Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2582 2582

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Lotka
15.12.2019 3 z 5

Dobrá detektivka, ale jen dobrá. Vynalézavost kanibala a jeho matky pro mě byla až příliš neuvěřitelná.

kolacky
15.12.2019 4 z 5

Pěkně vymyšlené! Jen doufám, že Kate se povede v osobním životě líp než Erice. Držím jim oběma palce, jakož i panu Bryndzovi!

Vik40
15.12.2019 5 z 5

Kniha s napětím. Prostě "Bryndzovka", co opravdu stojí za přečtení.
Napětí, neztratil jsem se v ději, hezky napsáno a je to jiné, než dřívější knihy s Erikou.
I bych dal o hvězdu více :-)

jurass1976
15.12.2019 5 z 5

Robert nezklamal

gladya
13.12.2019 4 z 5

Zdařilá knížka. Je to moje první knížka od Bryndzy a určitě ne poslední. Detektivky čtu jen občas, ze severských drsných detektivek plných sériových vrahů jsem přečetla jen vzorek, takže jsem neměla pocit, že to není originální, no snad až na ten alkohol, ale v tomto příběju je to alespoň pochopitelné.

Dokonce jsem si řekla. že si pro srovnání přečtu nějakého novějšího Nesboho, ty tři knížky, co od něj znám mě moc nenadchly.
Některé dějové zvraty se mi nezdály moc uvěřitelné, hlavně konec, ale to u tohoto žánru ani nečekám.
Posloucháno jako skvěle interpretovaná audiokniha.

encyklopedie
12.12.2019 5 z 5

....neskutečný ..... /to je zase keců a dokonce jeden odpadlík..../ ...nebudu to raději komentovat.... u nás jasňačka ..... bryndzu nemusím, ale Bryndza je 100% ....

martinka07
12.12.2019 5 z 5

Když jsem zjistila, že další kniha od Roberta nebude ze série s Erikou, byla jsem mírně zděšená. Dokonce jsem si říkala, že žádnou novou sérii nebudu začínat a knihu si nepřečtu. Zvědavost však byla silnější a já nakonec naběhla do knihkupectví a knihu koupila. A musím říct, že jsem udělala dobře! Kniha mě bavila od samého začátku až do konce a těším se na další díl.

jeani001
10.12.2019 5 z 5

Výborné!
Robert Bryndza opět dokázal, že psát detektivky fakt umí! Rovněž velmi oceňuji novou a mnohem sympatičtější hrdinku Kate a doufám, že nám zase brzo vyřeší nějaký případ.
Doporučuji!!!

Berta099
10.12.2019 5 z 5

Robert opět nezklamal přečteno jedním dechem

JezinkaJ
09.12.2019 4 z 5

Jaké je to štěstí, že detektivky čteme pro zábavu a ne pro získávání nových znalostí, které bychom snad mohli uplatňovat ve svých životech. V tomto případě fakt klika. :-)
Kate Marshallová nezačala špatně. Čeká nás nejspíš další zábavná serie. Uznávám, že kniha byla, díky násilným scénám, místy až dechberoucí, ale přes to se většina čtenářů snadno přenese. Mně se líbí, jak jsou karty rozdány. Četla jsem si, nenudila se a ani jsem moc nezlobila. Jsem zvědavá na další díl.
Za mě klasika, čtyři hvězdičky. Tu čtvrtou potvrzuje celkem milé, až oskarové, děkování. Dobře si Robert naklonil čtenáře. A tajně doufám, že Eriku úplně neopustil.

haski
09.12.2019 4 z 5

Mně se četla dobře. Měla jsem obavy,že mi bude chybět Erika, ale Kate ji nahradila velmi dobře. Krvavé scény neobdivuji, ty bych tady klidně vynechala... nemusely by se opakovat. Jinak pěkně vykreslené postavy, oproti jiným recenzím, se mi kniha líbila, byla dobře čtivá.

domihruzkova
09.12.2019 4 z 5

Příběh chvílemi dost nereálný a bizarní.. Ale děj ubíhal rychle, napínavé to bylo také. Konec ala všechno dobře dopadne, zklamal. Vlastně teď, když píšu hodnocení, nechápu, proč jsem hned po přečtení knihu ohodnotila tak dobře - 4* :D

PetK
09.12.2019 3 z 5

No... Oproti minulé sérii mně to připadalo takové zároveň zamotané i odfláklé. Výchozí situace velmi slibná, když příběh v podstatě začíná obvyklým "koncem", ale pak tomu začal padat řetěz. Velmi brzy se mi slily dohromady jednotlivé případy vražd, už jsem nevěděla, která oběť je která, kdy umřela a jak. Ke konci jsem už měla i pocit určité naivity a upřímně jsem se už spíš těšila, kdy to dočtu. Tak snad se to v dalším díle zvedne.

ctenarkaEva
08.12.2019 3 z 5

Asi jsem měla trochu jiné očekávání... Jak už psal někdo přede mnou, také jsem pořád měla pocit, že čtu něco, co už znám z dřívějška. Postupně se příběh zamotával pro mě až příliš neuvěřitelně. A bohužel se objevuje i více brutálnějších popisů než v minulých knihách, ale chápu, že někomu právě toto v dobrém thrilleru vyhovuje. Další pokračování si přečtu, ale série s Erikou se mi líbila přece jen (zatím) víc.

prcek19
08.12.2019 3 z 5

Pro mě je to bohužel zklamání..serie s Erikou byla super, tak sem se těšila na další knihy od autora..dlouho sem se nemohla do knihy začít, až v poslední třetině mě kniha začala bavit..doufam, že další knihy budou zase tak skvěle jako ty předchozí

KaiShun
08.12.2019 3 z 5

Chvílemi dobré, chvílemi nudné. Průměr, snad se bude dál věnovat sérii s Erikou.

Acinore
07.12.2019 4 z 5

Tak nevím.. Stará, bezdětná inspektorka Erika nebo naopak stará bývalá inspektorka Kate, která (spoiler) má dítě se sériovým vrahem (a to dítě v břiše přežije i ten útok nožem, neskutečný!).. Kate se mi asi líbí víc, celej ten příběh byl víc -fuj- a - hustý- než příběhy ze série Eriky... Ale teda ten Tristan mě strašně iritoval, to musí v každý detektivce nenápadně probíhat i milostná zápletka?? A tady jsou od sebe ještě 20 let, e-e. Kate, ta holka ušatá, si na něj myslí..

No zlatá série s Kim Stone :)

mata57
06.12.2019 3 z 5

Lehce zhltnutelná výživná standardní "sériovrahovka" rychle mířící zažívacím traktem...

Ticiana
05.12.2019 5 z 5

Je to jiné jako série s Erikou. Kate mi prisla vic reálná i kdyz konec tyhle knihy spis ne. Ale i tak se to četlo hodně dobre. Mělo to spad a kniha mne v žádný fázi nenudila. Mne se libi i to, ze tady nejde o klasickou policistku ale o bývalou policistku. Další dil si určitě s radosti přidám do sbírky.

NicaCola
05.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od Roberta a jsem opravdu nadšená! Druhý díl si rozhodně koupím a přečtu.. Už teď se na něj moc těším ;-)