Když teče krev

Když teče krev https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473567/bmid_kdyz-tece-krev-NcZ-473567.png 4 414 414

Povídky a novely série

< 13. díl

Čtyři dosud nepublikované povídky v souborném vydání, které v angličtině vyšlo v dubnu 2020, dostávají v éře světové pandemie nový rozměr. Kromě očekávaných nadpřirozených hororových témat a nové pohledy na povahu zla jsou Kingovy příběhy podtrženy veskrze pozemskými strachy, jako jsou obavy z blížící se smrti. V jedné z povídek se Stephen King vrací ke svému oblíbenému hrdinovi – spisovateli, tentokrát neúspěšnému, a fanoušci předchozí „kingovky“ Outsider budou potěšeni návratem Holly Gibneyové v titulní povídce.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

If It Bleeds , 2020

cube6
16.09.2022 3 z 5

Obsah knihy není tak strašný jako ta odporná obálka, ale i tak...nic moc. Král stárne, bohužel. Už je to nějakej ten pátek, co napsal skutečnou pecku a jeho poslední knihy už nejsou nic extra.
I když jsou pokaždé napsané výborně.
První povídka, Telefon pana Harrigana, je ještě docela good, ale zbytek je těžkej průměr.

Hodnocení : 5/10

jordys
18.08.2022 5 z 5

Knihy hodnotím spíše podle toho, jak mě bavily a u téhle jsem si užil každou povídku a to povídky zpravidla moc nemusím, obzvlášť u Kinga. Preferuji delší romány a složité charaktery. Taky si myslím, že hodně lidí srovnává Kinga s Kingem. Na jeho standard to možná bude slabší, ale ve srovnání se zbytkem novinek je to jasný nadprůměr.
V jeho věku budu rád, pokud dám dohromady textovku.

luksky
19.07.2022 1 z 5

Telefon pana Harrigana - *
Chuckův život - odpad
Když teče krev - **
Krysa - **

CharlesWard
11.07.2022 3 z 5

Výbornou titulní novelu doplňuje ještě zdařilý Telefon pana Harrigana. Zbytek povídek je bohužel čistý průměr.

smudlajs
23.05.2022 5 z 5

Povídky v podání mistra Kinga jsou prostě top. Telefon pana Harrigana je klasická duchařina. Chuckův život dokážu ocenit až s odstupem času, vlastně je to zajímavý nápad a o Chuckově životě bych se toho klidně ráda dozvěděla více. Když teče krev je podle mě nejlepší, ale možná je to tím, že jsem stejně jako sám autor, velkým fanouškem Holly Gibneyové. Doufám, že se s ní ještě někdy setkám. :) Krysa je taková chuťovka, která se čte sama. Za mě určitě po právu pět hvězd.

Biba_with_Book
18.05.2022 2 z 5

Moc me to nezaujalo. Prijde mi, ze King uz trochu ztraci dech :( vubec jsem se nemohla zacist.
Nejvic se mi asi libila prvni povidka - Telefon pana Harrigana, zbytek mi prisel takovy tezkopadny.
V Chuckove zivote jsem moc nepochopila ty souvislosti, Kdyz tece krev mi prisla moc dlouha a bez jakehokoliv napeti a Krysa taky lehce nemastna neslana. Prijde mi, ze to King trosku odflaknul, protoze namety jako takove byly dobre, ale nedotazene do konce...

TessieB
09.05.2022 4 z 5

Sbírka 4 povídek, které si většinou drží po celou dobu svůj lehký nadprůměr. Trochu mě zklamala povídka Když teče krev - ta je ze všech 4 nejslabší. Chuckův život byl zajímavý námět, ale nějak se to "zapomnělo" rozvinout. Krysa a Telefon pana Harrigana byly skvělé, díky Telefonu hodnotím sbírku celkem 4*.

Anushka1
08.05.2022 3 z 5

Kdybych mohla, tak budu hodnotit 3,5 hvězdy. Tu půl hvězdy navíc bych dala za Povídku Když teče krev, ve které se vracíme k naší staré známé Holly Gibney a je ze sbírky určitě ta nejčtivější. Ale pozor! Vyvarujte se jí, pokud jste ještě nečetli trilogii Pan Mercedes a Outsider, jinak si vyzradíte veškeré zápletky těchto příběhů.

Povídky Telefon pana Harrigana a Chuckův život byly taky celkem zajímavé, ale žádný wow se nekonalo. A Krysa byla pro mě asi nejslabší část sbírky.

okeey
05.05.2022 3 z 5

Povídková kniha, v níž některé povídky baví více než jiné, tak to zkrátka je. Příběhy se mi četli dobře, dobrá polovina mě vážně bavila, bohužel už druhá půlka už zase tak super nebyla. Tahle kniha u mě patří mezi ty slabší. Od Kinga mě baví ty bichle, kde má spoustu prostoru pro celý příběh se všemi detaily. Ale to je jen můj pohled. Za mě je to 3/5, ale možná je to tím, že zkrátka povídky asi nejsou můj šálek kávy.

evickakyticka
06.04.2022 3 z 5

Docela jsem váhala, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, protože je to fakt půl na půl. Nakonec dávám tři, protože jsou lepší knihy, které si ty čtyři více zaslouží. Nejlepší povídka knihy byla Telefon pana Harrigana, tady jsem našla svého oblíbeného Kinga. Krysa se mi líbila nejméně. Celkově jsem spokojená.

P.owl
21.03.2022 4 z 5

Povídkové knihy mr. Kinga mám asi nejraději z toho důvodu, že čtenáři jsou naservírované různé neobyčejné pohledy na celkem obyčejné věci. A někdy z toho i zamrazí u kostí...
První povídka o telefonu byla velmi povedená a začetl jsem se do ní velmi rychle. O to horší bylo odcházení až do doby natěšeného návratu k četbě. Líbilo se mi využívání moderních technologií v příběhu, King má +, že jde s dobou. 5/5
Druhá povídka o životě Chucka, je skvělá v zásadě stylem svého vyprávění, pěkně od konce, trochu varující k dnům ne tak vzdáleným, jak se může zdát. 4/5
Třetí nejdelší část knihy, která nás vrací k naší oblíbené Holly, mně dělala trochu vrásky na čele a těžkopádně jsem se dějem prokousával. Chuť jsem si spravil až napínavou tečkou s výtahem a hltal každé slovo. Konec dobrý všechno dobré. 4/5
Čtvrtá povídka, inu to jsem ani nečekal, ale ta mě vtáhla dokonale. Úryvky psané knihy, pocity spisovatele (možná osobní výpověď :) ), bouřlivé počasí na samotě u lesa a pak jedna taková malá mrška, co nedává inspiraci zadarmo. 5/5
S touto knihou žánrově nesáhnete vedle a věřte mi, bude to napínavé a jen tak Vás to nepustí... jako krysa ze svých tlapiček :D

Merlin_CZ
17.03.2022 4 z 5

Kingovy povídky mám rád, takže jsem se začetl. Některé byly dobré, některé slabší, prostě klasika.
Každopádně čtení na dlouhé večery je to fajn :)

KaMal
04.03.2022 4 z 5

Kingovy povídky mám ráda, člověk si vždy vybere podle chuti. Tentokrát mě nejvíc zaujal Chuck, hned první část ( Jednání III) - kdo ví, kdy nám někdo vypne internet...

danny_21
22.02.2022 3 z 5

Očekávaná nová povídková kniha bohužel potvrzuje Kingův ústup ze slávy a výrazné slevnění ze strašidelných příběhů tajemného zla servírovaných v ranných sbírkách Noční směny a Hodiny děsu. Jak hodnotili mnozí pode mnou, asi se shodneme na tom, že Telefon pana Harrigana a Krysa nejsou sice pecky, které by mohly konkurovat těm nejlepším Stevovým kouskům, ale rozhodně jde o nadprůměrné záležitosti. Titulní povídka stejně jako ostatní příběhy kolem postavy Holly Gibney mě nijak zvlášť neberou, a Chuckův život jsem jaksi filozoficky nepobral. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale tak nějak vnitřně cítím, že je to kousek pod nimi - velmi solidní, silný průměr - 70 %

Solverino
19.02.2022 3 z 5

Tak King už dávno není king. Soudruh King nejenže trpí čím dál tím větším slovním průjmem, tedy uběhne spousta stran textu a řeky slov než se začne něco dít, ale vykrádá i sám sebe a jeho příběhy už jsou takovéb neslané nemastné. Taky soudruh King neopomene kam může nacpat i své pokleslé politické názory, je vidět že je levičák a demokrat. No prostě "umělec". Je zajímavé, že většina umělců má tak levičácké názory, nejradši by kapitalizovali své příjmy a socializovali své ztráty, je to zajímavé když se "svobodní" a "nezávislí" umělci neštítí dotací. Ale to už odbočuji.
Musím jinak říct, že knížky od Kinga mě už nebaví, jsou takové dějové vykastrované, neakční, nehororové a vůbec už těžce mainstremové. Je to nuda číst a člověk musí hodně přeskakovat a wow efekt se už také nedostavuje... prostě lepší průměr. Je vidět, že už je placen za slovo, za stránku textu. Škoda soudruhu Kingu, býval jsi mnohem lepší!

Sybelle
09.02.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem otevřela knihu od Stephena Kinga a připomnělo mi to, že bych měla jeho knihy číst častěji. I když neznám původní příběh, kde se objevila prvně hlavní postava z povídky „Když teče krev“ vůbec to nevadí. I když ten, kdo zná tento příběh asi ví hned o čem povídka bude. Nebo „Telefon pana Harrigana“ vedle samotného příběhu, jsou tam i zajímavé informace o prvních mobilech. Každá z postav je dobře vykreslená jako vždy. I ta krysa z poslední povídky.

mareksevc
29.01.2022 4 z 5

Krysa a když teče krev naozaj skvelé

ipkkk
22.01.2022 2 z 5

Začala jsem tuto knihu číst, aniž bych věděla, že jde o 4 samostatné povídky. Myslela jsem si tedy, že na konci se všechny příběhy nějak propojí a bude velký závěr, ale to se vůbec nestalo. Takže jsem vlastně docela zklamaná a jednotlivé povídky mi přijdou bez pointy. Hlavní povídka, podle které se kniha i jmenuje mi vůbec nepadla do noty, protože Holly mi byla nesympatická už i v sérii s Billem Hodgesem.

Stanas513
19.01.2022 5 z 5

No tedy...opět nemám slov. Knihu jsem měla od října 2021, ale stále jsem si ji hýčkala a oddalovala její přečtení, protože jsem očekávala jen to nejlepší. A opět mě Steven nezklamal.

Blaufik
13.01.2022 4 z 5

Jedná se o povedenou sbírku, která jistě potěší každého fanouška Stephena Kinga. Povídky jsou vyvážené a jejich kvalita nijak dramaticky nekolísá, ale drží se poměrně vysoko. Dokáží udržet nejen čtenářovu pozornost, ale také napnou všechny jeho smysly, přesně tak, jak je u autora zvykem.