Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2581 2581

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

roman9276
05.12.2019 5 z 5

Když jsem se dozvěděl, že bude od Roberta Bryndzy vycházet nová detektivní série s novou ústřední ženskou postavou, tak jsem byl dost zmatenej a nechápal jsem, proč autor nepokračuje v detektivní sérii s naší oblíbenou Erikou a proč nám cpe nějakou další ženskou. Nakonec se ukázalo, že to byla opravdu trefa do černýho. Hned od začátku mě to chytlo a musim říct, že série má jiskru, náboj, je to trochu úchylný, trochu ujetý, což je přesně pro mě. Když je to začátek série, tak jasně, asi tušíte jak to dopadne, ale to mě vůbec neodradilo ba naopak, ke konci jsem byl napnutější a napnutější. Ani by mi nevadilo, kdyby knížka byla o 100 stránek delší. Já jsem byl nad míru spokojenej a těšim se na pokračování.

soupik2012
05.12.2019 5 z 5

Téma sice není nikterak originální. Neustále jsem měla pocit, že poslouchám něco co již znám. Ale příběh byl vyskládán velice zajímavě a rozhodně jsem se nenudila. Bohužel jak se blížil závěr stále méně a méně jsem věřila, že by se ve skutečnosti mohlo něco takového odehrát. Nicméně když zavřu obě oči, tak snad. No spíš ne, ale jsou větší blbosti. Hlavně, že to bylo zábavné. V knize nejsou žádná hluchá místa a to je také nesmírně důležité. Audioknihu čte pan Martin Stránský a čte jí velice dobře. V audioknize jsou chyby střihu. Myslím, že jsou celkově tři. Dvě drobné a jedna větší, kdy chybí možná půlka věty. Na pochopení příběhu, to naštěstí nemá žádný vliv.

Marekh
05.12.2019 3 z 5

SPOILER
Od autora jsem v minulosti četl knihu DÍVKA V LEDU, kterou jsem hodnotil průměrně. Nečetl jsem další knihy ze série s inspektorkou Erikou Fosterovou, poněvadž jsem se domníval, že styl psaní bude obdobný jako u dalších knih. Když jsem se rozhodoval, co dalšího si přečtu, rozhodl jsem se, že si přečtu knihu KANIBAL Z NINE ELMS a dám autorovi další šanci. Jedná se o první knihu z nové série s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Knihu bych hodnotil průměrně, uděluji této knize 3*. Myslím si, že nebudu s největší pravděpodobností číst další knihy od tohoto autora. Asi to nejsou knihy určené pro mě.

Kate Marshallová vyřešila případ vraha s přezdívkou Kanibal z Nine Elms a to ji hodně poznamenalo. O 15 let později se pouští do vyšetřování případu vraha, který se nechal inspirovat vraždami Kanibala z Nine Elmes. Kate vyučuje na vysoké škole kriminologii, za svého asistenta má Tristana, který ji pomáhá s vyšetřováním případu. Kate se dopustila během života různých hloupostí, kterých lituje, které nemůže vrátit zpátky, ačkoliv by si to přála, ale nicméně se nevzdává a snaží se napravit rodinné vztahy a hlavně vyšetřit případ sériového vraha za každou cenu.

Knihu jsem přečetl za jeden den, ačkoliv je kniha poměrně obsáhlá, má kolem 440 stran. Kapitoly jsou krátké. V knize se vyskytuje několik scén, u kterých mohou někteří čtenáři přivírat oči, ale na mě to nepůsobilo tak hrozně, protože tyto scény nebyly popisovány do nějakých podrobností. Přemýšlel jsem, kdo se skrývá za sériovým vrahem, který si říká FANOUŠEK. Měl jsem určité tipy, ale nakonec se jednalo o úplně jiného člověka a bylo to docela pro mě překvapení. Z mého pohledu působily některé scény přitažené za vlasy. Na konci knihy se nachází VZKAZ OD AUTORA a PODĚKOVÁNÍ. Ve vzkazu od autora Robert Bryndza píše: "Kate Marshallová se brzy vrátí, aby znovu vyšetřovala další záhadné vraždy. Do té doby.." Nevím, jaký případ bude Kate vyšetřovat, ale myslím si, kam se asi budou ubírat osobní vztahy našich hrdinů a možná další zápletky, ale to už je jenom moje bujná fantazie. :)

Kniha má pěkný přebal.

HaHa11
04.12.2019 2 z 5

Nutno uznat, že autor se svými potenciálními čtenáři hraje čistou hru. Pokud totiž nazve svoji knihu tak, jak nazval první svazek z nové série, musí být každému nad slunce jasnější, co může od četby očekávat. Nebudu tudíž hodnotit uměleckou úroveň (žádnou jsem tam ostatně nenalezla), ale zmíním jistá fakta:
- vyšetřovatelkou je opět žena s trochu dost dramatickou minulostí, má problémy se závislostí na alkoholu
- znovu se objevuje motiv sériových vražd
- po jisté době vstupuje na scénu napodobitel sadistického odsouzeného vraha
Bryndza tudíž nenabízí nic, s čím by se čtenář nesetkal v jeho knihách s Erikou, případně u mnoha dalších autorů hlásících se ke stejnému žánru. Za originální nelze považovat ani scény plné krve a nechutných detailů. Zcela očekávaná je i závěrečná přetahovaná, je jasné, že ztráty v řadách hlavních hrdinů nenastanou, protože to by pak nemohla série pokračovat ...
Pokud srovnávám Kanibala s Dívkou v ledu (první příběh ze série s Erikou), musím konstatovat, že to je rozjezd podstatně klopotnější, bez potenciálu (tipuji, že Bryndza bude v dalších dílech pracovat se vztahem otec - syn, ale moc mu nevěřím), bez přidané hodnoty - za tu opravdu nelze považovat sondy do duše Kate Marshallové (jak moc je špatná matka a jak moc se touží napít). Bryndzovy knihy se prodávají - to je fakt; otázkou zůstává, jak velkou zásluhu na tom má obrovská mediální masáž. Ano, přečtu si i další knihu ze série, ještě jednu šanci Robertu Bryndzovi dám. A budu doufat, že to napříště nebude taková zoufale průhledná obnošená literární vesta.

ewisek22
04.12.2019 4 z 5

Dala jsem Robertovi opět šanci. Po minulé zkušenosti s inspektorkou Erikou a její Dívkou v ledu, která se mi zdála značně průměrná, jsem byla skeptická i k této knize. Ovšem prvním, čím mě už na první dobrou zaujala, byl název knihy a její anotace. Dále začátek knihy excelentní....po té střed knih se to táhlo a bylo to takové nudné...konec dobrý, jak jsem i čekala. Musím přiznat, že Kate je mi mnohem sympatičtějsí než Erika. A jelikož jsem Dívce dala tři hvězdičky, tak Kanibal dostane čtyři. Byl to lepší průměr, ale ne to top, co čekám od pořádného thrilleru a detektivky...viz HH a Kim.

Crozz
03.12.2019 4 z 5

Dobré čtení

Pavcitko
03.12.2019 5 z 5

To byla jízda! Knihu jsem otevírala velmi opatrně aniž bych tušila co mě čeká, napůl netrpělivá napůl skeptická, proč nová vyšetřovatelka? S velkým otazníkem v hlavě jsem se ale začetla a nestačila se divit. Kniha je velká jízda ve stylu nezastavujeme máme zpoždění. Bavila mě od začátku do konce. Je malinko jiná, neotřelá a Kate musíte fandit ikdyž není zrovna vzorem ctnosti. Neváhejte se čtením.

Janniska
03.12.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal a nasadil i s novou vyšetřovatelkou laťku vysoko.Napínavé,brutální,skvělé.Těším se na další .....

Awča
02.12.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Nápad s novou hrdinkou oceňuji, ne že bych Eriku neměla ráda, ale její postava už postrádala vývoj, nějakou gradaci, což působilo těžce. A kdo ví, třeba se v některém z dalších dílů obě postavy setkají, jako to zprostředkoval svým hrdinům mistr Conelli. Kate mi sedla, i se svými slabostmi. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to byla jízda! Jasně, že je kniha v nadsázce, některé věci prostě beru s nadhledem, nejde přeci o literaturu faktu :-) Kniha mě moc bavila, těším se na další díl!

a.k
01.12.2019 5 z 5

První epizoda s Kate Marshallovou je skvěle napsaná a plná nebezpečí. Nevyhýbá se ani hodně násilným scénám a nabízí překvapující průběh vyšetřování.
Kate je mnohem zajímavější postavou než Erika (z předešlé série) , u které už v posledních dílech pokulhával nějaký zásadní vývoj. Nová krev dodává knize zcela nový náboj.
Moc mě to bavilo. Doporučuji.

Princezna_V
01.12.2019 3 z 5

Jako každá jeho knížka se to čte skvěle, ale aspoň trošku soudnosti a reálnosti by to chtělo ...

bigben
01.12.2019 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale děj mě úplně neupoutal...opakované téma - následníka vraha. A pak mám pocit, že čím víc má hlavní hrdina osobních problémů, tím líp. To se netýká jen Bryndzy, ale většiny krimi...začíná to být dost únavné.

zuzana2599
30.11.2019 5 z 5

Robert Bryndza na závěr knihy děkuje krásně a procítěně svým čtenářům.
Já zase chci za všechny jeho čtenáře ze srdce poděkovat Robertovi.
Milý Roberte !Děkuji, že jste ! Píšete skvěle a my, vaši čtenáři, vás máme moc rádi. Bravo, Kanibal z Nine Elms se vám moc povedl ! Bylo to opět vynikající čtení !

Rovaj
30.11.2019 5 z 5

Osobně jsem měl trochu strach, když jsem se dozvěděl, že místo Eriky výdej Kate. Ovšem se mi kniha líbila, byla to zase jízda... :)

LeHor
28.11.2019 5 z 5

Mně se to líbilo. A moc. Eriku mám ráda, ale nepůjde o ní psát věčně. Super, že "Bryndzovky" budou pokračovat i jinde. Doporučuji.

Martiiiik
27.11.2019 5 z 5

Myslím, že sáhnout po nové hlavní postavě pro knihy nebyl vůbec špatný nápad :-) Kate si mě hned získala, pro svou sílu i slabosti :-) Ačkoliv minimálně tři věci v knize byly naprosto nereálné, jsem ochotná to Robertovi pro dobrý příběh odpustit :-D a že to byl sakra dobrý příběh :-) A už se moc těším na další :-) A tajně doufám, že ke Kate bude Robert hodnější než k Erice, které občas popřeje pouze kousíček pomíjivého štěstí, jestli se to tak dá vůbec nazývat :-) Tak snad brzy :-)

Katie46
27.11.2019 5 z 5

Přiznávám Erika mi ze začátku dosti chyběla ale nakonec jsem i Kate přišla na chuť. Děj byl zajímavý, napínavý, bavilo mě to jako u ostatních jeho detektivek. Rozhodně jsem nebyla zklamaná a těším se na další knihu.

knihomolkadorfa
26.11.2019 5 z 5

Napínavá, čtivá, žádná hluchá místa, zajímavý příběh. A nová hrdinka Kate je sympatická. Na knížku jsem se těšila a rozhodně mě nezklamala.

simona g.
26.11.2019 5 z 5

Asi tak - Bryndzovky můžu, dobře se mi čtou, mají spád, napětí, překvapení, ..., vše co má fajn detektivka mít. Ale, tady bylo něco malinko jinak. Možná ten úplný konec knihy nebyl až tak wow, jako jiné...těžko říct. Ale každopádně doporučuji přečíst, to ano. Kdo má Bryndzu rád, najde si tam své.

VercaDoh
25.11.2019 5 z 5

První díl nové série se mi líbil. Kate je sympatická, příběh mi přišel zajímavý. Za mě můžu určitě doporučit.