Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2582 2582

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Denisa232623
24.11.2019 5 z 5

Příběh Kanibala z nine elms jsem zhltla velice rychle. Většinou je to tak že čím víc knih autor napíše tím je to horší, ale pan Bryndza je opravdu mistrem ve svém oboru a moc se těším na pokračování a jeho další knihy.

Costanzo
24.11.2019 5 z 5

Tuto novou sérii jsem s napětím očekávala a kladla si otázku, jestli bude stejně dobrá jako Erika, protože autor nasadil poměrně vysokou laťku. Překoná sám sebe? Anotace byla velice lákavá a já se nemohla dočkat, až nalistuji první stránky. Kniha je složená ze dvou částí. První část je něco jako prolog, který nám vypráví o událostech z roku 1995, kdy Kate dostala sériového vraha, málem zaplatila cenu nejvyšší a odchází od policie. Druhá část nám poté ukazuje její životní příběh o patnáct let později. V knize je použita er-forma a sledujeme tři linie vyprávění: Kate a její soukromé vyšetřování, dále Kanibala z Nine Elms, který je zavřen v psychiatrickém ústavu a v poslední řadě vraha napodobitele. Z knihy jsem opravdu nadšená, autor docela přitvrdil a taky zrychlil tempo. Nenajdete žádná hluchá místa, naopak děj se na vás valí jako čerstvě utržená lavina, napětí se stupňuje, příběh graduje, čeká vás poměrně slušné množství nečekaných zvratů, valíte oči a tají se vám dech. Ano, kniha se nedá odložit a tenhle skvost prostě musíte mít. Za mě TOP.

karantena
23.11.2019 5 z 5

Kniha je napínavá,čtivá a hlavní postavy sympatické.Katie mi sedla víc než Erika. V knize nejsou žádná hluchá místa a vše na sebe pěkně navazuje.Čtenář si tak užije svižnou jízdu plnou napětí.

RADOST
22.11.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, četla se dobře, ale tentokrát to na pětihvězdí není.

kalimaskry
22.11.2019 4 z 5

Já mám jeho knihy ráda, ale neměla takové grády, jako první série s Erikou Fosterovou. Tu asi težko předčí..
Ač zde jsou více popisovány detaily, tak akční je až konec.

Luci_T
22.11.2019 4 z 5

Kate mi byla sympatická, fandila jsem jí. Neříkám, že to byla nejlepší kniha, kterou jsem za poslední měsíce četla, ale Robertovi knihy mám prostě ráda, těším se na další díl.

Havrnka
21.11.2019

Tak do této knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Velmi jsem se těšila na novou knihu pana Bryndzy, ale s předchozí sérií se těžko srovnává. Neměla takové napětí, ani spád. Tak uvidím, jaké bude pokračování.

Leniii
21.11.2019 5 z 5

Robert opět nezklamal! Pecka! Těším se na další příběhy s Kate...

katka9574
21.11.2019 5 z 5

Srovnávat Eriku a Kate? Proboha, proč? Erika je Erika a Kate je Kate... Obě skvělé, díky Bryndzovi, který píše opět tak poutavě, že jsem knihu jen těžko odkládala :-)

sagasir
20.11.2019 4 z 5

Druhá Fosterová z toho zatím není, ale člověk nikdy neví

Veleoblíbený Bryndza nám tentokrát nenabídl další případ s Erikou Fosterovou, ale naopak první případ nové hrdinky Kate Marshallové. Ta není rozhodně druhou Erikou a ani bychom to nechtěli. Není jí zatím co se oblíbenosti týče a trochu se bojím, že tahle hrdinka bude u čtenářů vždycky až ta druhá. Nicméně i ona má co nabídnout a vlastně i celá kniha. Případ jako takový je zajímavý, nenudí, jen konec mně přišel takový rychlý, náhlý a v určité části za mě i snad trošku přitažený za vlasy. Bohužel v textu najdete pár typických klišé pro tento žánr, což je za mě docela na škodu, ale přežijete to. Rozsahem kniha zase nijak nevyčnívá a tak vás čeká 450 stran. Do postav není problém se vžít,oblíbit si je a nebo naopak některé jako vrah si vaše sympatie asi nezískají. Za mě je zde nejlepší postava asistent hlavní hrdinky. Ten pak s ní zažije i jeden docela vtipný moment. Takže i nějaký ten vtip tu najdeme a za to dávám body navíc. Čtení vám rychle utíká, protože samotné kapitoly nejsou nikterak dlouhé.
Napětí tu je tak akorát a dále se mi líbilo, že Kate dá nakonec vrahovi ochutnat tzv. jeho vlastní medicínu. Kdo četl chápe, kdo ne ať si knihu přečte a pak pochopí. Na jednu stranu by člověk řekl, že už musí být Bryndza vypsaný a tak jeho nová série bude pecka. Na druhou stranu jedná se o úplně nové postavy, příběh atd. a to pak asi můžete být vypsaní jakkoliv. Přes tohle všechno hlavní hrdinka a její další případy a životní příhody rozhodně potenciál mají a své čtenáře si taky najde. Za mě však zatím vede Erika a její případy, ale jak jsem psal u Kate, tak tady jsme se s ní teprve seznámili a teď je na ní a autorovi nám dokázat co dovedou. Zklamán z knihy nejsem, ale přece jenom jsem asi čekal větší pecku. To už je však úděl těch úspěšných, že se to nové od nich očekává jen v té nejlepší kvalitě. Takže nechme se překvapit a počkejme si na další případ Kate Marshallové a snad nás příjemně překvapí. Také jsem docela zvědavý, jak nám tyto své hrdinky bude Bryndza nabízet. Jestli je bude střídat, nebo dá nějakou na chvíli takříkajíc k ledu a pak nám ji znovu nabídne. No uvidíme a vy níže uvidíte hodnocení této knihy a to je 75 %.

skalek
20.11.2019 3 z 5

Těšila jsem se moc na novou knihu od Roberta Bryndzy.....
Kniha je čtivá, postava Kate je propracována...ale poprvé mi začalo vadit drsné popisování všech detailů a taky hodně krve...bylo to už moc....

Ajina76
19.11.2019 5 z 5

Opět nezklamala. Mám přečtené všechny knihy od Bryndzy, tak jsem trochu věděla, co čekat. Příběh zajímavý od začátku až do konce. Pravda je, že Erika byla trochu lepší, ale s Kate je to první kniha, určitě si nás čtenáře také získá.

katerina5544
19.11.2019 2 z 5

Hmm. Knihu jsem precetla, abych si udelala obrazek. Moje prvni od Bryndzy kdyz ho vsichni tak zboznuji. Pribeh byl naprosto nerealny a prumerny. Byvala policistka alkoholicka...to tu jeste nebylo...jedine co bylo na knize fajn byla ctivost...jinak takovy Chris Carter je dle meho mnohem lepsi...a jsou jine serie kde jsou pribehy mnohem originalnejsi (Voosen/Danielsson, Adler-Olsen) Nechapu silenstvi kolem tohoto autora.

Lethania
18.11.2019 4 z 5

Neubráním se srovnání s Erikou Fosterovou, která je podle mě o něco málo lepší než Kate Marshallová. Ale přesto se jedná o velmi kvalitní detektivku s výbornou zápletkou a parádním závěrem. Teď už jen doufat, že další díl vyjde co nejrychleji.

Jana65
18.11.2019 5 z 5

Další dobrá kniha od Roberta Bryndzy měla jsem přečteno za dva dny. Je jedno jestli to je série o Erice nebo nová o Kate, kniha je super Bryndzovka. :-)

Danago
18.11.2019 5 z 5

Tak asi tu budu jediná, kdo Eriku nemusí, četla jsem jen Dívka v ledu a styl autora mě vůbec nebavil. Do této knihy jsem šla s velkou nedůvěrou. A jsem naprosto nadšená. Jako by to napsal někdo úplně jiný. Je pravda, že knížka je hodně drsná, místy opravdu brutální a jen pro silné žaludky. Ale je napínavá , děj naprosto bez hluchých míst, neustále graduje a šokuje. Kate mi je od samého začátku velmi sympatická , chytrá a empatická, i když si prožila své a život nemá jednoduchý.
Za mě byla tato knížka bomba a doufám, že nová série půjde dál ve stejném duchu a neklesne, protože laťka je už teď hodně vysoko.

pobijecmuch
18.11.2019 2 z 5

Předem upozorňuji čtenáře slabších povah, že v mém komentáři možná najde náznak SPOILERU. Tímto se omlouvám, ale jinak se to napsat nedalo.
Přiznám se, že Bryndza není zrovna můj oblíbený autor a jeho sérii o Erice Fosterové jsem nijak neprožíval. Resp. nedočetl, protože nejsem cílovka, tedy čtenář detektivek pro ženy. Proto jsem také k četbě této nové knize přistupoval s určitou nedůvěrou, nebo spíše pouze zvědavosti.
Začátek (minulost) byl vskutku výborný, ale jak rychle vystřelil, tak rychle skončil. Děj knihy se přesouvá do současnosti a už tu máme knihu plnou bizarností, úchylů, dost litrů krve a zbytečných ujetých detailů. Spoustu podivné obscénnosti, jako "ruka pod tepláky při vzpomínce na matku".
Proč musí mít hlavní hrdinka s vrahem dítě, jak se se vůbec sériový vrah mohl stát policistou. Proč tu máme opět další alkoholičku (opakující se v mnoha knihách)? To jsou otázky, které čtenáře určitě napadnou.
Kniha má vcelku dobrý příběh i nečekanou, možná ďábelskou pointu, ale přece jenom si myslím, že toto je schéma spíše pro severské detektivky. Z celé knihy tedy mám podivné pocity. Autor chtěl za každou cenu buď šokovat, anebo hodně lacině získat přízeň.
Závěrem si neodpustím jedno srovnání - a co na to říká Nabarvené ptáče?

TeaPeter
17.11.2019 3 z 5

Není snadné najít si nezaujatý úhel pohledu na tento začátek nové série a vyhnout se srovnávání s knihami s Erikou Fosterovou. Eriku jsem si oblíbil, a možná proto jsem se s Kate nějak nedokázal sžít. Stejně tak koncentrace obětí a psychopatických aktérů a modů operandi byla na můj vkus až příliš severská. Nabízí se i srovnání s Minierovou pentalogií. Podtrženo a sečteno, tato nová série u mě vlnu nadšení a netrpělivého očekávání dalších dílů nevyvolává.

Terka18
17.11.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Bavila mě od začátku až do koce. Autor umí skvěle psát, protože vás to stále žene aby jste četli dál a dál a dozvěděli jste se jak to je. Během čtení jsem se snažila přijít co a jak, kdo za tím stojí. A konec super. Těším se na další díl.

Terrez93
17.11.2019 5 z 5

Tak opet,stejne jako jeho dosavadni knihy, prelouskano jednim dechem - neuveritelne ctiva knizka. Neuveritelne mi sedla hlvni hrdinka a jeji pribeh! Vysetrovani melo spad, opet jsem neodhadla co kdy nastane.. a konec taky vazne super, uz se tesim na dalsi dil