Kostičas

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193478/kosticas-xn0-193478.jpg 4.3950
Série:

Kostičas (1.)

Orig. název:

The Bone Season (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (21)

Věrka256
09.07.2017

Mě to taky nedává smysl....

LiLLu
09.07.2017

to jako s tema stitkama nekdo mysli vazne ze je kniha podobná twilight??:-))))))))) jakoze upíři?? to snad ne!:-))))

Pavo.Klima
11.02.2015

:-) V Německu 2. kniha série taky vyjde až v září 2015.... Ale Poláci maj jiný ajfr.... Tam už dokonce znají název a na FB zveřejnili první dvě přeložené kapitoly - http://issuu.com/wydawnictwosqn/docs/czas_zniw_tom_2_fragm_sklad_2?e=8793831%2F11145177

lenkaknel
10.02.2015

Pavo.Klima: Samantha podala opravdu vyčerpávající odpověď. Už aby byl podzim...! :-) Navíc to vypadá že trojka bude mít hodně stránek, to já ráda =D Taky doufám že u nás bude autogramiáda...

Pavo.Klima
10.02.2015

Chápu, každý má své oblíbené prostory. FB má svoje uživatele, ale také své odpůrce.... Bude v budoucnosti ScionBook? :)))

Jinak pro FB jsem včera s pomocí internetu i kamaráda přeložil (https://www.facebook.com/groups/1547496212195430/permalink/1549127605365624/ ) poslední příspěvek Samanthy Shannon z jejího blogu:

3.2.2015
Mime Time
(Volný překlad (díky Google Translator - i vy mě klidně opravujte) příspěvku na blogu Samanthy Shannon (http://samantha-shannon.blogspot.cz/ ):)
Ahoj!
Konečně, The Mime Order je venku, vyšplhal se už na 4. místo knih v pevných vazbách v The Times žebříčku. Má několik naprosto super recenzí, a to jak od bloggerů, tak od vydavatelů. Díky Vám všem za trpělivost a nadšení i přes posunuté datum vydání, a já doufám, že si výsledek užijete. Nezapomeňte mrknout na připomenutí (Refreshers I - IV - např.: http://www.samantha-shannon.blogspot.co.uk/…/character-list …),
pokud se chystáte začít číst The Mime Order a potřebujete osvěžit paměť.
Před pár dny jsem strávila dvě noci v nemocnici kvůli bolestem břicha a nevolnostem, které mne trápily už čtyři měsíce a nečekaně vyvrcholily, když jsem ve čtvrtek vystupovala na BookSlam. Hned v pátek jsem šla do nemocnice a zůstala tam dva dny na pozorování. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Díky tomu, že jsem měla tolik odběrů krve, zmizela moje fóbie z nich i strach z měření tlaku. Bohužel pořád nevím, co to způsobuje. Ale aspoň, že závažné nemoci byly vyloučeny.
Naštěstí mě můj lékař v sobotu z nemocnice na pár hodin propustil, čekala mě schůzka v Sheldonian Theatre s Andy Serkisem a Jonathan Cavendishem, spoluzakladateli Imaginarium Studios, kteří vlastní filmová práva na Kostičas a jeho pokračování. Andy přečetl úryvek z knihy, bylo to úžasné - mimo namluvenou audioknihu jsem nikdy neslyšela nikoho jiného, aby moje dílo četl nahlas. Bavila jsem se s nimi o psaní The Mime Order. Andy a Jonathan diskutovali o jejich nápadech na to, jak převést svět Scionu na filmová plátna za využití stylů vyprávění pro příští generace, které činí tvorbu Imaginarium Studios vizuálně poutavou. Zachycení výkonu, virtuální realita (ala Oculus Rift), atd.

Dozvěděli jsme se, že scénarista doručil první náčrtek scénáře do 20th Century Fox, který zatím neznám, chce ho vyladit do té doby, než se s ním seznámím. Jonathan si myslí, že by film mohl jít do výroby koncem roku 2016. Vypadá to jako dlouhá doba, a i když základní schéma zní jednoduše, stává se, že mnohé filmy tráví ve výrobním pekle věky… Jsem zvědavá, kam tok 2015 tento projekt posune….
Aktuálně jsem zabraná do práce na Knize č.3, kterou bych ráda dokončila tak, aby vyšla v příštím roce. Nabušila jsem již 80 000 slov, domnívám se, že jsem asi tak v polovině psaní. Pokud budu pokračovat tímto tempem, mohla bych dokončit psaní první verze do konce dubna, což mi dovolí dále do konce roku 2015 pracovat na editaci textu. Kniha už má pracovní název, ten se ale může změnit, zatím si ho nechám pro sebe. Mohu prozradit, že Paige nakonec v knize 3 opustí Londýn a navštíví dvě další scionské citadely v Británii. Budete mít možnost zjistit, čím se jasnovidná kultura vyznačuje mimo Londýn, přibudou nové postavy, zůstanou stará přátelství a objeví se nová nebezpečí.
Chtěla bych čtenářům svých knih v Bone Season sérii nabídnout v každé knize odlišný čtenářský zážitek. Nechci v sedmi knihách stále dokola opakovat jeden a ten samý vzorec a chci se vyhýbat jasnému žánrovému zaškatulkování. Chci vám ztížit odhad, co se stane v dalším svazku. Knihu Kostičas bych sama nazvala jako příběh „útěku z věznice“, který se hodně motal kolem vzájemnéhu vztahu Paige a Strážce, zatímco The Mime Order (Kniha 2) se zaměřuje na záhadnou vraždu, tento motiv v Kostičasu nenajdete. Kniha 3 se neliší. Rýsuje se zatím jako příběh revolty, která je základním protiváhou Scionu. Představuji si, že po třetí knize se příběh odkloní k linii Refájců, zatím je ale souboj Paige s Kotvou (znak Scionu) to hlavní.
Příští týden budu v USA na tour ke knize „The Mime Order“, doufám, že se tam s mnohými z vás potkám. Termíny a další informace najdete na této stránce. Tento čtvrtek budu od 19.30 vystupovat v Birminghamu.

lenkaknel
08.02.2015

Azizi: Hunger Games se to podobá jen v jediném bodě: podobně jako Třináctý kraj Oxford oficiálně neexistuje. Budu moc ráda, když na mé doporučení dáte :-)

Azizi
08.02.2015

lenkaknel: Tak to znie celkom zaujímavo, budem nad tým minimálne premýšľať, vďaka!

lenkaknel
07.02.2015

Azizi: Sci-fi se to může trochu blížit, je ale pravda, že příběh působí dost...no...když hlavní hrdinka přijede do Oxfordu, tak ji tam ráno uvítá píseň Gloomy sunday. Což myslím celkem jasně napovídá, že to bude hódně veselé čtení =D

Azizi
07.02.2015

lenkaknel: Tak možno skôr sci-fi? Z dystopií som čítala asi iba Hunger games a tiež sa mi to moc nepáčilo. Príliš depresívne je to na mňa. A obávam sa, že tu by mi vadilo to isté, aspoň tak to na mňa pôsobí. (Vlastne aj Neschopnost od Roba Granta bude asi dystopia, ale tam je základom humor, takže to nerátam :D)

lenkaknel
07.02.2015

Azizi: spíš než fantasy je Kostičas dystopie, podle mě dost povedená :-)

Azizi
07.02.2015

Ja som síce Kostičas nečítala, no mám nastavené sledovanie diskusie a súhlasím s lenkaknel :) Ak by som mala niekde o knihách diskutovať, tak jedine tu, určite nie na FB. Ale tak to je iba môj názor, viem, že väčšina ľudí asi viac využíva Facebook.

No a ku knihe, ja mám fantasy naozaj veľmi rada, ale toto ma akosi vôbec obsahom nezaujalo. Ale tak ktovie, možno raz zmením názor :)

lenkaknel
06.02.2015

A proč nediskutovat tady? Ne všichni mají facebook. Svět, který autorka v Kostičasu rozvíjí je velice zajímavý nápad. Jen si nejsem jistá, jestli to bude stačit na dalších šest knih. Taky mám celkem obavy z postupně klesající úrovně dalších dílů. A co vy?

Pavo.Klima
06.02.2015

https://www.facebook.com/groups/1547496212195430/

Založil jsem na FB skupinu, aby do vydání druhého dílu čas utíkal rychleji :)

Pavo.Klima
06.02.2015

Chtěl bych si krátit čas čekání na druhý díl série (The Mime Order) diskutováním na FB, nenašel jsem žádnou takovou skupinu. Tak jsem ji založil. Je veřejná, připojit se tedy může kdokoli...

https://www.facebook.com/groups/1547496212195430/

Pavo.Klima
03.02.2015

Hoj, sice nejsem v angličtině tak zběhlej, ale nějak mě láká si první díl koupit v originále (v Praze v Neoluxoru :) ). Pokud si ale sečtu čas, jak dlouho mi trvá přelouskat knížku v češtině, tak bych originál stejně do vydání druhého dílu v ČR nestihl :))) Podle nakladatelství Host má druhý díl česky vyjít na podzim 2015.
Četl někdo z vás Kostičas v originále?

Nifredil
23.11.2014

Dojmy z knihy mám trochu rozpačité. Začátek se mi líbil, krásně je tam popsaný celý systém společnosti, pěkně vylíčeny změny proti tomu, jak známe svět my. (pozor spoiler) Pak je povedený i příjezd Paige do Šeolu, ale od určitého momentu jako by tlačil čas a některé věci se děly divně rychle. Ne všechny motivy a spoje mezi postavami byly logické. Buď jsem to nějak nestihla postřehnout nebo prostě chybělo vysvětlení některých důvodů k jednání, vazeb mezi postavami. Třeba to, že se najednou ke vzpouře přidali všichni, i když to ze začátku spíše vypadalo jako, že pochybují. To přece muselo mít nějaký vývoj. Také chování Strážce nemělo chvílemi logiku. Proč se zamiluje do člověka, který je rpo něj něco méně? Kvůli tomu, že už takové spojení zažil? Ví, jak silné to může být mezi dvěma druhy? Tohle vysvětleno není, jen se dohaduji. Čekala jsem také, že více vysvětlí zjizvené a jejich vztahy, Paige také byla po návratu z Londýna ve špatném stavu a najednou se dlouhé období úplně přeskočilo a už byla uzdravená a uměla zcela ovládat svůj dar. Tady byl právě prostor vše rozvinout a autorka to prostě neudělala. (konec spoileru) Prostě mi od určitého momentu chybělo logické propojení děje a bližší vysvětlení jednání postav. Jedna věta mi v tak obsáhlé knize nestačila. No a je to neukončené. Cože je jasný záměr autorky, ale v tomhle případě je to vážně škoda. Je jasné, že pokračování bude, ale možná by té knížce více slušelo nechat vše dohromady a nenapínat čtenáře. Trošku to totiž působí jako záměrně natahovaní kaše. Přesto knihu úplně to nezavrhuji. Užila jsem si ji, ale vyloženě nadšení se nekoná. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, škoda, že nejde dávat půl hodnocení, bylo by to jasných 3,5..

Avis
24.07.2014

Kniha mě zaujala už svou obálkou. Hodně se totiž lišila od těch ostatních fantasy/sci-fi obálek, které jsou občas až přeplácané.
Ději jsem propadl okamžitě, téměř hned od začátku jste vrženi do akce. Zápletka se ze začátku zdá celkem přímočará, jak ale postupujete stránkami, zjišťujete, že to tak opravdu není. Kostičas nabízí opravdu spletitý děj. Kniha je velmi čtivá, ani jednou jsem se nepřistihl, že bych se při jejím čtení nudil. Uvidíme, jak se s tím popasuje v dalších chystaných dílech.
Hlavní postavy se jeví jako zajímavé, v knize nejsou jen přímou řečí. Měl jsem dokonce pocit, že jim autorka dokázala vdechnout život, což je veliké plus.
Další aspekt knihy, který si zaslouží mít v mém komentáři (jsem velmi skromný, já vím) vlastní bod, je vztah mezi Strážcem a Paige. Bavilo mě sledovat vývoj jejich vztahu od začátku až... ***SPOILER*** no, až do bodu, kdy se vlastně ukázalo, že ti dva po sobě touží. Zhruba od části, kdy se mezi těmi dvěma vytvořila zlatá šňůra, jejich vztah pomalu ztrácel na zajímavosti, začínalo mi být totiž jasné, jak to s těmi dvěma bude. Což je škoda. Bojím se, aby z této série nevznikla jen laciná romance. ***KONEC SPOILERU*** Protože akční scény byly popsány opravdu skvěle a já jim zcela propadl.
Co bych ale tak trochu vytkl, jsou chyby v textu. Objevil jsem asi čtyři. Asi budu znít jako hnidopich, ale jedna taková gramatická chyba dokáže čtenáře (tedy alespoň mě) při čtení vyrušit a celkem solidně odvracet pozornost od děje, to je ale chyba korektora/typografa.
Nebýt gramatických chyb a příliš uspěchaného vývoje (i když knížka pokrývá dějově šest měsíců) vztahu Paige se Strážcem, dám plný počet. Takhle to vidím na silné čtyři hvězdičky.

lenkaknel
23.07.2014

je to sice věčnost, ale aspoň mám o důvod navíc si Kostičas přečíst ještě jednou

Pihtipudas
22.07.2014

Anglické vydání se nakonec posunulo až na leden. V ČR teda nejdřív na podzim 2015.

spami
16.07.2014

Njn, tak to si ještě počkám :(

lenkaknel
06.07.2014

spami: druhý díl sice vyjde letos na podzim, ale v Anglii