Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2564 680

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Ajuszka
15.11.2019 5 z 5

Co říct, Robert Bryndza je zpátky v plné síle. Musím sice říct, že ve mě ještě stále doznívá moje věrnost Erice, ale věřím že s každou další knihou to přejde. Kate je sympatická a příběh byl jako vždy propracovaný a prostě boží.

Medovnice
15.11.2019 4 z 5

Četlo se to dobře. Žádná hluchá místa, děj rychle odsýpá. Za dva dny hotovo. Ale Erika je prostě o hvězdičku lepší. A policistka, co má problémy s alkoholem, není to už trochu klišé?

mirunda
15.11.2019 5 z 5

To byla zase jízda. Bryndza se knihu od knihy zlepšuje a tento příběh byl jeden z nejlepších. Nová hlavní hrdinka mi je mnohem sympatičtější než Erika z předchozí série. Netrpělivě budu vyhlížet další knihu.

hs777
15.11.2019 5 z 5

Robert Bryndza prostě umí. Nová série s Kate není vedlejší produkt úspěšné Eriky, přestože má stejně zběsilé tempo, napětí a skvěle vystavěnou zápletku. Obrovský potenciál této sérii dává nezrušitelné a tím pádem doživotní spojení s hlavním padouchem, takže myslím, že se máme na co těšit.

Anahk1
14.11.2019 5 z 5

Noo slušná jízda.. ostatně, jako všechny Robertovi knížky. Po pěti stránkách jsem mu odpustila, že (doufám) na čas Eriku odložil a nahradil jí Kate. Za mě opravdu povedené , čtivé, nešlo odložit.. v podstatě závidím všem, co mají tento zážitek před sebou :) :) ..

blueberrypink
13.11.2019

Celé odpoledne jsem četla. A četla. Dokud jsem nedočetla. Odtrhnout se? Nemožné.
Nový začátek, nový příběh, nová hlavní postava, Kate Marshall. Která překvapivě není policistkou? Tohle byl skvělý tah a celou knihu to ozvláštnilo. Je těžké příběh popsat, aniž bych něco neprozradila, ale...
Kate je u policie čerstvý nováček a hned hledá sériového vraha, který své ženské oběti pokouše a brutálně zabije. Nedaří se jí ho dopadnout a do toho ji ještě motá hlavu fešný šéf, s kterým se nejednou zapletla. A pak, souhra náhod odkryje celou pravdu. Ale to je teprve začátek...
Kdybych měla klobouk, tak ho snad smeknu. Myslela jsem, že případy Eriky Fosterové už nic nepřekoná a ejhle. Zase jsem se pletla. Geniální, promyšlené, napínavé, čtivé, dynamické, dechberoucí. Hltala jsem každou stránku, každé slovo. Myslím, že není třeba víc dodat. 5⭐/5⭐

marsden
13.11.2019 4 z 5

Mlceni Jehnatek. To me napadlo jako prvni, po precteni prvnich kapitol. Takhle, kdo neznate Eriku ( je to vubec mozny?), nectete bezne krimi, tak si to uzijete. Ja uz mam neco z detektivek nacteno a vsemozne zapletky uz me asi neprekvapi. RB psat umi, je to napinavy, ( bohuzel mistama uz prehnany ), ale jednou zacnes a musis docist. V zanru je to nadprumer, mistama se i leknes a mozna kousnes do rtu:))

edith79
12.11.2019 5 z 5

Robert Bryndza vyslal do světa novou hrdinku s velmi pohnutou minulostí. To, co má Kate za sebou a s čím se musí denně vyrovnávat je opravdu drsné. A potom přijde někdo, kdo jí do té minulosti bez slitovaní vtáhne zpátky. A začíná napínavá, děsivá hra o život. Autor prostě umí psát a vytvořit tu pravou thrillerovou atmosféru. Takže za pět.

Bezkyne9
11.11.2019 4 z 5

Pribeh byl dobry, kniha vydarena a nic ji nechybelo :) Robert Bryndza remeslo umi a zde zanechal i velmi hezky doslov... Obalka byla originalni, ze zajimaveho materialu a nove postavy velmi sympaticke, jako dvojka funguji jako stari znamy, ke kterym si prejete vracet... ale presto (ackoliv kniha byla ctiva) me to nepohltilo, k pate hvezde mi v knize chybi to neco navic, blize neurcite, co vas pri cetbe obohati... presto mohu prvni knihu nove serie doporucit, nelituji casu ji venovaneho :)

tulip131
10.11.2019 4 z 5

Nová hrdinka Bryndzy. Opět čtivé, nic tomu nechybělo, správná zápletka, akce, napětí a smrt, přesně to co čtenář očekává. Jsem zvědá do čeho se Kate se svým asistentem vrhnou příště. A jak se bude vztah Kate a syna vyvíjet. Napije se Kate?

katst
10.11.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Nic víc není potřeba dodávat...

Knižní střípky
10.11.2019 5 z 5

Pozor SPOILER !!!
Robert Bryndza v prvním díle nové série rozjel hodně slušnou jízdu. Příběh je po čertech dobře napsaný. Nemáte šanci se ani na chvíli nudit. Hlavní hrdinka Kate Marshall před 15 lety pracovala jako detektiv konstábl u londýnské policie. Pracovala na případu sériového vraha, kterému média přezdívala Kanibal z Nine elms. Kate se ho povedlo dopadnout a byla velmi vážně zraněna. Místo uznání to kvůli určitým záležitostem odnesla ztrátou zaměstnání. Byla nucena od policie odejít a nyní ji zastihneme, jak vyučuje kriminologii na univerzitě. Její osobní život rozhodně není nic veselého. To vše, co ji po zatčení sériového vraha v osobním i profesním životě potkalo, ji natolik zasáhlo a zničilo, že na čas podlehla démonu alkoholu a stále, i po šesti letech abstinence, bojuje s chutí dát si skleničku. Jednoho dne ji kontaktuje její bývalý kolega, patolog Alan Hexham a požádá jí o konzultaci na jednom případu. Když Kate dorazí do márnice, je zděšena. Oběť vykazuje všechny znaky kanibalových vražd . Ale ten přeci sedí na doživotí v uzavřené psychiatrické klinice a je pod nepřetržitým dohledem. Jak je to tedy možné?
Vražd se stejným modem operandi přibývá. Díky Kate, která se spolu se svým univerzitním asistentem Tristanem rozhodne pátrat na vlastní pěst, i policie pochopí, že mají co do činění s napodobitelem původního pachatele, který na místech činu nechává vždy vzkaz s podpisem Fanoušek. Bryndzovi se povedlo napsat dynamický příběh se sympatickou ústřední dvojicí hlavních hrdinů. Co říci závěrem? Ano, jsem skalní Bryndzova fanynka, ano, mohla bych býti i zaujatá a stranit mu. Ale on to fakt nepotřebuje. Když jsem před časem zjistila, že ve své chystané knize opustil mé oblíbené hrdiny ze série o Erice Foster, přiznám se, že jsem byla zklamaná. Říkala jsem si, proč sakra rozjíždí novou sérii, když já chci Eriku, Petersona a další staré známé. Ale po přečtení Kanibala z Nine elms již nelituji.
Více v recenzích
Knižní střípky

Andrea7272
09.11.2019 5 z 5

Tak zase mě Bryndza nezklamal. Úplně úžasný,vymazlený každý okamžik. Napínavé,docela některé pasáže až fakt drsné,ale super!!! Nechtěla bych se tedy Peterovi ani Zrzkovi dostat pod ruku,bojim,bojim :))) Těším se na další,moooc !!!!

Klarinecka
07.11.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale Eriku mám radši.

divnoláska
07.11.2019 5 z 5

Jedním slovem vynikající! Přestože miluju Eriku (a Jamese, to hlavně), Kate Marshallová je úžasná nová hrdinka, sympatická, propracovaná, s klady i zápory, prostě velmi lidská. Zápletka je pak starý dobrý Bryndza, jak ho známe.

jamellinka
06.11.2019 5 z 5

Doslova jsem hltala celou předchozí sérii s Erikou Fosterovou, ale co Robert Bryndza předvedl v Kanibalovi (a postavě Kate Marshallové!), to je zase o level výš. Skvěle promyšlený příběh hlavní hrdinky, který vás zas a znovu překvapuje (párkrát jsem doslova zírala s otevřenou pusou), perfektní zápletka, propracované a často velmi detailní líčení (mnohdy trochu nechutných a morbidních) scén, kdy mi běhal mráz po zádech... Těším se na další knihu a jsem zvědavá, kam se bude tahle nová postava posouvat dál!

Irsaf
04.11.2019 5 z 5

Řekla bych, že Robert Bryndza zraje jako víno...
Každá jeho kniha je lepší než ta předchozí...
Už aby tu byl další díl...

PetraN17
01.11.2019 5 z 5

Myslím si, že novou sérií nasadil hodně vysokou laťku :)
Kniha je moc moc dobrá, obávala jsem se, že si budu hrdinky plést, ale ne. Rukopis je stejný, příběh velmi odlišný a opět skvělý.
Jen doufám, že bude pokračování i u Eriky :)

Blaufik
31.10.2019 5 z 5

Troufám si tvrdit, že je Robert Bryndza právě v nejlepší formě a důkazem je právě Kanibal z Nine Elms. Neskutečně čtivá kniha, kterou nebudete chtít dát z ruky dříve, než dočtete poslední stránku. Skvěle propracovaný děj, spolu se sympatickým duem v hlavní roli si jistě oblíbíte a budete nedočkavě vyhlížet další díl.
Autor nemohl začít novou sérii lépe, jeho příběhy jsou jako droga a já nutně potřebuji další dávku.

Věřím, že série s Kate Marshallovou se stane vaší srdcovkou a mnoha čtenářům jistě vykouzlí úsměv na tváři pod vánočním stromečkem.

DariDerek
25.10.2019 5 z 5

Naprosto vymazlená kniha z pera mého nejoblíbenějšího autora. Na Eriku z předešlé série nezapomenu, ale Kate ji zdatně šlape na paty. Výborná věc! :)

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979