Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1349 337

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

PotterBara
26.08.2017 5 z 5

Začátek byl pro mě nejtěžší, zvyknout si na cizí slova, a vlastně si zvyknou i na ten jiný svět. Když si ale projdete tím začátkem, neuvěříte vlastním očím, co to vlastně čtete. Autorka má určitě úžasnou představivost, o tom není pochyb. Všechno dokázala tak čivě napsat, že se od knihy nemůžete odtrhnout. Mohu jedině doporučit :).

moncakovinka
22.08.2017 5 z 5

Knihu jsem poprvé viděla v knižním katalogu, který tvrdil, že je to takový trhák, jako Harry Potter. Z toho popisu, co v katalogu byl, jsem řekla, že si to v životě nepřečtu. Poté se však objevila pozitivní vazba od kolegyně, které ve výběru knih velmi věřím. Tak jsem tomu šanci dala... a dopadlo to pěti hvězdami. Naprosto fantastické. Ze začátku jsem se lehce ztrácela, ale postupně mě příběh vtáhl a já knihu zhltla jedním dechem. Ačkoliv je v ní klasická klišoidní zápletka, má ode mě plné hodnocení, a to díky (pro mě) novému sci-fi světu, který autorka vytvořila.

lucik2773
09.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale pak jsem se začetla a už jsem knihu nemohla dát z ruky. Ani v práci :) Hrozně se těším, až se pustím do druhého dílu a třetího dílu se snad ani nedočkám. Obdivuji autorčinu fantazii. Příběh byl čtivý, pořád se něco dělo, dokonale mě vtáhnul do děje. Zamilovala jsem si Paige, Nicka a Arctura.

melanie
02.08.2017 2 z 5

Vim, ze nejsem cilova skupina (young adult), vim, ze nemam rada milostne pribehy podle jedne sablony, vim, ze me vyjimecna, namyslena, rozmazlena hlavni hrdinka bude stvat uz asi od strany 100- a stejne takove knihy ctu. Brala jsem to do Ctenarske vyzvy, ale ted mam uplne strach si to tam dat:-)) kde se dostanu ke sci- fi, ktere neni jen prevleceny milostny pribeh v 21. stoleti?

Pavcitko
26.07.2017 3 z 5

Četla jsem ji jako novinku po výborných recenzích, ale musím se přiznat, že to nebyl šálek mého čaje. Špatně se mi četla, děj mě nezaujal, mám raději jiné žánry.

LiLLu
22.07.2017 4 z 5

Nebylo to zle, ale nekdy mene je vice... ale je to ctive a me to bavilo...

Fizulka71
20.07.2017 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Zpočátku kapáček zmatek, slovník pojmů vzadu hodil by se spíše na přední stranu, aby jeden věděl předem. Prvních pár stran se těžko trávilo, pak jsem se ale zahryzla a nešlo to pustit, dokáď jsem to celé nezdolala. Poklona autorce k vymyšlení a vykreslení vpravdě fantasmagorického světa, ve kterém jsou lidé s nadpřirozenými schopnostmi loveni a integrováni pod ušlechtilou záminkou ochrany nenadpřirozeného zbytku lidstva, jen aby vzápětí posloužili v lepším případě jako zábava, v horším jako gáblík jakési nadrase, jejíž pani šéfová trpí urputnou představou nenahraditelné jedinečnosti a hodlá v honbě za stále větší mocí požrat celý lidský svět. Děj rychle plyne, velmi dobře se mi četl, o zvraty a překvapení není nouze. Jo a pokud jde o tu milostnou zápletku, tak to beru, romaťyka prostě musí byť, i dyby na chleba nebylo... Jdu se pokusit sehnat Vidořád. Užijte si čtení!

vandalindakova
10.07.2017 4 z 5

Na začátku jsem byla docela zmatená, protože autorka nezačíná lehce seznámením s jejím světem a vysvětlováním, jak to funguje. Ale zorientovala jsem se vcelku rychle a od té chvíle se kniha četla sama. Příběh má spád a mnoho obratů. Pořád se tam něco děje. A ten konec! Po něm musím číst další díl.

Sarah11
08.07.2017 4 z 5

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale i tak jsem pořád musela číst dál a dál, dokud jsem nebyla u konce. Velmi mě potěšila a překvapila originalita příběhu, autorka má vážně neskutečnou fantazii. Taktéž se mi líbily dodatečné materiály (mapa, řády jasnovidosti), i když mě tohle jinak nebere. Kniha je celkově moc hezky zpracovaná.
Nicméně mi tu ale stejně takové to "něco", ta jiskra, ta třešnička na dortu prostě chyběla. Možná to bylo postavami, které mi tak úplně nesedly, nevím. Každopádně si ale myslím, že Kostičas má obrovský potenciál a doufám, že si autorka tím velkým počtem dílů neukousla moc velké sousto a zvládne udržet úroveň celé série.

evickakyticka
30.06.2017

Asi jsem udělala chybu a nedávno jsem přečetla knihu Naslouchač od Petry Stehlíkové. No, ono to nebylo ani tak nedávno, bylo to v únoru, ale kniha ve mě zanechala takovou "stopu", že ji mám pořád v hlavě. Asi proto mě tato kniha nebavila. Bylo v ní moc pojmů, moc prapodivných postav, děj mě nebavil, hlavní postava mě nezaujala...prostě já nevím....nedočetla jsem ji...

andyval
18.06.2017 5 z 5

Jsem nadšená! Ze začátku jsem se malinko motala v celém tom světě, ale v momentě, kdy jsem se začala orientovat, jsem zjistila, že je tam slovník pojmů, který jsem ale i tak ocenila. Chválím celkovou propracovanost světa a oceňuju mapu Šeolu a přehled řádů jasnovidosti, jde vidět, že při psaní této knihy někdo myslel. Na rozdíl od komentáře pode mnou mi milostná zápletka nevadila, i když bych se bez ní obešla. Jak už jsem psala, jsem nadšená a těším se na další díl. Dávám 5*.

JillyD.
07.06.2017 2 z 5

Tak já musím říct, že mě kniha opravdu neskutečně zklamala. Ten svět je naprosto nádherně vymyšlený, všechny ty detaily do sebe krásně zapadají a kniha měla velký potenciál, ale autorka se prostě nemohla vyhnout (v prvním díle z nějakých sedmi) naprosto zbytečné milostné zápletce. Je to sice YA, ale i tak by se hodila jakás takás soudnost, no ne? Iracionalita Paige mě doháněla k šílenství a její nestálost jakbysmet. Doufám, že v tom nejsem sama, ale takové zklamání už jsem opravdu dlouho nezažila. Ty dvě hvězdičky jsou za svět, za příběhovou linii nedávám ani jednu.
Další věc, kterou nechápu, je složitost, o které každý druhý básní. Svět je sice propracovaný, ale rozhodně ne složitý na pochopení.
Kvůli zklamání z první knihy už si Vidořád nejspíš nepřečtu.
Bohužel nechápu, jak si kniha mohla vysloužit téměř devadesát procent.

Danielka001
06.06.2017 4 z 5

Do kategorie young adult už nějaký ten rok nespadám, ale tohle mě teda čaplo z vlasy a vyplivlo na konci... supr, líbilo se mi to moc. přečetla jem na doporučení od Petry Stehlíkové (kniha Naslouchač) a fantasy začíná být má krevní skupina))))

Shinstria
25.05.2017 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem stihla pobrat tu hatmatilku, dost jsem se v ní topila. Ale jakmile jsem se v tom začala vyznávat, tak mě kniha zcela pohltila a doslova jsem přestala vnímat čas. Svět i příběh si myslím jsou neuvěřitelně originální, zatím jsem žádnou takovou podobnou knížku nečetla. Byla to prostě bomba! Všem milovníkům fantasy, rozhodně doporučuji. A s dovolením bych vám poradila, aby jste se ze začátku nenechali odradit pojmy. Protože to za to rozhodně stojí.

Lenka40
23.05.2017 5 z 5

Tak z této knihy jsem byla prostě unešená.Četla se sama. Příběh byl úžasný. Musím si hned pořídit Vidořád a pak čekat ,až vyjde v řijnu třetí díl A zrodí se píseň .Takže , kdo ještě nečetl vřele doporučuji.

Věrka256
09.05.2017 5 z 5

Až teprve teď jsem si všimla, že jsem zapomněla napsat komentář, tak to napravím teď.
Takhle kniha patří mezi moje TOP. Ani jsem se nemusela nutit ji číst. Šlo to samo a několikrát jsem ani nedýchala. Paige byla fajn, ale k tomu konci mi přišla trochu moc... nevím jak to říct. Taková "velitelka" a já osobně takové lidi (postavy) nemám ráda. Strážce byl... zajímavý. V jednu chvíli chladný a v tu druhou ochranitelský. Jejich vztah byl také velice zajímavě protkaný. V jednu chvíli jsem nevěděla, jestli je dobrý, nebo na straně Nashira. Bylo to celé zajímavé. Všem vřele doporučuji.

adorjas
18.04.2017 4 z 5

Na Martinus majú knihy zaradenú pod sekciu Deti a mládež, ale kniha zaujme aj dospelého čitateľa. Mladá autorka vytvorila úplne nový svet, aký to doteraz nebol s nevšedným popisom. Tým, že na začiatku knihy nič nevysvetľuje, všetko ponecháva na chápavosti čitateľa a ku konci už nemáte problém s pojmami ako je kočena, vidopán a podobne. Šikovná, nevšedná knižka!

katallinka
09.04.2017 4 z 5

Velmi originální příběh, zcela nové nadpřirozené bytosti. Autorka, přestože bych ji nepřirovnávala k Rowlingové, vytvořila velmi čtivý a propracovaný příběh , od kterého se jen velmi špatně odcházelo. Tento ,, budoucí,, svět mne naprosto uchvátil. Už se těším na další dil, který doufám bude pokračovat v originalitě toho prvního.

karavela
08.04.2017 4 z 5

Nejdřív jsem se trochu ztrácela-spousta nových výrazů,naštěstí je na konci knihy slovníček.Postupně to bylo čím dál lepší a konec už byl strhující.

mirus.m
12.03.2017 5 z 5

Kniha byla tak dobře psaná, že se nešlo od ní odtrhnout.