevyhledávám, tahle se mi líbila.

kuba3954
23.08.2016 2 z 5

Kniha je pravděpodobně zaměřená na jinou skupinu, jelikož mě úplně nechytla. Chyběly mi zvraty či překvapení. Děj si tak nějak plyne a čtenář vcelku znuděně knihu dočítá s tím, že neočekává žádný překvapivý konec....a ten se skutečně nedostaví. A myšlenky rozmarné Paige mě začaly nudit po pár stránkách. Éter/aura/hadální zóna?!...po dočtení stejně nevím o co šlo. Jediné co mělo potenciál bylo tajemství okolo Refájců, možná se víc dozví čtenář v dalších dílech, ale na to já už sílu nemám.

Hodnocení nechám ještě uležet.

1v8na
22.08.2016 5 z 5

Možné spoilery
Tenhle příběh byl naprosto vynikající a úžasný!! Jsem z něj nadšená. Kniha byla originální a velmi nápaditá a jedinečná!
Na to, že je spisovatelka mladá a tohle je její prvotina - tak to bylo naprosto super.
Je zde vysvětleno kdo je kdo - což se někomu může ze začátku zdát chaotické, nicméně to do uvedení příběhu patří. Knize nechyběla akce, napětí, dobrodružství, láska či přátelství.
Fascinovala mě samotná povaha hlavní hrdinky a její charakter a vyspělost. Co se mi na příběhu líbilo, bylo to, že se v knize najdou i kapitoly z minulosti, které nám umožní lépe poznat Paige i skupinu Refájců. Fascinovala mě tajemnost Strážce. Co mě nejvíc rozhodilo, bylo to, že se spisovatelka s osudy ostatních postav nepárala a některých mi bylo i líto.
Co se týká konce - byl tak otevřený, že nutně potřebuju druhý díl!!
Jsem také neskutečně zvědavá na filmové zpracování.

orson
05.08.2016 3 z 5

Asi jsem si měl přečíst více recenzí... určitě to není špatná kniha - ale já jsem pro ni nevhodný čtenář, takhle kdybych byl o dvacet třicet let mladší a byl holka, tak možná. Prostě další dívčí román s hrdinkou zmítanou svými city a do toho zamíchaná fantasy. Něco jako Hungry Games (pravda ale trochu lepší). No nic, pokračování si asi nechám ujít....

kacka29
30.07.2016 3 z 5

Obsahuje spoilery!
U čtení této knihy se u mě vystřídalo spoustu emocí. Začátek mě moc nebavil kvůli složitému vysvětlování nového světa jasnovidců. Když jsem se jím však prokousala, tak mě příběh pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Pak se ale z jedné mé oblíbené postavy stal homosexuál a další dvě autorka na konci knihy zabila, takže ze mě zase veškeré nadšení vyprchalo a nevím, jestli se pustím do dalšího dílu...

adela3429
24.07.2016 4 z 5

Originální a nesmírně propracované! Začátek pro mě byl sice těžký, neustále jsem listovala na konec knihy na slovníček, abych věděla, co znamenají veškerá neznámá slova, a občas jsem se musela i o pár stránek vrátit, jak jsem se v příběhu ztrácela, ale to všechno jenom v první třetině. Jakmile jsem se zorientovala, příběh mě nesmírně pohltil! :)

Korala
08.07.2016 5 z 5

Naprosto super. Nejsem sice vyznavačem příběhu s "nadlidmi", ale tento příběh mne opravdu chytil. Skvěle napsáno. Kniha se četla sama. Dokonce jsem díky ní jednou měla o jasnovidcích i velmi živý sen :) Super!

wesulle
26.06.2016 5 z 5

Geniální. Hrdinka občas na pěst, ale přečteno jedním dechem!

FlakeWhite
24.06.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Přečetla jsem jí za dva dny a musím říct, že takhle dobrých knížek je málo. A i styl psaní autorky byl super.